Şimdi Ara

Tablet Tutucu, Tablet Standı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
7.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eskiden TV karşısında otururken çekirdek çitlenir, çay içilir, film seyredilirdi. Şimdi aynı şeylerin içine mail kontrol etmek, face de bağlı kalmak, twitter dan twit atmak gibi ihtiyaçlarda girdi. Laptop büyük, telefon küçük geliyor. Bu tablet denen aletten öyle yada böyle almak gerekiyor işte. Fakat bu aletide elde tutmak zor oluyor, yatakda falan kullanmakta zamanla işkenceye dönüşüyor.

Ben işin girişimcilik yönüylede ilgileniyorum, yine donanımhaberde çeşitli başlıklarda duyurduğum Feza Laptop Masasından sonra birde tablet tutucu yapmayı düşünüyorum. Bu konuda da fikir, görüş, düşünce, ihtiyaçlarınız, fiyat mı kalitemi? gibi konuları sizlere danışacağım.

Resimde Çinli arkadaşların yaptığı bir örnek var.. En büyük sıkıntım tableti tutan en üstteki plastik aparat, bunu çinden almak istemiyorum, Türkiyede de buna kalıp vs. yaptırıp basmak pahalıya malolur. O kısma daha basit, daha ucuz bişey bulmak lazım. 7" Android tablet içinde ipad içinde kullanılabilmeli..

• uygun alirsa hemn alirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihh95

uygun alirsa hemn alirim

Bu ürün Türkiye de yok, Yurtdışı sitelerde 100 USD gibi rakamlara satılıyor.
    Siz bu ürüne kaç TL verirdiniz? 39-49-59-69-79 TL düşündüğüm fiyat aralığı bunlar. Kimse 79 vermem derse çok kaliteli olacak diye uğraşmayacağım, 39 bile çok denirse yapmak için uğraşmayacağım:) 39 dan kargo, site kesintileri, kdv derken hiç bişey kalmaz, elime kalacak miktar malzeme parasına yetmez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuzucu

quote:

Orijinalden alıntı: semihh95

uygun alirsa hemn alirim

Bu ürün Türkiye de yok, Yurtdışı sitelerde 100 USD gibi rakamlara satılıyor.
    Siz bu ürüne kaç TL verirdiniz? 39-49-59-69-79 TL düşündüğüm fiyat aralığı bunlar. Kimse 79 vermem derse çok kaliteli olacak diye uğraşmayacağım, 39 bile çok denirse yapmak için uğraşmayacağım:) 39 dan kargo, site kesintileri, kdv derken hiç bişey kalmaz, elime kalacak miktar malzeme parasına yetmez..

k,bakma unutmustum yenı gordum ne durumda yaptunmu bıseyler
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 10:41:4 >
  • Evet aklımda iki versiyon yapmak var aslında, biri ayaklı stand, diğeri sizin gönderdiğiniz resimdeki gibi masaya, yatak başına tutturulabilecek gibi olan.

Ayaklı olan TV karşısında, koltukda, kanepede vs. otururken lazım oluyor, diğer mandallı olan, belki iş yerinde, çalışma masası üstünde vs. lazım olur.

Son resimdeki çok basit görünüyor, üzerinde düşünülebilir zira diğer duş hortumu gibi olan şeyden bulamadım, benzer bişeyi doğalgaz tesisatında kullanıyorlar, onunla denedim, çok esneme ve titreme oluyor. Elektrikçilerden içinden bakır tel geçen birşey buldum, çok ince geldi ayrıca büküldükce zamanla bakır tel kırılabilir. Çoklu bakır tel geçmesi lazım.
  • quote:

Evet aklımda iki versiyon yapmak var aslında, biri ayaklı stand, diğeri sizin gönderdiğiniz resimdeki gibi masaya, yatak başına tutturulabilecek gibi olan.

Ayaklı olan TV karşısında, koltukda, kanepede vs. otururken lazım oluyor, diğer mandallı olan, belki iş yerinde, çalışma masası üstünde vs. lazım olur.

Son resimdeki çok basit görünüyor, üzerinde düşünülebilir zira diğer duş hortumu gibi olan şeyden bulamadım, benzer bişeyi doğalgaz tesisatında kullanıyorlar, onunla denedim, çok esneme ve titreme oluyor. Elektrikçilerden içinden bakır tel geçen birşey buldum, çok ince geldi ayrıca büküldükce zamanla bakır tel kırılabilir. Çoklu bakır tel geçmesi lazım.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 10:41:7 >
  • Sayın @okuzucu merhaba,

Ben de bu konuya biraz kafayı taktım, aslında forumda mesaj da açmıştım ama sonra sizin başlığınızı fark ettim. Acaba bir ilerleme kaydedebildiniz mi? ence aslında Karaköy'de satılan hoparlör ayakları böyle bir şeyin ayak kısmı için uygun, bu ayaklardaki metal parça ağır olduğunda tableti taşır, burada önemli olan kısım şu resimdeki parça, acaba bu parçayı bulabilir miyim? Bunun tableti taktığımızda düşmeyecek ve eğrilmeyecek derecede sağlam ama esnek olması gerekiyor.

