- x
8 KG çamaşır makinesi tavsiyesi lütfen...
74 Cevap10143 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Nisan 2012; 17:26:06 

Evimize en az 8 KG kapasiteli bir çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz arkadaşlar. Bütçe maksimum 1350 TL olack. Dayanıklı, gürültüsü az, gerçek 8kg ve mümkünse evladiyelik bir makine tavsiyesi verirseniz memnun olurum.

152 Mesaj
27 Nisan 2012; 21:39:06 

Arçelik 8123 H
1200 Devir, A+++ Enerji Sinifi

http://www.akakce.com/c...3-hr-fiyati,579847.html

Arçelik 8128 H

2800 Mesaj
27 Nisan 2012; 21:54:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Gurbetci_Almanya

Arçelik 8123 H
1200 Devir, A+++ Enerji Sinifi

http://www.akakce.com/c...3-hr-fiyati,579847.html

Arçelik 8128 H

Evladiyelik demiş ama :)

Evladiyelik ancak Miele olur. O da çok pahalı.

Bosch WAS20461TR modelini inceleyiniz.

152 Mesaj
28 Nisan 2012; 0:36:48 

Miele Miele ... sanki 1300 TL icin Miele aliniyor. Bukadar param olsa bile alman.

Arcelik kesinlikle kendine ispatlamis bir Marka. Bosuna Avrupada ilk 3 girmede heralde. Almanya`da Arcelik " Beko " ve Bosch fiyatlar kafa kafa, büyük fark yok. Test sonuclarda öregin ayni, hemde daha iyi.

Bosuna bukadar ödül almiyor heralde...

Uzaklaştırılmış
28 Nisan 2012; 16:43:39 

Katkılarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Pekiiii... SAMSUNG nasıldır arkadaşlar?

8 kg kapasiteli Samsung alınır mı? +4yıl garanti uzatma opsiyonu da var... Dayanıklılık ve teknik servis yönüyle Bosch-Siemens ikilisi kadar iyi midir acaba? Elmas kazan, seramik kaplı ısıtma rezistansı, tambura direk bağlı motor gibi göze çarpan etiketleri var. Acaba bu teknolojiler fasa fiso mu yoksa Samsung da Alman ürünlerine (Bosch, Siemens) iyi bir alternatif mi?

Bu gidişle BOSCH, SIEMENS ya da SAMSUNG alacağız... Ancak tam karar veremedim.

2800 Mesaj
28 Nisan 2012; 16:57:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Katkılarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Pekiiii... SAMSUNG nasıldır arkadaşlar?

8 kg kapasiteli Samsung alınır mı? +4yıl garanti uzatma opsiyonu da var... Dayanıklılık ve teknik servis yönüyle Bosch-Siemens ikilisi kadar iyi midir acaba? Elmas kazan, seramik kaplı ısıtma rezistansı, tambura direk bağlı motor gibi göze çarpan etiketleri var. Acaba bu teknolojiler fasa fiso mu yoksa Samsung da Alman ürünlerine (Bosch, Siemens) iyi bir alternatif mi?

Bu gidişle BOSCH, SIEMENS ya da SAMSUNG alacağız... Ancak tam karar veremedim.

İyi bir makine istiyorsanız Bosch WAS serisi ithal eco silence motorlu bir makine alın. +4 yıl garantisini uzatın keyfinize bakın.

Bazı markalar sonradan bu işteler. Bazıları ise neredeyse 3 haneli yıllardır bu işle uğraşıyorlar.

Teknik terimler, bilgisayar animasyonları gözünüzü boyamasın. Kaliteye yatırım yapın.

2527 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:01:00 

bossh-siemens was serisi ya da LGnin 11 kg.lık modeli derim ben.

Love is a force of nature...

Uzaklaştırılmış
28 Nisan 2012; 17:27:09 

Çok teşekkürler... WAS serisi hakkında çok olumlu yorumlar var. 100-150 TL daha zorlayıp almaya değecek.

Affınıza sığınarak daha ekonomik bir model arayan arkadaşım adına son bir şey sorayım: PROFILO 8kg çamaşır mnakinesi önerir misiniz? Arkadaş normalde Bosch-Siemens 8kg almayı düşünüyordu. BOSCH WAQ20360TR mesela... Ancak onunla ilgili bu forumda ve başka bir kaç yerde kötü yorumlar var. Onun yerine PROFILO alınır mı?
Alınırsa hangi modeli tavsiye edersiniz? Bütçesi maksimum 1100-1200 TL

2800 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:30:07 

quote:

Çok teşekkürler... WAS serisi hakkında çok olumlu yorumlar var. 100-150 TL daha zorlayıp almaya değecek.

Affınıza sığınarak daha ekonomik bir model arayan arkadaşım adına son bir şey sorayım: PROFILO 8kg çamaşır mnakinesi önerir misiniz? Arkadaş normalde Bosch-Siemens 8kg almayı düşünüyordu. BOSCH WAQ20360TR mesela... Ancak onunla ilgili bu forumda ve başka bir kaç yerde kötü yorumlar var. Onun yerine PROFILO alınır mı?

