Şimdi Ara

EN İYİ KASKO ŞİRKETİ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
93.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • insan başına gelmeyince neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamıyor.kaskoyu 5 senedir anadolu sigortadan yaptırıyordum mini bir hasar oldu autoking denilen rezalet yere aracımı teslim etmek istemedim yetkili serviste yaptıracaktım ama gittiğim renault yetkili servislerinin anadolu sigorta ile anlaşmaları yokmuş bende uğraşmamak için cepten verdim.bu arada bugün birşey daha öğrendim anadolu sigorta 5000 tl üzeri hasarlarda aracı ihaleye verip en ucuz kim yaparsa ona yaptırıyormuş yetkili servste yaptırma gibi şansım yokmuş dışarda yan sanayi parça kullanacaklar bu yüzden askeri personele olan %35 indirimdende vazgeçtim yeni bir sigorta şirketi arıyorum.hiç sıkıntı çıkarmadan birçok yerle anlaşması olan memnun kaldığınız sigorta şirketi hangisi?

• desoto d kullanıcısına yanıt
    D desoto demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: desoto

Google da arasan bulamazsın onu....

burada açılan her konu hakkında google da araştırma yapılırsa birşeyler bulunabilir bu forumda açılan her konunun ilk olması lazım diye bir kural varda ben mi bilmiyorum...
  • Google da arasan bulamazsın onu....
  • quote:

burada açılan her konu hakkında google da araştırma yapılırsa birşeyler bulunabilir bu forumda açılan her konunun ilk olması lazım diye bir kural varda ben mi bilmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Yanlış anladınız galiba günümüzde kasko şirketleri kendi çıkarları uğruna pek çok işin hilesine kaçıyorlar bu nedenle ''öyle bir kasko şirketi google da bile yok'' latifesini yapmıştım,olsun....
  • quote:

quote:

quote:

Yanlış anladınız galiba günümüzde kasko şirketleri kendi çıkarları uğruna pek çok işin hilesine kaçıyorlar bu nedenle ''öyle bir kasko şirketi google da bile yok'' latifesini yapmıştım,olsun....

cümlenizden ilk başta o anlaşılıyor kusura bakmayın :) dediğiniz doğru olabilir bunlar yaşayarak öğreniliyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: laax

Anadolu sigorta arkasında iş bankası ve %100 yerli sermaye ;) en önemlisi MUSTAFA KEMAL' in önderliğinde kurulmuş bir şirket

siz olsanız aracınızı yan sanayi parçalarla sanayide en uygun fiyat veren ustaya mı yoksa yetkili servise mi emanet etmek istersiniz?

Pek birşey anlayamadım ancak şirket olarak axa tartışmasız en büyüktür kaliteyi herzaman severim şahin yerli olsa gene almazdım ama anadolu sigorta gerçekten hakkını veren bir firma
  • Yeni başlayan bir sigorta acentesi olarak şunu söyleyebilirim; sigorta şirketi değil, satın aldığınız poliçe önemlidir. Kaskolar, genel ve özel şartlar dahilinde hazırlanır. Genel şartlar, google'den de bulabileceğiniz; alkollü araç kullanırsanız hasarınız ödenmez, uyuşturucu taşırsanız hasarınız ödenmez vesaire gibi durumları anlatır. Özel şartlar ise sigorta şirketinin hasar anında davranışlarını gösterir ki; misal poliçede yeri varsa arabanıza çıkma parça da takabilme hakkını barındırabilir. Bu örnekte illa sıfır parça taktırmak isterseniz fark ödemek zorunda kalırsınız...

Bu yüzden tanıdığınız, bildiğiniz bir acenteye gidip teklif isteyin. Kasko şirketlerinin artık 2-3 ayrı hazır kasko poliçeleri var. Bazıları full+full diye tabir edilen ve hasarlarda araç sahibinin yüzünü güldüren poliçelerken bazıları da biraz can sıkıcı olabiliyor. Aralarında %30-%40'a yakın fiyat farkı var yalnız... 1.000 TL'ye standart bir kasko yapabilirken en dolu poliçe 1.400-1.500 TL'ye kadar çıkabiliyor.

• Aksigorta vardı bende geçen seneye kadar ve 2 adet 100% rüculu(yani karşı taraf 100% suçlu) hasarım oldu. Karşı tarafın trafik sigortasıyla uğraşmamak için kasko'dan yaptırdım ve sorun yaşamadım ama tabii ben suçlu olsam durum nolurdu bilmiyorum. Ancak kasko fiyatı piyasaya göre yüksek. bana 900 tl civarı fiyat çıkardılar bende Anadolu Sigorta'ya geçtim. 700 tl fiyat verdiler ve teminatları çok çok daha yüksek. 2 adet hasarsızlık koruma(100% ben suçlu olduğum durumlar için) ve 2500000 tl İhtiyari Mali mesuliyet(yani trafik sigortası limitinin-ki 22 bin tl dir- üstünde olan 3. şahısların araçlarına veya malına verilen zararları ödeyen teminat) aldım. Çalıştığım kurumdakilerin çoğu Anadolu sigortalı ve hiç şikayet duymadığım için ben de geçtim. Axa ve Allianz da iyidir diye duydum. Sana tavsiyem bu büyükler dışındakilerden uzak dur. bana 250 tl'ye kasko yapıyorum deseler bile ben bu sağlam sigortalar dışındakilere yaptırmam. Sonra büyük hasar veya tam pert gibi bir durum olduğunda sinir hastası ederler adamı ve paranı ya eksik alırsın ya da hiç alamayabilirsin.

