Şimdi Ara

HP Pavilion dv 7-6c00et kullananlar kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.623
Cevap
8
Favori
137.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam baktımda dv6 varda dv7 neden olmasın deyip açtım kulübü HP Pavilion dv7-6c00et ciler buyrun
    />

HP Pavilion dv 7-6c00et web sitesi DRİVER

/>
    />
    />
    />

HP DV7-6C00ET SÜREKLİ GÜNCEL DRİVER LER BURADA WİN 7 + WİN 8. Precious emeklerin için teşekkürler TIKLAYIN

dv 7 muhtarı GrounD_ZerO

ÜYELER

1 mito1172 kurucu üye

2 ₯ fanatik dv 7 ci

3 ZEITGEIST

4 m.Jackson

5 stalxx

6 remote control

7 çetinist

8 kilimli65

9 heifetz77

10 hayalet635

11 jinekolok

12 recdemirci

13 ottorehagel

14 milkshake77

15 donttreadonme

16 M.Kılıc

17 umuTorres

18 dbeckham8998

19 selçux

HP Pavilion dv7-6c00et Entertainment Notebook PC (A8H92EA) - Spesifikasyonlar
    NOT: HDD BİLGİSİ HATALI HDD C 1 HDD D 1 OLMAK ÜZERE TOPLAM 2 TB DİR

BİOSADAN FİXSED MOD NASIL AÇILIR?
    biossa giriş şöyle pc yeniden başlat ve başlarken esc ye sürekli bas bir menü çıkar karşına ordan F10 a bas biosa girdin gerisi alt resimde yazıyor

KART GEÇİŞİ NASIL YAPILIR? VE GEÇİLEN KARTTA NASIL KALINIR?
    MASAÜSTÜNE SAĞ TIKLAYIN ALT RESİMDEKİ MENÜ ÇIKAR.

SONRA ÇIKAN ALT RESİMDEKİ MENÜDEKİ YAZILANLARI UYGULAYIN.

HP DV7-6C00ET İçin Windows 8 64 Bit Sürücleri (31.10.2012)
    Yonga Seti (Chipset)
    Intel Yönetim Motoru (MEI)
    AMD + Intel Ekran Kartı Sürücüsü (12.10)
    IDT Ses Sürücüsü (Beats Audio)
    Cyberlink YouCam (Kamera Yazılımı)
    Atheros Bluetooth Sürücüsü
    Synaptics TouchPad Sürücüsü
    Validity Parmakizi Okuyucu Sürücüsü
    HP SimplePass
    HP Support Assistant
    HP Software Framework
    HP CoolSense
    HP Birleştirilmiş Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arabirimi (UEFI-HP_TOOLS)
    HP Quick Launch Software
    Intel Rapid Storage Technology

quote:

Orijinalden alıntı: ₯
    Hemen hemen hepimizin başına gelebilecek şu otomatik ekran ışığının düşüp artması olayının kolay çözümünü anlatıyorum. Beyaz arka planda ışığın ve kontrastın artması, karanlık arkaplanda ışığın ve kontrastın azalması özellikle windows 8 kullananlar için sinir bozucu.
    Çözüm için herhangi bir leshcats sürücüsünü çalıştırın (yüklemeyeceğiz), gerisini resimle gösteriyorum.

EKRAN KARTI SORUNU DÜZELTME

quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

Orijinalden alıntı: heifetz77

Indirip yuklememe rağmen oyle yazmıyor. Nasıl yapabilirim?

İlk önce Windows Update üzerinden sürücü güncellemesini kapatman gerekiyor çünkü Windows Update sonradan tekrar güncelleyip işi bozuyor.

Sürücü güncellemesini kapatmak için
    Bilgisayarım'a sağ tuş > Özellikler > Sol menüdeki Gelişmiş sistem ayarları > donanım sekmesindeki aygıt yükleme ayarlarına girin.
    Açılan seçeneklerden hayır ı seçin ve alttaki seçeneklerden Hiçbir zaman Windows Update'ten sürücü yazılımı yükleme. seçeneğini seçip değişiklikleri kaydet e basın.