1100-1200 civarı parası varsa 8 kg LG baksın arkadaş. Onda da sessiz motor var. Profilo 8 kilogramlık modeller genelde sessiz motora sahip değildir.
Ancak örneğin PTR1000 gibi modeller ithal güzel modellerdir. Ancak biraz daha seslidir.

http://www.hizlial.com/...fi_04.006.1165.0016.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 28 Nisan 2012; 17:32:18 >

12078 Mesaj
28 Nisan 2012; 19:45:18 

quote:

Profilo'nun 9kg dediği ve aslında 8kg olan modelini önerebilirim. CM1200DTR 1200 devirli, fırçasız motorlu ve Almanya üretimi. İyi araştırılırsa fiyatı da o düzeyde.

Ya da Eteksen arkadaşımızın dediği gibi LG düşünülebilir.

Samsung çok fazla güven vermiyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 28 Nisan 2012; 19:50:53 >

152 Mesaj
28 Nisan 2012; 20:20:49 

bu gidisle yabancilari zengin edeceks

12078 Mesaj
28 Nisan 2012; 20:39:10 

Bana 1000 liraya sattığı malı elin ingilizine 500 liraya satan Beko'yu zengin edeceğime hakkıyla dayanıklı ürün üreten modelleri tercih ediyorum.

Sizin sürekli suçlayıcı olan üslubunuza anlam veremiyorum. Yeri geldiği zaman Arçelik grubu ürünlerini önermiyormuşum gibi davranıyorsunuz.

5 Mesaj
29 Nisan 2012; 15:02:21 

merhabalar..
4 ay sonra evleneceğim beyaz eşyalarımı almadım henüz, çamaşır mak samsung wf1800wpc düşünüyorum.. aslında hiç anlamam ama alabileceğimiz yer samsung ve lg satıyor, samsungdaki seramik rezistans-elmas kazan vs özellikler ilgimi çekti. yardımcı olursanız sevinirim.

453 Mesaj
30 Nisan 2012; 10:39:03 

quote:

Orijinalden alıntı: sahkamaz

merhabalar..
4 ay sonra evleneceğim beyaz eşyalarımı almadım henüz, çamaşır mak samsung wf1800wpc düşünüyorum.. aslında hiç anlamam ama alabileceğimiz yer samsung ve lg satıyor, samsungdaki seramik rezistans-elmas kazan vs özellikler ilgimi çekti. yardımcı olursanız sevinirim.

Forumda genelde samsung mu lg mi derseniz, Lg nin 8kg ve üzeri makineleri tavsiye ediliyor. Bende Lg 1481 td kullanıyorum.Gayet memnunum.

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2012; 15:05:31 

kiral33 e katılıyorum LG nin bütüneşyaları çok kaliteli ve kullanışlı ben F1479fds Modelini kullanıyorum sanada tavsiye ederim..bilgisayar bile ondan daha fazla ses çıkarıyodur :)...bu siteden almıştım ..istersen girip inceleye bilirsin SİTE

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2012; 18:12:05 

Bu arada yerli makinelerle ilgili yorumlara katılmıyorum. "Parçası ucuz, servisi yaygın" diyenlere de aldırış etmiyorum.

Yahu; Almanlar gibi adam gibi makine yapsınlar, parça dert olmasın!
Doğrudur, parçaları ucuz, servisi yaygın... Ancak sattıkları makineler 5 sene dayansa iyidir, 5 yıldan fazla dayansa bile o süre içerisinde kaç defa servis çağırıyorsunuz.

Yerli Doğan, Şahin, Kartal gibi kuş serisi araçları üreten KOÇ Grubunun maalesef beyaz eşyada da mantalitesi aynı...

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2012; 18:13:11 

Arkadaşlar verdiğiniz çok değerli tavsiyeler için teşekkürler. Son bir şey daha, dün aklıma takıldı:

SIVI ÇAMAŞIR DETERJANI desteği... Malum, bizim eski makinelerin deterjan gözü sıvı deterjanını desteklemiyor.

* Ön yıkamalı programı kurup makineyi bırakıp gidemiyorsunuz. Çünkü her 2 göze de sıvı deterjan koyunca akıp gidiyor.
* Ya da; gecikmeli program başlatacaksınız, 6 saat sonra yıka dediniz. Ancak deterjan çamaşırların üzerine dökülüp 6 saat öylece bekliyor. Bunlar hep problem...

Yeni makineler sıvı çamaşır deterjanıyla uyumlu mu acaba?

2527 Mesaj
30 Nisan 2012; 18:16:47 

bosch ve simensin 8 kg.lık modellerinde sıvı deterjan aparatı var ama bildfiğim kadarıyla sadece anayıkama gözünde...

ben bosch idos kullanıyırum. 2 adet sıvı deterjan (tercihe göre 1i deterjan diğeri yumuşatıcı da olabilir) tankı var. ayrıca da toz deterjan koymak için bölmesi de var.

ancak şu da var. bikaç yorumda okudum sanırım. bu sıvı deterjan aparatı da olsa, gecikmeli programlarda bir miktar kaçırma yapıyıormuş...eğer sıvı deterjan kullanma alışkanlığınız varsa ve düşünüyorsanız, idos.ları bir inceleyin derim.

90 Mesaj
1 Mayıs 2012; 17:49:09 

Merhabalar,

Ariston WMD 823B EU Çamaşır Makinesi
0

Bu ürünü de inceleyebilirsiniz.

Yeni model bir üründür.

