Şimdi Ara

Cpanel kaliteli reseller arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    580 GB alan
    Sınırsız trafik
    Sınırsız domain ekleme
    Sınırsız alt özellikler
    Cpanel

Ne kadara maaliyeti olur bana ?

• Merhaba;

Söylediğiniz gibi bir hizmet maalesef size sunamam fakat söylediğinize yakın şöyle bir hizmet sunabilirim...

Disk Alanı: 500 GB ( Artırılabilir. )
    Trafik: 1.000 GB. ( Artırılabilir. )
    Maksimum 500 Account. ( Artırılabilir. )
    Sınırsız alt özellikler.

Aylık: 90 TL.
    Yıllık: 900 TL.

Size özel teklif vermem nedeniyle web sitemizde göstermiş olduğum paket yer almamaktadır. İletişim yöntemlerinden telefon, msn, web ticket ve e-posta yöntemlerinden birisiyle iletişime geçebilir ve ayrıntılı görüşme sağlayabilirsiniz.

İstemeniz halinde VDS hizmeti de sağlanabilir fakat bu hem kalite düşüklüğüne hem de fiyat yüksekliğine neden olabilecektir.

Sunucu hakkında genel bilgi vermek gerekirse,

Xeon E3 S.B. CPU.
    16 GB Ram.
    100 Mbit Paylaşımsız Bağlantı.
    Türkiye Lokasyon.
    Mars Telekom Veri Merkezi.

İletişime geçmenizi önermekteyim,

İletişim;
    Web/Ticket:http://www.proirc.org/
    Msn: destek@proirc.org
    E-posta: destek@proirc.org
    GSM: 0 506 965 84 25
    Alper İZGÜDEN

• Sınırsız trafik ve 580 gb alanlı bir reseller olmaz. bu boyutta işler için dedicated kullanılır. onunda trafiği sınırsız değildir.

bence ihityaçlarını biraz revize et
  • Merhaba;

Her boyutta reseller paketi oluşturulabilir. Kişi, reseller istiyorsa bu sağlanabilir.

Olmaz diye kişileri yanlış bilgilendirmeye sürmeyiniz.

Ayrıca, dedicated sunucuların trafiğinin sınırsız olmadığını söylemektesiniz ve bu da yanlış bilgilendirmedir. dedicated.com.tr adresini ziyaret ederseniz limitsiz trafikli dedicated sunucuları görebilirsiniz. Bunun dışında, hollanda ve ingiltere lokasyonlu birçok dedicated sunucu limitsiz trafiklidir...

Lütfen, bilginiz olmayan konularda kişileri yanlış yönlendirmeyiniz...

İyi forumlar...
  • Kesinlikle bir sınırı vardır fakat o adamın trafiği çok ise ,trafiğine güveniyorsa müşteriye sınırsız diye paket sunar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProIrc

Merhaba;

Her boyutta reseller paketi oluşturulabilir. Kişi, reseller istiyorsa bu sağlanabilir.

Olmaz diye kişileri yanlış bilgilendirmeye sürmeyiniz.

Ayrıca, dedicated sunucuların trafiğinin sınırsız olmadığını söylemektesiniz ve bu da yanlış bilgilendirmedir. dedicated.com.tr adresini ziyaret ederseniz limitsiz trafikli dedicated sunucuları görebilirsiniz. Bunun dışında, hollanda ve ingiltere lokasyonlu birçok dedicated sunucu limitsiz trafiklidir...

Lütfen, bilginiz olmayan konularda kişileri yanlış yönlendirmeyiniz...

