Şimdi Ara

Diş Dolgusu Sonrası Yemek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
190.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 saat sonra yemek yemeye başla ama ilk gün sıcak soguk olayına dikkat et
  • 2 saatten önce yeme. 2 gün boyunca da sıcak soğuk olmasın yediklerin içtiklerin
  • Ne kadar az zorlarsan o kadar ömrü uzun olur ilerinde çekmek istemiyorsan 2 gün sabret bende daha bu sabah geri zekalı doktorun kanal tedavisi sırasında iltihap kaptırdığı dişi çektirmek zorunda kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelhurricane

quote:

Orijinalden alıntı: 1mpossible

Eskiden kullanıyordum , banada söyledi onu 1 gün içmede yarın çok zorlanırsan akşama doğru 1 dal içersen sorun olucağını zannetmiyorum alkol de kullanmaman lazım 2 gün aspirinde alma kanı sulandırıyormuş

valla dayanamadım bir sigara yaktım artık olan oldu

ön dişlerin kenetli iç daha az etki eder o dişe arka diş olduğunu farzediyorum komplike bir durum değilse çok etkiliyeceğini sanmıyorum ama.

Benim bugün çekilen dişim kanal tedavisi olupta dolgusu düşen dişim idi tutucak yeri yok gibiydi dişin doktor da baya bi zorlandı dişi çe doğru bastırarak parçalayarak aldı sonra çekerkende damağımım sağ tarafını ağır şekilde yırttı şu anda yanağımı damağın parçası rahatsız ediyor kanama daha yeni durdu allah tan o kadar ağrı sızı yok daha önceden dişin sinirleri alınmış olduğu için.

Ama kanal tedavisi yaptıracak arkadaşlar mutlaka ya diş hastanesinde yada güvendikleri özel hastanede yaptırsınlar ben bu dişimi muaynanede yaptırmıştım ,muaynanenin kötü yanı şikayet edemiyosun sadece paranı geri veriyor onun da anlamı yok zaten diş gittikten sonra .Kanlı bıçaklı oldum adamla.Sırf kanalı iyi temizlemediği için bu duruma geldim.

ayrıca lazer dolguyu tercih ederseniz hem estetik hemde rahatlık açısından iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 27 Nisan 2012; 19:06:51 >
  • Beyler geçen hafta kanal tedavisi yaptırmıştım. Bu hafta hafif bişeyler yaptı yaktı maktı bişeyler soktu sonrada dolgu yaptı işte metalik renkte olandan. Yarım saat oluyor yapılalı. Ne zaman yemek yemeye içmeye başlıyım? Doktorlar ruh allah cezalarını versin karı hiçbişi söylemiyo. Devlet hastanesi sonuçta.

• Dostum bana dolgu yapıldı 1.30 dk snra yemek yedim pilav flan peki bn bişey sorucam benimde kanal tedavisi olmam lazımda dolgudan sonraa acıtıyormu
    ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kroto

1 saat sonra yemek yemeye başla ama ilk gün sıcak soguk olayına dikkat et

Çay, dondurma falan sıkıntı yaratır mı? Biraz dikkat ederim o tarafa gidermemek için ama işte
  • dur dur aman kafam karıştı ne 1 dakikası bir buçuk saaat sonra yedim ben 1 dk geçti ben konuşamyodum bile :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: beat maker

quote:

Çay, dondurma falan sıkıntı yaratır mı? Biraz dikkat ederim o tarafa gidermemek için ama işte

Valla ben sıcak yemek yediğimde acı hissetmiştim ilk gün ama sen bilirsin dene istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaso3597

Dostum bana dolgu yapıldı 1.30 dk snra yemek yedim pilav flan peki bn bişey sorucam benimde kanal tedavisi olmam lazımda dolgudan sonraa acıtıyormu
    ? :D

Çürükleri temizlerken hafif sızlatıyo. Ama dişin içine girdiğinde öyle bazı noktalar var ki hoplatıyo seni resmen 2 3 defa hopladım. Sonra pek acı olmadı. 1 hafta geçici dolgu ile dolandım. Kanaldan sonraki ilk geçici dolgulu günde hafif ağrı oldu. Sonra hiç ağrı olmadı. Bugün geçici dolguyu aldı kanalı son kez yapıp temizledi içeriyi. Yaptı dolguyu. Bugün dolgu yapılırken acı olmadı.