Not : Yurtdışından bu ürünleri getirtmek çok anlamsız keza ürün 65-90 USD ama ağırlığından ötürü kargosu ortalama 80 USD'ye geliyor, ben sordum.

• ne durumdayız acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Sayın @okuzucu merhaba,

Ben de bu konuya biraz kafayı taktım, aslında forumda mesaj da açmıştım ama sonra sizin başlığınızı fark ettim. Acaba bir ilerleme kaydedebildiniz mi? ence aslında Karaköy'de satılan hoparlör ayakları böyle bir şeyin ayak kısmı için uygun, bu ayaklardaki metal parça ağır olduğunda tableti taşır, burada önemli olan kısım şu resimdeki parça, acaba bu parçayı bulabilir miyim? Bunun tableti taktığımızda düşmeyecek ve eğrilmeyecek derecede sağlam ama esnek olması gerekiyor.

Not : Yurtdışından bu ürünleri getirtmek çok anlamsız keza ürün 65-90 USD ama ağırlığından ötürü kargosu ortalama 80 USD'ye geliyor, ben sordum.

Sn. eozen81,

Konuya tahminimden çok az ilgi gösterildi, daha önce laptop masam için gayet yeterli ilgi görmüş, arkadaşların fikir ve görüşlerinden oldukça fazla yararlanmıştım. Tablet tutucu için çok mu erken yada böyle bir şeye ihtiyaç duyulmuyor mu bilemiyorum?

Benim kullandığım 7" çin malı bir tabletim var, yatarak yada yatar vaziyette rahat oturarak kullandığımda kolum yoruluyor, boynum ağrıyor, zaman geçtikce alet ısınıyor ve elimi terletmeye başlıyor, rahatsız ediyor... Bu olumsuzluklar için bişey yapıp eve götürdüm ama estetik olmadığı, çirkin ve kaba durduğu için benim hanım eve sokmadı, iki gün sonra kapının önüne koydu ( beni değil, aparatı :) )

Daha öncede belirttiğim gibi ucuz maaliyetli, sağlam ve estetik bişeyler için uğraşıyorum. Bahsettiğiniz hoparlör ayakları şık ve estetik duracaktır ama pahalı olacaktır. Benzer ayaklı abajurlar var onlarda çok hoş duruyor ama maaliyet canımı sıkıyor. Yavaştan onlara benzer ayakların hazırlarına bakınıyorum, ufo ısıtıcıların küçükleri için yapılmış bişeyler varmıdır acaba diye düşünüyorum ama henüz çıkıp araştırma fırsatım olmadı. Sıfırdan yapmaktansa daha önce benzeri seri üretim olarak yapılan parçalar maaliyet açısından oldukça uygun olacaktır.

Resimde işaretlediğiniz parçadan buldum, denedim ama çok kötü olduğuna karar kıldım. Nekadar sağlam olursa olsun o parça titreme yapıyor. Eğilmesi, bükülmesi, sağlamlığı iş görür ama uç kısmı titreme yapıyor, ayarı yapıyorum ama sallanma, titreme hiç durmuyor, bir elimle cihazı desteklemem gerekiyor, oda anlamsız oluyor. İkinci sorun elimizdeki cihazı tutturacak aparat. 7", 10", ipad, motorola zoom, HTC, exper vs. gibi bir çok cihaz var, her cihaz için ayrı bir çözüm çok çok zor, sadece ipad için üretim yapmak istemiyorum. Ipad için satılan bir stand aldım, bir şekilde benim cihaza uyar diye ama olmadı. Şimdi öyle bir çözüm buldumki her cihaz kolaylıkla takılabiliyor. Uygun birde ayak bulur yada yapabilirsem bu konu başlığı altında yaptığım ürünün resimlerini vs. paylaşıp sizlerin görüşlerine, kullanımına sunacağım. Sizin gibi ilgilenen bir kaç arkadaş var, sizleri test pilotu olarak kullanacağım.

Kendiniz için hobi olarak amatörce bişeyler yapacaksanız yinede yardımcı olmaya çalışırım ama biraz beklemenizi ve değerli fikirlerinizle bana yardımcı olmanızı rica edeceğim.

