Şimdi Ara

Otomatik Far Sensörü + Follow me Home Modülü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
26.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Mersin
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkse selamlar.Kendi imalatım olan modüllerdir.Mersin de ikamet etmekteyim,telefonum: 0 533 351 18 85.

Modüllerimizde yenileme yaptığımız için konu aşağıdaki link de yeniden açılmıştır arkadaşlar.

Yeni jenerasyon modüllerimizin linki:

http://forum.donanimhaber.com/m_71225758/mpage_1/f_/key_//tm.htm#72623593

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan7333 -- 10 Mart 2013; 17:31:05 >

• tebrikler, hayırlı satışlar
  • Teşekkür ederim.

• Öncelikle sizi tebrik ederim.

Sormak istediğim bir de konu var ;
    Hava kararmaya başladığında önce park, biraz daha kararınca da farlar otomatik yanar demişsiniz. Örneğin ben direkt olarak farların yanmasını isterim, bu özellik modüllerde ayarlanabiliyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zargyy -- 2 Mayıs 2012; 10:00:26 >
  • teşekkür ederim zargyy arkadaşım.

Hava kararırken park ve farların beraber yanmasını istiyorsanız far karanlık ayarını sıfıra getirmeniz yeterli,beraber devreye girerler.farklı karanlıklarda devreye girecek şekilde ayarlasanız bile ani karanlık durumlarında (tünel,kapalı otopark vs) park ve farlar aynı anda devreye girerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslan7333

Herkse selamlar.Kendi imalatım olan modüllerdir.Mersin de ikamet etmekteyim,telefonum: 0 533 351 18 85.

1.Modül Far Sensörü

Çift devreli Far Sensörü modülüdür.Tüm araçlara uyumludur.Hava kararırken önce parkları,biraz daha kararınca farları açar.Tünel,kapalı otopark gibi yerlere girildiğinde park ve farları anında açar,size büyük bir kolaylık sağlar.Modül kutu boyutları 50x70x30 mm dir.
    Özellikleri:
    - Park ve Far açılma karanlık ayarları ayrı yapılabilir.
    - Karnalık ortamlarda kontak çevirdiğinizde hemen farları açmaz,motor çalıştıktan sonra otomatik olarak devreye girer.Farlar açık iken marş basma veya marş basmadan önce sensörü devre dışı bırakma zorunluluğunuz ortadan kaldırılmıştır.
    - Aydınlık ortama çıkıldığında farları hemen kapatmaması için bekleme süresi ayarlanabilir (7-25 sn).
    - Aracınızın far çalışma sistemini etkilemez,istediğinizde yine manuel olarak açıp kapatabilirsiniz.
    - Sistemi kendi anahtarından istediğiniz zaman devreden çıkarabilirsiniz

Fiyat: 45 TL

Çalışma videosu:
    http://www.youtube.com/watch?v=xmZ0qYCsMdA&feature=relmfu

2.Modül Follow me Home-uğurlama ve karşılama ışığı

Karanlık ortamlarda hem karşılama hem uğurlama ışığı görevi yapar,yani aracınızı hem kilitlediğinizde hem açtığınızda istediğiniz süre kadar aydınlatma yapar.
    Özellikleri:
    - Follow Me Home Aydınlatması için 3 adet çıkış mevcuttur,Tavan lambası hariç diğer 2 çıkışı istediğiniz yere bağlayabilirsiniz..Tavan+Park+Far----Tavan+Far+Sis----Tavan+Park+Sis olarak istediğiniz kombinasyonu kullanabilirsiniz.
    - Follow me Home sistemi devreye girme karanlık ayarı yapılabilir
    - Follow me Home aydınlatması açık kalma süresi ayarlanabilir (3-50 sn arası)
    - Kontağı çevirdiğiniz anda otomatik olarak devreden çıkar
    -Follow me Home açık kalma süresi ayarladığınız karanlık şiddetinden daha karanlık ortamlarda otomatik olarak uzar.