İyi forumlar...

bende hosting işi yapıyorum pazarlama sözleri ile gerçekleri birbirinden ayıralım önce. 2 konuda size katılmıyorum teknik olasılıklar ve başlığı açan kişiye yardımcı olma.

teknik konular
    birincisi hosting işinin herhangi bir alanında veya ürününde sınırsız diye bir şey yoktur. sonuçta hattı kiralarken bir maliyeti var. bu hattın fazla yoğun kullanılmaması için bandwidth belirlenir böylece müşteriler harcadığı hatta dikkat ederler. aksi taktirde hat yoğunluğundan dolayı müşteriler şikayet ederler.

dedicated.com.tr nin sunduğu sınırsız çözümü ise biraz farklı. hattı 5mbit'e sınırlayıp sınırsız bandwidth ile sunmuşlar. temelde matematikdeki değişebilirlik özelliğini kullanmaktan başka bir şey değil. çarpım işleminin diğer elemanını göstermişler yani.

basit bir hesapla açıklarsak 5 mbit hat ile sürekli indirme yapsanız bir ayda maximum 1,647 tb indirme yapabilirsiniz. piyasada satılan dedicatedlerde ise 2tb bandwidth verilmekte hat hızı ise 1 gbit paylaşımlı.

bu hesapdan anlaşılacağı üzere dedicated.com.tr sınırsız diye sunduğu hız sınırlılardan daha az hizmet sunuyor. doğrusu pazarlama açısından başarılı buldum sonuçta çoğunluk bu hesaba girmeden sınırsız kelimesinin cazibesine kapılacaktır.

580 gb reseller konusu ise çok daha ince hesaplar gerektiriyor. Teknik olarak elbette mümkün ama 580 gb lik resellerin harcıyacağı işlemci gücü göz önüne alınırsa çok güçlü bir donanım ihtiyacı doğar. buda zaten düşük kazançlar sağlayan hosting işinin doğasına aykırı. yani yaptım oldu demek için yaparsınız ticari açıdan mantıklı değil. bu yüzden büyük firmalarda bu tarz absürt paketleri göremezsiniz

yardımcı olma
    "Olmaz diye kişileri yanlış bilgilendirmeye sürmeyiniz. " cümlenizi yukarıdaki bilgileri bilmiyor olmanıza bağlıyor ve ardında bir kötülük aramıyorum.
    Benim amacım 580 gb gibi büyük bir boyuttaki veriyi reseller'da saklayamayacağına ikna etmek. çünkü 580 gb dosya boyutunun yanında işlemci,ram ve disk anlık erişim performansıda gerektirecektir.

• vps alsam karşılanır mı?
  • Merhaba;

Kesinlikle söylediklerinize katılmamaktayım... Türkiye'de bağlantı hızlarının düşük ve bağlantı maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle dedicated.com.tr yalnızca 5mbit bağlantı ile sınırsız sunmaktadır. Bunun dışında ingiltere lokasyonlu sunucularda 1gbit yani Türkiye'de birçok datacenterın veremediği boyutta bir değerle limitsiz trafik sunmaktadır.

Burada, ben size 100 Mbit bağlantı ve 3.000 GB trafik desem bile siz asla 100mbit bağlantıyı kullanamazsınız zaten. Ortada bir aldatmaca yoktur. Limitsiz trafikli paketler mevcuttur ve bu değişmeyen birşeydir. Çünkü, internetin kotalandırılması yalnızca kuruluşların kazanç amaçlarını etkileyen ve Türkiye gibi alt yapısı kötü internet sektörleri için geçerlidir.

LİMİTSİZ TRAFİKLİ SUNUCULAR VARDIR ve BUNLAR DOĞRU İŞ YAPARLAR!..

İkinci olaraksa, 500 GB alan rahatlıkla sunulabilir reseller paketiyle. Şöyle düşünebilirsiniz. 4 GB RAM ve 1 GB HDD bulunan Dedicated sunucuya yalnızca 2-4 kişi için butür bir reseller paketi açılabilir. Bundan da elbette yüksek miktarda bir kazanç elde edilebilir... Tabiiki, sizler direk olmaz deyip geçebilirsiniz. Problem oluşturmak yerine çözüm odaklı olmak gerekmektedir.

Sizin olmaz dediğiniz şeyler aslında olabilir şeylerdir... Benzer özellikli bir paketi VDS olarakta satışı yapılabilir elbette...