Performans
Sıkma hızı (devir/dk) : 1200.0
Enerji verim sınıfı : A+++
Sıkma verimi sınıfı : B
Maksimum yükleme kapasitesi (Kg) : 8
Ecotech
Süper Sessiz Teknolojisi

http://www.benimevim.co...U-Camasir-Makinesi.html

260 Mesaj
1 Mayıs 2012; 19:44:28 

quote:

Hocam senin mantığına göre Türkiye'de hiçkimsenin şahsi otomobili olamaz , Türk arabası yok . Bunun gibi neleri var .

Sen heralde gurbetçi falan yazıp Arçelik övmeye adamışsın kendini,yada avukatlık falan var mı ? Arçelik hep aynı şeyi yapıyor,başkalarına yaptırıp üzerine Arçelik yazdırıyor şimdilerde ise başkalarının yaptığı özellikleri (Bosch-Siemens-LG) ilk defa kendileri yapmış gibi gösteriyorlar .

Biz burada Alman malı olsun diye 400-500TL fazla para verip ürünler alıyoruz , sen Alman mallarını kötülüyorsun

"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek." Mustafa Kemal Atatürk

Uzaklaştırılmış
2 Mayıs 2012; 0:36:09 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

bosch ve simensin 8 kg.lık modellerinde sıvı deterjan aparatı var ama bildfiğim kadarıyla sadece anayıkama gözünde...

ben bosch idos kullanıyırum. 2 adet sıvı deterjan (tercihe göre 1i deterjan diğeri yumuşatıcı da olabilir) tankı var. ayrıca da toz deterjan koymak için bölmesi de var.

ancak şu da var. bikaç yorumda okudum sanırım. bu sıvı deterjan aparatı da olsa, gecikmeli programlarda bir miktar kaçırma yapıyıormuş...eğer sıvı deterjan kullanma alışkanlığınız varsa ve düşünüyorsanız, idos.ları bir inceleyin derim.

Bugün Mediamarkt'a gidip bana tavsiye edilen SIEMENS WM serisi 8kg makineyi inceleme fırsatım oldu. Aynı zamanda Profilo CM1000etr miydi neydi o cihazı da inceledim.

İşin ilginç yanı "fiziksel olarak" SIEMENS ile PROFILO neredeyse tamamen aynı. Deterjan gözleri bire bir aynı. Program düğmelerindeki fonksiyonlar, geri kalan diğer 8 düğme fonksiyon olarak tamamen aynı. Sanırım sadece motor kalitesinde ve dahilde göremediğimiz bazı parçalarda farklılıklar var.

SIVI DETERJAN için deterjan gözüne koydukları mavi renkli aparatlara da baktım. Vallahi ne diyeyim, yalandan bir plastik koyup geçmişler. Siemens WM10S461TR modelinde de Profilo CM1000 modelinde de bire bir aynı mavi plastik aparat var, inip kalkan bir mekanizma. Normalde toz deterjan için tasarlanmış gözün önüne o plastiği (90 derece çevirip) indiriyorsunuz ve yaklaşık 300ml'ye kadar sıvı doldurmak için bir göz haline geliyor.

Yalandan bir mekanizma dedim, çünkü sıvının önüne engel diye koydukları plastik ile deterjan gözü gövdesi arasında 0,5mm kadar boşluk kalıyor. Işığa karşı tuttum, arada ciddi boşluk var. O boşluktan 6-7 dakikada tüm deterjan rahatlıkla akar gider.

Uzaklaştırılmış
2 Mayıs 2012; 0:40:02 

Demekki en iyi Bosch WAS serisi de alsak, Siemens WM serisi de alsak, Profilo'nun iyi bir cihazını da alsak gecikmeli yıkamada veya ön yıkamada sıvı deterjan kullanamayacağız ben bunu anladım.

Üfffff... Yeniden toz deterjanlara dönmek istemiyoruz. Konsantre sıvı çamaşır deterjanları toz deterjanlara nazaran az yer kaplıyor. İncecik şişeyi çamaşır makinesinin yantarafına sıkıştırabiliyorsun. Gel de 3-4kg'lık toz detejanı koyabilirsen koy oraya...

12078 Mesaj
2 Mayıs 2012; 0:51:02 

Ön yıkamalı bir programla sıvı deterjan kullanma şansınız maalesef bu seride yok. Bosch-Siemens'teki ayracın amacı sıvı deterjanı ölçerek kapakla uğraşmadan doldurabilmek.

Yumuşatıcı gözüne benzer ek sıvı deterjan kabı oluyor bazı modellerde. Bunlarda ön yıkama için kazan içine ölçekli kap koyup ana yıkama için olanı da bu aksesuara doldurarak ertelemeli program kullanabilirsiniz. Ariston bir ara bu aksesuarı veriyordu, bir de Arçelik'in üst serilerinde var.

Uzaklaştırılmış
2 Mayıs 2012; 0:57:41 

Ustam, sıvı deterjan bölmesi daha çok gecikmeli program için gerekliydi.

Bu cihazların maksimum gecikmeli başlatma süresi nedir bilmem ancak bizim şöyle bir ihtiyaç var: Çalışan bayanları düşünün... Sabah evden 8:00'de çıkıyor, öğleden sonra veya akşam 17:30'da geldiğinde çamaşırların hazır halde olmasını istiyor. Yani sabah evden çıkarken çamaşırları atıp programı kurup (yıkama toplam 2 saat sürecekse) öğleden sonra saat 15:30 gibi başlamasını ve 17:30'da bitmiş olmasını istiyor.

