Şimdi Ara

Rca Female to 2.5mm Av in Kablosu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
2.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam Arkadaşlar, aşagıdaki kablodan arıyorum.Nerde bulabilirim ? Sahibinden ve gitti gidiyorda arattımda bulamadım.? Kullan veya bulan varsa linki paylasabilir mi ?

http://www.ebay.com/itm/330611669636?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_3449wt_982

Teşekkürler.

• merhaba..next ye-ga 5720 navigasyon cihazım var..plakalık şeklinde geri görüş kamerası aldım ama kameranın görüntü kablosu navigasyonun av-in girişine denk gelmedi...ne yapmalıyım,nasıl bir kablo almalıyım..internetten araştırayım dedim aradığım kablonun adını bilmediğim için malesef çaresiz kaldım..saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uğur bey

merhaba..next ye-ga 5720 navigasyon cihazım var..plakalık şeklinde geri görüş kamerası aldım ama kameranın görüntü kablosu navigasyonun av-in girişine denk gelmedi...ne yapmalıyım,nasıl bir kablo almalıyım..internetten araştırayım dedim aradığım kablonun adını bilmediğim için malesef çaresiz kaldım..saygılar.

kamera kablonuzun cihaza takacağınız kısım için dönüştürücüler var mesela 3.5mm>2.5mm bu aparatları ses sistemi montajı yapan elekronikçilerde bulabilirsiniz.

https://www.google.com.tr/search?q=3.5mm+jak%C4%B1+2.5+mm+yapma&client=firefox-a&hs=53T&rls=org.mozilla:tr:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Nt1vUe3CEsLgOqXdgOAI&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1006&bih=427

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

merhaba..next ye-ga 5720 navigasyon cihazım var..plakalık şeklinde geri görüş kamerası aldım ama kameranın görüntü kablosu navigasyonun av-in girişine denk gelmedi...ne yapmalıyım,nasıl bir kablo almalıyım..internetten araştırayım dedim aradığım kablonun adını bilmediğim için malesef çaresiz kaldım..saygılar.

kamera kablonuzun cihaza takacağınız kısım için dönüştürücüler var mesela 3.5mm>2.5mm bu aparatları ses sistemi montajı yapan elekronikçilerde bulabilirsiniz.

https://www.google.com.tr/search?q=3.5mm+jak%C4%B1+2.5+mm+yapma&client=firefox-a&hs=53T&rls=org.mozilla:tr:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Nt1vUe3CEsLgOqXdgOAI&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1006&bih=427

teşekkür ederim..

• quote:

quote:

3. mm 2.5 çevirici jak aldım ama 2.5 mm ucu navigasyonun girişine tam denk geldi ama 3.5 mm giriş kameranın ucuna denk gelmedi,tam oturmadı..acaba bunların başka bir ismi falan varmıdır..benim aldığım stereo çevirici jak idi..tam oturmadığı gibi görüntü falanda gelmedi,o olsaydı idareten kullanırdım yinede..

• quote:

Orijinalden alıntı: _u_Ğ_u_R_

quote:

quote:

3. mm 2.5 çevirici jak aldım ama 2.5 mm ucu navigasyonun girişine tam denk geldi ama 3.5 mm giriş kameranın ucuna denk gelmedi,tam oturmadı..acaba bunların başka bir ismi falan varmıdır..benim aldığım stereo çevirici jak idi..tam oturmadığı gibi görüntü falanda gelmedi,o olsaydı idareten kullanırdım yinede..

kablo ve cihazınızla birlikte ses sistemleri işi yapan birine gitseniz orada uygun jak bulabilirsiniz.Cihaz ve kablo yanınızda olursa aradığınızı daha kolay bulursunuz

• cevap için teşekkür ederim..malesef tesisat döşendi.şuan kamera girişine başka uzun bir kablo daha bağlandı.bu şekilde işimi görüyorum.ben o uzun kablodan kurtulmak için jak arıyorum..tekrar teşekkür ederim,eksik olmayın.burası küçük bir yer ve fazla bir seçeneğimiz yok..internette 40-50 kuruşa satılan jakı burda 2 tl ye aldım.. o da denk gelmedi..ses sistemleri yapan birini kesin bulmam gerekiyor anladığım kadarıyla
  • quote:

cevap için teşekkür ederim..malesef tesisat döşendi.şuan kamera girişine başka uzun bir kablo daha bağlandı.bu şekilde işimi görüyorum.ben o uzun kablodan kurtulmak için jak arıyorum..tekrar teşekkür ederim,eksik olmayın.burası küçük bir yer ve fazla bir seçeneğimiz yok..internette 40-50 kuruşa satılan jakı burda 2 tl ye aldım.. o da denk gelmedi..ses sistemleri yapan birini kesin bulmam gerekiyor anladığım kadarıyla

