- x
Recete rapor yerine geçermi ?
28 Cevap1688 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


146 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:05:34 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Başlıkdaki gibi.


_____________________________

150 liraya motorola milestone

http://forum.donanimhaber.com/m_94144705/f_//tm.htm#94144705


 
253 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:06:12 

geçer oğlum


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Nisan 2012; 23:07:10 

bu_sorunun_cevabı_banada_lazım_takipteyim_


1705 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:07:16 

tek günlük geçer.


_____________________________




 
57 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:09:08 

İdareye bağlı aslında,bazısı geçer diyor,bazısı yarım gün,bazısı hiç geçmez



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________



146 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:12:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Days Grace

tek günlük geçer.

Peki resmi olarak mı yoksa arkadaşın dediği gibi idareye mi bağlı ?


_____________________________

150 liraya motorola milestone

http://forum.donanimhaber.com/m_94144705/f_//tm.htm#94144705


2266 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:14:12 

1 günlük ise fotokopisi yeterli reçetenin diye biliyorum.


_____________________________

FR


1370 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:16:44 

hiçbir şekilde geçerli değildir.

saçmalamayı bırakın isterseniz


_____________________________



1928 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:17:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

Başlıkdaki gibi.

Reçete resmi olarak rapor yerine geçmez.Rapor yerine geçebilicek belgeler arasında değildir malesef.Ama okul idaresine yağ çekip o gün kendini raporluymuş gibi gösterebilirsin.Rapor dediğin şey iş göremez yada istiraat raporu filandır Doktor sana Sivilce yüzünden de Reçete yazabilir ama sana iş göremez yada İstiraat raporu veremez Grip gibi bulaşıcı birşey varsa zaten doktor kendiliğinden yazar raporu Doktor yazmadı ise sudan bir sebepten gitmişsindir mesela Başım Ağrıyor diye doktorda sana Ağrı kesici yazmıştır bu seni raporlu kılmaz.


_____________________________


Dante Kılıç

Flickr - 500px - DH Sergi
Canon EOS 5D Mark II + Canon 50mm F1.8 II + Yongnuo YN 560 II
Dantegrafi(Facebook)




2535 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:19:06 

Geçmez daha doğrusu geçmemesi lazım,yönetmelikte böyle bir şey yok.
Fakat bazı okul idaresi tek günlük olursa ses çıkarmıyorlar.


_____________________________



146 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:34:18 

quote:

Orijinalden alıntı: SworderDante


Reçete resmi olarak rapor yerine geçmez.Rapor yerine geçebilicek belgeler arasında değildir malesef.Ama okul idaresine yağ çekip o gün kendini raporluymuş gibi gösterebilirsin.Rapor dediğin şey iş göremez yada istiraat raporu filandır Doktor sana Sivilce yüzünden de Reçete yazabilir ama sana iş göremez yada İstiraat raporu veremez Grip gibi bulaşıcı birşey varsa zaten doktor kendiliğinden yazar raporu Doktor yazmadı ise sudan bir sebepten gitmişsindir mesela Başım Ağrıyor diye doktorda sana Ağrı kesici yazmıştır bu seni raporlu kılmaz.

Anladım hocam teşekkür ederim.


_____________________________

150 liraya motorola milestone

http://forum.donanimhaber.com/m_94144705/f_//tm.htm#94144705


 
1456 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:35:14 

geçmez tabiki. doktor ilaç yazmıştır. ama istirahat vermemiştir. istirahat verirse rapor verir zaten...


_____________________________

i want to play a game
make your choice... live or die

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Nisan 2012; 23:37:21 

quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

Geçmez daha doğrusu geçmemesi lazım,yönetmelikte böyle bir şey yok.
Fakat bazı okul idaresi tek günlük olursa ses çıkarmıyorlar.

Alakası yok. Reçetede o gün doktora gittiğin resmi olarak kanıtlandığı için o gün boyunca izinli oluyorsun. Reçeteni okula verdiğinde onu raporlu olarak kaydetmek zorunda.


2535 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:41:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Düşünemedi


Alakası yok. Reçetede o gün doktora gittiğin resmi olarak kanıtlandığı için o gün boyunca izinli oluyorsun. Reçeteni okula verdiğinde onu raporlu olarak kaydetmek zorunda.

Raporlu olmak ayrı bir şeydir,doktora gidip ilaç yazdırmak ayrı birşeydir.
Hastanın istirahat ihtiyacı olup olmadığına doktor karar verir ve ayrı bir istirahat belgesi düzenlemesi zorunludur.
Reçete sadace doktoru ''ilaç'' yazdığının kanıtıdır,başka bir şeyi kanıtlamaz.



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 29 Nisan 2012; 23:42:52 >


_____________________________



146 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:42:46 

quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

geçmez tabiki. doktor ilaç yazmıştır. ama istirahat vermemiştir. istirahat verirse rapor verir zaten...

Peki o zaman diyelim benim okulum 9 ila 16 arasında. Sağlık ocagıda 9 ila 16 arasında açık. Doktor bana rapor vermedigi sürece sağllık ocagına yok yazılmadan nasıl gidicem ?


