Şimdi Ara

Acer, ilk Ivy Bridge'li masaüstü modellerini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ivy Bridge tanıtılmasından sonra firmalar da ilk modellerini görücüye çıkarmaya başlıyor. Bunlardan birisi de Acer.

Acer masaüstü segmentinde Ivy Bridge işlemcili üç yeni model duyurdu. İlk model Predator AG3620 adlı oyuncu kasası. Model içerisinde 3.4GHz hızında çalışan Intel Core i7 3770 işlemcisine yer verilirken grafik tarafında NVIDIA GT630 kullanılmış. 16GB RAM ve 2TB depolama kapasitesi sunan modelin fiyatı 1200$ iken farklı konfigürasyonlarda seçim yapmak mümkün.

Diğer model ise bütçeyi zorlamayan Gateway D4860-UR14P. Model 3.1GHz hızında Intel Core i5 3450 işlemci barındırırken Intel'in entegre HD grafik birimi yeterli görülmüş. 6GB RAM ve 1TB depolama kapasitesi barındıran model 799$ şeklinde fiyatlandırılmış.

Gateway FX6860-UR10P modeli ise Intel Core i7-3770 işlemci, 12GB DDR3 RAM ve 2TB depolama çözümü ile yine 1200$ fiyat etiketine sahip olacak.

Modellerin an itibariyle satışa sunulduğu belirtiliyor.

• Görünüşü süper ve Ivy Bridge destekleyen anakartı var tek sorun Gt630 gibi dandik bir ekran kartına sahip olması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kasaların fanları nerde.Yan ve arkada olmak üzere 2 fan mı koymuşlar acep
  • Koy koy koy ekran kartını giriş seviyesi koy... Bunu zaten bir hazır sistem üretenler bir de işten anlamayan mahalle bilgisayarcıları yapabilirdi... 1200$ vermişken 50-100$ daha koyup eli yüzü düzgün olacak bir ekran kartı kullanılsaydı çok güzel olurdu bence :)
  • şu Predator AG3620 16 gb ram var. onun yerine ram biraz daha düşük tutulup ekran kartı yükseltimeliydi. sırf ramdan midir artık bilemiyorum fiyat çok pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E32D1212 -- 25 Nisan 2012; 19:45:24 >
  • Sen git 800küsür tl lik işlemci 16gb lık rammin yanına gt630 koy.Olacak iş değil.
  • Söylermisiniz 16gb ram'in bir ev kullanıcısına katkısı olurmu ? 4 gb youn, film, ofice, müzik ve internet için gayet yeterli değilmidir ? Peki bu hazır sistem hazırlayanlar sistem toplamaktan anlamıyormu ? 16gb ram koyulan i7 3770 olan bir sisteme o ekran kartını koymak akıl karımıdır ? Bu hazır sistemde o ekran kartı ile ancak film,müzik, net ,,, vs. işleri görülür bu da mevcut işlemciyi ve ram'i gereksiz kılar. Kısacası YA TUTARSA ,,,
  • kasalar fena durmuyorda 16 gb ram yerine 8 yeterdi biraz daha iyi bir grafik kartı ile. bu hazır pc lerin oyuncu pc leri haric hep grafik kartları düşük oluyor nedense.çoğuda tümleşik. hadi onlar ofis pc si ya 1200 dolarlık pc de en azından 150 dolarlık bi grafik kartı olmalı.size gtx 680 yada 7970 koyun demiyoruz dimi ama
  • Gt630 ekran kartı ve i7 3770 işlemci 1200$ Casper bile bunlardan daha insaflı.
  • Şaşılacak bir şey yok bazı firmalar en dandik ekran kartının belleğini 4gb,2gb tutup satışlar yapıyor... Kısaca zaten pahalı olmayan rami doldurmuşlar insanlar görsün bir şey sansın diye öyle satmayı planlıyorlar. Demek ki satılıyor ki hala bunu uygulayan bir sürü firma var. Burdakilerden en mantıklısı ucuz modeli alıp geriye kalan 400 dolarla ekran kartı alıp takmak.
  • ekran kartı beş para etmez
  • acer firmasını oldum olası tutmam ama adamlar hep türkiyede "ilk" leri yapıyorlar tebrik ediyorum
  • Ekran kartı koymasaydın.Zahmet etmişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strahd_von_zarovich

Şaşılacak bir şey yok bazı firmalar en dandik ekran kartının belleğini 4gb,2gb tutup satışlar yapıyor... Kısaca zaten pahalı olmayan rami doldurmuşlar insanlar görsün bir şey sansın diye öyle satmayı planlıyorlar. Demek ki satılıyor ki hala bunu uygulayan bir sürü firma var. Burdakilerden en mantıklısı ucuz modeli alıp geriye kalan 400 dolarla ekran kartı alıp takmak.

tamamen katılıyorum.. bende pahalı olan iyidir mantığıyla satın alanların çok fazla olduğunu düşünüyorum, zaten bunuda mağazalarda görürsünüz. satıcı anlatır; yok efendim 16gb yok efendim 4ghz bakın herşeyiyle büyük bu en iyisi diye yolla gitsin yapılıyor

• Core i7 3770 e GT630...

Al Casper'ı vur ötekine...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 26 Nisan 2012; 1:15:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Core i7 3770 e GT630...

Al Casper'ı vur ötekine...

Nokta.

• Güzel güzel gelsin modeller de yalnız konfigürasyonlar pek iç açıcı değil :)
  • Acer ne zamandır aktif olduğu tüm sektörlerde durgundu bu yönde atılım yapması güzel, ayrıca kasa tasarımları göze hitap eden şık kasalar, 3 farklı maddi değişkenli seçenekler sunulması güzel.. Gateway FX6860-UR10P modelinin ekran kartı nedir belirtilmemiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: strahd_von_zarovich

Şaşılacak bir şey yok bazı firmalar en dandik ekran kartının belleğini 4gb,2gb tutup satışlar yapıyor... Kısaca zaten pahalı olmayan rami doldurmuşlar insanlar görsün bir şey sansın diye öyle satmayı planlıyorlar. Demek ki satılıyor ki hala bunu uygulayan bir sürü firma var. Burdakilerden en mantıklısı ucuz modeli alıp geriye kalan 400 dolarla ekran kartı alıp takmak.

Yıllardır uygulanan ve halen daha başarılı olan bir taktik
  • Esasında düşünüyorum da. Adamlar da haklı. Düzgün bir ekran kartı taksalar, fiyat 200 USD daha artacak.
    Fakat bu sefer power yetmeyecek. Mecbuuren (Bu kelimeyi de böyle söylemeyi çok seviyorum. Armin'in amca oğlu gibi oluyor) adam gibi power takmak zorunda kalacaklar.
    Hobaa fiyat 100 Dolar daha arttı falan derken. Adamlar düşünmüşler. Onun yerine 2Gb veya 4Gb gibi isimleri olan ekran kartı koyalım. Nasılsa satıcı bunu söyleyerek fazla anlamayan müşterinin ağzını sulandırır. Müşteri de 2Gb diye iyi sanıp alır.

Gamer olan adam ise zaten iyi ekran kartından anlıyordur, yemez. O adam toplama pc alıp kendi istediği parçaları alıp toplar.

Çünkü bu markalı PC olduğu için fiyatı biraz marka değeri de konulduğundan dolayı oyuncu olan adam "Gidip markası var diye fazla para vereceğime toplama yapıp aradaki farkla daha iyi ekran kartı alırım" diye düşünür deyip böyle yapmış olabilirler...

Hak vermiyor da değilim hani...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.