Eğer elinizde 2,5mm çaplı jak varsa size bir tavsiyem olacak.
    Altta gördüğünüz örnek bir AV-IN kablosu. Benim anlatacağım kısım sadece uç kısımla ilgili. Elinizde anladığım kadarıyla bir adet 2,5mm jak var. Umarım kablolu hazır modeldir, değilse de mühim değil.

Elinizdeki 2,5mm erkek jakın ucu büyük olasılıkla 3 ya da 4 boğumludur. En uçtaki kısma kameranın "Video +" ucu yani video sinyali, en dipteki kısma da "Ground -" yani toprak kısmı gelecek şekilde bağlantı yapıp deneyin. Eğer jakın ucunda hazır bağlı kablo varsa en uçtaki boğuma hangi kablo gidiyor onu tespit edip dediğim şeyi deneyin. Büyük olasılıkla çalışacaktır. Geri vites anında çalışan kablolu ya da kablosuz kameraların sadece 2 uca ihtiyacı olur. Örneğin; alttaki şekilde 2 uçlu lale jaktan 4 uçlu stereo jaka geçiş yapılmış. Stereo jak tarafında sadece en uçtaki kısım ile en dipteki toprak kısmına bağlantı yapılmış. Dişi lale jak (sarı) tarafında da ortadaki delik "video +", dıştaki parlak kromajlı kısım ise "ground -".

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

cevap için teşekkür ederim..malesef tesisat döşendi.şuan kamera girişine başka uzun bir kablo daha bağlandı.bu şekilde işimi görüyorum.ben o uzun kablodan kurtulmak için jak arıyorum..tekrar teşekkür ederim,eksik olmayın.burası küçük bir yer ve fazla bir seçeneğimiz yok..internette 40-50 kuruşa satılan jakı burda 2 tl ye aldım.. o da denk gelmedi..ses sistemleri yapan birini kesin bulmam gerekiyor anladığım kadarıyla

Eğer elinizde 2,5mm çaplı jak varsa size bir tavsiyem olacak.
    Altta gördüğünüz örnek bir AV-IN kablosu. Benim anlatacağım kısım sadece uç kısımla ilgili. Elinizde anladığım kadarıyla bir adet 2,5mm jak var. Umarım kablolu hazır modeldir, değilse de mühim değil.

Elinizdeki 2,5mm erkek jakın ucu büyük olasılıkla 3 ya da 4 boğumludur. En uçtaki kısma kameranın "Video +" ucu yani video sinyali, en dipteki kısma da "Ground -" yani toprak kısmı gelecek şekilde bağlantı yapıp deneyin. Eğer jakın ucunda hazır bağlı kablo varsa en uçtaki boğuma hangi kablo gidiyor onu tespit edip dediğim şeyi deneyin. Büyük olasılıkla çalışacaktır. Geri vites anında çalışan kablolu ya da kablosuz kameraların sadece 2 uca ihtiyacı olur. Örneğin; alttaki şekilde 2 uçlu lale jaktan 4 uçlu stereo jaka geçiş yapılmış. Stereo jak tarafında sadece en uçtaki kısım ile en dipteki toprak kısmına bağlantı yapılmış. Dişi lale jak (sarı) tarafında da ortadaki delik "video +", dıştaki parlak kromajlı kısım ise "ground -".

teşekkür ederim

• Ben de plakalık şeklinde geri kamerası aldım ama girişi RCA şeklinde ve ekrana bağlantı noktası 2.5 mm lik AV-IN girişi. Bağlantıyı nasıl sağladınız acaba? Türkiyede bunu satan var mı? NEreden alabiliriz? Çin de var ama beklesem 3hafta sürer. Şu ürünün aynısı lazım:

http://www.aliexpress.com/item/Car-camera-cable-for-all-car-RCA-jack-to-navigation-GPS-2-5mm-AV-IN-Headphone/1869657740.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.