Şimdi Ara

PC Çalışıyor Ancak Ekran Kartı Görüntü Vermiyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
31.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ramlarin yerlerini değiştir sorunun cozule bılır
  • conem C kullanıcısına yanıt
    benimde gigabyte ve yeni aldım 2 hafta sonra yaptı garip
  • Merhaba.

Bugün Bilgisayarımı Çalıştırdım Kullandım ve Kapattım. Daha Sonra Bir HDD Takmak İçin Kasamı Açtım Taktım ve Açtım..

Bilgisayar Arka Planda Çalışıyor Ancak Ekran Kartım Bir Türlü Görüntü Vermiyor.

Bilgisayar Windowsu Başlatıyor , Ancak Kartta Tık Yok. Onboard'dan Denedim Orası Sağlam.

Ramlari Söküp Taktım , Bios Default Ayarlarına Çektim Ancak Fayda Etmedi. Tuhaf Olan , PC'yi Açtığım Ekran Kartı Soğutucusu Tam Devirde Çalışıyor.

Nedir Sıkıntımız Çözemedim.

Şimdiden Yardımlarınız İçin Teşekkürler.

• ekran kartını sök tak yap veya harici güç gereksimi varsa onu kontrol et
    ob karla denedim demişsin ob kartla harici kart takılı iken görüntü aldıisen harici kart cevap vermiyor demektir
  • Basitçesi bşaka bilgisayarda.Ekran kartını dene.Sorun onda dır.Güç yetersiz gelebilir.Güç değerlerini hesapla.Ama mümkünse başka bilgisayara tak dene.
  • Sistemi İlkkez Kullanmıyorum ki Aercool 550W Psu var Bende.

Harici Takılı İken Onboard da görüntü vermiyor. Elektriğini Kestiğimde Veriyor OB Görüntüyü. Şuanda Harici Takılı ama Elektriğini Söktüm OB ile kullanıyorum.

PSU Kaldıramıyor Olsa Daha Önce Olurdu.Hadi Şimdi Olsa Kartın Soğutucusu Tam Devirde Nasıl Ve Niye Dönüyor Çözemiyorum.

Genel Olarak bu Tip Sorunlarda Anakart Suçlu Bulunmuş Ama :) Anlayamadım Ben Bu İşi.
  • PSu dene ve ramleri ozamna büyük ihtimalle onlardan olmuş olabilir.Benimde aerocoll vardı 550 olan ekran kartımı mefta etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliksan

PSu dene ve ramleri ozamna büyük ihtimalle onlardan olmuş olabilir.Benimde aerocoll vardı 550 olan ekran kartımı mefta etti.

Şuanda Tek Modül RAM Var PC Kapalı İken Yer Değiştirdim Tık YOk. RAM'i Çıkardım PC'yi Açtım Kapattım Tekrar Taktım Yine Tık Yok.

Komple Söktüm Nerdeyse Herşeyi Değişiklik yok. Anakart ve Psu Seçenekleri Kaldı Şuanda Sanırım. Yarın Test Edeceğim İkisinde. İnşallah GPU Yada Board yana Sıkıntı yoktur. PSU Yeni Alırım Problem yok

Benim Psu da Aercool VB-550

• Karışık bir durum senin sorunun da anakart ta bir sorun gözükmüyor ekran kartında bir sorun var anlaşılan başka bir pc de test et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berjk

Karışık bir durum senin sorunun da anakart ta bir sorun gözükmüyor ekran kartında bir sorun var anlaşılan başka bir pc de test et.

Teşekkürler Detaylı Olarak CMOS ve Bios Sıfırlayacağım ancak Çözüm Olacağını Sanmıyorum.

Benimde Tahminim Kartta Bir Problem Olduğu. Aynı Sorunu Yaşayanlar Genelde Çözümü Psu veya Board Değişikliğinde bulmuş bakalım Yerin Test Edeceğim Hepsini.
  • İlginctir fakat ayni sorunu arkadasim yasamisti. Ekran kartinin fani full devirde calisiyor fakat ekrana goruntu gelmiyordu. Farkli bir psu ile deneyince sorun duzelmisti. Eger imkanin varsa tanidik birinde psu alip o sekilde dene. İlk tercihin bu olsun.
  • Merhaba,

Ekran kartınız HD 5770 değil mi?

Bu kart o kadar fazla güç harcıyan bir ekran kartı değildir.

Denemeniz gereken işlemleri yazacaktım, fakat On Board grafik kartı ile görüntü alabiliyorsanız, bunlara gerek duymadım.

Ek olarak yapmanız gereken tek bir işlem var, sadece düşük bir ihtimal. Kullanmış olduğunuz ekran kartı harici güç isteyen bir kart. Harici gücü verdiğiniz kabloyu değiştirerek deneme şansınız varsa, bunu deneyin.

Şayet buda olumsuz bir sonuç verirse, ekran kartınızı farklı bir sistem de denemeniz gerekiyor.

Çok düşük bir ihtimal de olsa, anakart PCI-EXP slotun da arıza olabilir. Ancak bunu da bu şekil de test edebilirsiniz.