• diyelimki kazanız oldu.
    kazalı parçaları orjinali ile mi değiştiriyor.yoksa yansanayi yada eşdeğerimi ile değiştiriyor.
    bu sorular çok önemli.
    mesela far,orjinali ile değişecek,yoksa yan sanayimi olacak.
    bence en önemli konu bu
  • Mapfre Genel Sigorta ve hasar durumlarında da Genel Servis'i kullanıyorum, 3 kez 2 farklı şehirdeki şubesine işim düştü tavırlarından memnunum hiçbir şeyle uğraştırmıyorlar.
    Kullanılan yedek parçalar orijinal.
  • liberty kaskodayım. teyp taktırdım 15 gün oldu .farklı ilde kaskocum. aramadı. kaskoya işletcem adamı kaç defa aradım.

kaskomu değiştirmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @KlavYE@

liberty kaskodayım. teyp taktırdım 15 gün oldu .farklı ilde kaskocum. aramadı. kaskoya işletcem adamı kaç defa aradım.

Size yardımcı olabilirim.
    Bilgilerinize.
  • Aksigorta , Axa sigorta
  • quote:

Orijinalden alıntı: RickpierO'neil

quote:

Orijinalden alıntı: @KlavYE@

liberty kaskodayım. teyp taktırdım 15 gün oldu .farklı ilde kaskocum. aramadı. kaskoya işletcem adamı kaç defa aradım.

Size yardımcı olabilirim.
    Bilgilerinize.

rutbesizsiniz oyüzden güven vermedi.tşk.ler.

• rica ederim.
  • bende sigorta acenteliği yapıyorum. kendi iş yerimiz var.

4 tane acente ile antlaşmamız var. hasarlarında herhangi bir sorun çıkmıyor. şaibeli bir durum yoksa.

Kaskoda ağırlık olarak Işık Sigorta, Sompo Japan Sigorta çalışıyoruz.

