- x
Onyo 7" Tablet modifiyesi
140 Cevap11693 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1361 Mesaj
9 Mayıs 2012; 13:16:05 

Arkadaşlar acele etmeyinde akşam ben tabletin içini kumpasla net bir şekilde ölçüyümde içine sığma konusunda sıkıntı olmasın. birde pilin kalınlığı 4 mm miş sanırım bu ince biraz 6 mm e kadar yerimiz var kapasiteyi dahada arttırabiliriz, 5000 mah bir pilde bulabiliriz sanırım

Fenerbahçe

4133 Mesaj
9 Mayıs 2012; 13:56:48 

Bence de, alabildiğimiz en yüksek kapasiteli pili almamız lazım çünkü zaten bize ulaşması 1 ayı bulur,
Tekrar tekrar masrafa da girmemiş zaman da kaybetmemiş oluruz.

╚═╦═══╗═║═══║═══════║═══║═╦═══╦═╝
══║═══║═║═══║═╔═══╗═║═══║═║═══║══
══╠═══╣═╚═══╣═║═══║═║═══║═║╔══╝══
══║═══║═════║═║═══║═║═══║═║╚═╗═══
══╝═══║═════║═║═══║═╚═══╝═║══║═══
╔═════║═════║═║══════════════║══╗
ÅÿηՄя

1361 Mesaj
9 Mayıs 2012; 23:49:33 

Arkadaşlar tam ölçüm yaptığımızda şahin arkadaşın bulduğu pil malesef sığmıyor tablete . bizim 95x88 mm pil bulmamız gerekiyor kalınlık olarak 6 mm mesafemiz var orta kısımlar 7 mm ama kenarlar 4 mm e kadar düşüyor (arka kapağın eyiminden dolayı)

Yani bulacağımız pil 95x88x6 olursa anca sığar. Bu idealde pil bulabilirsek hepimiz aynı pilden alalım . Her koldan ararsak mutlaka buluruz diye düşünüyorm .

Yada bu ölçüleri geçmeyecek en yüksek amperli pili alıcaz . 4000 olur 4500 olur artık ne bulabilirsek. bi kaç gün herkes arasın bulduğu linkleri burda paylaşsın bence.

Fenerbahçe

1361 Mesaj
10 Mayıs 2012; 2:39:46 

Evet arkadaşlar 2-3 saatlik araştırmalarımda bize en uygun bulduğum piller şunlar

1- 6.2x66x96mm 5000 mAh li-po

2- 4.7*83*98MM 4500 mAh li-po

bunların ikisinide takabiliriz 1. linkdeki 5000 lik daha mantıklı geldi bana sizde görüşlerinizi söyleyin ortak karar alıp sipariş verelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esayar07 -- 10 Mayıs 2012; 2:40:18 >

Fenerbahçe

4133 Mesaj
10 Mayıs 2012; 10:13:41 

ben fiyat göremedim, bir de an 100 adet mi almak gerekiyor buradan?

ÅÿηՄя

15 Mesaj
10 Mayıs 2012; 11:40:14 

Merhaba Arkadaşlar,

ben yine açtım tableti yine kontrol ettim ölçülerde bir yanlışlık yok. hatta 101 bir tarafta 108 kadar diğer tarafta kalan alan. kalınlık olarakta 5-6mm arası bir yer var ama 5'i geçmezsek daha iyiolur çünkü sıfıra sıfır takarsak ekranda dokunduğumuz yerlerde dalgalanmalar olacaktır. Diğer arkadaşımızın verdiği linklerden ikincisini alabiliriz bende iki adet isterim kendiisi bizlere öncülük ederse.

Teşekkürler.