• quote:

Konuya tahminimden çok az ilgi gösterildi, daha önce laptop masam için gayet yeterli ilgi görmüş, arkadaşların fikir ve görüşlerinden oldukça fazla yararlanmıştım. Tablet tutucu için çok mu erken yada böyle bir şeye ihtiyaç duyulmuyor mu bilemiyorum?

Benim kullandığım 7" çin malı bir tabletim var, yatarak yada yatar vaziyette rahat oturarak kullandığımda kolum yoruluyor, boynum ağrıyor, zaman geçtikce alet ısınıyor ve elimi terletmeye başlıyor, rahatsız ediyor... Bu olumsuzluklar için bişey yapıp eve götürdüm ama estetik olmadığı, çirkin ve kaba durduğu için benim hanım eve sokmadı, iki gün sonra kapının önüne koydu ( beni değil, aparatı :) )

Daha öncede belirttiğim gibi ucuz maaliyetli, sağlam ve estetik bişeyler için uğraşıyorum. Bahsettiğiniz hoparlör ayakları şık ve estetik duracaktır ama pahalı olacaktır. Benzer ayaklı abajurlar var onlarda çok hoş duruyor ama maaliyet canımı sıkıyor. Yavaştan onlara benzer ayakların hazırlarına bakınıyorum, ufo ısıtıcıların küçükleri için yapılmış bişeyler varmıdır acaba diye düşünüyorum ama henüz çıkıp araştırma fırsatım olmadı. Sıfırdan yapmaktansa daha önce benzeri seri üretim olarak yapılan parçalar maaliyet açısından oldukça uygun olacaktır.

Resimde işaretlediğiniz parçadan buldum, denedim ama çok kötü olduğuna karar kıldım. Nekadar sağlam olursa olsun o parça titreme yapıyor. Eğilmesi, bükülmesi, sağlamlığı iş görür ama uç kısmı titreme yapıyor, ayarı yapıyorum ama sallanma, titreme hiç durmuyor, bir elimle cihazı desteklemem gerekiyor, oda anlamsız oluyor. İkinci sorun elimizdeki cihazı tutturacak aparat. 7", 10", ipad, motorola zoom, HTC, exper vs. gibi bir çok cihaz var, her cihaz için ayrı bir çözüm çok çok zor, sadece ipad için üretim yapmak istemiyorum. Ipad için satılan bir stand aldım, bir şekilde benim cihaza uyar diye ama olmadı. Şimdi öyle bir çözüm buldumki her cihaz kolaylıkla takılabiliyor. Uygun birde ayak bulur yada yapabilirsem bu konu başlığı altında yaptığım ürünün resimlerini vs. paylaşıp sizlerin görüşlerine, kullanımına sunacağım. Sizin gibi ilgilenen bir kaç arkadaş var, sizleri test pilotu olarak kullanacağım.

Kendiniz için hobi olarak amatörce bişeyler yapacaksanız yinede yardımcı olmaya çalışırım ama biraz beklemenizi ve değerli fikirlerinizle bana yardımcı olmanızı rica edeceğim.

Sayın @okuzucu,

Konuya olan az ilgi bence sizi demotive etmesin, sizi çok iyi anlıyorum ve şöyle düşünüyorum, bizim
    milletimiz bir şeyi üretme aşamasında yer almayı, ona destek vermeyi seven, yardımcı olan bir millet
    değil (her ne kadar ben buna dahil olmasam da). Bizler genelde hazırcıyız ve tüketmeyi severiz. Bana
    göre böyle bir projeyi, siz özellikle maliyet anlamında ucuza mâl edebilirseniz bizim gibi kişilerin tecrübeleri
    ve incelemeleriyle (özellikle video incelemeleri) ve biraz da malum sitelerden ilanlar açılarak (sanalpazar,
    sahibinden, gittigidiyor gibi) bu ürünün satışı bence başarılı seviyelere gelecektir diye düşünüyorum.
    Burada önemli olan ürünü pazarlayabilmek, çünkü ülkemizde tablet kullancısı sayısı gerçekten de çok fazla.

Bahsettiğiniz gibi ben de koltukta okurken boynum acayip ağrıyor, eminim herkes aynı durumdadır.
    Çalışmaya başlamış olmanız bile bence bizim için sevindirici bir haber ama daha güzeli hanımın sizi değil de
    o prototip çalışmayı evden atmış olması, bu sayede neyse ki sizi kaybetmedik

Konuya dönecek olursam, yukarıdaki mesajımda bahsettiğim hoparlör ayakları pahalı olacaktır derken, tabii
    sizin iş alanınız ama ne kadar pahalı olabilir ki, neticede bunlar 2 parça demir bildiğim kadarıyla:
    1) Ağır olan ayak kısmı 2) Uzun ince kısım. Mesela aşağıdaki resimdeki kısa demirin biraz daha uzunu gibi.