* Bu arada, şu yaptığınız ilginç hesaba gelecek olursak yaptığınız tamamen yanlıştır bir matematik kursuna gitmenizi tavsiye etmekteyim... Hesaplamayı yapamazsanız buradan size anlatabilirim!..

Umarım anlatabilmişimdir... Bu arada VPS değil VDS kullanmanızı tavsiye ederim size...

• quote:

Merhaba;

Kesinlikle söylediklerinize katılmamaktayım... Türkiye'de bağlantı hızlarının düşük ve bağlantı maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle dedicated.com.tr yalnızca 5mbit bağlantı ile sınırsız sunmaktadır. Bunun dışında ingiltere lokasyonlu sunucularda 1gbit yani Türkiye'de birçok datacenterın veremediği boyutta bir değerle limitsiz trafik sunmaktadır.

Burada, ben size 100 Mbit bağlantı ve 3.000 GB trafik desem bile siz asla 100mbit bağlantıyı kullanamazsınız zaten. Ortada bir aldatmaca yoktur. Limitsiz trafikli paketler mevcuttur ve bu değişmeyen birşeydir. Çünkü, internetin kotalandırılması yalnızca kuruluşların kazanç amaçlarını etkileyen ve Türkiye gibi alt yapısı kötü internet sektörleri için geçerlidir.

LİMİTSİZ TRAFİKLİ SUNUCULAR VARDIR ve BUNLAR DOĞRU İŞ YAPARLAR!..

İkinci olaraksa, 500 GB alan rahatlıkla sunulabilir reseller paketiyle. Şöyle düşünebilirsiniz. 4 GB RAM ve 1 GB HDD bulunan Dedicated sunucuya yalnızca 2-4 kişi için butür bir reseller paketi açılabilir. Bundan da elbette yüksek miktarda bir kazanç elde edilebilir... Tabiiki, sizler direk olmaz deyip geçebilirsiniz. Problem oluşturmak yerine çözüm odaklı olmak gerekmektedir.

Sizin olmaz dediğiniz şeyler aslında olabilir şeylerdir... Benzer özellikli bir paketi VDS olarakta satışı yapılabilir elbette...

* Bu arada, şu yaptığınız ilginç hesaba gelecek olursak yaptığınız tamamen yanlıştır bir matematik kursuna gitmenizi tavsiye etmekteyim... Hesaplamayı yapamazsanız buradan size anlatabilirim!..

Umarım anlatabilmişimdir... Bu arada VPS değil VDS kullanmanızı tavsiye ederim size...

dikkat ederseniz ben 580gb reseller sunulamaz demedim. ticari açıdan sunulmaması mantıklı olur dedim. bu mantığa uyan birsürü büyük firma var.

örnek olarak bir dell r210-2 kiralık sunucumda 700'e yakın site barınıyor. sunucunun diski 1 tb (500x2 sas). fiyatı müşterilerin kullandıkları diske göre hesaplarsak 100-150 liraya geliyor aylık. buda zaten bir sanal sunucunun maliyetine yakın bir fiyat.
    tabi burada bitmiyor iş. 580 gb'lık site veya sitelerin yapacağı kasma nedeniyle sunucudaki diğer sitelerin etkilenme ihtimalide var. bu yüzden 580 gb reseller satıldıkdan eğer cpu limitine takılmazsa 100-150 lira gibi bir paraya alabiliyor hizmeti.

şimdi çıkıpda o paraya sanal sunucu almak ve kafasına göre işlemci kullanmak varken neden reseller'da sıkışsın. tabi siz bu arkadaşa daha uygun fiyattan satarım diyorsanız ona bir şey diyemem. benim ticari bakışıma göre 580 gb reseller hatalı bir düşüncedir.

hesaplama kısmında ise yardımınızı bekliyorum. doğru hesaplamayı bende öğrenmek isterim.

çünkü özellikle r10'da bu hesabı yapamayan çok arkadaş var ve hepsi battılar bu limitsiz sevdasına. eğer siz bana öğretirseniz bende onlara anlatabilirim sayenizde.