İndirdiğiniz Catalyst_15.7_WHQL_UnifL_v1.2.exe dosyasını çalıştırıp tamam > deploy butonuna basın.
    Bu işlem sonucunda dosyalar C:\Drivers\Catalyst_15.7_WHQL_UnifL_v1.2 içerisine çıkartılacak. Daha sonra bu klasördeki Unifl_Installation_Assistant.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırıp klavyeden S tuşuna basın.
    Bundan sonra Intel sürücüsünü yükleyip yeniden başlatacaksınız ve daha sonra yine PC açıldığında otomatik AMD sürücüsünü yükleme penceresi açılacak ve buradan da AMD sürücüsünü yükleyip yeniden başlattığınızda sürücü yüklenmiş olacak. Sürücü yükleme sırası AMD > Intel de olabilir tam hatırlamıyorum ama otomatik açıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Kasım 2015; 21:17:21 >

• sorunsuz kullanımlar herkeze beats eq ayarları biraz zahmetli mi ben mi zorlandım düşük ve orta frekanslar yüksek olmalı sanırım. sayfayı kes programı ne işe yarıyor beats ayarlarını burada paylaşmanın bir yolu olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: remote control

sorunsuz kullanımlar herkeze beats eq ayarları biraz zahmetli mi ben mi zorlandım düşük ve orta frekanslar yüksek olmalı sanırım. sayfayı kes programı ne işe yarıyor beats ayarlarını burada paylaşmanın bir yolu olmalı.

selam bende yeni aldım beats eq ayrlarını çok az kurcaladım bence zor değildir tam öğreneyim burda paylaşırım sayfa kes programnı farketmedim nerde ki? onuda araştırayım bu arada kullanıcılar çoğalsın listeye yazarım tabi sen ilk olursun

• kulüp var dediler geldik
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEITGEIST

kulüp var dediler geldik

hoşgeldin arkadaşım

bu arada bendeki beast ayrları şöyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mayıs 2012; 0:30:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

selam bende yeni aldım beats eq ayrlarını çok az kurcaladım bence zor değildir tam öğreneyim burda paylaşırım sayfa kes programnı farketmedim nerde ki? onuda araştırayım bu arada kullanıcılar çoğalsın listeye yazarım tabi sen ilk olursun

ekran alıntısı aracı var sol alttaki win menüsünde hemen. yabancı siteye de baktım ayarlarda takılan çok orada da. soğutucu almaya gerek var mı bu modelde fazla oyun oynamam onun için gerek duymadım.

fokus ve yüksek frekansları fazla açmışsın diğerleri aynıymış. yabancı site dediğim hp destek sitesiymiş

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-PC-Sound-and-Audio/Beats-Audio-EQ-Setting-General-Sound-Advice/td-p/524739

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remote control -- 1 Mayıs 2012; 0:40:12 >

• quote:

quote:

ekran alıntısı aracı var sol alttaki win menüsünde hemen. yabancı siteye de baktım ayarlarda takılan çok orada da. soğutucu almaya gerek var mı bu modelde fazla oyun oynamam onun için gerek duymadım.

hımm onumu diyorsun? o win 7 ile gelen güzel bir araç önceden klavyede bir tuşa basıp sonra ctrl V yapıp ponit yapardık resim almak için, işte bu modern olanı istediğin yerin resmini alabiliyorsun basitçe örnek yukarıdaki beast programının resmini onunla aldım

soğutucuya gelirsek bende vardı koyuyorum hem işe yerıyor yumuşak yere koysanda hava delikleri kapanmıyor yani sonuçta sana kalmış alsanda olur almasanda. ben hep o tip ayar yaparım V şekil ideal ayarmış oto tv tamiri yapan bir arkadaş söylemişti aslında şuda var senin kulak zevkin neyse o ayarı yapacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mayıs 2012; 0:49:26 >

• quote:

soğutucuya gelirsek bende vardı koyuyorum hem işe yerıyor yumuşak yere koysanda hava delikleri kapanmıyor yani sonuçta sana kalmış alsanda olur almasanda. ben hep o tip ayar yaparım V şekil ideal ayarmış oto tv tamiri yapan bir arkadaş söylemişti

