Şimdi Ara

Türk Telekom Sabit Hat İptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
3
Favori
60.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet yapabilirsiniz. Mevcut düzenlemelere göre telefon iptal olduğunda adsl hemen iptal olmuyor. 1-2 ay adsl hizmeti devam ediyor bu süre içinde yalina cevirebilirsiniz.
  • Başka konular altında da bahsettiğim gibi sabit hatlardan alınan ve karşılığı olmayan haksız ücretler nedeniyle 18 yıllık telefon hattımızın iptali için başvurduk. Eski olduğu için hattımıza kıyamıyorduk ama numara taşımanın da tam anlamıyla bir fiyasko olduğunu görünce fazla beklemenin bir anlamı olmadığı düşündük.

Forumda ve diğer platformlarda rastladığım iptal ve kapatma farkını göz önünde bulundurarak hattın tamamen iptal edilmesi için telekom müdürlüğünde hazır halde bulunan iptal dilekçesi ile başvurduk. Dilekçede abone numarası ve bilgileri dışında neden iptal edildiği hakkında da birkaç seçenek vardı. Hizmet kalitesi, cep telefonu kullanımı , vs...

Dilekçeyi doldurduktan sonra vezneye gidip borç varsa önce tahsilat yapılıyor. Tabi son bir fatura daha geleceği için iptal ettiğiniz güne kadarki faturanız borç olarak görünmüyor. Bu nedenle gelecek olan son faturayı ödemeyi unutmayın. Eğer fatura gelmezse mutlaka müdürlüğe gidip borcu sorgulatın. Hatta garantili olması için iptalden 2-3 ay sonra bile bir sorgulama yaptırın.

İptal için epeyce uğraştırdıkları hakkında bazı konulara rastlamıştım. Müdürlükte hiçbir şey sormadan dilekçeyi işleme aldılar. 25 Nisan'da başvurduk ve hat şu anda aktif durumda. 1 hafta bekletecekler. Aslında başvurduğum gün kapanması gerekiyor, bu da kesinlikle olmaması gereken bir uygulama. Caydırmaları için aranmayı bekliyorum ama henüz arayan soran olmadı.

Gelişmeleri bu konu altında aktarmaya devam edeceğim. Bakalım ne kadar bir süre içinde tamamen kurtulacağım.

• 1 hafta doldu. bu akşama kadar iptal olmazsa yarın istikamet telekom müdürlüğü. macera devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

1 hafta doldu. bu akşama kadar iptal olmazsa yarın istikamet telekom müdürlüğü. macera devam ediyor.

2008 yilinda ayni gun ayni saatte hem telefonu hem de adsl'yi iptal etmistim. Yani canlari isteyince basvuruldugu an iptal edebiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoopi -- 2 Mayıs 2012; 2:30:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

quote:

1 hafta doldu. bu akşama kadar iptal olmazsa yarın istikamet telekom müdürlüğü. macera devam ediyor.

2008 yilinda ayni gun ayni saatte hem telefonu hem de adsl'yi iptal etmistim. Yani canlari isteyince basvuruldugu an iptal edebiliyorlar.

evet aynı tarihte benim de bir iptal olayım olmuştu ve bahsettiğin gibi aynı gün iptal etmişlerdi. iptaller arttıkça işi yokuşa sürmeye başladılar
  • bunlarin gözlerini para burumus resmen. Ticaret ahlaki diye bisi kalmamis.
  • İptal eden edene,
    Yoğunluktan gecikmiş olabilirler,
    Sizi arayacaklar,iptalden caydırmak için azami çaba sarfedecekler,süper teklifler sunacaklar,
    Aman ha!
    Hiçbir tekliflerini kabul etmeyin.
  • hattın iptal ettirilmemesi için "hattı giden aramalara kapalı gelen aramalara açık" olacak şekilde aboneliğe devam etmeyi önerdiklerini duymuştum. aylık ücreti de düşükmüş ama ne olduğunu bilmiyorum.

18 yıldır kullanılan hattı kapattırmak zordur hakkaten. cayma için aradıklarında isterseniz bu imkanı sorun.