• Merhaba;

1.'si ilk postunuzda butür bir reseller olmaz demeniz üzerine konuyu yazdım. Böyle bir reseller olabileceğini şu an söylediniz. Yani, ben haklı çıktım!..

2.'si Örnekte gösterdiğim sitede 1200 civarında site barındırılabilir kapasitededir... Ücretlendirmesi ise, 180 TL civarındadır... Rahatlıkla para kazanılabilir... CPU konusuna gelince, elnette ki bir limit bulunacaktır... Bunu hizmet sözleşmesinde görebilirsiniz...

3.'sü, 5 mbp/s ye sahip bir sunucu 7/24 download yaparsa tam olarak 1507 GB veri harcamaktadır... Nasıl hesaplandığına gelirse, 30 günde 2592000 saniye bulunmaktadır. Her saniye 610 KB'lık veri download yapabilmektedir. İkisini çarparsanız sonucu görebilirsiniz... Elbette KB'tan GB'a çervirmekte gerekmektedir...

Diğer yandan, Türkiye'deki altyapının kötü olması nedeniyle böyle birşey bulunmaktadır. ABD lokasyonlu ve paylaşımsız 100 Mbp/s veri transferi yapabilen limitsiz trafikli dedicated sunucular da bulunmaktadır. ( staminus.net ) Ücretlendirme ise 200 TL civarına mal olmaktadır... Hatta, ingiltere veya hollanda lokasyonlu 1 Gbit/s paylaşımlı sunucular da mevcuttur. Daha uygun fiyata verilmektedir...

LİMİTSİZ TRAFİK VARDIR!..

Biraz mantığınızı kullanırsanız rahatlıkla limitsiz trafiğin varlığını görürsünüz... Biraz daha düşünürseniz, hertürlü ihtiyaca uygun reseller paketi sağlanabilir... Anlatabildim mi?

Son mesajımdır konuyla alakalı... Daha fazla örnek göstermem gerekmiyor herhalde, diye düşünüyorum... Bunun üstüne, reseller yoktur, limitsiz trafik yoktur gibi tabirler kullanmazsınız umarım!.. Çünkü, vardır...

* Sizin mantığınıza göre, 5 mbit/s'de şu an limit yoktur ama şu kadar veri transferi yapılır diyorsunuz. Bundan 10 yıl sonra da diyeceksiniz ki, 1 Gbit/s hızda limit yoktur çünkü şu kadar veri transferi yapılmaktadır diyeceksiniz... Şu an limitsiz trafikli dedicated vardır ve koşulları da ortadadır!..

Kolay gelsin...

• quote:

Merhaba;

1.'si ilk postunuzda butür bir reseller olmaz demeniz üzerine konuyu yazdım. Böyle bir reseller olabileceğini şu an söylediniz. Yani, ben haklı çıktım!..

2.'si Örnekte gösterdiğim sitede 1200 civarında site barındırılabilir kapasitededir... Ücretlendirmesi ise, 180 TL civarındadır... Rahatlıkla para kazanılabilir... CPU konusuna gelince, elnette ki bir limit bulunacaktır... Bunu hizmet sözleşmesinde görebilirsiniz...

3.'sü, 5 mbp/s ye sahip bir sunucu 7/24 download yaparsa tam olarak 1507 GB veri harcamaktadır... Nasıl hesaplandığına gelirse, 30 günde 2592000 saniye bulunmaktadır. Her saniye 610 KB'lık veri download yapabilmektedir. İkisini çarparsanız sonucu görebilirsiniz... Elbette KB'tan GB'a çervirmekte gerekmektedir...

Diğer yandan, Türkiye'deki altyapının kötü olması nedeniyle böyle birşey bulunmaktadır. ABD lokasyonlu ve paylaşımsız 100 Mbp/s veri transferi yapabilen limitsiz trafikli dedicated sunucular da bulunmaktadır. ( staminus.net ) Ücretlendirme ise 200 TL civarına mal olmaktadır... Hatta, ingiltere veya hollanda lokasyonlu 1 Gbit/s paylaşımlı sunucular da mevcuttur. Daha uygun fiyata verilmektedir...

