Şimdi Ara

AMD FX-8150'nin fiyatında indirime gidiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD FX-8150'nin fiyatında indirime gidiliyor

AMD güncel ürün gamındaki en hızlı masaüstü işlemci modeli olan 8 çekirdekli FX-8150'nin fiyatında indirime gidiyor. Henüz şirket tarafından resmi olarak açıklanmamasına rağmen Avrupa merkezli satıcılar FX-8150'nin liste fiyatını 219 Avro'dan 180 Avro seviyesine çekmiş durumdalar. Intel'in Ivy Bridge işlemci ailesini duyurmasına paralel olarak AMD cephesinden gelen bu hamle sonrası Bulldozer tabanlı en hızlı işlemci, fiyat bazında Ivy Bridge tabanlı en hızlı işlemciler ile benzer seviyeye gerilemiş oldu. 

Tek izlek performansı Intel mimarisinden önemli oranda gerisinde kalan ancak çok izlekli uygulamalarda daha rekabetçi sonuçlar ortaya koyan FX-8150 işlemcisi standart olarak 3.6GHz'de görev yapıyor ve TurboCore dinamik hız arttırma özelliği ile 4GHz'in üzerine otomatik olarak çıkabiliyor. Diğer taraftan AMD'nin daha önceki yol haritalarında yer alan FX-8170 işlemcisi ise en son yol haritalarında kaldırılmış durumda. FX Next kod adını taşıyan ve Piledriver çekirdek tasarımını kullanan yeni nesil FX işlemcileri öncesinde AMD'nin güncel ürün gamına FX-8150'den daha hızlı bir model ekleyip eklemeyeceği sorusu yaşanan bu gelişme sonrası belirsizliğe düşmüş durumda. 

• İndir amd indir anca satarsın.
  • Avrupa'da fiyatlar kazık zaten. Başka yerlerde dolar cinsi fiyatı onlar direk euro olarak satıyorlar. Bişey 220$ ise avrupada 220 euro, baya bi fiyat farkı oluyor. Mecburen böyle bişeye mecburlar, mantıklı satış yapmak için aslında.

Intel de IB ile arada kazığı geçiriverdi. IB i7 lerin kilitsiz versiyonu i7 3770k, yani i7 2700k'nın karşılığı ve fiyatı yüksek. Yani fiyat olarak eşleştiği 2700k. SB de kilitsiz i7 almak isteyen 2600k alır, en mantıklısı o çünkü. IB de ise 2600k nın karşılığı yok. Böylece bir anlamda Intel herkezi i7 2700k ya mahkum etmiş gibi oluyor.
  • Intel’den ucuz sattığı halde neden indirimi yapan hep AMD oluyor ilginç.
  • Çok zayıf derken karşılaştırılabilir işlemciler için ne kadar fark var ki çok zayıf şeklinde niteliyorsunuz? 1saatlik render için 10dk-15dk gibi fark mı? Sık sık önizleme alman gerektimi bu biriken 10-15dk lar can sıkar orası apayrı bişey, ama %10-15-20 gibi farkları sanki 2-3 kat gibi düşünmek kafada o şekil imaj yaratmakta bana göre yannış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Çok zayıf derken karşılaştırılabilir işlemciler için ne kadar fark var ki çok zayıf şeklinde niteliyorsunuz? 1saatlik render için 10dk-15dk gibi fark mı? Sık sık önizleme alman gerektimi bu biriken 10-15dk lar can sıkar orası apayrı bişey, ama %10-15-20 gibi farkları sanki 2-3 kat gibi düşünmek kafada o şekil imaj yaratmakta bana göre yannış.

bu işlerde o farklar çok önemli. 2-3 kat olmasına gerek yok. 10 dakikalık işte 1 dakika bile atsa can sıkıyor.
  • son pcmi değişiklik olsun deyip corei 5 2400 aldım ve bi blureay i 720p yapmak 3 saat sürüyor.amd x3 710 da ise 100 saat sürüyorud.fark bu.

düzeltme: işlem 10 saat sürüyor.fazladan rakama basmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montevo -- 25 Nisan 2012; 19:39:09 >
  • 2500k gıbı bır ıslemcı varkan daha cok fıyat ındırırler
  • daha çok indirid bu gidişle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Çok zayıf derken karşılaştırılabilir işlemciler için ne kadar fark var ki çok zayıf şeklinde niteliyorsunuz? 1saatlik render için 10dk-15dk gibi fark mı? Sık sık önizleme alman gerektimi bu biriken 10-15dk lar can sıkar orası apayrı bişey, ama %10-15-20 gibi farkları sanki 2-3 kat gibi düşünmek kafada o şekil imaj yaratmakta bana göre yannış.