Öte yandan, 2010'da hattı ve ADSL'yi kapattırmak için başvurduğumda 1-2 saatte kapatmışlardı. sizin başvuru arada kaynamış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selocan5 -- 2 Mayıs 2012; 11:09:29 >
  • caydırmak için bile aranmadım. hat an itibariyle hala açık. galiba araya gitti bizim başvuru. fatura işlemeye devam ediyor tabi.
  • quote:

caydırmak için bile aranmadım. hat an itibariyle hala açık. galiba araya gitti bizim başvuru. fatura işlemeye devam ediyor tabi.

Senin hat mayisin sonuna kadar iptal olmaz 30 nisani kacirdin 30 mayisa kaldi artik iptalin takipcisi olmazsan 30 mayisdada iptal olmaz
    Nisanin sonunda iptal olacagina dair tarih yazan imzali kagit verdilermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bradenburg

quote:

caydırmak için bile aranmadım. hat an itibariyle hala açık. galiba araya gitti bizim başvuru. fatura işlemeye devam ediyor tabi.

Senin hat mayisin sonuna kadar iptal olmaz 30 nisani kacirdin 30 mayisa kaldi artik iptalin takipcisi olmazsan 30 mayisdada iptal olmaz
    Nisanin sonunda iptal olacagina dair tarih yazan imzali kagit verdilermi

öyle bir şey yok. iptal olur. daha önce de iptal işlemi yaptım.

bugün sorduk. 2 ay önce adres güncellemesi için bildirimde bulunmuştum. o hikaye yüzünden bir karışıklık olduğunu söylediler. nihayet bugün işleme alındı ve cebe mesaj geldi.

başka bir saçmalık çıkarmazlarsa birkaç gün içinde iptal edilecek.

gelişmeleri aktarmaya devam

• 30 mayisdan once iptal etmezler senden mayis ayinin faturasini almak icin
    Umarim senin yazdigin gibi olur
  • sonunda iptal işlemi tamamlandı.

2 ay önce e-fatura yerine normal fatura gelmesi için adresi de güncelleyerek online işlemlerden başvurmuştum. artık ne olduysa bu işlem nedeniyle 25 nisanda verdiğimiz iptal talebi işleme konulmamış.

telekom müdürlüğüne gidip iptal durumunu sorunca karışıklık ortaya çıktı ve 3 mayıs tarihi itibariyle iptal isteği gerçekten işleme konuldu.
    bu işlem cep telefonuna mesaj yoluyla bildirildi. kendilerinden kaynaklanan bir karışıklık nedeniyle 8 gün kaybetmiş olduk.

sistemlerine kayıtlı bir cep telefonunuz varsa iptal işlemi mesajı gelip gelmediğinden emin olun. ses seda çıkmıyorsa mutlaka durumu sorun.

bu aşamadan sonra telekom çağrı merkezinden arıyorlar. bunu mutlaka cevaplayın çünkü bu son onay işlemiymiş. beni cepten aradılar.

- size özel cazip bir tarife teklifi sunalım
    - 6 ay kapalı kalsın sonra isterseniz iptal edelim
    - devretmeyi düşünür müsünüz

şeklinde 3 teklif sundu. hepsine hayır dedim ve iptali onayladım. tam 7 gün sonra 10 mayıs tarihinde telefon tamamen kapandı.
    aldığım bilgiye göre iptal işleminin resmi olarak başladığı tarihten sonra fatura kesilmiyormuş. yani bizim için 3 mayıs tarihi fatura kesim tarihi olacak.

iptal işlemi yapacak arkadaşlara faydası olur diye notlarımı aktardım.

• İptal ettirmek ne lazım dilekçe örneğini verebilirmisin başka hangi evraklar lazım, nereye başvurmam gerekiyor müdürlüğünemi illa herhangi bir telekom ofiside olur mu?
  • Teşekkürler bilgiler için..
  • Arkadaşlar, onaylı bir evrak vermiyorlar. Benim de bir kere yaşadığım ve sıkça yaşanan bir olay var. Seneler sonra evinize faturalar geliyor.

Size söyleyebileceğim şey şudur :
    Onaylı kağıt elinizde yoksa ve 10 sene dolmadan, söz gelimi 9.5 sene sonra, hattınızı aktif bırakmışsınız, xxx bin TL borcunuzu ödeyin diye eve protesto gönderdiklerinde,
    mahkemeye delil olarak sunabileceğiniz hiçbir evrağınız elinizde bulunmayacağından paşa paşa o xxx bin TL yi ödeyeceksiniz. O zamana kadar ne SMS kalır, ne kaydı.

