Şimdi Ara

YETERSİZ DİSK ALANI --- ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
36.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, elimde eski bir laptop var idare ettiğim. İşletim sistemim XP, hyereldiskim ikiye bölünmüş durumda C ve D. Medyaları D ye atıyorum, C yi ise sadece program oyun maksatlı kullanıyordum ama şuan bilgisayarımda ne oyun var ne program.. Ancak bilgisayar 2-3 yıldır format yemediği için şişti ve artık yetersiz disk uyarısı vermeye başladı.. Format atamam çünkü dvdrom arızalı. Format atmadan bir kaç gb yer açmanın yolu yok mudur? 30 gb disk alanı var toplasanız 10 gb yer kullanıyorumdur( o da belki) 20 gb haybeye gitmiş durumda.

YETERSİZ DİSK ALANI --- ÇÖZÜLDÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALAK_ -- 30 Nisan 2012; 18:33:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_
    Hocam dediğini yaptım, kayıda alındı.. Ancak masaüstünde ve herhangi bir klasörde sağla tıklamama rağmen öyle bir sekme açılmadı. Pc yi yeniden açmam gerekiyor mu acaba? Sorana kadar denesene demeyin kapayıp açması 15 dk sürüyor.

Selam
    Bu duruma göre sisteminizde virüs olasılığı yüksek gibi duruyor. Gizli dosyaları kayda dahi aldırmayan bir sistemde, virüs olasılığından başka bir şey düşünemiyorum.
    Sisteminizi sıkı bir virüs taramasından geçirin ama bu DOS üzerinden olursa daha sağlam bir tarama yapmış olursunuz. Çünkü sistemde engelleyecek hiç bir servis çalışmayacağından, virüs silme veya onarma işleminde böylesi daha etkin olacaktır.

Aşağıdaki linkten ISO(245 MB) dosyasını indirin ve bir CD'ye yazdırdıktan sonra bunu CD ile boot ettirerek, tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
    http://www.avira.com/en/download/product/avira-antivir-rescue-system

Tarama sistem performansına göre değişir ve biraz uzun sürebilir. Bitene kadar sabırla bekleyin ve raporu bir yere kaydederek, nelerin silindiğini görün.
    Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_
    Hocam dediğini yaptım, kayıda alındı.. Ancak masaüstünde ve herhangi bir klasörde sağla tıklamama rağmen öyle bir sekme açılmadı. Pc yi yeniden açmam gerekiyor mu acaba? Sorana kadar denesene demeyin kapayıp açması 15 dk sürüyor.

Selam
    Bu duruma göre sisteminizde virüs olasılığı yüksek gibi duruyor. Gizli dosyaları kayda dahi aldırmayan bir sistemde, virüs olasılığından başka bir şey düşünemiyorum.
    Sisteminizi sıkı bir virüs taramasından geçirin ama bu DOS üzerinden olursa daha sağlam bir tarama yapmış olursunuz. Çünkü sistemde engelleyecek hiç bir servis çalışmayacağından, virüs silme veya onarma işleminde böylesi daha etkin olacaktır.

Aşağıdaki linkten ISO(245 MB) dosyasını indirin ve bir CD'ye yazdırdıktan sonra bunu CD ile boot ettirerek, tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
    http://www.avira.com/en/download/product/avira-antivir-rescue-system

Tarama sistem performansına göre değişir ve biraz uzun sürebilir. Bitene kadar sabırla bekleyin ve raporu bir yere kaydederek, nelerin silindiğini görün.
    Kolay gelsin..

Hocam dvd rom çalışsa format atardım :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.