_____________________________

150 liraya motorola milestone

http://forum.donanimhaber.com/m_94144705/f_//tm.htm#94144705


515 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:46:21 

Rapor yerine geçer.Sevkli sayılıyorsun fakat eğer çok devamsızlık yapan birisiysen idare başta kemküm edebilir ama almak zorundalar.(Geçen sene mezun oldum eğer yönetmelik değişmemişse tabi)



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 29 Nisan 2012; 23:47:52 >


_____________________________



146 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:51:56 

quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92


Raporlu olmak ayrı bir şeydir,doktora gidip ilaç yazdırmak ayrı birşeydir.
Hastanın istirahat ihtiyacı olup olmadığına doktor karar verir ve ayrı bir istirahat belgesi düzenlemesi zorunludur.
Reçete sadace doktoru ''ilaç'' yazdığının kanıtıdır,başka bir şeyi kanıtlamaz.

Arkadaşa sordum cevaplamadı, sana yöneltiyim o zaman;

"Peki o zaman diyelim benim okulum 9 ila 16 arasında. Sağlık ocagıda 9 ila 16 arasında açık. Doktor bana rapor vermedigi sürece sağllık ocagına yok yazılmadan nasıl gidicem ?"


_____________________________

150 liraya motorola milestone

http://forum.donanimhaber.com/m_94144705/f_//tm.htm#94144705


2535 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:54:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein


Arkadaşa sordum cevaplamadı, sana yöneltiyim o zaman;

"Peki o zaman diyelim benim okulum 9 ila 16 arasında. Sağlık ocagıda 9 ila 16 arasında açık. Doktor bana rapor vermedigi sürece sağllık ocagına yok yazılmadan nasıl gidicem ?"

Sağlık ocağına sabah gidersin,okul kapanmadan'da raporunu teslim edersin.
Veya raporu ertesi gün teslim edebilirsin.


_____________________________



1705 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:56:42 

quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92


Raporlu olmak ayrı bir şeydir,doktora gidip ilaç yazdırmak ayrı birşeydir.
Hastanın istirahat ihtiyacı olup olmadığına doktor karar verir ve ayrı bir istirahat belgesi düzenlemesi zorunludur.
Reçete sadace doktoru ''ilaç'' yazdığının kanıtıdır,başka bir şeyi kanıtlamaz.

gerçekten de zorunda ama raporlu olarak değil sevkli olarak geçiyo e okula. ayrıca reçete olayı olmasa ne diye sevkli ibaresi eklensin e okula?


_____________________________




146 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:57:03 



@anilxx92

Hayır yani rapor vermedi ama ben sağlık ocagına gelmek için yok yazıldım. Ee ben devamsızlıgımı nasıl sildircim. Tek çare reçete gibi gözüküyor.



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rammstein -- 29 Nisan 2012; 23:59:25 >


_____________________________

150 liraya motorola milestone

http://forum.donanimhaber.com/m_94144705/f_//tm.htm#94144705


 
1456 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:00:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein


Peki o zaman diyelim benim okulum 9 ila 16 arasında. Sağlık ocagıda 9 ila 16 arasında açık. Doktor bana rapor vermedigi sürece sağllık ocagına yok yazılmadan nasıl gidicem ?

okuldan izin alırsın başka seçenek var mı sence? çok hastaysan o gün, doktordanda istirahat vermesini istersen zaten rapor verir o gün için.


_____________________________

i want to play a game
make your choice... live or die


 
5 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:01:27 

Ben gecen verdim, müdür biraz mirin kırın etti ama devamsızlığımı sildiler



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________



2535 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:03:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein



@anilxx92

Hayır yani rapor vermedi ama ben sağlık ocagına gelmek için yok yazıldım. Ee ben devamsızlıgımı nasıl sildircim. Tek çare reçete gibi gözüküyor.


Doktor rapor vermezse yok yazılırsın,başka yolu yok.


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Nisan 2012; 0:04:06 

Reçetenin fotokopisini okul idaresine verirsen reçetenin yazıldığı gün izinli sayılırsın



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


2535 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:05:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Days Grace


gerçekten de zorunda ama raporlu olarak değil sevkli olarak geçiyo e okula. ayrıca reçete olayı olmasa ne diye sevkli ibaresi eklensin e okula?

Sevk olayını bilmiyorum fakat reçete kesinlikle rapor yerine geçmez.


_____________________________



656 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:10:43 

bu dönem gittiğim dişçiden alıp vermiştim. 3 gün boyunca girmeyince gidip sordum. niye rapor almadığımı falan sorunca hocam bunun geçerli olucağını söyledi doktor o yüzden falan dedim. tamam sen git deyince girmez zannettim ama 2 gün sonra sevkli olarak girmişti.


_____________________________

DİK DUR!!


BU BİR UYARIDIR!!


 
461 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:15:23 

Kesinlikle bi geçerliliği yok. Diş hekimlerinin raporları bile sayılmıyor reçete nasıl sayılsın.


526 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:16:44 

geçerli değildir ama burası türkiye


_____________________________

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER


177 Mesaj
18 Şubat 2013; 13:33:27 


1 günlük yerine geçer sevkli gorunursun o gün yani rapor niyetine resmi olarak geçiyor



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Recete rapor yerine geçermi ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön


 
Reklamlar


DH VİDEO

 



Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.



0.391