Eğer adam renderden , autocad dan para kazanıyorsa 1dk bile değerli oluyor.

Fiyatı 2500K dan düşük olursa FX 8150 tercih edebilirim ( Oyun amaçlı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 25 Nisan 2012; 12:07:36 >
  • Ara model olarak kalcak bu işlemciler zaten fx next gelsin gorelim 2500k yı bu seferde gecemezse işte o zaman sorun var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

son pcmi değişiklik olsun deyip corei 5 2400 aldım ve bi blureay i 720p yapmak 3 saat sürüyor.amd x3 710 da ise 100 saat sürüyorud.fark bu.

inceleme görme imkanımız var mı
  • 90 tl gibi bir fiyata sempron işlemci alıyorsunuz ve eve geldiğinizde işlemcinizin çift çekirdekli bir işlemciye dönüştüğünü görüyorsunuz. Ayrıca intelin bu seviye işlemcilerinde kullanmadığı sanallaştırma komut setininde gömülü olduğunu gördüğünüzde amd almamak için hiç bir sebep kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

quote:

Orijinalden alıntı: montevo

son pcmi değişiklik olsun deyip corei 5 2400 aldım ve bi blureay i 720p yapmak 3 saat sürüyor.amd x3 710 da ise 100 saat sürüyorud.fark bu.

inceleme görme imkanımız var mı

valla işlemci forumunda arkadaşlar gerekli incelemerli yapmışlar bana laf düşmez artık http://forum.donanimhaber.com/m_58031545/mpage_2/f_/key_//tm.htm#59759776

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

İndir amd indir anca satarsın.

Aslında işlemci bu iindirimle alınabilir bir hale geldi. Çok iyi değil ama o fiyata iyi. Herkesin i7 işlemci alacak gücü yok. Umarım aynı indirim FX-8120'ye de yapılır. AMD bunu çok önceden yapsaydı belki kar etmezdi ama İntel'e de kar ettirmezdi. Tipik AMD ve onun berbat satış politikası.

@Çağatay iki ihtimal var usta.

1. AMD, Samsung gibi firmalar sana büyük bir kötülük yaptı ve intikam almak istiyorsun.
    2. İntel, Nvidia ve Apple'da hisselerin var.

Benim şahsi fikrim AMD 5 yıl FX serisine kaynak ayırmak yerine Phenom mimarisini her yıl geliştirse İntel'in SB ve İB işlemcileriyle yarışırdı rahat rahat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthÇükübik -- 25 Nisan 2012; 13:05:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarthÇükübik

quote:

Aslında işlemci bu iindirimle alınabilir bir hale geldi. Çok iyi değil ama o fiyata iyi. Herkesin i7 işlemci alacak gücü yok. Umarım aynı indirim FX-8120'ye de yapılır. AMD bunu çok önceden yapsaydı belki kar etmezdi ama İntel'e de kar ettirmezdi. Tipik AMD ve onun berbat satış politikası.

1. AMD, Samsung gibi firmalar sana büyük bir kötülük yaptı ve intikam almak istiyorsun.

Benim şahsi fikrim AMD 5 yıl FX serisine kaynak ayırmak yerine Phenom mimarisini her yıl geliştirse İntel'in SB ve İB işlemcileriyle yarışırdı rahat rahat.

Kardeş aynen öyle. AMD nin özellikle bana çok zararı dokundu. Mesela render için sistem topladığını ve o sistemin nedense render almadığını düşün. Mesela render işleri yaparken bir kart aldığını ve stabil olsun diye kullandığın 64 bit işletim sisteminde o ekran kartının adam gibi sürücüsü olmadığını düşün. Bu şirketi sevmemek için iyi nedenlerim var. Ayrıca Samsung a laf söylemişliğimi hatırlamıyorum. Gerçi 1 tb lık hdd imin full doluyken darbesiz bir şekilde kafa atması ve her şeyimin gitmesi bir nefret etme nedeni.