457 Mesaj
10 Mayıs 2012; 11:42:22 

0

Burada sağdaki usb üzerinden çalışsan wi-fi modülü sol üst köşesindeki yere bir kablo ile lehim yaparak bunu anten şekline getirdim. Arka odada 1-2 kademe çeken cihaz şu anda evin 3. katında file 4 kademe cekiyor.

burada wifi sinyalini artırmışsın,peki bu durumda sen fabrika çıkışlı anten yerine başka biryeremi lehim yaparak yükselttin tam anlayamadımda..izah edebilirmisin mümkünse

LG Optimus GT540
Great Android Smartphone

4133 Mesaj
10 Mayıs 2012; 11:52:45 

quote:

Orijinalden alıntı: sahin_dag

Merhaba Arkadaşlar,

ben yine açtım tableti yine kontrol ettim ölçülerde bir yanlışlık yok. hatta 101 bir tarafta 108 kadar diğer tarafta kalan alan. kalınlık olarakta 5-6mm arası bir yer var ama 5'i geçmezsek daha iyiolur çünkü sıfıra sıfır takarsak ekranda dokunduğumuz yerlerde dalgalanmalar olacaktır. Diğer arkadaşımızın verdiği linklerden ikincisini alabiliriz bende iki adet isterim kendiisi bizlere öncülük ederse.

Teşekkürler.

hocam cihazlarınız aynı değil mi?
bendeki cihaz onyo winner S modeli, Metro da satılan 199TL 'ye sizinkiler nedir?
Ben açmadım içini hiç.

ÅÿηՄя

1361 Mesaj
10 Mayıs 2012; 13:10:33 

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Teşekkürler.

dostum sen ekranın arkasından ölçü alıyorsun bu yanlış. arka kapağın sol kısmındaki hoparlörü unutma orada 15-20 mm bir yer kaplıyor hoparlör. arka kapakdan ölçü alman gerekiyor . eğer 10 cm pili oraya takmaya kalkarsak hoparlörü ordan söküp hoparlör yatağınıda falçatayla temizlememiz gerekir. bunuda herkes yapamaz.

Ben önceki taktığım pilin boyu 10 cm olduğu için hoparlörü oradan sökmüştüm ama ben diğer arkadaşlarıda düşünerek ölçüyü hiçbir yere temas etmeyecek şekilde aldım.

İstersem bizim fabrikada alete özel olarak aliminyumdan kapak tasarlayıp istediğim kapasitedeki pili içine sığdırabilirim ve işlemcinin soğumasını sağlayabilirim ama bu sadece bana özel olur diğer arkadaşlar yararlanamaz, ve çok uğraştırır. Burada önemli olan en ideal pili bulup sadece lehimleyerek kullanmak.

@MAG
dostum o siteden ben hiç alışveriş yapmadım nasıl yapıldığınıda bilmiyorum. fiyatınada bakmadım zaten arkadaşlar o siteden alalım demiş bende ordaki en uygun pili buldum

Fenerbahçe

94 Mesaj
10 Mayıs 2012; 15:33:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Esayar07

dostum sen ekranın arkasından ölçü alıyorsun bu yanlış. arka kapağın sol kısmındaki hoparlörü unutma orada 15-20 mm bir yer kaplıyor hoparlör. arka kapakdan ölçü alman gerekiyor . eğer 10 cm pili oraya takmaya kalkarsak hoparlörü ordan söküp hoparlör yatağınıda falçatayla temizlememiz gerekir. bunuda herkes yapamaz.

Ben önceki taktığım pilin boyu 10 cm olduğu için hoparlörü oradan sökmüştüm ama ben diğer arkadaşlarıda düşünerek ölçüyü hiçbir yere temas etmeyecek şekilde aldım.

İstersem bizim fabrikada alete özel olarak aliminyumdan kapak tasarlayıp istediğim kapasitedeki pili içine sığdırabilirim ve işlemcinin soğumasını sağlayabilirim ama bu sadece bana özel olur diğer arkadaşlar yararlanamaz, ve çok uğraştırır. Burada önemli olan en ideal pili bulup sadece lehimleyerek kullanmak.

@MAG
dostum o siteden ben hiç alışveriş yapmadım nasıl yapıldığınıda bilmiyorum. fiyatınada bakmadım zaten arkadaşlar o siteden alalım demiş bende ordaki en uygun pili buldum

aldıktan bir kaç gün sonra ekranın sol üst tarafı parmakla dokunca içiri girmeye başladı. çatladı önce, şimdi çaprazlama çatlak vaziyette onyo ekran değişimine 110 diyor. ama kdv de eklersek 150 tl ye yaklaşıyor. yani makineyi aldığımız paranın 3/4 ü....

sahin dag isimli arkadaşımız ekrana pil 0 a 0 yerleştirirsek dokunduğumuzda ekranda dalgalanma olur diyor. doğrudur. ama önce ekranı çatlatmamak için dokunmamakta gerek. :)

içini açan arkadaşlara not. ekran alanı altında boşluk bırakmamak için dolgu yapmakta gerek. kapatmadan önce.

birde bu makine için deal extrem, alibaba gibi sitelerden panel bulabilir miyiz? (ekran daha çok pixel li olsa normal olarak çalışabilir mi acaba) selamlar.