Aradan geçen 6-7 saatte o deterjan sıvı bölmesinden yavaş yavaş sızıp kazana ve çamaşırların üstüne dökülür, belki de kurur kalır diye çekiniyoruz.

Uzaklaştırılmış
2 Mayıs 2012; 1:02:25 

Neyse, yapacak bir şey yok. Mecburen Siemens WM'yi alacağız artık.

Ancak; Bosch veya Siemens'ten sıvı deterjan için güzel bir tasarım beklerdim. O koydukları mavi plastik gerçekten de yalandan olmuş. Çocuk kandırmacası gibi... Bizimkiler genelde Persil sıvı deterjan kullanıyor, kaldı ki Persil gördüğüm kadarıyla Omo sıvı deterjanlara göre daha yoğun gibi... Persil o boşluktan rahat akar, Omo daha kolay akar gider.

Gecikmeli program kullanacaksak toz deterjan almamız şart, ben bunu anladım. Şimdilik yapacak bir şey yok. Koca Mediamarkt mağazasında bir çok makinenin deterjan gözünü inceledim. Lg, Samsung, Electrolux, Siemens falan... Siemens ve Profilo dışında sıvı deterjan bölmesi olan neredeyse hiç makine yoktu.

12078 Mesaj
2 Mayıs 2012; 1:10:37 

Dediğiniz gibi o aparat gecikmeli program için uygun değil.

Ön yıkamasız programlarda makine içine ölçek konarak durum çözülebilir. Ancak gecikmeli ve ön yıkamalı program kullanacaksanız bu cihaz sizin için uygun olmaz.

2527 Mesaj
2 Mayıs 2012; 1:16:09 

idos alın o zaman :) gecikmeli programlarda sorun yaşamazsınız. ama hem gecşkmeli hem ön yıkamalı yapayım derseniz olmaz.... ön yıkamada koydygynuz deterjan akar gider. ama ana gözlerde sorun olmaz.

5 Mesaj
2 Mayıs 2012; 10:42:13 

tavsiyeniz için teşekkürler..

152 Mesaj
2 Mayıs 2012; 19:16:41 

WaLLkHaN1905 hangi beyaz esya Markasi Almanya üretim yapiyormus ? söyle...
Üstünde Made in Germany yazi yoksa, bunu emin olun kesinlikle baski yerden geliyor. Siemens / Bosch Yunanistan bile var...

260 Mesaj
2 Mayıs 2012; 19:44:42 

quote:

Üstünde Made in Germany yazi yoksa, bunu emin olun kesinlikle baski yerden geliyor. Siemens / Bosch Yunanistan bile var...

Benim çamaşır makinemde ve bulaşık makinemde MADE IN GERMANY yazıyor . Almanya ve Türkiye'yi gördüm ama yunanı hiç duymadım. Senin savunduğun arçelik'in parçalarında MADE IN P.R.C yazıyor .

Nickine gurbetçi_almanya falan yazmışsında gerçekten almancı olduğuna inanasım gelmiyor. ne dersen de herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor

"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek." Mustafa Kemal Atatürk

12078 Mesaj
2 Mayıs 2012; 19:59:45 

quote:

Evet Yunanistan da var, ancak biz önerilerde zaten neyin nerede üretildiğini iyi biliyoruz. Merak ediyorsanız sorabilirsiniz.

260 Mesaj
3 Mayıs 2012; 0:32:43 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Evet Yunanistan da var, ancak biz önerilerde zaten neyin nerede üretildiğini iyi biliyoruz. Merak ediyorsanız sorabilirsiniz.

Hocam , ben makine alırken bayiideki arkadaş bana made in Germany yazılarını gösterdi , Türkiye'de yapılanlarda hiçbir ibare yoktu ve arkadaş yazı olmayanların hepsini TR de yapıldığını söyledi . Peki yunanlıların memleketinde hangi ürünleri yapılıyor Bosch'un ? Ben hiç duymadım ve burada okumadım ? Belirtirseniz iyi olur

12078 Mesaj
3 Mayıs 2012; 0:38:36 

Burada satılan midi fırınlar Yunanistan'da üretiliyor. Onlarda da made in Greece ibaresi mevcut.

Ülkemizde satılan yerli buzdolaplarında made in Turkey yazıyor.
Çamaşır ve bulaşık makinelerinde bir şey yazmıyor.
Yanlış hatırlamıyorsam fırınlarda da yazıyor yerli olduğu.

260 Mesaj
3 Mayıs 2012; 10:49:29 

quote:

Burada satılan midi fırınlar Yunanistan'da üretiliyor. Onlarda da made in Greece ibaresi mevcut.

Ülkemizde satılan yerli buzdolaplarında made in Turkey yazıyor.
Çamaşır ve bulaşık makinelerinde bir şey yazmıyor.
Yanlış hatırlamıyorsam fırınlarda da yazıyor yerli olduğu.

Sadece midi fırınlar mı ? Beyaz eşya falan yok yani ? Ne bileyim o arkadaş öyle diyince bende beyaz eşyalar falan yunanlıların memleketinde yapılıyor zannettim.

2892 Mesaj
3 Mayıs 2012; 18:58:53 

Genelde önerilen model WAS20461 sanırım. Bu ürün Almanya üretimi mi? Aslında WAS20763'ün fiyatı da farklı deği 50-100 TL fark var aralarında. Bu makine de tercih edilebilir aslında...