Ayrıca senin mantığın alıyor mu? 2500k dan yavaş olacak ve daha pahalı olacaksın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 25 Nisan 2012; 14:43:56 >

• quote:

quote:

quote:

Kardeş aynen öyle. AMD nin özellikle bana çok zararı dokundu. Mesela render için sistem topladığını ve o sistemin nedense render almadığını düşün. Mesela render işleri yaparken bir kart aldığını ve stabil olsun diye kullandığın 64 bit işletim sisteminde o ekran kartının adam gibi sürücüsü olmadığını düşün. Bu şirketi sevmemek için iyi nedenlerim var. Ayrıca Samsung a laf söylemişliğimi hatırlamıyorum. Gerçi 1 tb lık hdd imin full doluyken darbesiz bir şekilde kafa atması ve her şeyimin gitmesi bir nefret etme nedeni.

Ayrıca senin mantığın alıyor mu? 2500k dan yavaş olacak ve daha pahalı olacaksın?

Her konuda yavaşmış gibi konuşuyorsun o yüzden kızıyorum iyi olduğu yerlerde var. Bir işlemci alırken kullanım amacına göre alınmalı. Kullanacağın işte hangisi daha iyiyse onu almalısın yoksa yarı yolda kalırsın. HDD olayı ise tamamen talihsizlik diyemem Saumsung biraz kalitesiz ve dayanıksız diye biliyorum. Seagate beni hiç yarı yolda bırakmadı üstelik sessizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthÇükübik -- 25 Nisan 2012; 14:51:07 >

• AMD bu seneyi zarar açıklamassa iyidir.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu İndir amd indir anca satarsın.
    Aslında işlemci bu iindirimle alınabilir bir hale geldi. Çok iyi değil ama o fiyata iyi. Herkesin i7 işlemci alacak gücü yok. Umarım aynı indirim FX-8120ye de yapılır. AMD bunu çok önceden yapsaydı belki kar etmezdi ama İntele de kar ettirmezdi. Tipik AMD ve onun berbat satış politikası. @Çağatay iki ihtimal var usta. 1. AMD, Samsung gibi firmalar sana büyük bir kötülük yaptı ve intikam almak istiyorsun. 2. İntel, Nvidia ve Appleda hisselerin var. Benim şahsi fikrim AMD 5 yıl FX serisine kaynak ayırmak yerine Phenom mimarisini her yıl geliştirse İntelin SB ve İB işlemcileriyle yarışırdı rahat rahat.
    Kardeş aynen öyle. AMD nin özellikle bana çok zararı dokundu. Mesela render için sistem topladığını ve o sistemin nedense render almadığını düşün. Mesela render işleri yaparken bir kart aldığını ve stabil olsun diye kullandığın 64 bit işletim sisteminde o ekran kartının adam gibi sürücüsü olmadığını düşün. Bu şirketi sevmemek için iyi nedenlerim var. Ayrıca Samsung a laf söylemişliğimi hatırlamıyorum. Gerçi 1 tb lık hdd imin full doluyken darbesiz bir şekilde kafa atması ve her şeyimin gitmesi bir nefret etme nedeni. Ayrıca senin mantığın alıyor mu? 2500k dan yavaş olacak ve daha pahalı olacaksın?

Render olayını o kadar abartma istersen bende tasarım, çizim yapıyorum ve yeri geldiğinde kıçı kırık amd turion sistemle bile render alıyorum. Renderde hız (1 saat fark) bahsettiğiniz kadar önemli değil. Eğer işler tırında ise tabiki en hızlı işlemci alınmalı AMA EĞER ÇOK PRO. İŞLER İLE UĞRAŞIYORSANIZ HOME İŞLEMCİLERDE HEM AMD HEMDE İNTEL ÜST SEVİYELER İŞİNİZİ GÖRÜR VE ABARTTIĞINIZ KADAR BEKLETMEZ ZARARA SOKMAZ. Zaten çok hızlı ve pro işler ile uğraşıyorsanız home işlemci almazsınız gider opteron ya da karşısındaki server intel işlemci alırsınız O YÜZDEN HOME İŞLEMCİLERİ ELEŞTİRMENİN MANASI YOK... Ülkemizdeki solidwork, 3d cad-cam kurslarında bile home işlemciler kullanılır ve bunlar genelde orta-üst seviye işlemcilerdir. Bahsettiğiniz 1 dk. bile çok önemlidir yorumu tamamen O İŞİ YAPMADIĞINIZIN KANITIDIR ...

