Şimdi Ara

|Rom| WT19i Walkman 2.3.4 | DiJoN v1.2 | 25.04.2012 |

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WT19i Walkman 2.3.4 | DiJoN v1.2 | 25.04.2012 |

Merhaba arkadaşlar. Kendim yaptığım romu sizlerle paylaşmak istiyorum. Rom'da en ufak bir hataya rastlanmamıştır. Rastladığınız zaman bildirme yaparsınız.
    Rom'da gereksiz uygulamalar ve widget'ler silinmiştir. gerekli uygulamalar eklenmiştir.
    Yapmadan önce telefonunuzun garanti kapsamı dışına çıkacağını unutmayınız ve olası sorunlarda bunun sorumlusu bana ait değildir.
    Telefonda gereksiz uygulamaların ve widget'lerin silinmesinden sonra bataryada ciddi derecede bir artış olmuştur bunu kullanınca anlayacaksınız. Bunun nedeni ise fazla ram ve işlemci kullanılmaması.
    Ne kadar çok uygulama yüklerseniz o kadar bataryanın su gibi ineceğini unutmayınız.
    Bu anlatımda ve rom'da Orochi Arkadaşımızın da çok emeği geçti kendisine çok çok teşekkür ediyorum

Rom 7 Gündür kullanım aşamasındaydı ve en ufak bir sorunla karşılaşılmadı.
    ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kullanıcı Yorumları
    quote:

melcom

Kardeşim eline sağlık şuana kadar denediğim en iyi wt19i room'u bu. Sayedende telefonumu daha çok sevmeye başladım tekrar sağolasın.
    Şuana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım gayet stabil çalışıyor.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ekran görüntülerinden bir kaçtanesi

AÇILIŞ ANİMASYONU GELİŞTİRİLDİ

/>

TELEFON KAPALIYKEN ÇIKAN SARJ LOGOSU RENKLENDİRİLDİ

/>

AYARLAR MENÜSÜ İKONLARI RENKLENDİRİLDİ VE YENİ FONKSİYON EKLENDİ

/>

YENİ TEMALAR EKLENDİ

ARAMA MENÜSÜNÜ ÖZELLEŞTİRİLDİ

ICS CANLI DUVAR KAĞIDI VE ANA EKRAN ( HOME LAUNCHER )

BİLDİRİM ÇUBUĞU GELİŞTİRİLDİ ( KISAYOLLAR, EKRAN PARLAKLIĞI, BATARYA )

YENİ KLAVYE EKLENDİ (ÜCRETLİ)

Normalde market'te ücretli olan SwiftKey X Keyboard yüklendi. Aktif etmek için menüden SwiftKey uygulamasını açıp aktif etmek.
    Resimde görüldüğü gibi yükseklik ayarı ise yapmak mevcut.

SHAZAM ENCORE (ÜCRETLİ)

Normalde market'te ücretli olan Shazam Encore yüklendi.

HAVA DURUMU WİDGET EKLENDİ (HAREKETLİ EFEKTLER MEVCUT)

Aşağıdaki adımları teker teker uygulayın.

1- Rom Dosyasını İndrin:http://ul.to/t1quu3xs (Zip'ten çıkartmayınız)

2- Bootlloader UNLOCK WT19i:http://forum.donanimhaber.com/m_57719264/tm.htm
    • Bot kilidini açmanız gerekmekte (Telefonun garanti kapsamından çıkacağını unutmayınız)

3- Clock Work Mod yüklemesi WT19i:http://forum.donanimhaber.com/m_57720304/tm.htm
    • CWM Moduna giriş için yapılması gereken işlem (Telefonun garanti kapsamından çıkacağını unutmayınız)

4- En başta indirdiğiniz DiJoN_v1.2.zip dosyasını hafıza kartınıza atınız. (Attığınız konumu unutmayınız)

5- Cihazınızı kapatın. Ve açtıktan sonra CWM Ekranı gelene kadar ses açma tuşuna defalarca basın. (Hızlı olmanıza gerek yok her 1 saniye de bir basmanız yeterli)

6- CWM menusunden Sırası ile
    Wipe Data
    Wipe Cache
    daha sonra Advance Menusune Girip
    Wipe Dalvik Cache
    Wipe battery Status bölümlerini temizleyin

7- install Zip SD card yazan yere tıklayın ve daha sonra Choose install zip from sd card konumuna tıklayıp DiJoN_v1.2.zip dosyasını bulup seçin.