örnek vereceğim mesela ışık sigorta mini onarım 450+ kdv diğer şirketler daha ucuzdur. axa sigorta 150+kdv diye biliyorum. 150 hasarı geçince kasko indirimi bozuluyor. ama ışık sigortada 450+kdv kadar hasarsızlık indirimi bozulmuyor.
  • Axa
  • En iyisini bilmem de en kötüsü benimki galiba.Geçen gün autokıng e aracımı götürdüğümde 19 sigorta şirketiyle anlaşmalarının olduğunu ama benim ankara sigorta ile anlaşmalarının olmadığını öğrendim.Allah bilir camım kırılsa onu da değiştiremem.
  • Ben size başıma gelen bir olayı anlatayım. Geçen sene sıfır otomobil almıştım. Aslında kaskoyu bir aile dostumuza yaptıracaktık, fakat ben o an
    boş bulundum ve ''sigortayı sizin bayinizin acentesinden yapalım'' dedim (Ben böyle bir hıyarlık yaptım, siz siz olun yapmayın.). Sonra vazgeçtim ve
    ''ben kaskoyu başka yerden yaptırıcam'' dedim. Fakat o an kredi veren banka ''araç sigorta olmadan krediyi onaylamam'' demiş (Gerçekten böyle bişey var,
    ama bize krediyi veren bankacı arkadaşla bayiinin sıkı fıkı olduğunu bizzat kendi gözlerimle gördüm, yani kendi aralarında anlaşmış da olabilirler.) Neyse
    efenim, kasko iptal ettiremedik. biz de dedik ki ''bari full olsun'', onlar da ''full + full'' dedi, fiyat da zorunlu trafik sigortası dahil 1100 TL dedi (Meğerse sadece
    bu paraya kaza ve çarpma varmış, araştırdım soruşturdum, kundaklama yangın hırsızlık dahil değil, bu böyle biline.) Bu bilgiyi de 1 sene sonra bizim tanıdıpğa gittiğim
    de öğrendim, hatta bana git araştır sor soruştur benim dediğim çıkar değil, hakkaten öyle. 800 - 700 TL'ye full kasko yok. Efenim aracımız geçen yıl ağustos ayında
    kazaya karıştı, biz yolumuza giderken tali yoldan gelen araç kontrolsüz şekilde yola dalıp, bodoslama girdi bize. Karşı sürücüyle anlaşamadık, polis çağırıp tutanak
    tutturduk. Sigorta acentesini aradık (Hıyarlık - 2) ve ne yapalım dedik, tanıdığını arasana elin sigortacısına ne güveniyorsun. Tutanağı alın arabayı getirin dedi.
    Tutanağı aldık ve acentenin servisine götürdük fakat buraya dikkat, tutanakta bize çarpan 8/8 suçlu fakat bizim tarafa 47/1-d yazıyordu ve sigortacı hasarın %100
    karşı taraftan ödeneceğini söyledi. Bu 47/1-d nedir hemen anlatayım, Türkçe meali sana çarpan zaten ayvayı yemiş, bize de ''sen niye ikaz işareti koymayıp olay mahallini
    güvenli hale getirmiyorsun?'' diye ceza yedik, iyi mi çok iyi. İsterse sigorta acentesi eksper ya da sigorta şirketi ile anlaşıp bu cezadan doğacakları size yansıtmayabilir, siz de mutlu mesut bir şekilde ''heyoo hasarsızlığım devam ediyor'' diye sevinebilirsiniz. Efenim, aracımızı teslim aldık ve bize karşı tarafın poliçesinden ödenen 2.900 TL'lik
    faturayı gösterdi, biz de ok diyip gittik. Fakat buraya dikkat, aslında toplam hasar 3.400 TL, acente ve servis aynı olduğu için faturayı şişirip bize çaktırmadan 500 TL'yi de
    bizden bizim poliçeden kesmişler. Fakat ne acente, ne de servis bunu döylemediler. Poliçe bitip tanıdığa gittiğimizde herşey kabak gibi çıktı. Allah'tan tanıdığımız poliçeyi hasarsız, ama ödemeyi hasarsızlık indirimi (% 25 boru değil) varmış gibi aldı. Fakat zorunlu trafik sigortasında yapacak bişey yok, 262 TL ödeyeceğimize 515 TL ödedik sırf acentenin
    ... neyse. Kısaca sigortayı bayiinin acentesinden yaptırdıysanız onların servisine götürmeyin (Diğer anlaşmalı yerler de namuslu diye bir garanti yok.) 700 - 800 TL'ye sadece çarpma var, siz gene de yangın, taşkınlık, hırsızlığa yaptırın. Bize full diye gazladılar 800 TL'ye (Hakikaten Allah'ın sevdiği kuluymuşuz aracın başına 1 sene boyunca bişey gelmedi kaza dışında). Muhakkak aracınız reflektör bulundurun (Zaten 15 TL bişey.) ki benim gibi yanmayın. Evet arkadaşlar bu da böyle bir anımdır. Sigortacıların çoğunun ne kadar **** (Moderatör arkadaşlardan anlayış ve af diliyorum, gene de takdir onların.) olduğunu görüyorsunuz, ben yandım siz yanmayım. Pahalı da olsa full yaptırın ama sorup soruşturun. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullitt68 -- 12 Mayıs 2012; 14:46:35 >

• ben kasko yaptırmadan önce sahip olduğum markanın yetkili servislerinin anlaşmalarına bakıyorum sadece 1 servisin değil bulunduğum ilde en az 5 veya 6 sonra ona göre yaptırıyorum araç renault axa yaptırdım aracla ilgili kaskoluk bir şey oldumu yetkili serviste yaptırıyorum ayrıca kasko şirketine gönderilen faturanında bir fotokopisini alıyorum ne deiştirmişler diye ilerde problem olursa canlarına okumak için bundan önceki aracım hyundai idi ışık sigortadan yaptırmıştım o zaman tabi acemiydik aracın önüne duvar uçtu araç opel özel servisinde tamir oldu o gün bugundur bu şekilde araştırıp yaptırırım kaskomu tabi aralarındada en iyisini seçerim öncelik olarak 1.axa 2.başak sigorta diyebilirim

Bu arada aracınızda fabrikasyon özel opsiyonlar varsa yazdırın ben özellikle acentama eklemesini söyledim ve eklettim o bişey olmaz derse kulak asmayın virgülünekadar belirtin
    aracımda orjinal xenon far var bunu belirmezseniz tramarde gözüken üzerinden yapıyorlar ve örnek farlarınıza bir şey olunca normal far takıyorlar opsiyon belirtilmemiş diye

Size başıma gelen bir örnekde ekleyeyim arkadaşlar

benim orjinal 6lı cd çalarım vardı çalındı teyple beraber bunu da kasko poliçemde belirttiğim için şöyle bir acayip zarardan kurtuldum
    bunu belirtmeseydim bana standart mp3 çalarlı bir teyp takacaklardıki renault zaten teyp tedarik edemiyor 6 ay beklememe rağmen
    yetkili servisten teyp ve 6 cd çaların parça kodlarını alarak fiyatlarına kadar aldım ve kasko bana ayak yapamadı senin teyp 600-700 arası muadil bir teyp önermesi yapamadı aracın teyp ve 6lı cd çaları yetkili serviste 2500 tl tutuyordu tabi tedarik edemediklerinden kaskodan 2500 tl değerinde aracıma doubledin li ses görüntü ünitesi taktırdım bilginize arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrisimsek -- 12 Mayıs 2012; 23:19:28 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.