Şimdi Ara

PATEN ile ilgili Sorular&Cevaplar (Habere konu olmuşuz, Link geldi) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
693
Cevap
51
Favori
176.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bu patenlerin ayak numarası falan varmı benım ayaklar 46 numarada ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okb18

quote:

Orijinalden alıntı: FreX~

quote:

PATEN ile ilgili Sorular&Cevaplar (Habere konu olmuşuz, Link geldi)

bu da benim bebek.hafta sonları Alsancakta arada bir ksk'da takılıyorum

Dostum Nerdeyse hergün Cumhuriyet meydanında 6.30 dan sonra patenciler toplanıyor senide aramızda görmek isteriz.

hafta içi çalıştığım için kaymak için ancak haftasonları imkan bulabiliyorum,haftasonları da toplanılıyor mu?

Evet dostum hergün.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum Nerdeyse hergün Cumhuriyet meydanında 6.30 dan sonra patenciler toplanıyor senide aramızda görmek isteriz.

hafta içi çalıştığım için kaymak için ancak haftasonları imkan bulabiliyorum,haftasonları da toplanılıyor mu?

Evet dostum hergün.

Kaykaycılar ne zaman toplanıyor bilginiz var mı?

• resimleri nasıl ekleyeceğiz

2.soru ist-abadolu yakasında acemilere pateni yeni alanlara paten kaymayı öğretenler varmı bostancı kadiköy-bağdat cadde falan ben ataşehirdeyim yeditepe üniv tarafı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pascal24 -- 22 Temmuz 2012; 0:24:06 >
  • Patenlerim halâ tedavi olup gelemedi Cumhuriyet'de kayıyordum. FreX~ patentürk'de de rastladım sana ama meydanda gördüğümü hiç hatırlamıyorum :)
  • Oxelo paten var bende de 3-4 basamaktan atlıyorum kırılcak diye korkuyorum cross atarken falan tekerler eriyo yeni alıcam bende Fusion 84 GM
  • aydındayken bisiklet eğitim pisti vardı, dümdüz otoban gibi rampası falan filan da vardı bir süre kaydım: kipadan aldığım patenle.
    ama dengeni kaybedince veya ayağın hızlıca arkaya doğru kayınca yüreğin ağzına geliyor az düşmedim Birde yaz öncesi kolu bacağı kırarda yatarım yaz boyunca diye fazla üzerine gitmedim kaldı öyle ama hala heveseim var

• Ben de kaymak isterdim ama kesin bir tarafımı sakatlarım cesaret edemiyorum.
  • Türkiyede nasıl pek bilinmiyor ya? 90larda resmen furyaydı.Benim hem patenim hemde kaykayım vardı.
  • Yeni Patentim diye okudum.
  • lan bende bi icat yapmışta patentini almış sandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eddie The Head

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet dostum hergün.

Kaykaycılar ne zaman toplanıyor bilginiz var mı?

Hayır yok ama arada bir geliyorla cumhuriyet meydanına..

• quote:

Orijinalden alıntı: Powermove

quote:

Orijinalden alıntı: boolboxer

hocam yokuş aşşağı giderken nasıl durdurulur? şuan video izleyemediğim için soruyorum.

İlk olarak çapraz giderek, S çizerek hız kontrol altında tutulabilir. Ama dikkat edilmesi gereken nokta S çizerken dengeyi bozmayacak derecede dik durmak. Eğer eğilmiş pozisyonda durulursa hız bile kazanırsın. Ki olabildiğince hızlı gitmek istiyorsan mutlaka tekerler asfalta dik olmalı ve eğilmeli-kapanmalısın. Eğer yol çok dikse T fren veya topuk freni yapılabilir. O hızla giderken en etkili yavaşlamayı ağır T fren sağlayacaktır ama tekerleri de yıpratır uzun süre yüksek hızda T yapmak.

Ekleme:
    Topuk fren: çoğu fitness ve urban patenlerin arkasında bulunan kauçuk parçanın yere değdirilmesiyle yapılır.

T fren: düz giderken bir ayağı diğer ayağın arkasına 90 olacak şekilde atıp tekerlerin yere sürtülmesiyle yapılır.

Hocam benim paten fitness paten. tekerleklerde yumuşak tabi.
    ben düz yolda kendi yöntemimle duruyorum. ama yokuş aşağı giderken nasıl durulacak bilmiyorum. düz yolda çok zevkli oluyorda yokuş aşağı(baya dik)
    duramadım. T fren yapayım derken kafamı yarıyodum. en sonunda arabaya tutunup durdum
    Ama hala nasıl durulacağını bilmiyorum. bi yardım etsen sevinirim.

• Paten kaykaya göre çok ezik bir spor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myrnin

Ben de kaymak isterdim ama kesin bir tarafımı sakatlarım cesaret edemiyorum.

Hocam bende hiç bilmeden başladım paten sürmeye.
    evin arkasındaki ince uzun ve zemini düz bir yerde çok berbat bir patenle başladım.
    daha sonra biraz öğrendim sürmeyi ama düz yolda sürüyorum yokuş aşağı giderken süremiyorum.
    bence siz yeni başlıyacaksanız bir fitness paten alın(topuk frenli) teker çapı 80mm olsun. daha büyüğü çok hız yapar.

düz ve çok prüzlü olmayan bir yerde yavaş yavaş kaymaya başlayın. eğer hala kayamıyorsanız uzmantv de dersler var. bence paten sürmeyi bir deneyin.
    çünkü alıştınızmı bırakamayacaksınız zaten. ayakkabı giymek istemiyor insan.
  • ben gürpınar a yakın oturuyorum.orayada güzel bir alan yapmışlar.öğrenirsem yararlı olur.
  • merhaba 2. el k2 arıyorum k1 de olur satan varsa yada bildiginiz satan bir site varsa bilgilendirebilirmisiniz 42 numara
  • Arkadaşlar öğrenmek için en iyi yer boş bir yer.Orada durmayıda öğrenirsiniz herşeyi.Bende herşeyi hallettikten sonra kışın patene yoğunlaşıcam.
  • Dostum paten nasıl mutlumusun? konuyu açtın kaçtın gittin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreX~ -- 28 Ağustos 2012; 1:21:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hachi-kyu-san

Yeni Patentim (SS'li) Patentle ilgili Sorular&Cevaplar

Diye okudum.

Resimlere baktım diyorum adam patenle ilgili patent almış bide ürününüde yapmış vay
    anasını be.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.