8- Yükleme sonunda Simdi Cihazinizi yeniden baslatabilirsiniz. yazdıktan sonra geri gelin ve Reboot now komutuna tıklayıp cihazınızı yeniden başlatın.

Not: Cihazınız 5 Dk. boyunca açılmaz ise, Bataryayı çıkartın ve tekrar takın. Daha sonra 5.ci adımdan başlayarak tekrar kurulum yapın cihaz açılacaktır.

Emeği geçen .::Orochi::. ve botloader ile CWM modu anlatımını yapan jay jay justified arkadaşımıza teşekkür'lerimi sunarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiJoN -- 7 Mayıs 2012; 14:48:37 >

• Çok hoş olmuş bence yaw..Bi de 7 gün batarya:)) Tadından yiyilmez yaw bu:D
    eline sağlık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedran

Çok hoş olmuş bence yaw..Bi de 7 gün batarya:)) Tadından yiyilmez yaw bu:D
    eline sağlık...

Yook yahu dostum yanlış anladın. hiç ellemesen tabi ki 7 gün dayanır ama telefon elimden düşmüyor ama 1 gün yetiyor yinede. ben 7 gün derken rom'u hazırladım kurdum 7 gün kullandım sorun çıkmadı demek istedim. eksik varmı diye 7 gün test aşamasındaydı yani onu dedim

Telefonu eline almıyosan 2G moduna alıp mobil internet ve wi-fi devre dışı bırakarak 7 gün tabi kide dayanır batarya
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiJoN

quote:

eline sağlık...

Yook yahu dostum yanlış anladın. hiç ellemesen tabi ki 7 gün dayanır ama telefon elimden düşmüyor ama 1 gün yetiyor yinede. ben 7 gün derken rom'u hazırladım kurdum 7 gün kullandım sorun çıkmadı demek istedim. eksik varmı diye 7 gün test aşamasındaydı yani onu dedim

Telefonu eline almıyosan 2G moduna alıp mobil internet ve wi-fi devre dışı bırakarak 7 gün tabi kide dayanır batarya

:DD
    ben de ne sandım ilahi hocam ya :P Benim de elimden düşmüyor ve genelde 1 gün maalesef...

ama yine de üstün emek sarfetmişsin. Tekrar elin, koluna, "beynine" sağlık :)
  • quote:

quote:

quote:

eline sağlık...

:DD
    ben de ne sandım ilahi hocam ya :P Benim de elimden düşmüyor ve genelde 1 gün maalesef...

ama yine de üstün emek sarfetmişsin. Tekrar elin, koluna, "beynine" sağlık :)

eyw. sağolasın
  • Paylaşım için çok teşekkür ediyorum. Eline sağlık DiJoN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Paylaşım için çok teşekkür ediyorum. Eline sağlık DiJoN.

Rica ederim teşekkürler
  • Eline sağlık hocam. :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: kervan07

Eline sağlık hocam. :))

Eyvallah teşekkürler dostum
  • Elinize sağlık.... Birde garanti dışı kalmasa şu ROM işleri... LG de garanti dışı kalmıyor mesela. GT540 telefonum vardı. ilk işim ROM atmak olmuştu. çok çok memnundum. birgün kendi kendine fotoğraf moduna geçip resim çekmeye başladı. servise götürdüm. Yeni yazılım attıklarını söylediler. düzelmiş geldi makina... Roma dokunmamışlar... artık ne yaptılarsa garantiden yaptılar... :)
    Darısı Sony nin başına....
  • eline sağlık Dijon mesajım bulunsun burda, bakarım sonra, 3-5-8 ay sonra yani :P
  • Çok güzel çalışma bende birkaç gündür bunu yüklemek istiyorum fakat verdiğiniz 2. aşamadaki bootloader kilidini açma konusu yetersiz. O konuda bulunan anlatımdaki "contine" seçeneği yok ve androit sdk lingi verilmiş o linkte ölü. Daha güncel ve çalışan bir bootloader kilidi açma sayfası varsa link vermenizi temenni ediyorum. (wt19i)

Elinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melcom -- 26 Nisan 2012; 12:57:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsscorps

Elinize sağlık.... Birde garanti dışı kalmasa şu ROM işleri... LG de garanti dışı kalmıyor mesela. GT540 telefonum vardı. ilk işim ROM atmak olmuştu. çok çok memnundum. birgün kendi kendine fotoğraf moduna geçip resim çekmeye başladı. servise götürdüm. Yeni yazılım attıklarını söylediler. düzelmiş geldi makina... Roma dokunmamışlar... artık ne yaptılarsa garantiden yaptılar... :)

Her ne kadar garanti dışına çıkmış olsa bile ben gönül rahatlığı ile rom atıyorum çünkü, Cihazın bozulup servislik olması senin elinde. Yazılımsal olarak telefon bozulmaz. hadi sorun çıktı telefon açılmadı diyelim bir daha rom atarsın ama telefon servislik olmaz.
    Sen telefonu kullanmayı iyi bildikçe malına değer verdikçe düşürüp kırmadığın sürece zaten servislik olmaz. kendine güvenen kişi Root yapar telefona zaten.

quote:

Orijinalden alıntı: Lenamu

eline sağlık Dijon mesajım bulunsun burda, bakarım sonra, 3-5-8 ay sonra yani :P

Eyvallah dostum 3-5-8 aya sony android 4.0 ı yayınlar zaten

quote:

Orijinalden alıntı: melcom

Çok güzel çalışma bende birkaç gündür bunu yüklemek istiyorum fakat verdiğiniz 2. aşamadaki bootloader kilidini açma konusu yetersiz. O konuda bulunan anlatımdaki "contine" seçeneği yok ve androit sdk lingi verilmiş o linkte ölü. Daha güncel ve çalışan bir bootloader kilidi açma sayfası varsa link vermenizi temenni ediyorum. (wt19i)

Elinize sağlık.

Contune seçeneği orada verilmiş olan SONY'nin sitesinde yer alıyor. Adımları tekrar baştan uygulayarak yapabilirsin. Bu sorunu yaşayan sen değilsin ama sorun anlatımda değil. Sitede CONTUNE dedikten sonra o sitede bir kaç işlem yapıyorsun. kurulumu bir daha okumalısın. kolay gelsin.
  • Beğenmedim hocam xperia ikonlarını him beğenmiyorum onları değiştirseydin daha iyi olurdu batarya göstergeside sadece sayı olsaydı daha iyi olurdu. Açık konuşmak gerekirse ICS arayüz ve ikonlarıyla iyi olurdu. Bildirim barı şeffaf iyi olurdu böyle çok sade olmuş. Performansını bilemiyecem WT19i kullanmadığım için.

Eline Sağlık sadece fikirlerimi söyledim yanlış anlaşılmasın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRei -- 26 Nisan 2012; 18:06:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wRei

Beğenmedim hocam xperia ikonlarını him beğenmiyorum onları değiştirseydin daha iyi olurdu batarya göstergeside sadece sayı olsaydı daha iyi olurdu. Açık konuşmak gerekirse ICS arayüz ve ikonlarıyla iyi olurdu. Bildirim barı şeffaf iyi olurdu böyle çok sade olmuş. Performansını bilemiyecem WT19i kullanmadığım için.

Kararina saygı duyuyorum. Merak edilmesin daha sonra sony'e ait orjinal bir şey kalmayacak.
  • quote:

quote:

Beğenmedim hocam xperia ikonlarını him beğenmiyorum onları değiştirseydin daha iyi olurdu batarya göstergeside sadece sayı olsaydı daha iyi olurdu. Açık konuşmak gerekirse ICS arayüz ve ikonlarıyla iyi olurdu. Bildirim barı şeffaf iyi olurdu böyle çok sade olmuş. Performansını bilemiyecem WT19i kullanmadığım için.

Kararina saygı duyuyorum. Merak edilmesin daha sonra sony'e ait orjinal bir şey kalmayacak.