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

152 Mesaj
3 Mayıs 2012; 19:36:51 

Bosch/ Siemens Beyaz Esaya Avrupa`da cok sayida Fabrikalar, yeni büyük bir Yatirim yapma karar vermisler, Polonya icin.

Beko Avrupa icin özel serisi var galiba, internert üzerinde hic 7 Kg 1400 devir, 1600 devir makineler yok...

0

2663 Mesaj
3 Mayıs 2012; 20:14:45 

niye bizim arçelik makinenin önünde ve arkasında türk malı işareti var içini bilemem ama dışında yazıyor ve ben şunu keşfettim deterjanlar makinenin dengesini bozuyor sıkarken şimdi nerdeyse sessiz çalışıyor yakında video eklerim

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

152 Mesaj
3 Mayıs 2012; 20:18:58 

hangi marka deterjanlar kulaniyorsun ?

Uzaklaştırılmış
5 Mayıs 2012; 18:05:51 

quote:

Profilo'nun 9kg dediği ve aslında 8kg olan modelini önerebilirim. CM1200DTR 1200 devirli, fırçasız motorlu ve Almanya üretimi. İyi araştırılırsa fiyatı da o düzeyde.

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Bosch WAS20461TR modelini inceleyiniz.

Çok teşekkür ederim üstadlarım...

Sayenizde iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Az önce Ankara ANTARES AVM'deki Profilo yetkili bayiinden PROFILO CM1200TDR satın aldım. Asya karta 8 taksit veya Bonus karta 10 taksit gibi seçenekler vardı. Taksitle 1300 TL vererek satın aldım.

Akakçe'den ve diğer arama motorlarından da baktım. İlk sıralarda çıkan firmalarda ya kargo ücreti (spotçular kargo ile gönderiyor) vardı, ya az daha pahalıydı.
http://www.akakce.com/c...0dtr-fiyati,560278.html

Neden Profilo?
ElectroWorld'de SIEMENS WM10S461TR ve PROFILO CM1200DTR ürünlerini detaylıca inceledim. Motorlar aynı, deterjan gözleri aynı, programlar aynı, dış kazanla kasayı birleştiren körük lastiğe varana kadar her bileşeni aynıydı.

SIEMENS cihazı hiç bir yetkili bayi 1400-1450 TL'ye vermedi. İnternetten ise en ucuz kargo dahil 1448 TL fiyat buldum. Kargo elemanlarının ufak paketleri bile ne hale getirdiklerini bildiğim için ürünün asla kargoyla gelmesini istemedim. Bu konuda Aras ve UPS kargoyla nahoş tecrübelerim var. Yurtiçi kargonun Orsan şubesinin arıza elemanları ise daha önce bir koşu bandını apartmanın önüne kadar getirip bırakmaya kalktılar, yukarı çıkarmayız dediler, onları da def edip ilgili yerleri aradım ve ertesi gün 3.kata tıpış tıpış getirip bir de özür dilediler. O yüzdendir ki kargo firmaları ile hiç muhatap istemedim. Yalnızca Ankara İtfaiye Meydanındaki Siemens spotçularından biri 1400+20 TL nakliye ücretiyle eve gönderecekti... Satıcıya uzak noktada bulunan evimize (25-30km) 20 TL'ye gelen nakliyecinin de evine dönerken ürünü getirip apartmanın önüne atıp gideceğinden emin olduğum için bir türlü Siemens alamadım.

PROFILO (CM1200DTR9 ise hem Bosch-Siemens dağıtım kanalı Ceva ile ürünü gönderecekti, hem fiyat internette bulabildiğim tüm (kargo dahil) fiyatlardan daha iyiydi, hem de ürün SIEMENS'e göre daha üstündü. Aslı varsa 9kg yıkama kapasitesi ve 1200 devirli motor... Hem de kardeşi gibi "Made in German", motor 10 yıl garantili vs. vs. Bunlardan dolayı PROFILO tercih ettim.

Uzaklaştırılmış
5 Mayıs 2012; 18:13:56 

LG marka ürünleri de inceledim. Standart 2 yıl garanti ve 10 yıl motor garantisi vardı. Garanti uzatma opsiyonu ise maalesef yok!

PROFILO ise standart 3 yıl garantili, motor 10 yıl. Garanti uzatma seçeneğini de satın alınca +4 yıl garanti ile toplamda 7 yıl garantili oluyor ve bayinin dediğine göre garanti uzatma paketleri 99 TL imiş. Oldukça makul bir rakam.