4133 Mesaj
10 Mayıs 2012; 15:59:14 

http://www.alibaba.com/...y_578788_5000mAh_3.html

Bu nasıl arkadaşlar.
5000mAh
3.7V
5.7*87*88mm

Ben anlamam bataryadan, uygun mu bilmiyorum ama boyutu ufak ve 5000mah yazıyor...

ÅÿηՄя

1361 Mesaj
10 Mayıs 2012; 16:59:05 

quote:

Orijinalden alıntı: MAG

Bu nasıl arkadaşlar.
5000mAh
3.7V
5.7*87*88mm

Ben anlamam bataryadan, uygun mu bilmiyorum ama boyutu ufak ve 5000mah yazıyor...

pilin resmine baktımda hiç 87x88mm gibi gelmedi bana, bu pil dikdörtgen 87x88mm olsa kare olurdu

Fenerbahçe

16 Mesaj
10 Mayıs 2012; 23:46:48 

quote:

Orijinalden alıntı: nazaman

0

Burada sağdaki usb üzerinden çalışsan wi-fi modülü sol üst köşesindeki yere bir kablo ile lehim yaparak bunu anten şekline getirdim. Arka odada 1-2 kademe çeken cihaz şu anda evin 3. katında file 4 kademe cekiyor.

burada wifi sinyalini artırmışsın,peki bu durumda sen fabrika çıkışlı anten yerine başka biryeremi lehim yaparak yükselttin tam anlayamadımda..izah edebilirmisin mümkünse

bende merak ediyorum tam olarak anteni nereye lehimledigini.içini açıp baktım ama bulamadım teknik bilgi olmayınca bi yere kadar.yapan arkadasımız ayrıntılı olarak gösterebilirse çok güzel olur.

16 Mesaj
10 Mayıs 2012; 23:49:43 

quote:

Bu nasıl arkadaşlar.
5000mAh
3.7V
5.7*87*88mm

pilin boyutu ve kapasitesi doğru ise gayet iyi.

16 Mesaj
10 Mayıs 2012; 23:53:20 

quote:

Bu nasıl arkadaşlar.
5000mAh
3.7V
5.7*87*88mm

pilin boyutu ve kapasitesi doğru ise işimizi görür.biran önce alsakta kurtulsak şu şarj işkencesinden.2 saat anca gidiyor benim tabletin şarjı.

4133 Mesaj
11 Mayıs 2012; 9:11:17 

quote:

pilin resmine baktımda hiç 87x88mm gibi gelmedi bana, bu pil dikdörtgen 87x88mm olsa kare olurdu

Evet hiç dikkat etmedim, resimdeki muhtemelen o değil,
İngilizce bilen biri iletişime geçip sorabilse aslında,
Verilen ölçüler ve değerler doğru mu diye..

ÅÿηՄя

13 Mesaj
11 Mayıs 2012; 16:01:54 

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

bir haftaya yakın bir süredir yazışa çizişe en son aliexpress'ten bize boyut ve mAH olarak uygun bataryayı bulduk gibi. Tek sorunumuz 10'lu adet alabiliyor olmamız. Izmirde olan arkadaşlarla irtibata geçebilirsek birer tane ve/ve 2 şer tane alabiliriz biri yedek olması için.

Dear Mr. sahin dag,

Thanks for your kind reply.

do you means your max size is 6.0 x 100 x 100mm?
what capacity you want ?

now we have one similar modle is 40100105 which size is 4x100x105mm, capacity is 4500mah.
its price is 8.03USD/piece (PCM included) FOB,Shenzhen.

pls kindly check if this size can meet with you.
and Could you kindly let us know how many pcs you need?

we waiting for your kind reply soon!

kardeş 1 tanede ben alabilirim şimdiden tşk.