Orta frekansı tam olmamak üzere düşürmek en iyisi bas ve tizler de elverdiğince yukarıda olacak ben de biliyorum ama bunda çok zor ayar yapmak, diğer dijital ses değişyiricilerini de kapattım hoperlör ayarları-geliştirmeler-basları artır vs. hepsi kapalı durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remote control -- 1 Mayıs 2012; 0:54:51 >

• quote:

quote:

soğutucuya gelirsek bende vardı koyuyorum hem işe yerıyor yumuşak yere koysanda hava delikleri kapanmıyor yani sonuçta sana kalmış alsanda olur almasanda. ben hep o tip ayar yaparım V şekil ideal ayarmış oto tv tamiri yapan bir arkadaş söylemişti

Orta frekansı tam olmamak üzere düşürmek en iyisi bas ve tizler de elverdiğince yukarıda olacak ben de biliyorum ama bunda çok zor ayar yapmak, diğer dijital ses değişyiricilerini de kapattım hoperlör ayarları-geliştirmeler-basları artır vs. hepsi kapalı durumda.

dediğim gib herkesini kulak zevki başkadır ben hepsini kullanmayı severim sen sevmezsin ama bana pek zor gelmedi ayar

• hp sitesindeki dv6 ve dv7 beats ayarları kafa karıştırdı, onlara bakmadan kendi bildiği ayarıdinlediği müzik türüne göre yapsa daha iyi , diğer ses geliştiriciler kapalı olması gerekiyor.
  • bencede en güzeli kendi kulak zevkine göre ayarlamak
  • beni de ekle hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.Jackson

beni de ekle hocam

ekledim hocam
  • Hayırlı olsun arkadaşlar.Sizin için ben de kendi ayarlarımı paylaşayım.Alttaki subwooferı da etkin şekilde kullanmak isteyenler için
  • teşekkür ederiz sanada hayırlı olsun ayar ilginç 1 khz yi hiç okadar yukarıda yapmamıştım eq baslarınıda kısmışsın denemek lazım
  • dv7-6001st kullanıyorum benide ekleyın bıde bı sorum var bazı arkadaşlar ssd takmış bide rm 16 ya çıkarmışlar boyle kullanan varmı acaba nasıl hızı 16 gb ramı desteklıyormu açaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalxx

dv7-6001st kullanıyorum benide ekleyın bıde bı sorum var bazı arkadaşlar ssd takmış bide rm 16 ya çıkarmışlar boyle kullanan varmı acaba nasıl hızı 16 gb ramı desteklıyormu açaba

Chipset destekliyor fakat eski BIOS'lar desteklemiyordu yeni BIOS'ların desteklemesi gerek.16 GB RAM bana göre gereksiz bir rakam.Çok ağır multitasking ya da render alınacaksa işe yarar ama normal bir ev kullancısı için israftır.8 GB günümüz koşulları için hayli hayli yeterlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalxx

dv7-6001st kullanıyorum benide ekleyın bıde bı sorum var bazı arkadaşlar ssd takmış bide rm 16 ya çıkarmışlar boyle kullanan varmı acaba nasıl hızı 16 gb ramı desteklıyormu açaba

konudaki model 8 gb destekliyor diye biliyorum başlıktaki ürün bilgilerinde de belirtilmiş zaten. arkadaşında dediği gibi 16 gb gereksiz. ssd takılır ama yeniyse şimdilik gerek yok çünkü orjinal win 7 yüklü. senide ekledim hoşgeldin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mayıs 2012; 20:33:27 >
  • bunu araştırırken gördüm biryerde dv7 başka bir modeli 16gb destekliyordu birdaha da denk gelmedi. Biosla olacak birşeyse iyimiş.

oyun ne oynuyorsunuz strateji oynayacağım ea games GeneralS 2 2013 'de çıkacak onu bekliyorum.
  • selam gençler bende dv7 yok ama arada gelir giderim buraya.. benide muhtar olarak kaydedebilirisniz.. ahaha.. bu arada beats audio aktif eq larında tizleri mümkün olduğunca çok yukarı çekmemeye çalışın.. malum mp3 dinliyoruz internetten indirip cızırtıda sıkıntı çıkarabilir. bence ses ayarlarını yaparken cihazınızda flac bulup o şekilde kulaklarınıza en iyi hitap eden tarzı bulun.. eminim daha cok zevk alacaksınız..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.