174 Mesaj
6 Mayıs 2012; 1:59:37 

quote:

Evimize en az 8 KG kapasiteli bir çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz arkadaşlar. Bütçe maksimum 1350 TL olack. Dayanıklı, gürültüsü az, gerçek 8kg ve mümkünse evladiyelik bir makine tavsiyesi verirseniz memnun olurum.

kardes tevaffuk benimde camasir makinem eskimisti. kuyu suyu kullandigimiz icin makinenin her yeri kirec olmus maalesef oyle calgon filan da kullanmadigimizdan artik makineyi emekliye ayirmaya karar verdik. ben 8 yildir vestel kullaniyorum. ( evlenirken tum urunleri vestelden almistik ) cok da memnunum. gecen sen arkadasima da vestel olypos sersi 8 kg makine aldirttim. ve cok memnun oldugunu soyledi. bugun bir vestele gittim. cmh xxl 9412 serisi makineyi 1099 tl ye aldik. urunun 5 yil garantisi var. vede 9 kg ve yorgan yima ozellikli. kullanan bir arkadasim siddetle bu makineyi tavsiye etti. makine 2.100 tl den dusmus fiyati. ben hem yerli olmasi hemde ailemdeki herkesin vestelden memnun olmasi sebeiyle yine tercihimi vestelden kullandim. 8 yillik surede hicbir cihazindan ( tv, buzdolabi, sofben, camasir- bulasik makinesi) memnuniyetsizligim olmadi. bu urunu de siddetle tavsiye ederim.

is yerindeki arkadasim lg nin buharli yikamali modelin 1600 tl nin uzerinde bir paraya aldi vede yaptigi yorum dis gorunusu haric normal bir makine oldugunu soyluyor. vede o parayi haketmedigini de belirtiyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

517 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:52:13 

quote:

Çok teşekkür ederim üstadlarım...

Sayenizde iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Az önce Ankara ANTARES AVM'deki Profilo yetkili bayiinden PROFILO CM1200TDR satın aldım. Asya karta 8 taksit veya Bonus karta 10 taksit gibi seçenekler vardı. Taksitle 1300 TL vererek satın aldım.

Akakçe'den ve diğer arama motorlarından da baktım. İlk sıralarda çıkan firmalarda ya kargo ücreti (spotçular kargo ile gönderiyor) vardı, ya az daha pahalıydı.
http://www.akakce.com/c...0dtr-fiyati,560278.html

Neden Profilo?
ElectroWorld'de SIEMENS WM10S461TR ve PROFILO CM1200DTR ürünlerini detaylıca inceledim. Motorlar aynı, deterjan gözleri aynı, programlar aynı, dış kazanla kasayı birleştiren körük lastiğe varana kadar her bileşeni aynıydı.

SIEMENS cihazı hiç bir yetkili bayi 1400-1450 TL'ye vermedi. İnternetten ise en ucuz kargo dahil 1448 TL fiyat buldum. Kargo elemanlarının ufak paketleri bile ne hale getirdiklerini bildiğim için ürünün asla kargoyla gelmesini istemedim. Bu konuda Aras ve UPS kargoyla nahoş tecrübelerim var. Yurtiçi kargonun Orsan şubesinin arıza elemanları ise daha önce bir koşu bandını apartmanın önüne kadar getirip bırakmaya kalktılar, yukarı çıkarmayız dediler, onları da def edip ilgili yerleri aradım ve ertesi gün 3.kata tıpış tıpış getirip bir de özür dilediler. O yüzdendir ki kargo firmaları ile hiç muhatap istemedim. Yalnızca Ankara İtfaiye Meydanındaki Siemens spotçularından biri 1400+20 TL nakliye ücretiyle eve gönderecekti... Satıcıya uzak noktada bulunan evimize (25-30km) 20 TL'ye gelen nakliyecinin de evine dönerken ürünü getirip apartmanın önüne atıp gideceğinden emin olduğum için bir türlü Siemens alamadım.

PROFILO (CM1200DTR9 ise hem Bosch-Siemens dağıtım kanalı Ceva ile ürünü gönderecekti, hem fiyat internette bulabildiğim tüm (kargo dahil) fiyatlardan daha iyiydi, hem de ürün SIEMENS'e göre daha üstündü. Aslı varsa 9kg yıkama kapasitesi ve 1200 devirli motor... Hem de kardeşi gibi "Made in German", motor 10 yıl garantili vs. vs. Bunlardan dolayı PROFILO tercih ettim.

Bosch tercih etmediğine iyi etmişin verilmiş sadakan varmış...

Ben, beni bilmezdim ben beni....
Ben beni bilince !, sordum kim bu serseri !?

Uzaklaştırılmış
7 Mayıs 2012; 11:55:44 

Bosch veya Siemens'in yerli montaj modelleri de var. Onlar daha sıkıntılı diye biliyorum. Ancak Bosch WAS ve Siemens WM serileri tercih edilebilirmiş.

152 Mesaj
7 Mayıs 2012; 17:28:44 

Ulaş-ım

Bosch veya Siemens'in yerli montaj modelleri de var. Onlar daha sıkıntılı diye biliyorum. Ancak Bosch WAS ve Siemens WM serileri tercih edilebilirmiş.

Böyle yorumlari ne diyecegimi bilemiyorum.

548 Mesaj
7 Mayıs 2012; 19:38:19 

quote:

sana nooluyor yaa?
çok vatanseversen gel de burda yaşa. gitmişsin ordan konuşuyorsun .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

152 Mesaj
7 Mayıs 2012; 19:56:04 

Vatan sevmekle yasadim devletle ne alaka ?
blackcoupe benim Ailem burda havalar güzel oldu icin gelmedi
Almanya'nn en büyük Kalip Celik Döküm Fabrikada Teknisyen olarak calisyorum, PRO Engineer CAD ve Magma Simulation üzerinde bilgim var. Sen beni Is bul o zaman

Uzaklaştırılmış
7 Mayıs 2012; 22:30:39 

ss

276 Mesaj
7 Mayıs 2012; 23:27:07 

bende was20461tr ile was20763tr modeli arasında kalmıştım bayi 763lerin kart arızası verdiğini söyleyerek beni 461 yani ucuz olan modele yönlendirdi inş pişman olmayız sorunsuz kullanırız

1385 Mesaj
8 Mayıs 2012; 8:26:23 

quote:

Orijinalden alıntı: _passenger_

bende was20461tr ile was20763tr modeli arasında kalmıştım bayi 763lerin kart arızası verdiğini söyleyerek beni 461 yani ucuz olan modele yönlendirdi inş pişman olmayız sorunsuz kullanırız

WAS20763TR WAS20461TR
arasındaki farkları sayayım.Excel listesi yaptım da :)

20763 ün üstünlükleri.