13 Mesaj
11 Mayıs 2012; 16:33:38 

buda benim sinyal artırmak için çalışmam, başarılı oldu çekimde hissedilir derecede artış oldu,
benim sinyal sorunum olduğu için bunu yaptım, önce cam kenarında dudurken şimdi odanın içerisinde kullanabiliyorum
ne kadar kazanç oldu onu bilemem
anten soketini bulamadığım için kullanmadığım wriless adaptörün konnektörünü söküp, plastik aksamıda delerek monte ettim,
bunu bence sinyal sorunu olanlar yapsınlar, kendi evinde modemi olanlarda antensiz sorun yok gayet güzel çekiyor

şimdiki amacım bu işlemcide ır yani uzaktan kumanda ile işlem yapma fonksiyonuda var fakat bağlantı yapacak yerini bulamadım,
yardımcı olan olursa oda yapılabilir, yani lcd tv nin hdmı girişi kullanılarak lcd yi smart tv li gibi birşey yapmış oluruz

bu arada MiNiK_eSeK e teşekkürler, titreşimide yaptım fakat kullandığım cep tel motoru biraz yüksek attı, başka bir titreşim motoru bulmam lazım.

5000 MAH pilide taktıkmı da ne olsunki

0

Ekteki dosya (1)

13 Mesaj
11 Mayıs 2012; 16:35:01 

resim 2

local://upfiles/1294635/7DD6EB5508D447A894BE0D14338303E5.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersen38 -- 11 Mayıs 2012; 16:36:09 >

13 Mesaj
11 Mayıs 2012; 16:38:28 

resim 3

0

Ekteki dosya (1)

1361 Mesaj
11 Mayıs 2012; 17:00:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ersen38

resim 3

0

resim tam net çıkmamış kabloları lehimlediğin yerin net bir fotoğrafını çekebilirmisin, birkaç arkadaş daha soruyordu bu konuyu

Fenerbahçe

643 Mesaj
11 Mayıs 2012; 21:40:13 

Arkadaşlar pilde karar kılındığında bir adette ben almak istiyorum.

1361 Mesaj
12 Mayıs 2012; 12:23:38 

pil isteyen çokda alacak kimse yok

Fenerbahçe

13 Mesaj
12 Mayıs 2012; 20:28:28 

quote:

resim tam net çıkmamış kabloları lehimlediğin yerin net bir fotoğrafını çekebilirmisin, birkaç arkadaş daha soruyordu bu konuyu
sadece bunları çektim fot mak. yakın çekince bozuyor, diğer cihaz içi resimlerde bu alan gözüküyor,
cihaz içerisindeki wriles adaptörün, lehim yaptığım yerinde 3 adet çıkış olduğu anlaşılacak yani lehim yapmaya hazır yanyana 3 lü yer var, bu üçlü yerin orta kısmını antenin orta ucuna lehimledim, diğer kabloyu ise antenin şasesine sarı yuvarlak dış kısmına lehimledim,
bu anten konnektörü cihaz ana kartına girecek ve lehim yapılacak şekilde üretildiği için, onyo nun anakartı bu konnektörün tırnakları arasında kaldı ve anten yerinden oynamada yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersen38 -- 12 Mayıs 2012; 20:32:19 >

2356 Mesaj
12 Mayıs 2012; 20:58:48 

tebrikler, güzel bir çalışma eline sağlık

664 Mesaj
13 Mayıs 2012; 20:41:19 

benimde boşta netbook lipo pili var. İkili olarak lipoları birleştirmişler. Benim niyetim, cihaz içinden iki kablo ve anahtar çıkartıp dışarıdan bu lipoları bağlamak. Anahtar ile ister dışarıdan lipolar ile beslensin ister kendi iç bataryasından. Böyle sürekli batarya değiştirmenin sakıncası olurmu? Kısa sürelide olsa cihazın enerjisi kesilecek. Enerji bağlantısını kesince saati ve diğer ayarları unutur mu?

1361 Mesaj
14 Mayıs 2012; 0:35:10 

quote:

Orijinalden alıntı: sigmoid

benimde boşta netbook lipo pili var. İkili olarak lipoları birleştirmişler. Benim niyetim, cihaz içinden iki kablo ve anahtar çıkartıp dışarıdan bu lipoları bağlamak. Anahtar ile ister dışarıdan lipolar ile beslensin ister kendi iç bataryasından. Böyle sürekli batarya değiştirmenin sakıncası olurmu? Kısa sürelide olsa cihazın enerjisi kesilecek. Enerji bağlantısını kesince saati ve diğer ayarları unutur mu?

