Diş Dolgusu Sonrası Yemek
34 Cevap13442 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Nisan 2012; 16:08:15 

Beyler geçen hafta kanal tedavisi yaptırmıştım. Bu hafta hafif bişeyler yaptı yaktı maktı bişeyler soktu sonrada dolgu yaptı işte metalik renkte olandan. Yarım saat oluyor yapılalı. Ne zaman yemek yemeye içmeye başlıyım? Doktorlar ruh allah cezalarını versin karı hiçbişi söylemiyo. Devlet hastanesi sonuçta.

2072 Mesaj
27 Nisan 2012; 16:12:39 

Dostum bana dolgu yapıldı 1.30 dk snra yemek yedim pilav flan peki bn bişey sorucam benimde kanal tedavisi olmam lazımda dolgudan sonraa acıtıyormu
? :D

ÖZLEDİK BE AMİRİM

92 Mesaj
27 Nisan 2012; 16:15:38 

1 saat sonra yemek yemeye başla ama ilk gün sıcak soguk olayına dikkat et

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 16:22:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kroto

Çay, dondurma falan sıkıntı yaratır mı? Biraz dikkat ederim o tarafa gidermemek için ama işte

2072 Mesaj
27 Nisan 2012; 16:25:48 

dur dur aman kafam karıştı ne 1 dakikası bir buçuk saaat sonra yedim ben 1 dk geçti ben konuşamyodum bile :D

ÖZLEDİK BE AMİRİM

2157 Mesaj
27 Nisan 2012; 16:25:52 

2 saatten önce yeme. 2 gün boyunca da sıcak soğuk olmasın yediklerin içtiklerin

92 Mesaj
27 Nisan 2012; 16:29:33 

quote:

Orijinalden alıntı: beat maker

quote:

Çay, dondurma falan sıkıntı yaratır mı? Biraz dikkat ederim o tarafa gidermemek için ama işte

Valla ben sıcak yemek yediğimde acı hissetmiştim ilk gün ama sen bilirsin dene istersen

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 16:29:51 

quote:

Orijinalden alıntı: yaso3597

Dostum bana dolgu yapıldı 1.30 dk snra yemek yedim pilav flan peki bn bişey sorucam benimde kanal tedavisi olmam lazımda dolgudan sonraa acıtıyormu
? :D

Çürükleri temizlerken hafif sızlatıyo. Ama dişin içine girdiğinde öyle bazı noktalar var ki hoplatıyo seni resmen 2 3 defa hopladım. Sonra pek acı olmadı. 1 hafta geçici dolgu ile dolandım. Kanaldan sonraki ilk geçici dolgulu günde hafif ağrı oldu. Sonra hiç ağrı olmadı. Bugün geçici dolguyu aldı kanalı son kez yapıp temizledi içeriyi. Yaptı dolguyu. Bugün dolgu yapılırken acı olmadı.

Özetle: Kanalda çürükleri temizlerken hafif sızılar oluyo çok etkilemiyo ama oluyo hafif sızısı. Dişin içerisinde bazı yerlere dokunduğunda 2 3 defa hoplatıyo. Çok hassas yerler oralar sanırım. Gidiceğin yeri iyi seçmelisin bence.

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 16:31:54 

quote:

Orijinalden alıntı: rsy10

2 saatten önce yeme. 2 gün boyunca da sıcak soğuk olmasın yediklerin içtiklerin

quote:

quote:

quote:

Valla ben sıcak yemek yediğimde acı hissetmiştim ilk gün ama sen bilirsin dene istersen

Tüh ya açma aldım bide yerim çayla beraber diye. Açmanın yanına ne gider beyler o zaman?

2081 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:11:18 

Ne kadar az zorlarsan o kadar ömrü uzun olur ilerinde çekmek istemiyorsan 2 gün sabret bende daha bu sabah geri zekalı doktorun kanal tedavisi sırasında iltihap kaptırdığı dişi çektirmek zorunda kaldım.

641 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:12:51 

2 saat önce kanal tedavisinden geldim en sonda elindeki şeyi ısıttı ağzıma bi koydu yemin ediyorum dişçiye yumruk attım.

236 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:18:09 

ancak 24 saat sonra birşey yiyebilirsin

seviyorsan git konuş bence

332 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:26:17 

quote:

Orijinalden alıntı: 1mpossible

Ne kadar az zorlarsan o kadar ömrü uzun olur ilerinde çekmek istemiyorsan 2 gün sabret bende daha bu sabah geri zekalı doktorun kanal tedavisi sırasında iltihap kaptırdığı dişi çektirmek zorunda kaldım.

ben de bugün diş çektirdim, 2 gün sigara içme dedi doktor.

sigara kullanuyor musunuz bilmiyorum ama size böyle birşey söyledi mi doktorunuz?

