Şimdi Ara

Plaka Malliyeti ne kadardir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
36.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 407 siyah hdi da karar kildim (sizi dinlemedim napayayim vuruldum arabaya) Neyse Simdi Plakayi Kendim yaptirmak Istiyorum bunu nasil saglayabilirim

Bildigim kadariyla plaka isim baslangiclari illere gore dagitiliyor yani avcilarda r bakirkoyde D fln o sekilde plakalar verliyormus

Kendim yaptirmak istesem Nasil ypaarim normalde Bayii halledecekti ancak ben yaptirmaya kalksam ne kadar a patlar ne kadar para kesmeliyim bayiden

Ayrica ozel isim ne kadar?Belli bir bagis ya da benzeri bisi gerekiyormu ?

yardimlariniz icin tesekkur ederim/

•  Plaka Malliyeti ne kadardir

şu türde bir app plaka yaptırabilirsin
    ama çerçevesi mühür vurdurturken siyah olsun
    sonra beyaz yaparsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34 SRY 86 -- 25 Şubat 2006; 11:53:27 >
  • Peki ne olur böyle bi plakanın maliyeti? Bir de şunu soracam. Bu plakayı aldıktan sonra her yıl yüksek vergi mi ödeyecez? Yoksa bu yüksek ücret bir kereye mi mahsus?
  • 4 ay once GS plakayı 300 ytl ye(bağış) alan bi arkadaşım olmuştu
  • evet ya nekadar olur bende ali yazdırıcam ne kadar olur maliyeti
  • http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.asp#

burdan boşta olan plakaları kontrol edebilirsiniz.300ü 500ü geçmez arkadaşlar
  • Peki arkadşlar bu ücret 1 kereye mahsus mu yoksa aracın vergisine etki ediyor mu özel plaka?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

Peki arkadşlar bu ücret 1 kereye mahsus mu yoksa aracın vergisine etki ediyor mu özel plaka?

1 kereye mahsus.
  • 35 SDK 20
    gibi bi plakaya ne kadar öderiz acaba
    izmirde olupda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı ?

35 SAD 20 plaka Seferihisara kayıtlı
    SDK harfi nereye kayıtlıdır aynı yere mi ?
  • arkadaşım, araban hayırlı olsun. Plakanı yaptırdıktan sonra bir de ona çerçeve yaptırıp sağlam olarak tampona monte ettir. Servislerin taktığı reklam çerçevesinin içine koydurma. Ben Ankaradaki son kar yağışında arabayı kara sokunca ön plaka düştü, bulmak için canım çıktı. Hemen gidip çerçevelettim.
  • abi yemin ederim sallamıyorum ben geçen arkadasımla mazdaya gidip sordum kadın bana 6 milyar falandır dedi bende kadının suratına diyeemedim ama içimden yuhh dedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadikxp

35 SDK 20
    gibi bi plakaya ne kadar öderiz acaba
    izmirde olupda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı ?

35 SAD 20 plaka Seferihisara kayıtlı
    SDK harfi nereye kayıtlıdır aynı yere mi ?

bana otokoçun ve poyraz otonun veridiği bilgi

ikametgah uygunsa sadece orda bulunarak alabilirsiniz.

ben tepecikten 35YK yi aldım tek kuruş ödemeden
    yakındada 35HK... alıcam.
    ama otokoçun dediğine göre karşıyakada asla vermiyolarmış(ben orda beklerken biri geldi ben böle böle istiyom die adam kesinlikle olmuyo dedi ben kendimede alamadım dedi.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufk -- 3 Ocak 2009; 20:44:20 >
  • vazgeçtim 35 SDK dan yok galiba zaten...
    01-99 arası baktım hiç kayıt yok...
    adımı bilmiyen başka anlama getirebilir :)
    35 SAD lerde dolu hep.
    20 SA 200 alacağım
    ikametgah olmasada tanıdık var :)
  • ben şu volvoyu alayım 42 ....... 42 alacağım. nokta koydum çünkü özel plaka olucak isim yazacak.. ama maliyet ne kadar olur bilmiyorum
  • özel plakada numarasını kendin seçebiliyormusun...
  • doğuş oto benim arabaya kendi reklamlarını yapmamıs..cerceveli on plaka yakısmaz diye takmamıslar..helal olsun adamlara ordaki her arabada vardı.bu araba tam spor olsun diye kendileri iptal etmisler:))))
     Plaka Malliyeti ne kadardir
  • Hiç okumadan cevap yazma alışkanlığı nedeniyle komik durumlara düşmüş arkadaşlar. Adam kendi istediği harfleri ve rakamları içeren plaka nasıl yaptırılır diye sormuş. Millet ise okumadan kafadan sallamış. Yok çerçeveli ön plaka, yok tampona monte ettir.

Allah akıl fikir versin ne diyim?

Bizim bir arkadaş ta İstanbul'dan aldığı araca Malatya plakası taktırmak yani 34 yerine 44 yazdırmak istemişti. 175 milyon istemişler. Harf ve son rakamlara ne kadar istiyorlar bilemiyorum.
  • ALI plakası ısteyen arkadasa duyrulur. senın ıstedıgın plaka 3000 ytl dır en az. neyse senın soruna gelelım arkadasım. sende kendıne göre bı plaka bul fazla özel olmasın ama mesela ısmının bas harfı ve soyadın gıbı bu plkayı almak malıyetı 50 ytl. plakayı alıncada o plaka ıcın özel vergıde ödemezsın. pyasada alı-ece-plt-chp-mhp vs gıbı plaka tarzında ıstersen malıyetı en az 3000 ve dqaha fazladır kolay gelsın
  • 34 AD XXX
    34 AD XXXX
    bu plakalardan herhangi birini ne kadara alabilirim?
  • Yaw arkadaşlar bende plakalara baktım da 34 FB ... Die bir plaka çıkartmak istiyorum da ordakı rakamı ben secebilirmiyim?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.