Sürekli tarihi saati filan ayarlaman gerekir. 2 anahtar kullanırsan sorun olmaz birini kapatmadan diğerini açarsın yedek pil devreye girdiğinde ana pilin anahtarını kapatırsın böylece enerji kesilmemiş olur.

Fenerbahçe

664 Mesaj
14 Mayıs 2012; 6:38:01 

teşekkürler. Fikriniz mantıklı.

1361 Mesaj
15 Mayıs 2012; 23:22:23 

Onyo winner s ana konu vardı nereye gitti , ben bulamıyorum

Fenerbahçe

4133 Mesaj
16 Mayıs 2012; 0:02:47 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ÅÿηՄя

12 Mesaj
16 Mayıs 2012; 9:42:15 

arkadaşlar 1 pil de ben alabilirim ankaradayım.

474 Mesaj
16 Mayıs 2012; 11:07:55 

quote:

Orijinalden alıntı: bay_miri

bende merak ediyorum tam olarak anteni nereye lehimledigini.içini açıp baktım ama bulamadım teknik bilgi olmayınca bi yere kadar.yapan arkadasımız ayrıntılı olarak gösterebilirse çok güzel olur.

Arkadaşlar usb wi-fi modülünün kendi üzerinde arka kısmında boardla bütünleşik bir anten var (anten adı altında pcb üzerindeki bakır yol) onun devamı olarak lehimledim. akşam eve gittiğimde macro olarak bir foto çekip koymaya çalışayım.

• COOLER MASTER RC 831 FULL TOWER,THERMALTAKE BIGTYPE 14 PRO, OCZ550FTY-EU FATAL1TY 550W, MSI Z68A-GD65 (G3), i7 2600K @4.2Ghz 30ºC, Zotac Gtx 670, 16GB - 4x Corsair Vengeance 1600Mhz(9-9-9-24) 4GB, Performance Mouse MX™, ASUS VW222S 22' LCD Wide + Samsung 26" LCD, Emu 0404 + Creative Audigy ZS2, Samsung Sata2 16MB Cache 320GB, Seagate Sata2 NCQ 16MB cache 320Gb, 2x 1tb Black Caviar, 500Gb black Caviar,1tb Seagate 7200.12, 2x 36Gb Velociraptor 15K Raid0, Corsair 90GB Sata3 SSD

202 Mesaj
16 Mayıs 2012; 12:23:25 

bendeki tabletin ekranı kırıldı aradım içi dahil 100 tl değişim masrafı olur dedi bende iyi günler deyip kapattım
resmen dalga geçiyorlar ürün zaten 200tl. buna uygun bir ekran alıp kendim taksam olurmu acaba arkadaşlar yardım edin.

AMAN UZAK DURUN RENODAN!!!

1361 Mesaj
16 Mayıs 2012; 13:22:57 

quote:

Orijinalden alıntı: act02

bendeki tabletin ekranı kırıldı aradım içi dahil 100 tl değişim masrafı olur dedi bende iyi günler deyip kapattım
resmen dalga geçiyorlar ürün zaten 200tl. buna uygun bir ekran alıp kendim taksam olurmu acaba arkadaşlar yardım edin.

uygun ekranı bulmak zor ayrıca ekranlar 50 60 dolar yani 100 tl ye geliyor her halukarda

Fenerbahçe

202 Mesaj
16 Mayıs 2012; 13:26:18 

quote:

uygun ekranı bulmak zor ayrıca ekranlar 50 60 dolar yani 100 tl ye geliyor her halukarda

bu kötü oldu alalı 1 ay olmadı daha kenarda duracak ozaman çöpe gitti 200 tl

1361 Mesaj
16 Mayıs 2012; 16:52:17 

dursun bir kenarda tableti bozulan biri olursa ondan ekran alırsın yada tableti ona satarsın.

çin sitelerinde biraz araştırdımda lcd ekranlar mevcut ama girişi uyarmı uymazmı bilmiyorum. dokunmatik kısmı sağlamsa sadece ekranı alabilirsin 40- 45 dolara filan

Fenerbahçe

161 Mesaj
16 Mayıs 2012; 18:26:21 

benim de ekran kirildi. cinden bi urun buldum

http://www.ownta.com/wi...screen-replacement.html

uyumlu olduguna suphelerim var ama. bakalim arayis devam ediyor.