3038 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:26:37 

Ben ozel doktorda oldum onun soyledigi ilk 2saat hic bisey yemiyosun 2gun boyuncada dolgulu tarafla yemiyosun. Soran arkadas icinde local anestezi uygulandigindan pek bisey hissetmiyosun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

164 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:27:02 

Dolgudan sonra hiç bir şey yeme o günü sadece su içerek geçiştir vaktin varsa uyumaya çalış 1 2 saat uyursan sonra bir şey kalmaz.

ve 1 hafta boyunca sıcak soğuk birşey yersen acır.

------------

BEŞİKTAŞ.1903

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 17:32:33 

Bi arkadaşın yasağı olduğu için yazamıyo mesajdan belirtmiş.

quote:

Amalgam dolgu için 24 saat,
Kompozit dolgu için 1 saat katı yemek yeme yasağın var.

İçtiklerini de dolgu tarafına getirme.

Sendeki dolgu eğer metalik renkse amalgam, yani 24 saat bir şey yemiyorsun, çorba içebilirsin.

Beyler ben baya bişeyler yedim ağrı sızı hiç bi sıkıntı yok?
Çay, açma, tost, makarna, dondurma, su ne varsa yiyip içtim allaha şükür ağrı sızı yok. Gerçi o tarafa hiç değdirmemeye çalıştım ama.

3311 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:43:19 

Dostum metalik dolguyu bilmiyorumda ona lazer ışını tuttumu ? Eğer lazer ışık tuttuysa zaten anında taş gibi yapıyo, 1 saat sonrada dolguyla bile yersin elmayı dahi

Bence metalik dolgu yaptırmasaydın, estetik olarak hiç güzel durmuyor ağızda. Bendede metalik dolgu vardı onları yavaş yavaş lazer dolguya çevirtiyorum

Lazer dolgu diş renginde bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1OO1 -- 27 Nisan 2012; 17:43:31 >

Ömür biter, borç bitmez

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 17:46:57 

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Dostum metalik dolguyu bilmiyorumda ona lazer ışını tuttumu ? Eğer lazer ışık tuttuysa zaten anında taş gibi yapıyo, 1 saat sonrada dolguyla bile yersin elmayı dahi

Bence metalik dolgu yaptırmasaydın, estetik olarak hiç güzel durmuyor ağızda. Bendede metalik dolgu vardı onları yavaş yavaş lazer dolguya çevirtiyorum

Lazer dolgu diş renginde bu arada.

Yok kardeş lazer mazer yoktu Estetiği pek umrumda değil sonuçta taa ağzımın içinde cehennemin dibinde bi yerde yani görülmiyecek pek Kafam bozuldu şimdi ya. Ot bok ne bulduysam yedim acaba zarar verir mi? Ağrı falan hiç olmadı.

3311 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:52:12 

Birşey olcağını sanmıyorum öyle korkacak birşey yok bence, rahat ol

Ömür biter, borç bitmez

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 18:01:34 

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Birşey olcağını sanmıyorum öyle korkacak birşey yok bence, rahat ol

Uygulamanın yapıldığı tarafı en az bir saat kullanmaması ve takip eden 24 saat içinde de dikkatli olunarak sert şeyleri o bölgede çiğnememesi hastalardan istenmelidir.

Diye bi açıklama var bi diş sitesinde. Rahatladım valla

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 18:01:39 

quote:

Beyler geçen hafta kanal tedavisi yaptırmıştım. Bu hafta hafif bişeyler yaptı yaktı maktı bişeyler soktu sonrada dolgu yaptı işte metalik renkte olandan. Yarım saat oluyor yapılalı. Ne zaman yemek yemeye içmeye başlıyım? Doktorlar ruh allah cezalarını versin karı hiçbişi söylemiyo. Devlet hastanesi sonuçta.

bende yaptırdım o dolgudan ama kanal değil o diye biliyorum dolgunun olduğu tarafala yeme soğuk ve sıcak da olmasın yiyeceğin şeyler yeniyor yani açmanın yanınada bir vişne suyu al o olur;) öyle geçmiş olsun

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 18:05:29 

Diş Çok önemli 3 4 ay öncesine kadar en büyük korkularımdan biriydi. Sol taraf artık yemek yiyemez haldeydi. Sağ tarafta Sol gibi olunca Yeter dedim tırsa tırsa doktora gittim 3 seansta bitirdiler.

Eskiden ağız kokusundan dolayı sakızsız dolaşamazdım dışarda.
Ve kürdan olmadan. Şimdi bunların hiç birine ihtiyacım yok mutluyum.