Sony'e ait orjinal birşey kalmasın telefon zaten orjinal Sony.
  • quote:

quote:

quote:

Birader amacın nedir bilemem ama , ben bura da Sony nin orjinal rom'undan bahsediyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Birader amacın nedir bilemem ama , ben bura da Sony nin orjinal rom'undan bahsediyorum.

Tamamda kardeşim zaten rom yapanların çoğu stock rom'dan başlıyorlar yapmaya ve içinde illa orjinal bırakacam diye yapmıyorlar.
  • quote:

quote:

Elinize sağlık.... Birde garanti dışı kalmasa şu ROM işleri... LG de garanti dışı kalmıyor mesela. GT540 telefonum vardı. ilk işim ROM atmak olmuştu. çok çok memnundum. birgün kendi kendine fotoğraf moduna geçip resim çekmeye başladı. servise götürdüm. Yeni yazılım attıklarını söylediler. düzelmiş geldi makina... Roma dokunmamışlar... artık ne yaptılarsa garantiden yaptılar... :)

Her ne kadar garanti dışına çıkmış olsa bile ben gönül rahatlığı ile rom atıyorum çünkü, Cihazın bozulup servislik olması senin elinde. Yazılımsal olarak telefon bozulmaz. hadi sorun çıktı telefon açılmadı diyelim bir daha rom atarsın ama telefon servislik olmaz.
    Sen telefonu kullanmayı iyi bildikçe malına değer verdikçe düşürüp kırmadığın sürece zaten servislik olmaz. kendine güvenen kişi Root yapar telefona zaten.

quote:

eline sağlık Dijon mesajım bulunsun burda, bakarım sonra, 3-5-8 ay sonra yani :P

quote:

Çok güzel çalışma bende birkaç gündür bunu yüklemek istiyorum fakat verdiğiniz 2. aşamadaki bootloader kilidini açma konusu yetersiz. O konuda bulunan anlatımdaki "contine" seçeneği yok ve androit sdk lingi verilmiş o linkte ölü. Daha güncel ve çalışan bir bootloader kilidi açma sayfası varsa link vermenizi temenni ediyorum. (wt19i)

Elinize sağlık.

Contune seçeneği orada verilmiş olan SONY'nin sitesinde yer alıyor. Adımları tekrar baştan uygulayarak yapabilirsin. Bu sorunu yaşayan sen değilsin ama sorun anlatımda değil. Sitede CONTUNE dedikten sonra o sitede bir kaç işlem yapıyorsun. kurulumu bir daha okumalısın. kolay gelsin.

Eline sağlık Dijon,
    bence güzel olmuş. kişiden kişiye değişir. ben de sony detaylarının kalmasını isteyen biriyim ama bazı detaylar gerçekten gereksiz ve can sıkıcı. sende gerekli düzeltmeleri yapmışsın. Kurcalamaya vaktim olsa, mevcut romdan gereksiz programları kaldırıp, bazı ikonların yerlerini değiştirip ufak eklentiler yapmayı bende isterdim. kişiselleştirmenin sonu yok zaten. bana göre güzel olan başkasına güzel gelmeyebilir.

Wrei,
    sağolsun Dijon kardeş bir çeşit daha sunmuş bizlere... nekadar çeşit olursa okadar seçim imkanımız artar... muhtemelen daha pek çok versiyon oluşturacaktır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Elinize sağlık.

Eline sağlık Dijon,
    bence güzel olmuş. kişiden kişiye değişir. ben de sony detaylarının kalmasını isteyen biriyim ama bazı detaylar gerçekten gereksiz ve can sıkıcı. sende gerekli düzeltmeleri yapmışsın. Kurcalamaya vaktim olsa, mevcut romdan gereksiz programları kaldırıp, bazı ikonların yerlerini değiştirip ufak eklentiler yapmayı bende isterdim. kişiselleştirmenin sonu yok zaten. bana göre güzel olan başkasına güzel gelmeyebilir.

Wrei,
    sağolsun Dijon kardeş bir çeşit daha sunmuş bizlere... nekadar çeşit olursa okadar seçim imkanımız artar... muhtemelen daha pek çok versiyon oluşturacaktır.

Teşekkürler dostum. Daha final yapmadım elbet yenileri de gelecektir. Ben herkes'in kararına saygı duyuyorum. Renkler ve zevkler tartışılamaz zaten.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.