LİMİTSİZ TRAFİK VARDIR!..

Biraz mantığınızı kullanırsanız rahatlıkla limitsiz trafiğin varlığını görürsünüz... Biraz daha düşünürseniz, hertürlü ihtiyaca uygun reseller paketi sağlanabilir... Anlatabildim mi?

Son mesajımdır konuyla alakalı... Daha fazla örnek göstermem gerekmiyor herhalde, diye düşünüyorum... Bunun üstüne, reseller yoktur, limitsiz trafik yoktur gibi tabirler kullanmazsınız umarım!.. Çünkü, vardır...

* Sizin mantığınıza göre, 5 mbit/s'de şu an limit yoktur ama şu kadar veri transferi yapılır diyorsunuz. Bundan 10 yıl sonra da diyeceksiniz ki, 1 Gbit/s hızda limit yoktur çünkü şu kadar veri transferi yapılmaktadır diyeceksiniz... Şu an limitsiz trafikli dedicated vardır ve koşulları da ortadadır!..

Kolay gelsin...

öncelikle üslubunuzdan hiç hoşlanmadım . hakaret tarzındaki cümlelerinizi gereksiz buluyorum. sonuçta başlığın amacı yardımcı olmak.

bu mesajın devamı başlığı açan arkadaşa yöneliktir çünkü siz yazılanları okumadan cevaplıyorsunuz. dolayısıyla size laf anlatmak zaman kaybı

ProIrc'ın da anlattığı gibi sınırsız diye satılan sunucuda 5mbit hızla bir ayda en fazla 1,47 TB(1507 GB) indirme yapabilirsiniz. fakat sınırlı olarak satılan sunucularda ise 2 tb kapasite sunulmakta. yani sınırsız sınırlıdan daha düşük kapasitede.
    bu sebepten sınırsız kelimesi 5 mbit hızında bağlantı sunan bir sunucuda sadece pazarlama hilesidir.

yurt dışında farklı uygulamalar mevcuttur fakat hiç bir datacenter müşterisine sınırsız hat sunmamaktadır. burada sınırsız kelimesi bu hizmeti sunan kişinin aldığı bir risktir.
    hosting firmaları müşterilerin satın aldığı kapasitenin çoğunu kullanmadığını bildiği için bu riske girerler. size tavsiyem ne beni nede başka birini doğrudan bilgi kaynağı olarak görmeyin.

bu işi türkiyede profesyonel olarak yapan büyük firmalarımız var. örneğin donanım haberin sponsoru sadece hosting gibi. onların paketlerini inceleyin karşılaştırma yaparak zaten çözüme ulaşırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orcnd -- 2 Mayıs 2012; 19:42:13 >

• Profesyonel olarak kurumsal müşterilerinizi barındırmak amacıyla düşünüyorsanız
    HostExper bayi paketlerini incelemenizi öneririm. Belirttiğiniz özellikler ancak dedicated yada
    colocation server hizmeti ile mümkündür. 500GB disk alanını reseller paketinde alacağınız bir yerden
    iyi hizmet alamayacağınıza emin olabilirsiniz.

http://www.hostexper.com/linux_reseller.php
  • Merhaba sddeniz;

Anlaşılan hiçbirşey anlamamışsın. Ben kimseyi azarlamam ve kimseye kötü bir lafta söylemem. Fakat, söylediklerimin yalan veya yanlış olduğunun söylenmesi ve bunun kanıtlanmaması durumunda gerekli tepkimi de veririm.

1.'si, limitsiz hostingler verilebilir. Bunu araştırırsan anlarsın nedenlerini. Trafik ve alan konusunda gerekli bilgiyi vermişimdir zaten...

2.'si, siz merak etmeyin, yeteri kadar müşterim vardır ve her geçen gün de artmaktadır. Pazar payını genişletmek herzaman için gereklidir.

3.'sü orada konuyu anlattım, okuma yazmanız varsa eğer tekrar okursanız anlarsınız. Benzer paket 2-3 kişiye satılabilir ve her birisine %50 oranında 60 saniyelik CPU kullanımı ve genelde de %25'lik kullanım izni verilebilecektir.