Korkmayın dişciden iğneyi vurduktan sonra bidaha bişi hissedilmiyor.

1610 Mesaj
27 Nisan 2012; 18:14:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Sbnake3

Diş Çok önemli 3 4 ay öncesine kadar en büyük korkularımdan biriydi. Sol taraf artık yemek yiyemez haldeydi. Sağ tarafta Sol gibi olunca Yeter dedim tırsa tırsa doktora gittim 3 seansta bitirdiler.

2 hafta önce kanal tedavisi yaptırdım hic aci hissetmedim ama sali günü tekrar gittim bu kez alt çenedeki dis icin 2 kere igne yaptı uyusmadi çenem 2 gün ağrıdı bugün tekrar gittim yine 2 kere igne yaptı bu kez uyuştu ama tam uyusmadi galiba kanalı temizlerken ağrıdı su an ağzımı 1 cm den fazla açamıyorüm nasil igne yaptıysa

Fenerbahçe S.K

2081 Mesaj
27 Nisan 2012; 18:20:57 

quote:

Orijinalden alıntı: feelhurricane

quote:

ben de bugün diş çektirdim, 2 gün sigara içme dedi doktor.

sigara kullanuyor musunuz bilmiyorum ama size böyle birşey söyledi mi doktorunuz?

Eskiden kullanıyordum , banada söyledi onu 1 gün içmede yarın çok zorlanırsan akşama doğru 1 dal içersen sorun olucağını zannetmiyorum alkol de kullanmaman lazım 2 gün aspirinde alma kanı sulandırıyormuş

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 18:23:37 

quote:

Orijinalden alıntı: hly-

quote:

bende yaptırdım o dolgudan ama kanal değil o diye biliyorum dolgunun olduğu tarafala yeme soğuk ve sıcak da olmasın yiyeceğin şeyler yeniyor yani açmanın yanınada bir vişne suyu al o olur;) öyle geçmiş olsun

Sağol. Yemediğim bişey kalmadı valla dondurmasından makarnasına tostuna çayına açmasına suyuna bilmemnesine herşeyine varana kadar yedim

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 18:25:22 

quote:

Orijinalden alıntı: _-_bluedragon_-_

quote:

2 hafta önce kanal tedavisi yaptırdım hic aci hissetmedim ama sali günü tekrar gittim bu kez alt çenedeki dis icin 2 kere igne yaptı uyusmadi çenem 2 gün ağrıdı bugün tekrar gittim yine 2 kere igne yaptı bu kez uyuştu ama tam uyusmadi galiba kanalı temizlerken ağrıdı su an ağzımı 1 cm den fazla açamıyorüm nasil igne yaptıysa

2. kanal tedavimde benimde uyuşmadı oyarken hissediyordum aa uu yaptım. adam Anestezi damlattı dişime ondan sonra uyuştu

1498 Mesaj
27 Nisan 2012; 18:26:07 

Kanal tedavisi çok kötü arkadaş ya hem uzun sürüyor hem 2-3 seans birde acıtıyor ya o soktuğu iğneler aklıma geldi bak şimdi

1610 Mesaj
27 Nisan 2012; 18:28:43 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _-_bluedragon_-_

quote:

2. kanal tedavimde benimde uyuşmadı oyarken hissediyordum aa uu yaptım. adam Anestezi damlattı dişime ondan sonra uyuştu

Bu kari niye anestezi yapmadı bak simdi kadına küfür ediyorum içimden

Fenerbahçe S.K

60 Mesaj
27 Nisan 2012; 18:32:27 

Beyler benimde haftaya kanal tedavi bitiyor. Dün gittiğimde bi hiç uyuşturmadı , dişin hassas yerine dokununca ben yerimden hopladım görmeniz lazımdı. Haftaya bitiyo benimkide. 1 saat yemek yeme diyo bide dolgulu tarafla yemiceksin.

Güneşli günlerde bulmadık ki karanlık çökünce vazgeçelim. Alayına isyan inadına BEŞİKTAŞ !

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2012; 18:34:34 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hly-

quote:

Sağol. Yemediğim bişey kalmadı valla dondurmasından makarnasına tostuna çayına açmasına suyuna bilmemnesine herşeyine varana kadar yedim

ye ye afiyet olsun birşey olmuyor sadece dişine gelmesin yeter

775 Mesaj
27 Nisan 2012; 18:34:53 

Sorunun cevabını bir çok kişiden almışsın zaten o yüzden tekrar yanıtlamaya ne gerek var
İlk dişimi devlet hastanesinde çektirdim diş değilde sanki çivi çıkarıyor ordan. 1 gün boyunca acısını hissettim. Ondan tırsa tırsa gidiyordum dişçilere. 2 diş ile ilgili sorunumuda devlet hastanesinde giderdim. Ama baktım olacak gibi değil. 2. Diş çekiminde gittim özel dişçiye. Çektiğini bile anlamadım.