Bu 2 parça elimizde olursa geriye tableti istediğimiz yöne çevirmemizi sağlayan bir mekanizma + tablet tutucu gerekecek.

Yani toplamda bana göre 4 parça var üretim için.

1) Ağır olan tabana değen ayak.
    2) Uzun bir demir.
    3) Elastik ve sağlam parça
    4) Tablet tutucu.

Bu parçaları analiz edersek teker teker:

1. ve 2. Parçalar:
    Burada bana göre sizin iş alanınız gerçi, büyük konuşmak gibi anlaşılmasın lütfen ama bu parçaları bulmak kolay olsa
    gerek diye düşünüyorum ayrıca, bu maliyeti de çok tutmamalı bence, keza ben yukarıdaki resimde yer
    alan 1 çift hoparlör ayağını 35 TL'ye almıştım ki demek 1 adedinin maliyeti 10 TL civarıdır maximum. Ayrıca
    bu resimde ihtiyacımız olmayan estetik durmasını sağlayan bir demir de var, yani buna rağmen demek maliyeti 10TL
    civarı oluyor.

4. Parça:
    Sizin de belirttiğiniz gibi bu parçayı temin etmişssiniz gerçi ama kafamda şu vardı, bu parça ihtiyaca göre müşteriye
    satılabilirdi, yani Hem 7'' hem 11'' iki farklı model olabilir ve sipariş üzerine ikisinden biri verilebilirdi. Ama sizin bulduğunuz
    çözüm sanırım en güzeli olmuş, burada da sorun yok o zaman.

3. Parça:
    Bana göre en önemli ve en çetrefilli parça bu, keza dediğim gibi bu parça farklı ağırlıklardaki tabletleri koyduğumuzda
    düşme yapmayacak kadar sağlam ama her yere dönecek kadar da esnek olmalı. Siz neden bu parçadan vazgeçtiniz pek
    anlamadım, yani titreme dediğiniz husus neden oldu bilemiyorum, belki de sizin denediğiniz parça doğru parça değildi,
    dilerseniz örnek olması açısından şu aşağıdaki videolara bir göz atın lütfen, burada sağlamlık anlamında bence hiçbir
    sorun yok ve titreme falan da göremiyorum. Bu parçanın üzerinde ısrarla durmamın bir nedeni de, yekpare
    olarak ayağa monte edilebilirse yani aşağıdaki 2. videodaki gibi, bence mükemmel ötesi bir çalışma olur en iyi çalışma olur kanaatindeyim.

1. Video

2. Video (Bana göre En iyi Tasarım)

Son olarak söylemek istediğim şey, seve seve bu projede test kullanıcı olurum, hiçbir sıkıntı yok, bunun için de
    size çok teşekkür ederim ayrıca. Bununla birlikte siz bu projeyi yapmaktan vazgeçerseniz, benim kafamdaki bu 2.
    videodaki tasarımı hazırlayabilirseniz, bunu şahsım adına sizden satın alma konusunda iletişime geçmek isterim.

Saygılarımla.

• silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BManTR -- 4 Şubat 2013; 18:17:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BManTR

silindi
    Yatakta yatarak tablet kullanmak benim için de önemli bir problem haline gelince resimlerde gördüğünüz çözümü ürettim.
    Maliyeti oldukça düşük oldu. 50 - 100 TL arası profesyonel bir çözüm bulsam alırdım fakat maalesef Türkiye'de bu amaç için üretilmiş bir stand yok.
    Fotoğraflarda gördüğünüz çözüm için Ikea'dan alınmış oldukça hafif ve de ucuz olan üstü lake bir sehpa, ayrıca 23.5 TL'ye aldığım arabalar için üretilmiş tablet tutucu.
    Dediğim gibi profesyonel bir çözüm gelinceye kadar idare edebilecek bir sistem.
    Tablet tutucuyu üzerindeki vantuz yoluyla sehpaya tutturdum ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. Oldukça sağlam tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BManTR -- 5 Şubat 2013; 9:26:57 >

• Bir önceki mesajda sehpa ve araba için tablet tutucu kullanarak, yatakta kullanılabilen bir tablet tutucu/standı önermiştim.
    Şimdi Ikea'da satılan 25 TL'lik bir masa lambası aparatı ile daha kullanışlı bir tablet tutucu yaptık. Toplam maliyet yaklaşık 50 TL.
    Bu haliyle yatakta gerçek tablet zevkini yaşayabiliyorsunuz.
    Gerçi bu konuya pek bir ilgi yok şimdilik, ama ileride böyle bir ihtiyacın bir çok kişi tarafından hissedileceğini düşünüyorum.