4.'sü ücreti sormuşsunuz. Yine söylemeliyim ki, okuma yazmanız varsa tekrar okursanız cevap alırsınız.

HEM OKUMUYORSUNUZ HEM DE KONUYA YORUM YAPIYORSUNUZ. SİZİ TEBRİK ETMEKTEYİM!..

Size iyi şanslar diliyorum çünkü şanssız iş yapamazsınız buna inanıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: studioworks

Profesyonel olarak kurumsal müşterilerinizi barındırmak amacıyla düşünüyorsanız
    HostExper bayi paketlerini incelemenizi öneririm. Belirttiğiniz özellikler ancak dedicated yada
    colocation server hizmeti ile mümkündür. 500GB disk alanını reseller paketinde alacağınız bir yerden
    iyi hizmet alamayacağınıza emin olabilirsiniz.

http://www.hostexper.com/linux_reseller.php

Sağol hangi ödemeleriniz var?
  • Hostexper adlı firmayi kesinlikle tavsiye etmiyorum.http://www.hostexper.com

sFTp ile sistemlerine bağlantı yapmamı sunucularına saldırı olarak algılayıp tüm hesabımı kapatmış. Sunucularındaki sorunu bana yani müsterisine iftira atarak kapatmaya çalışması hiç hoş karşılanır bir olay değil.
    Saldırı olduğunu idda ettiği saatte ısrarla sadece dosya yüklediğimi, bunuda bir FTP programı kullanarak yaptığımı söylememe rağmen nerdeyse tüm sabah kurumsal bir yerin web sayfasıni kapalı tuttular.

Bu da yetmiyormuş gibi beni dava etmekle tehdit ettiler.

Neyseki en sonunda kendilerininde kabul ettiği gibi sFTP bağlantı isteğini sistemleri saldırı gibi algılıyormuş. Halen bir özür borçlu olmalarına rağmen bana sFTP yerine FTP ile bağlanmamı ve sorunun bir şekilde çözüleceğini söylüyorlar.

Kendilerini şiddetle kınıyorum ve hesabımın süresi dolar dolmaz tüm üyeliğimi başka bir firmaya taşıyacağımı belirtmek istiyorum.

Bu şikayeti okuyacak birilerininde bu firma ile çalışmadan önce benim yaşadıklarımı da göz önüne almasını isterim.

• Belirttiğiniz problem kısa bir sürede çözümlenmiş ve size bilgi verilmiştir.
    Hesabınızın bulunduğu sunucumuzda çalışan CSF firewall yazılımı tarafından yapmış olduğunuz bağlantıların
    atak olarak algılanması neticesinde log kayıtları incelenmiş ve tedbir amaçlı olarak hesabınız
    geçici süre ile dondurulmuştu. İncelemeler tamamlandığında hesabınız tekrar aktive edilerek
    tarafınıza bilgi verilmiştir.
    Böyle bir durum karşısında gerkeli tüm açıklamarın yapılmasına ve defalarca canlı destek, mail ve ticket
    üzerinden tarafınıza bilgilendirme yapılmasına rağmen bu şekilde forum mesajları ile negatif görüşler
    belirtmeniz üzücüdür.
    Hesaplarınızı istediğiniz zaman taşıyabileceğinizi ve işinizi kolaylaştırmak için size yardımcı olabileceğimizi
    bildirir, yaşanan durum için özür dileriz.

Teşekkürler

HostExper.Com
    domain, Hosting, Reseller, VPS-VDS

• 2003 yılından bu yana hizmet veren bir firma! Reseller hizmeti çok kaliteli ve kesintisiz görünüyor. Ban çalışmıştım daha önce
    4 adet reseller hesap seçenekleri mevcut. En önemli özelliklerinden biri de online iletişimleri anında cevap veriyorlar. Emin olun ben türkiyede bu kadar hızlı online iletişim ve çözüm bulamadım.
    İncelemenizi tavsiye ediyorum...

Detaylar için Tıklayın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.