1361 Mesaj
16 Mayıs 2012; 19:52:48 

quote:

Orijinalden alıntı: muyu61

benim de ekran kirildi. cinden bi urun buldum

http://www.ownta.com/wi...screen-replacement.html

uyumlu olduguna suphelerim var ama. bakalim arayis devam ediyor.

bu uymaz

Fenerbahçe

4133 Mesaj
16 Mayıs 2012; 20:34:24 

bu 3. oldu ekranı kırılan, nasıl kırıldı? Yere mi dustu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ÅÿηՄя

202 Mesaj
16 Mayıs 2012; 22:51:18 

quote:

bu 3. oldu ekranı kırılan, nasıl kırıldı? Yere mi dustu?

söylesem inanmassın öyle saçma birşekilde kırıldıki yani dersin kırılacağı varmış.

16 Mesaj
16 Mayıs 2012; 23:02:15 

quote:

Orijinalden alıntı: MiNiK_eSeK

Arkadaşlar usb wi-fi modülünün kendi üzerinde arka kısmında boardla bütünleşik bir anten var (anten adı altında pcb üzerindeki bakır yol) onun devamı olarak lehimledim. akşam eve gittiğimde macro olarak bir foto çekip koymaya çalışayım.

eyvallah.dedğn yeri anladım.board üzerinde dolanan bir yol hatta ara ara lehimlenmiş yerler var.peki anteni aynı şkilde helezon mu yapalım.en iyi çekim için.

16 Mesaj
16 Mayıs 2012; 23:13:33 

wifi çekim sorununu hallettik.sıra geldi batarya.ebay da buldum .4200 mah fiyatı 8$ ve free shippng.boyutları uyarsa bir adet alacam.ilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum nedir ne değildir.

http://www.ebay.com/itm...ies&hash=item19ca90e1da

1361 Mesaj
17 Mayıs 2012; 0:11:57 

6.5x60x106mm yani uymaz

Fenerbahçe

474 Mesaj
17 Mayıs 2012; 9:55:15 

quote:

Orijinalden alıntı: bay_miri

eyvallah.dedğn yeri anladım.board üzerinde dolanan bir yol hatta ara ara lehimlenmiş yerler var.peki anteni aynı şkilde helezon mu yapalım.en iyi çekim için.

Benim Helezon yapmaktaki amacım daha uzun bir metale sahip olmaktı yani isterseniz düzde kullanabilirsiniz. Ama şu anki haliyle ciddi anlamda sorunsuz çalışıyor. Kolay gelesin

• COOLER MASTER RC 831 FULL TOWER,THERMALTAKE BIGTYPE 14 PRO, OCZ550FTY-EU FATAL1TY 550W, MSI Z68A-GD65 (G3), i7 2600K @4.2Ghz 30ºC, Zotac Gtx 670, 16GB - 4x Corsair Vengeance 1600Mhz(9-9-9-24) 4GB, Performance Mouse MX™, ASUS VW222S 22' LCD Wide + Samsung 26" LCD, Emu 0404 + Creative Audigy ZS2, Samsung Sata2 16MB Cache 320GB, Seagate Sata2 NCQ 16MB cache 320Gb, 2x 1tb Black Caviar, 500Gb black Caviar,1tb Seagate 7200.12, 2x 36Gb Velociraptor 15K Raid0, Corsair 90GB Sata3 SSD

13 Mesaj
18 Mayıs 2012; 13:54:45 

onyo tablete oto şarj aleti yapın...
önce elektronik aletler satan bir yerden navigasyon oto şarj aleti satın alın (benim bulduğum 5Volt 1,5 Amper) 10TL
elektronik parça satan bir yerden şarj ucu alın (50 kuruş) bu uç ince nokia şarj ucundan kalın, kalın uçdan ince orta bir uçtur.
şarj aletinin kablo üzerindeki orjinal ucunu kesin
yeni aldığınız onyo ya uygun şarj ucunu lehimleyin ( orta uç kırmızı artı, dış kısım siyah eksi)
denedim güzel şarj ediyor sorun yok.