Fiyat: 45 TL

Çalışma videosu:
    http://www.youtube.com/watch?v=_5SLPgvPa0o&feature=relmfu

3.Modül ilk 2 modülün bir arada olanı,Far Sensörü+Follow me Home modülü

Çift devreli (park-far) far sensörü ve Follow me Home cihazıdır.Montaj şeması beraberinde gönderilecektir.
    ÖZELLİKLERİ:
    - Hava kararmaya başladığında önce park ışıklarını,biraz daha kararınca farları açar,aydınlanırken önce farları sonra park ışıklarını kapatır
    - Park ve Far açılma karanlık ayarları ayrı ayrı yapılabilir
    - Tünel,kapalı otopark,altgeçit gibi kapalı ortamlara girildiğinde park ve farları anında açar
    - Karnalık ortamlarda kontak çevirdiğinizde hemen farları açmaz,motor çalıştıktan sonra otomatik olarak devreye girer.Farlar açık iken marş basma veya marş basmadan önce sensörü devre dışı bırakma zorunluluğunuz ortadan kaldırılmıştır.
    - Aydınlık ortama çıkıldığında park ve farın sönme gecikme ayarı yapılabilir (7-25 sn arası)
    - Karanlık ortamlarda aracınızın merkezi kilidini uzaktan kumanda ile açtığınızda ve kapadığınızda Follow Me Home aydınlatmalarını açar
    - Follow Me Home Aydınlatması için 3 adet çıkış mevcuttur,Tavan lambası hariç diğer 2 çıkışı istediğiniz yere bağlayabilirsiniz..Tavan+Park+Far---Tavan+Far+Sis---Tavan+Park+Sis olarak istediğiniz kombinasyonu kullanabilirsiniz.
    - Follow me Home sistemi devreye girme karanlık ayarı ayrı yapılabilir
    - Follow me Home aydınlatması açık kalma süresi ayarlanabilir (3-50 sn arası)
    -Follow me Home açık kalma süresi ayarladığınız karanlık şiddetinden daha karanlık ortamlarda otomatik olarak uzar.

Fiyat: 85 TL

FAR SENSÖRÜNÜN ARACINIZA TAM UYUMU KONUSUNDA AÇIKLAMAYI OKUYUN...
    Araçlarda 3 ayrı Far Anahtarı Kombinasyonu Vardır:
    1- Far anahtarı ayrı yani sinyal kolu üzerinde olmayan model.Direk uzun için kolun ileri,aşağı veya geri çekilmesi farketmez.
    2- Far anahtarı sinyal kolu üzerinde olup direk uzuna geçmek için kolun geri çekildiği,yani sellektör ile direk uzun için kolun aynı yönde hareket ettirildiği model.
    3- Far anahtarı sinyal kolu üzerinde olup direk uzuna geçmek için kolun ileri veya aşağıya itildiği,yani sellektör ile direk uzun devresinin kolun ayrı konumlarında olduğu model.
    Yukarıda belirtilen 1.ve 2. kombinasyona sahip araçlarda cihaz tam uyumludur,bütün fonksiyonlar eksiksiz çalışır,3. kombinasyona sahip araçlarda cihaz yine çalışır,farları açma-kapama yapar ancak cihaz farları açtığında direk uzuna geçmek için far anahtarını açık konuma getirmeniz gerekir.Bu durum cihazla ilgili değil aracın far anahtarının mekaniği ile alkalı bir durumdur,tüm far sensör cihazlarında aynı durum geçerlidir.Follow Me Home özelliği her araca tam uyumludur.
    NOT: 2003 model ve üzeri Peugeot ve Citröen marka araçlara montajı farklıdır.

2008 Model Peugeot Partner Origin Kombi Van 1.6HDi İçin Uyumlu mu ?
    Sıkıntı yasatmaz umarım ilerleyen vadede...

fiyat ne olur sizin yeriniz nerde istanbuldaysa aracı getirebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper_cakan -- 6 Mayıs 2012; 20:39:18 >

• merhaba Alper bey.Aracınızda BSI beyni var,ilanımda belirttiğim 2003 üzeri gruba giriyor,otomatik far kısmı sıkıntılı olabilir,follow me home kısmı sorıunsuz takılabilir.