+2 adet hafıza tuşu mevcut
+Otomatik leke çıkartma programı (16 farklı leke için)
+su akış sensörü
+Yük tanımlama ve deterjan miktarı önerme
+durulama sensörü(süper ötesi özellik)
+Otomatik kirlilik derecesi belirleme (süper ötesi özellik)

Bunlar 20461 modele oranla daha üstün özellikleri.Leke çıkarma ve sensör özelliklerini düşününe bence bu makineyi almak çok mantıklı.
Ben uzun süredir araştırıyorum ama kimsenin 20763den şikayetçi olduğunu okumadım galiba hatırlamıyorum.
Satıcının elinde 20461 çok vardır o ndenle 20763ü kötülemiştir.Bizim ülkemizdeki satıcıları anlatmaya gerek yok zaten biliyorsunuz.

Ayrıca daha tasarruflu bir model
20461 Pamuklu 95derece 87L iken 20763 68 L
20461 Renkli 40 derece 76 L iken 20763 57 L
20461 Sentetik 40 derece 55L iken 20763 41 L

Seçim sizin :)

Bir dağ bile beni sevse musibete uğrar.Hz.Ali(s.a.)

5601 Mesaj
8 Mayıs 2012; 17:44:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mustrix

kardes tevaffuk benimde camasir makinem eskimisti. kuyu suyu kullandigimiz icin makinenin her yeri kirec olmus maalesef oyle calgon filan da kullanmadigimizdan artik makineyi emekliye ayirmaya karar verdik. ben 8 yildir vestel kullaniyorum. ( evlenirken tum urunleri vestelden almistik ) cok da memnunum. gecen sen arkadasima da vestel olypos sersi 8 kg makine aldirttim. ve cok memnun oldugunu soyledi. bugun bir vestele gittim. cmh xxl 9412 serisi makineyi 1099 tl ye aldik. urunun 5 yil garantisi var. vede 9 kg ve yorgan yima ozellikli. kullanan bir arkadasim siddetle bu makineyi tavsiye etti. makine 2.100 tl den dusmus fiyati. ben hem yerli olmasi hemde ailemdeki herkesin vestelden memnun olmasi sebeiyle yine tercihimi vestelden kullandim. 8 yillik surede hicbir cihazindan ( tv, buzdolabi, sofben, camasir- bulasik makinesi) memnuniyetsizligim olmadi. bu urunu de siddetle tavsiye ederim.

is yerindeki arkadasim lg nin buharli yikamali modelin 1600 tl nin uzerinde bir paraya aldi vede yaptigi yorum dis gorunusu haric normal bir makine oldugunu soyluyor. vede o parayi haketmedigini de belirtiyor...

kardes hayırlı olsun aynı modelı bende kullanıyorum cok memnunum.2100 tl orda reklam amaclı yalnız.1200 1300 tl eder anca.ama guzel cıhaz.twınjet motoru cok etkılı calısıyor.kullanmaya basladıysanız enerjı etıketındekı db degerı nekadar acaba benım etıkette yazmıyorda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

741 Mesaj
8 Mayıs 2012; 19:31:38 

panasonıc marka çamaşır makinası 10 kg
1499 tl medya markette
panasonıc adı yeter

2663 Mesaj
8 Mayıs 2012; 22:00:47 

vestel kullananlar acaba evde kulak tıpasıylamı duruyor evde anlamıyorum geçen babaanemlere gittim maşallah 4 yada 5 aylık vestel CMH - XL 7412 TSE makinesi evi ayağa kaldırıyor ve bunu görünce bizdeki arçeliği taktir ettim gerçekten kaç kat daha sessiz ve dengelemesi daha kötüydü tamam arçelik böyle 10 15 sene kullanılcak makineleri yok ama aristondan ve vestelden daha iyi olduğunu gördüm ki keza teyzemdeki regal çok güzel yıkamasına karşı acayip sesli çalışıyor

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

5601 Mesaj
9 Mayıs 2012; 0:27:20 

quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

vestel kullananlar acaba evde kulak tıpasıylamı duruyor evde anlamıyorum geçen babaanemlere gittim maşallah 4 yada 5 aylık vestel CMH - XL 7412 TSE makinesi evi ayağa kaldırıyor ve bunu görünce bizdeki arçeliği taktir ettim gerçekten kaç kat daha sessiz ve dengelemesi daha kötüydü tamam arçelik böyle 10 15 sene kullanılcak makineleri yok ama aristondan ve vestelden daha iyi olduğunu gördüm ki keza teyzemdeki regal çok güzel yıkamasına karşı acayip sesli çalışıyor

sızın makınede hata olbılır servıse baktırın.ben 7 aydır kullanıyorum takırtıya vuruntu sesıne hıc rastlamadım.cok asırı derece sessız degıl ama kapı kapatılınca duyulmuyor.normal motor sesınden daha az.75 db olabılırı sıkma.51 de yıkama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

12078 Mesaj
9 Mayıs 2012; 0:40:49 

Ben de Arçelik'i hiç beğenmesem de Ariston, Hoover, Vestel gibi markalarla kıyaslanması Arçelik'e haksızlık.