Özetle: Kanalda çürükleri temizlerken hafif sızılar oluyo çok etkilemiyo ama oluyo hafif sızısı. Dişin içerisinde bazı yerlere dokunduğunda 2 3 defa hoplatıyo. Çok hassas yerler oralar sanırım. Gidiceğin yeri iyi seçmelisin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rsy10

2 saatten önce yeme. 2 gün boyunca da sıcak soğuk olmasın yediklerin içtiklerin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beat maker

quote:

Valla ben sıcak yemek yediğimde acı hissetmiştim ilk gün ama sen bilirsin dene istersen

Tüh ya açma aldım bide yerim çayla beraber diye. Açmanın yanına ne gider beyler o zaman?
  • 2 saat önce kanal tedavisinden geldim en sonda elindeki şeyi ısıttı ağzıma bi koydu yemin ediyorum dişçiye yumruk attım.
  • ancak 24 saat sonra birşey yiyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1mpossible

Ne kadar az zorlarsan o kadar ömrü uzun olur ilerinde çekmek istemiyorsan 2 gün sabret bende daha bu sabah geri zekalı doktorun kanal tedavisi sırasında iltihap kaptırdığı dişi çektirmek zorunda kaldım.

ben de bugün diş çektirdim, 2 gün sigara içme dedi doktor.

sigara kullanuyor musunuz bilmiyorum ama size böyle birşey söyledi mi doktorunuz?
  • Ben ozel doktorda oldum onun soyledigi ilk 2saat hic bisey yemiyosun 2gun boyuncada dolgulu tarafla yemiyosun. Soran arkadas icinde local anestezi uygulandigindan pek bisey hissetmiyosun
  • Dolgudan sonra hiç bir şey yeme o günü sadece su içerek geçiştir vaktin varsa uyumaya çalış 1 2 saat uyursan sonra bir şey kalmaz.

ve 1 hafta boyunca sıcak soğuk birşey yersen acır.
  • Bi arkadaşın yasağı olduğu için yazamıyo mesajdan belirtmiş.

quote:

Amalgam dolgu için 24 saat,
    Kompozit dolgu için 1 saat katı yemek yeme yasağın var.

İçtiklerini de dolgu tarafına getirme.

Sendeki dolgu eğer metalik renkse amalgam, yani 24 saat bir şey yemiyorsun, çorba içebilirsin.

Beyler ben baya bişeyler yedim ağrı sızı hiç bi sıkıntı yok?
    Çay, açma, tost, makarna, dondurma, su ne varsa yiyip içtim allaha şükür ağrı sızı yok. Gerçi o tarafa hiç değdirmemeye çalıştım ama.
  • Dostum metalik dolguyu bilmiyorumda ona lazer ışını tuttumu ? Eğer lazer ışık tuttuysa zaten anında taş gibi yapıyo, 1 saat sonrada dolguyla bile yersin elmayı dahi

Bence metalik dolgu yaptırmasaydın, estetik olarak hiç güzel durmuyor ağızda. Bendede metalik dolgu vardı onları yavaş yavaş lazer dolguya çevirtiyorum

Lazer dolgu diş renginde bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -gg- -- 27 Nisan 2012; 17:43:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Dostum metalik dolguyu bilmiyorumda ona lazer ışını tuttumu ? Eğer lazer ışık tuttuysa zaten anında taş gibi yapıyo, 1 saat sonrada dolguyla bile yersin elmayı dahi

Bence metalik dolgu yaptırmasaydın, estetik olarak hiç güzel durmuyor ağızda. Bendede metalik dolgu vardı onları yavaş yavaş lazer dolguya çevirtiyorum

Lazer dolgu diş renginde bu arada.

Yok kardeş lazer mazer yoktu Estetiği pek umrumda değil sonuçta taa ağzımın içinde cehennemin dibinde bi yerde yani görülmiyecek pek Kafam bozuldu şimdi ya. Ot bok ne bulduysam yedim acaba zarar verir mi? Ağrı falan hiç olmadı.
  • Birşey olcağını sanmıyorum öyle korkacak birşey yok bence, rahat ol
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.