0

Ekteki dosya (1)

13 Mesaj
18 Mayıs 2012; 13:58:17 

quote:

onyo tablete oto şarj aleti yapın...
önce elektronik aletler satan bir yerden navigasyon oto şarj aleti satın alın (benim bulduğum 5Volt 1,5 Amper) 10TL
elektronik parça satan bir yerden şarj ucu alın (50 kuruş) bu uç ince nokia şarj ucundan kalın, kalın uçdan ince orta bir uçtur.
şarj aletinin kablo üzerindeki orjinal ucunu kesin
yeni aldığınız onyo ya uygun şarj ucunu lehimleyin ( orta uç kırmızı artı, dış kısım siyah eksi)
denedim güzel şarj ediyor sorun yok.

0

resim 2

0

Ekteki dosya (1)

13 Mesaj
18 Mayıs 2012; 14:03:00 

onyo tablet batarya araştırmaları için ölçüler
10x10cm kalınlık ise 5-6mm geliyor
fakat hoparlörün bu ölçüyü küçültme rizki var yani 10x9cm veya 10x8cm olabilir sanırım

0

Ekteki dosya (1)

13 Mesaj
18 Mayıs 2012; 14:04:29 

quote:

onyo tablet batarya araştırmaları için ölçüler
10x10cm kalınlık ise 5-6mm geliyor
fakat hoparlörün bu ölçüyü küçültme rizki var yani 10x9cm veya 10x8cm olabilir sanırım

0

resim 2
muhtemelen bu batarya tam uyabilir
bizim cihaz içindeki batarya 6,5x6,5cm ebatlı
http://www.alibaba.com/...h_GPS_battery_pack.html

0

local://upfiles/1294635/8DC81E8598FB4A2CBE45C313CA5CA35D.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersen38 -- 18 Mayıs 2012; 14:15:13 >

4133 Mesaj
18 Mayıs 2012; 16:46:19 

bizdeki pil 3000 lik mi?
bu boyutlarda 5000 lik pil bende bulamadım,
4500 lük bu pilden alsak şarjda %50 lik bir artış sağlar mı?

ÅÿηՄя

16 Mesaj
18 Mayıs 2012; 18:56:36 

quote:

resim 2
muhtemelen bu batarya tam uyabilir
bizim cihaz içindeki batarya 6,5x6,5cm ebatlı
http://www.alibaba.com/...h_GPS_battery_pack.html

0

local://upfiles/1294635/8DC81E8598FB4A2CBE45C313CA5CA35D.jpg

batarya uygun olmasına uygunda min.order 100 adet yazıyor.

4133 Mesaj
21 Mayıs 2012; 14:09:16 

arkadaşlar bende şu an kullanmadığım turkcell vınn var bir adet,
Bunu tabletin içine bir şekilde entegre etme şansımız olabilir mi acaba?
sürekli içinde kalsa dışarıdan görünmese?

ÅÿηՄя

1361 Mesaj
21 Mayıs 2012; 17:06:07 

quote:

arkadaşlar bende şu an kullanmadığım turkcell vınn var bir adet,
Bunu tabletin içine bir şekilde entegre etme şansımız olabilir mi acaba?
sürekli içinde kalsa dışarıdan görünmese?

tabletin içine sığacak kadarsa yapılabilir

Fenerbahçe

8620 Mesaj
22 Mayıs 2012; 19:40:21 

quote:

Onyo winner s ana konu vardı nereye gitti , ben bulamıyorum

Ana Konu

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Mayıs 2012; 22:21:33 

Valla helal olsun....şaşkınlıkla izledim çok cihaz açmışımdır ancak bu kadar cesurca işlem yapan
arkadaşları tebrik ediyorum...

İstesek kendi Tabletimizi bile yapabiliriz demek ki hemde en kralını...

4133 Mesaj
23 Mayıs 2012; 16:19:09 

arkadaşlar artık pil siparişi versek zaten gelmesi 3 haftayı bulur,
Boyutları uygun pil bulan varsa burada linki paylaşırsa sevinirim.

ÅÿηՄя

1361 Mesaj
23 Mayıs 2012; 17:04:48 

pil varda en az 100 adet almak gerekiyor ben bi kaç satıcıya 20 tane alcaz fiyat verin diye mesaj attım ama kaale bile almadılar