Kanal tedavisi için gideceksen git özel doktora

Samsung Galaxy Note II Titanium Gray / SE Xperia™ ARC Midnight Blue / Samsung Galaxy S3 Mini Marble White
Kirsiz passız,Arı duru özümüz,Namussuza kanlı hançer sözümüz. Çok uzaktır dostlar bizim yolumuz. Durana yürüyene bin selam olsun.
Anroid, iPad'i ilk kez geçti!

332 Mesaj
27 Nisan 2012; 18:35:18 

quote:

Eskiden kullanıyordum , banada söyledi onu 1 gün içmede yarın çok zorlanırsan akşama doğru 1 dal içersen sorun olucağını zannetmiyorum alkol de kullanmaman lazım 2 gün aspirinde alma kanı sulandırıyormuş

valla dayanamadım bir sigara yaktım artık olan oldu

646 Mesaj
27 Nisan 2012; 18:52:03 

hala amalgam dolgu yaptıranlar var mı lan...

Fersen
TR Support

İ.Ü. Diş Hekimliği

2081 Mesaj
27 Nisan 2012; 19:05:34 

quote:

Orijinalden alıntı: feelhurricane

quote:

valla dayanamadım bir sigara yaktım artık olan oldu

ön dişlerin kenetli iç daha az etki eder o dişe arka diş olduğunu farzediyorum komplike bir durum değilse çok etkiliyeceğini sanmıyorum ama.

Benim bugün çekilen dişim kanal tedavisi olupta dolgusu düşen dişim idi tutucak yeri yok gibiydi dişin doktor da baya bi zorlandı dişi çe doğru bastırarak parçalayarak aldı sonra çekerkende damağımım sağ tarafını ağır şekilde yırttı şu anda yanağımı damağın parçası rahatsız ediyor kanama daha yeni durdu allah tan o kadar ağrı sızı yok daha önceden dişin sinirleri alınmış olduğu için.

Ama kanal tedavisi yaptıracak arkadaşlar mutlaka ya diş hastanesinde yada güvendikleri özel hastanede yaptırsınlar ben bu dişimi muaynanede yaptırmıştım ,muaynanenin kötü yanı şikayet edemiyosun sadece paranı geri veriyor onun da anlamı yok zaten diş gittikten sonra .Kanlı bıçaklı oldum adamla.Sırf kanalı iyi temizlemediği için bu duruma geldim.

ayrıca lazer dolguyu tercih ederseniz hem estetik hemde rahatlık açısından iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 27 Nisan 2012; 19:06:51 >

332 Mesaj
28 Nisan 2012; 2:00:42 

quote:

ön dişlerin kenetli iç daha az etki eder o dişe arka diş olduğunu farzediyorum komplike bir durum değilse çok etkiliyeceğini sanmıyorum ama.

Benim bugün çekilen dişim kanal tedavisi olupta dolgusu düşen dişim idi tutucak yeri yok gibiydi dişin doktor da baya bi zorlandı dişi çe doğru bastırarak parçalayarak aldı sonra çekerkende damağımım sağ tarafını ağır şekilde yırttı şu anda yanağımı damağın parçası rahatsız ediyor kanama daha yeni durdu allah tan o kadar ağrı sızı yok daha önceden dişin sinirleri alınmış olduğu için.

Ama kanal tedavisi yaptıracak arkadaşlar mutlaka ya diş hastanesinde yada güvendikleri özel hastanede yaptırsınlar ben bu dişimi muaynanede yaptırmıştım ,muaynanenin kötü yanı şikayet edemiyosun sadece paranı geri veriyor onun da anlamı yok zaten diş gittikten sonra .Kanlı bıçaklı oldum adamla.Sırf kanalı iyi temizlemediği için bu duruma geldim.

ayrıca lazer dolguyu tercih ederseniz hem estetik hemde rahatlık açısından iyi olur.

arka taraftan, hatta arkanın bir önünden çekilen diş.

ben de kanal tedavisi diye 8 ay önce başladım sonra gidip gelemedim bir akşam da çerez yerken dişin yarısını ele aldım. bu sefer gittiğimde de tedavi etmeyecem çekecem seni bi daha ne zaman bulucam deyip çekti dişi

ilk defa bir diş çektirdiğimde kanama olmadı hayret, şu an ağrı da yok, sigara da yarım paket içmişimdir herhalde akşamdan beri. geçmiş olsun

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Diş Dolgusu Sonrası Yemek
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406