174 Mesaj
15 Mayıs 2012; 10:11:09 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

sızın makınede hata olbılır servıse baktırın.ben 7 aydır kullanıyorum takırtıya vuruntu sesıne hıc rastlamadım.cok asırı derece sessız degıl ama kapı kapatılınca duyulmuyor.normal motor sesınden daha az.75 db olabılırı sıkma.51 de yıkama.

Dün Vestel cmh xxl 9412 te makinem geldi. Ürünü Tek çarşı. com mağazasından aldım. 865-TL + 25 TL kargo ile 1 gün sonra evime geldi. Ürün çok ağır. ve 9 kg kapasiteli.

makineyi kurduttum. içine 8-9 kg çamaşır ile +95 derecede yıkadım. makinenin üzerine 1 dal sigarayı koydum 3saat 15 dk en uzun programda yıkattığım için sigara hiç düşmedi kaldı ki sigara yerinden bile hareket etmedi. ununtmadan sıkmayı 1200 devire ayarlamıştık.

Makinelerde kurulum çok önemli özellikle ayaklarının sağlam oturması gerekiyor. Yıkama performansını 12 dakikalık az kirli programda da denedik gayet başarılı. önceki makinemde vesteldi, 8 sene kullandım ve hayra verdim. ( çok memnun kalmıştım ). Şimdi yine vestel aldım. yine çok memnununm ve memnun kalacağa da benziyorum.

Not tek sıkıntısı, bana göre değil ama; sıkma sesi biraz fazla. ancak beni rahatsız etmiyor. çünkü makine ile aynı odada oturmuyorum. Salonuna çamaşır makinesini kurdurtacak var ise sıkma sesinden rahatsız olabilir
ancak Banyo veya holde bir yere koyarsanız siz sıkma sesini duymazsınız bile. Zaten çalışma esnasında ses çıkarmıyor...

2663 Mesaj
15 Mayıs 2012; 12:15:20 

motor sesi çok yüksek bana çok yüksek geldi ve dediğim gibi dengelemeside kötü kazan langur lungur gidiyo sağa sola ve su terazisiyle baktım ayakları düz 5 sene önce halam tarafından alınmışl vestel buzdolabının kapısı annemin elinde kalmıştı ve 1 haftalıktı arçeliğe çamur atanlar vestelle tanışmamış demek istiyorum

174 Mesaj
15 Mayıs 2012; 12:48:45 

quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

motor sesi çok yüksek bana çok yüksek geldi ve dediğim gibi dengelemeside kötü kazan langur lungur gidiyo sağa sola ve su terazisiyle baktım ayakları düz 5 sene önce halam tarafından alınmışl vestel buzdolabının kapısı annemin elinde kalmıştı ve 1 haftalıktı arçeliğe çamur atanlar vestelle tanışmamış demek istiyorum

Şimdi şunu belirteyim. Vestelin 450-TL ye de çamaşır makinası var 1500-TL'ye de ( ki benim aldığım 1.500-TL'lik makina şu anda özel kampanya fiyatlı )

Evimdeki tüm eşyam vestel (fırın , buzdolabı, sofben, TV, ) 8 senedir kullanıyorum. ve çok memnunum. Ama aldığım ürünler listedeki en pahalıya yakın ürünlerdi. Mesela buzdolabının kapaklarına oğlum tutunarak sağa sola sallanıyor. günde en az 50 defa buzdolabının dijital ayarıyla oynuyor.

fırının kapağını açıp üzerinde zıplıyor. şükür şuana kadar ne oğluma ne de cihazlara birşey olmadı.
Arçelik ve beko da çok kaliteli. Sonuçta yerli malı olduğu için birazda sempatik davranıyorum bu markalara. En azından servis ile dostane bir tutum içine girebiliyoruz.

2663 Mesaj
15 Mayıs 2012; 12:56:46 

quote:

Orijinalden alıntı: mustrix

Şimdi şunu belirteyim. Vestelin 450-TL ye de çamaşır makinası var 1500-TL'ye de ( ki benim aldığım 1.500-TL'lik makina şu anda özel kampanya fiyatlı )

Evimdeki tüm eşyam vestel (fırın , buzdolabı, sofben, TV, ) 8 senedir kullanıyorum. ve çok memnunum. Ama aldığım ürünler listedeki en pahalıya yakın ürünlerdi. Mesela buzdolabının kapaklarına oğlum tutunarak sağa sola sallanıyor. günde en az 50 defa buzdolabının dijital ayarıyla oynuyor.

fırının kapağını açıp üzerinde zıplıyor. şükür şuana kadar ne oğluma ne de cihazlara birşey olmadı.
Arçelik ve beko da çok kaliteli. Sonuçta yerli malı olduğu için birazda sempatik davranıyorum bu markalara. En azından servis ile dostane bir tutum içine girebiliyoruz.

bence vestel arçelik ve bekonun kalite olarak daha gerisinde