Son olarak da, PCI-EXP slotuna yakın olan "Kondansatörlere" dikkatlice bakın, şişme gibi bir durum var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Merhaba,

Ekran kartınız HD 5770 değil mi?

Bu kart o kadar fazla güç harcıyan bir ekran kartı değildir.

Denemeniz gereken işlemleri yazacaktım, fakat On Board grafik kartı ile görüntü alabiliyorsanız, bunlara gerek duymadım.

Ek olarak yapmanız gereken tek bir işlem var, sadece düşük bir ihtimal. Kullanmış olduğunuz ekran kartı harici güç isteyen bir kart. Harici gücü verdiğiniz kabloyu değiştirerek deneme şansınız varsa, bunu deneyin.

Şayet buda olumsuz bir sonuç verirse, ekran kartınızı farklı bir sistem de denemeniz gerekiyor.

Çok düşük bir ihtimal de olsa, anakart PCI-EXP slotun da arıza olabilir. Ancak bunu da bu şekil de test edebilirsiniz.

Son olarak da, PCI-EXP slotuna yakın olan "Kondansatörlere" dikkatlice bakın, şişme gibi bir durum var mı?

Evet XFX Ati Readon HD 5770 Kartım.

PSU'da 2 Adet 6pinlik PCI-E Kablosu Var İkisini de Denedim Sonuç Yok. Ek Bir Kablo ile de Denedim 4pin Molex Dönüştürücüsüne Takarak , Sonuç Aynı. Gün İçinde Farklı bir Makinede Deneyeceğim Kartı.

Teşekkürler Yardımınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JoomT -- 25 Nisan 2012; 10:06:28 >

• Rica ederim, kolay gelsin.
  • Bu tarz 2-3 sorun yaşadım onlarda foxconn anakart vardı o.b ekran kartı, bir arızada işlemci tam oturmamıştı diğeri güç kaynağıydı. Eğer sökme-takma işleminde zarar görmedi ise bence güç kaynağınızda probleminiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

Bu tarz 2-3 sorun yaşadım onlarda foxconn anakart vardı o.b ekran kartı, bir arızada işlemci tam oturmamıştı diğeri güç kaynağıydı. Eğer sökme-takma işleminde zarar görmedi ise bence güç kaynağınızda probleminiz.

Kasama Ek Bir HDD Monte Ettim Ondan Sonra Böyle Oldu Diye Tahmin Ediyorum. Çünkü PC'yi Kapattım HDD Ekledim Çalıştırdım Ekran Gelmedi. O Esnada Elektriksel bir Problemmi Oldu Anlamadım.

Elimizde üç Seçenek var Deneyeceğim Hepsini . Board Soket Girişi - Ekran Kartı - Psu Bu Üçlüden biri Ağrızalı.
  • Merhaba tekrar dan,

PCI-EXP slotuna yakın olan "Kondansatörlere" dikkatlice bakarmısın, şişme gibi bir durum var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreSAĞLAM

quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

Bu tarz 2-3 sorun yaşadım onlarda foxconn anakart vardı o.b ekran kartı, bir arızada işlemci tam oturmamıştı diğeri güç kaynağıydı. Eğer sökme-takma işleminde zarar görmedi ise bence güç kaynağınızda probleminiz.

Kasama Ek Bir HDD Monte Ettim Ondan Sonra Böyle Oldu Diye Tahmin Ediyorum. Çünkü PC'yi Kapattım HDD Ekledim Çalıştırdım Ekran Gelmedi. O Esnada Elektriksel bir Problemmi Oldu Anlamadım.

Elimizde üç Seçenek var Deneyeceğim Hepsini . Board Soket Girişi - Ekran Kartı - Psu Bu Üçlüden biri Ağrızalı.

Ben başıma gelenlerden yola çıkarak öneride bulunuyorum tabi tercübeli olanlar daha iyi yol göstereceklerdir. Geçmiş olsun tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Merhaba tekrar dan,

PCI-EXP slotuna yakın olan "Kondansatörlere" dikkatlice bakarmısın, şişme gibi bir durum var mı?

Kontrol Ettim Şimdi , Tertemiz Herhangi Bir Problem Görünmüyor. Herhangi Bir Şişme , Yanma Oynama veya Koku yok.
  • Anladım..

O zaman son deneme olarak, sistemi Uzay kuruluma geçir.

Sistemi çalıştırmadan önce anakart üzerin de bulunan Cmos Jumper ile Cmos'u Sıfırla.

Jumperı çıkartıp, yanındaki pine tak ve sistemi çalıştır. Normal olarak cihaz hiç bir şekil de tepki vermeyecek ve Cmos sıfırlanacaktır. Tekrar jumperı eski konumuna alıp cihazı test et bakalım.

Yine tüm bu denemelere karşın sistem görüntü vermezse, büyük olasılık ile ekran kartı arızalı. Yine düşük bir olasılık ile de anakart PCI-EXP slotun da bir sıkıntı mevcut.

Farklı bir bilgisayar da kartı deneme yaparak sorunun kaynağını anlamış olursun zaten. Yada farklı bir harici ekran kartını kendi cihazına takıp deneyerek de anlamış olursun.

Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.