Şimdi Ara

İşte Google'ın 2006 yılında tasarladığı akıllı telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte Google'ın 2006 yılında tasarladığı akıllı telefon

Android işletim sistemi için Nexus serisi altında kendi markasını taşıyan akıllı telefonları piyasaya sunan Google'ın, 2006 yılında tasarladığı telefona ilişkin detaylar ortaya çıktı. Android platformunda Java kullanımına ilişkin olarak Oracle ile devam eden dava kapsamında gün ışığına çıkan dökümanlara göre, Google'ın  yıl öncesi için tasarladığı telefon oldukça modern bir görünüme sahip. QWERTY klavyeye sahip olan, dokunmatik ekran özelliğinden yoksun telefonun teknik özellikleri hakkında çok fazla bilgi olmasa da Google'ın o dönem için Android cihazlarda olmasını planladığı donanım özellikleri şu şekilde;

- ARMv9 tabanlı en az 200MHz hızında işlemci

- 64MB RAM ve ROM kapasitesi

- 2 MP çözünürlüğünde kamera ve bağımsız kamera butonu

- USB desteği, Bluetooth bağlantısı, miniSD kart yuvası

- En az 16bit renk destekli QVGA ekran,

- 3G öncelikli GSM bağlantısı

Tercihe bağlı seçenekler arasında ise;

- QWERTY klavye

- Bluetooth 2.0 + EDR

- İkinci ekran

- WiFi, GPS

- Donanımsal grafik hızlandırma

2006 yılında Google'ın, Texas Instrmentes'ın OMAP850 işlemcisi üzerinde çalışan üç farklı form faktörde Android sürümüne sahip olduğu, çalışan uygulamalar arasında arama, ana ekran, rehber ve mesajlaşma olduğu Google Talk, Gmail, Calendar ve MMS gibi özelliklerin ise aynı yılın yani 2006 senesinin üçüncü çeyreği için planladığı da aynı belgelerde geçen detaylar arasında.

Aynı yıl için Google, Android işletim sisteminin operatörler tarafından sertifikalandırılmasının 1-31 Ağustor 2007 tarihleri arasında gerçekleşmesini beklediğine de yer veriliyor. Ancak Android işletim sistemli ilk telefon olan HTC üretimi G1 modelinin Ekim 2008 tarihinde piyasaya sürüldüğünü dikkate alacak olursak eğer yol haritasında gecikme yaşandığını söyleyebiliriz.

İşte Google'ın 2006 yılında tasarladığı akıllı telefon

• Hey gidi günler heyy, özelliklere bakarmısın.. Şimdi 768 mb ram olan HTC'yi eleştiriyoruz o zamanlar 64 mb
  • Google bence yazılıma odaklanmaya devam etsin,tasarım ve üretime bulaşmasın tasarım rezalet :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Google bence yazılıma odaklanmaya devam etsin,tasarım ve üretime bulaşmasın tasarım rezalet :D

Allah askina google telefon ureticisimide telefonun seklini elestiriyorsunuz. Google teknolojinin konseptini ve altyapisini olusturuyor ki bir yazilim firmasi olarak is alanina giren bir sey. Ona nasil bir govde giydirilcegi ureticinin isi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ilk android ciktiginda ne kadarda cabuk iphone u taklit ettiler diyordum. Megerse google bu ise cok onceden baslamis. Google gercekten buyuk firma, vizyonu cok genis. Zaten android iphone un aceleyle hazirlanmis bir takliti olsaydi sansi en fazla hp nin isletim sistemi kadar olurdu. O devirde bu yuzden basarisina sasirmistim. Tabi o zaman altyapisinin hazir oldugunu bilmiyorduk

• 128MB'a kadar destekliyomuş OMAP850. Gerçi zamanına göre 64MB yüksek bir rakam
  • Apple ve diğerleri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Apple ve diğerleri...

Sene 2012 halen elma diye marka var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Apple ve diğerleri...

vay be ne büyük laf etmişsin,şimdi sen kendinle övünüp durursunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Google bence yazılıma odaklanmaya devam etsin,tasarım ve üretime bulaşmasın tasarım rezalet :D

Allah askina google telefon ureticisimide telefonun seklini elestiriyorsunuz. Google teknolojinin konseptini ve altyapisini olusturuyor ki bir yazilim firmasi olarak is alanina giren bir sey. Ona nasil bir govde giydirilcegi ureticinin isi.

E bende aynısını soyledım zaten yazılıma devam etsın,dıgerlerını uretıcılere bıraksın.

• quote:

quote:

quote:

E bende aynısını soyledım zaten yazılıma devam etsın,dıgerlerını uretıcılere bıraksın.

o zaman konsept tasarimin gorunusunu niye elestiriyorsunuz. bu tasarimla google teknolojinin ne amacla nasil kullanilcagini sekillendiriyor. nasil bir govde dizaynina sahip olacagi ureticinin takdiri.

• direkden dönmüş google
  • Telefonun donanimi su an cogu Nokia dan daha iyi :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert1907 Google bence yazılıma odaklanmaya devam etsin,tasarım ve üretime bulaşmasın tasarım rezalet :D
    o zaman konsept tasarimin gorunusunu niye elestiriyorsunuz. bu tasarimla google teknolojinin ne amacla nasil kullanilcagini sekillendiriyor. nasil bir govde dizaynina sahip olacagi ureticinin takdiri.

Neyi nasıl şekillendiriyor arkadaşım bu tasarımlara bakınca ben keyfi çizilmiş bi kaç denemeden başka bişey göremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

direkden dönmüş google

Verilmiş sadakası varmış Google'ın
  • O zamanın şartlarına göre donanım belki iyide tasarım olarak çok çok vasat bir cihazmış.Piyasaya çıkartmamış olmaları yerinde bir karar olmuş.
  • Zamana göre oldukça yenilikçi bir tasarımmış. Özellikle klavye olayı.
  • blackberry zero :)
  • çok dandik miş oyuncak gibi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert1907Google bence yazılıma odaklanmaya devam etsin,tasarım ve üretime bulaşmasın tasarım rezalet :D

Kendi TASARLADIĞI akıllı telefon. Üreticinin falan değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.