Sistem şu şekilde:

• @BManTR, tebrikler çok güzel bir paylaşım. Ellerinize sağlık. Burada tek sorun, tabanlı bir sistem olmadığından,
    yatakta ufak bir masa (ki bence çok atıl oluyor) ya da ikinci resim grubundaki gibi yan tarafta asılabilecek bir
    şifonyer gibi birşey olmak zorunda olması.

Biz sayın @okuzucu ile birlikte bu işi daha profesyonelce halletmek için çok çabaladık. Tabanlı bir sistem hem az yer kaplaması
    hem de çok daha esnek olması açısından en ideali. Lakin bu ürünü yapabilmek için en gerekli parçayı ithal etmek zorunda olduğumuz
    için orada takıldık. 2 tane numuneyi aldık ve @okuzucu sağ olsun ortaya tam benim istediğim şekildeki tabanlı sistem çıktı. Lakin
    bunu seri üretime sokma konusunda sıkıntı ithalata bağlı olmak.
  • quote:

@BManTR, tebrikler çok güzel bir paylaşım. Ellerinize sağlık. Burada tek sorun, tabanlı bir sistem olmadığından,
    yatakta ufak bir masa (ki bence çok atıl oluyor) ya da ikinci resim grubundaki gibi yan tarafta asılabilecek bir
    şifonyer gibi birşey olmak zorunda olması.

Biz sayın @okuzucu ile birlikte bu işi daha profesyonelce halletmek için çok çabaladık. Tabanlı bir sistem hem az yer kaplaması
    hem de çok daha esnek olması açısından en ideali. Lakin bu ürünü yapabilmek için en gerekli parçayı ithal etmek zorunda olduğumuz
    için orada takıldık. 2 tane numuneyi aldık ve @okuzucu sağ olsun ortaya tam benim istediğim şekildeki tabanlı sistem çıktı. Lakin
    bunu seri üretime sokma konusunda sıkıntı ithalata bağlı olmak.

Profesyonel olarak; tabanlı, taşınabilir bir sistem yaparsanız, ilk alanlardan olurum.
    Ben kitabı yatarak okumayı sevdiğim için masalı sistem bile el-kol ağrılarıma çözüm oldu. Hiç yoktan iyidir diyebileceğimiz bir çözüm sadece.
    Diğeri gerçekten çok konforlu ve sağlam oldu ama o da taşınabilir değil ve her yere uygulanabilir olmaktan çok uzak. Gerçi benim problemimi çözdü ama genel bir çözüm değil tabii.
    Umarım çalışmalarınızda ilerleme kaydedersiniz, bizler de faydalanmış oluruz.

• quote:

Profesyonel olarak; tabanlı, taşınabilir bir sistem yaparsanız, ilk alanlardan olurum.
    Ben kitabı yatarak okumayı sevdiğim için masalı sistem bile el-kol ağrılarıma çözüm oldu. Hiç yoktan iyidir diyebileceğimiz bir çözüm sadece.
    Diğeri gerçekten çok konforlu ve sağlam oldu ama o da taşınabilir değil ve her yere uygulanabilir olmaktan çok uzak. Gerçi benim problemimi çözdü ama genel bir çözüm değil tabii.

İşte bu da gözbebeğimiz

Tablet Tutucu, Tablet Standı Tablet Tutucu, Tablet Standı

• quote:

quote:

İşte bu da gözbebeğimiz

Evet, aradığım stand bunun gibi bir şeydi aslında. Ama Türkiyede bulmak mümkün değil.
    Yurtdışından getirtirseniz kargosuyla beraber 300TL'ye mal oluyor.
    Bence çok güzel olmuş, üretirseniz ve uygun bir fiyata satarsanız, alıcısı epey olur.

• Merhaba ben sakarya dan burak yıldız bu ürünleri üretimini ben yapmaya başladım eğer ilgileniyorsanız benimle irtibata geçebilirsiniz telefonum 0542 558 43 94
  • quote:

Orijinalden alıntı: iceman_54

Merhaba ben sakarya dan burak yıldız bu ürünleri üretimini ben yapmaya başladım eğer ilgileniyorsanız benimle irtibata geçebilirsiniz telefonum 0542 558 43 94

Ürünlerin tanıtımını yaptığınız bir forum ilanı ya da forum dışı ilan var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.