Ben Mersin de yaşıyorum,İstanbul da daha önce montaj yapan arkadaşlar oldu,isterseniz onlarla bağlantı kurabilirim.

Benim telefonum: 0 533 351 18 85.
  • quote:

merhaba Alper bey.Aracınızda BSI beyni var,ilanımda belirttiğim 2003 üzeri gruba giriyor,otomatik far kısmı sıkıntılı olabilir,follow me home kısmı sorıunsuz takılabilir.

Ben Mersin de yaşıyorum,İstanbul da daha önce montaj yapan arkadaşlar oldu,isterseniz onlarla bağlantı kurabilirim.

Benim telefonum: 0 533 351 18 85.

Ben Numaranızı Aldım. Müsait Bi Zamanda Aricam.
    Follow me homeda sevdiğim bir özellik ama far sensörü olmazsa olmazımdır. Kolay Gelsin
  • takip edelim, iyi satışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: flasource

takip edelim, iyi satışlar

Teşekkür ederim flasource arkadaşım.
  • iyi günler. 2012 seat ibiza aracıma follow me özelliğini yaptırmak istiyorum takmak için ne kadar bilgi gerekli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LprMrtKck

iyi günler. 2012 seat ibiza aracıma follow me özelliğini yaptırmak istiyorum takmak için ne kadar bilgi gerekli?

Elektrik hakkında ön bilginiz varsa yapabilirsiniz aslında,direksiyonun altında sabit ve kontak dan 12 v bulmanız gerekiyor,sis ve farlara giden kabloları bulmanız gerekiyor bir de oradan ön cama kadar sensör için kablo geçirmelisiniz.herhangibir oto elektrikçide yapabilir.

• çok güzel uygulamalar.. maşallah
  • Merhaba. Bu sayfayı bulduğum için şanslıyım gerçekten süper bir uygulama. :) 2002 model corsa c 1.2 comfort modeline sensör+follow me sistemi uyar mı acaba? Bir de bu işi yapacak Antalya'da elektrikçi bulabilir miyim? Benim yapamayacağım kesin ancak yapabilecek elektrikçi bulabilir miyim onu merak ediyorum. Montaj için kılavuz var mı? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: poyraz5561

çok güzel uygulamalar.. maşallah

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanctum22

Merhaba. Bu sayfayı bulduğum için şanslıyım gerçekten süper bir uygulama. :) 2002 model corsa c 1.2 comfort modeline sensör+follow me sistemi uyar mı acaba? Bir de bu işi yapacak Antalya'da elektrikçi bulabilir miyim? Benim yapamayacağım kesin ancak yapabilecek elektrikçi bulabilir miyim onu merak ediyorum. Montaj için kılavuz var mı? Teşekkürler.

Merhaba.Modüllerimde yenileme yaptım,fonksiyon olarak fazla farkları yok,kutular soketli oldu,fiyatlarda da ufak değişiklik oldu.Yeni konu açacam,linkini burayada ekleyeceğim.

Modül aracınıza uygundur.Montaj şeması yanında gelecek,herhangi bir oto elektrikçi bağlayabilir,telefonla da yardımcı oluyorum.
  • Arkadaşlar yeni modüllerim bu sayfada:

http://forum.donanimhaber.com/m_71225758/tm.htm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sanctum22

Merhaba. Bu sayfayı bulduğum için şanslıyım gerçekten süper bir uygulama. :) 2002 model corsa c 1.2 comfort modeline sensör+follow me sistemi uyar mı acaba? Bir de bu işi yapacak Antalya'da elektrikçi bulabilir miyim? Benim yapamayacağım kesin ancak yapabilecek elektrikçi bulabilir miyim onu merak ediyorum. Montaj için kılavuz var mı? Teşekkürler.

Merhaba.Modüllerimde yenileme yaptım,fonksiyon olarak fazla farkları yok,kutular soketli oldu,fiyatlarda da ufak değişiklik oldu.Yeni konu açacam,linkini burayada ekleyeceğim.

Modül aracınıza uygundur.Montaj şeması yanında gelecek,herhangi bir oto elektrikçi bağlayabilir,telefonla da yardımcı oluyorum.

Teşekkür ederim. Konuyu takipteyim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.