Benden size tavsiye, gidin noterden gerekli yazıyla ve dilekçenin örneğiyle birlikte Türk Telekom' a protesto çekip, evrağını isteyin. Ve noter evrağını da en az 11 sene saklayın.
    Yoksa başınız ileride ciddi şekilde ağrıyabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaykusu -- 3 Ocak 2013; 5:55:51 >
  • Yazdığın iptal dilekçesinin metninin koyar mısın?

Hattı kapamak istiyorum diye dilekçe veren vatandaşların hatları kapanmıyor. Hattı iptal ettirmek istiyorum şeklinde dilekçe verilirse hat kapanıyor.

Bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

hattın iptal ettirilmemesi için "hattı giden aramalara kapalı gelen aramalara açık" olacak şekilde aboneliğe devam etmeyi önerdiklerini duymuştum. aylık ücreti de düşükmüş ama ne olduğunu bilmiyorum.

18 yıldır kullanılan hattı kapattırmak zordur hakkaten. cayma için aradıklarında isterseniz bu imkanı sorun.

Öte yandan, 2010'da hattı ve ADSL'yi kapattırmak için başvurduğumda 1-2 saatte kapatmışlardı. sizin başvuru arada kaynamış olabilir.

Arkadaşlar,

Ben home office çalışıyorum. Evdeki sabit hattımın ucuna faks cihazı bağladım. ADSL kullanıyorum.

Arayan beni zaten cepten arıyor.

Sizde eğer grafiker, yazılımcı, tasarımcı, muhasebeci, avukat veya bunlara benzer mesleğiniz varsa siz de home office çalışabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 8 Mart 2013; 9:04:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Uzaykusu

Arkadaşlar, onaylı bir evrak vermiyorlar. Benim de bir kere yaşadığım ve sıkça yaşanan bir olay var. Seneler sonra evinize faturalar geliyor.

Size söyleyebileceğim şey şudur :
    Onaylı kağıt elinizde yoksa ve 10 sene dolmadan, söz gelimi 9.5 sene sonra, hattınızı aktif bırakmışsınız, xxx bin TL borcunuzu ödeyin diye eve protesto gönderdiklerinde,
    mahkemeye delil olarak sunabileceğiniz hiçbir evrağınız elinizde bulunmayacağından paşa paşa o xxx bin TL yi ödeyeceksiniz. O zamana kadar ne SMS kalır, ne kaydı.

Benden size tavsiye, gidin noterden gerekli yazıyla ve dilekçenin örneğiyle birlikte Türk Telekom' a protesto çekip, evrağını isteyin. Ve noter evrağını da en az 11 sene saklayın.
    Yoksa başınız ileride ciddi şekilde ağrıyabilir.

mesaj içinde çok fazla "protesto" kelimesi kullanmışsın. Mesajın içeriğine bakınca protesto kelimesini yanlış kullanmışsın.

Kullanman gereken kelime "ihtarname" ve "ihtar" kelimeleridir.

Mesahını bir daha okursan ne demek istediğimi anlarsın.

• quote:

Dilekçeyi doldurduktan sonra vezneye gidip borç varsa önce tahsilat yapılıyor. Tabi son bir fatura daha geleceği için iptal ettiğiniz güne kadarki faturanız borç olarak görünmüyor. Bu nedenle gelecek olan son faturayı ödemeyi unutmayın. Eğer fatura gelmezse mutlaka müdürlüğe gidip borcu sorgulatın. Hatta garantili olması için iptalden 2-3 ay sonra bile bir sorgulama yaptırın.

Arkadaşın dediği doğru. Bağlı aya ait fatura bir ay sonra yeniden çıkıyor. Bazen faturanın 1 ay sonra çıktığını bile gördüm yani. Sistemdeki aksama sonucu. Onun için iptal bile etseniz bir sonraki ay borç sorgulayın ve takip edin. Sürprizle karşılaşmamak için.

Ayrıca gerçekten çok iptal talebi alınıyor. Çünkü artık evlerde sabit hatlar kullanılmıyor. Bu yüzden yalın internet denilen ve sabit hat faturasının adsl faturasına yansıdığı bir uygulama var biliyorsunuz. yani sabit hattı iptal edip yalın hatta bile geçsen gene faturasını ödüyorsun.

Ama yinede bence en kaliteli adres TürkTelekom.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.