• quote:

Orijinalden alıntı: tersol2

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu İndir amd indir anca satarsın.
    Aslında işlemci bu iindirimle alınabilir bir hale geldi. Çok iyi değil ama o fiyata iyi. Herkesin i7 işlemci alacak gücü yok. Umarım aynı indirim FX-8120ye de yapılır. AMD bunu çok önceden yapsaydı belki kar etmezdi ama İntele de kar ettirmezdi. Tipik AMD ve onun berbat satış politikası. @Çağatay iki ihtimal var usta. 1. AMD, Samsung gibi firmalar sana büyük bir kötülük yaptı ve intikam almak istiyorsun. 2. İntel, Nvidia ve Appleda hisselerin var. Benim şahsi fikrim AMD 5 yıl FX serisine kaynak ayırmak yerine Phenom mimarisini her yıl geliştirse İntelin SB ve İB işlemcileriyle yarışırdı rahat rahat.
    Kardeş aynen öyle. AMD nin özellikle bana çok zararı dokundu. Mesela render için sistem topladığını ve o sistemin nedense render almadığını düşün. Mesela render işleri yaparken bir kart aldığını ve stabil olsun diye kullandığın 64 bit işletim sisteminde o ekran kartının adam gibi sürücüsü olmadığını düşün. Bu şirketi sevmemek için iyi nedenlerim var. Ayrıca Samsung a laf söylemişliğimi hatırlamıyorum. Gerçi 1 tb lık hdd imin full doluyken darbesiz bir şekilde kafa atması ve her şeyimin gitmesi bir nefret etme nedeni. Ayrıca senin mantığın alıyor mu? 2500k dan yavaş olacak ve daha pahalı olacaksın?

Render olayını o kadar abartma istersen bende tasarım, çizim yapıyorum ve yeri geldiğinde kıçı kırık amd turion sistemle bile render alıyorum. Renderde hız (1 saat fark) bahsettiğiniz kadar önemli değil. Eğer işler tırında ise tabiki en hızlı işlemci alınmalı AMA EĞER ÇOK PRO. İŞLER İLE UĞRAŞIYORSANIZ HOME İŞLEMCİLERDE HEM AMD HEMDE İNTEL ÜST SEVİYELER İŞİNİZİ GÖRÜR VE ABARTTIĞINIZ KADAR BEKLETMEZ ZARARA SOKMAZ. Zaten çok hızlı ve pro işler ile uğraşıyorsanız home işlemci almazsınız gider opteron ya da karşısındaki server intel işlemci alırsınız O YÜZDEN HOME İŞLEMCİLERİ ELEŞTİRMENİN MANASI YOK... Ülkemizdeki solidwork, 3d cad-cam kurslarında bile home işlemciler kullanılır ve bunlar genelde orta-üst seviye işlemcilerdir. Bahsettiğiniz 1 dk. bile çok önemlidir yorumu tamamen O İŞİ YAPMADIĞINIZIN KANITIDIR ...

Demek render işlerinde 1 saat önemsizdir? Abi kusura bakma ama sana yuh diyorum. Bunu yazan insanın piyasadan 1 gram haberi yoktur. sen render didiklerinden bana yollar mısın? turion la alıyorum dediğin renderların kalite ve süresini çok merak ettim. Sen 1 günde 3-4 kaliteli render yetiştirmeye çalış bakalım o süreler zarara uğratır mı uğratmaz mı? Ayrıca konu 8150 nin 2500k dan pahalı satılması. Daha yavaş ve daha pahalı bir işlemciyi savunuyorsun. Turion la render aldığını söylüyorsun. Yazdıkların tamamen komedi.

Ülkemizde kurslarda amd işlemciler kullanılıyordur çünkü ucuza kaçılıyordur. Ayrıca solid ve cad uygulamalarından bahsetmiyoruz. sitemi bir ziyaret et.http://freepanorama.blogspot.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 25 Nisan 2012; 16:28:40 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.