Şimdi Ara

Nokia 808 PureView, ''En iyi görüntüleme inovasyonu'' ödülüne layık görüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia 808 PureView, ''En iyi görüntüleme inovasyonu'' ödülüne layık görüldü

Finlandiya'nın mobil iletişim devi Nokia'nın, 41 megapiksel çözünürlük sunan kamerasıyla Mobil Dünya Kongresi'nde dikkatleri üzerinde toplayan modeli 808 PureView, TIPA (Technical Image Press Association) tarafından ''En iyi görüntüleme inovasyonu'' ödülüne layık görüldü.

Güney Afrika'nın en kalabalık ikinci şehri olan Cape Town'da düzenlenen organizasyonda, Nokia 808 PureView'ın bu ödüle layık görülmesinde 41 megapiksel çözünürlüğünde ve 1/1.2-inç boyutunda sensör, kaliteyi düşürmeksizin dijital yakınlaştırma yapabilme gibi faktörler etkili olmuş.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak 1991 yılında hayata geçen TIPA, her yıl en iyi dijital kamera ve video kameraları belirleyip ödüllendiriyor.

• Nokia kamera kalitesiyle her zaman öne çıkmıştır. İşletim sistemi olayına bir çözüm getirir ve kendi işlemcisini üretirse tekrar parlak dönemlerine geri döner.
  • Hakettiği bir ödül bileğinin hakkıyla kazandı. Xperia S'e ya da One X'e verecek halleri yoktu zaten. Onlar ilk önce N8'i geçsinler. Exmor sensörmüş, ImageSensemiş fasa fiso bunlar. İlk önce donanımsal olarak adamakıllı bir sensör koyun. Mercimek kadar sensörle olmaz bu işler. O sensör büyümedikten sonra kıçlarını yırtsalar bu cihazı geçemezler. Kim ne derse cep telefonunda kamera dendi mi kalite=Nokia'dır. Sony de dahil olmak üzere bütün markaları bu konuda ezer.
  • Kamera konusunda nokia kesinlikle en iyi..orta seviye cihazları bile çok başarılı.ah şu cihaz adam gibi bir donanıma sahip olsaydı tercih edilesi bir cihaz olurdu..ben ekran çözünürlüğüne bitim resmen 41mp foto,1080p video çek sonra bunları 640x360 piksel ekranda görüntüle..
  • Hakkı olanı alıyor Nokia. Ama o kameraya bu donanım şaka gibi duruyor gerçekten.Telefonda kamera dendi mi Nokia'yı tek geçerim ama diğer konularda kendisini hiç göremiyoruz ne yazık ki...Ceo'sunun kulakları çok çınlıyordur. Malum herkes saygıyla anıyor kendisini...
  • Kamerayi diger cihazlarla karsilastiranlara TIPA.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia'nın kamera kalitesini zaten kimse tartışmıyor,tartışamaz.Tartışılan noktalar donanımı ve işletim sistemi.Bunlarıda pek düzeltecekmiş gibi durmuyor.Piyasayı iOS ve Android'li cihazlara kaptırdılar bile.Artık çoğu kullanıcı eskisine göre daha bilinçli.
  • MeeGo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Kamerayi diger cihazlarla karsilastiranlara TIPA.

Bu çok iyiydi.
  • Kamera olayı güzel evet,hak ettiğini de almış,lakin bu sadece kamerayla akıllı telefon olmuyor.İnsanlar mobilliğe alıştı,performansta istiyorlar.
  • gayet doğal bir şey
  • Şöyle kameralara sahip telefonlar nokianın aptalca donanım ve fiyat stratejileri yüzünden heba oluyor ya, işte ona cok üzülüyorum

• kamerayla dedikleri gibi olmaz ne ekran koyuyor ne işlemci nede işletim sistemi hadi ordan bide istediği para çabasıı
  • quote:

+10
    "Nokia 41mp = iphone 8mp" diyenler vardı ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IL EST MON COCAINE -- 24 Nisan 2012; 21:16:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IL EST MON COCAINE

quote:

+10
    "Nokia 41mp = iphone 8mp" diyenler vardı ya

İphone kim arkadaş hele onlar çektikleri fotoları doğru düzgün pc ye atabilsinler ondan sonra konuşsunlar. Telefondan karşılaştırmak ekranı kıyaslamaya denk gelir. Yeğenim benim S II ile babasının iphone 4 ünün kamerasını karşılaştırıyor dayi senin ki kötü çekiyor diyor telefonun ekran parlakligini arttirip ayni resmi gösteriyorum senin ki de süpermiş diyor velhasıl üsttekinin ispatıdır. Bi türlü resmi pc ye atamadigim icin karsilastiramadim bu arada ;)

• nokiada ödül alırmış.
  • inşallah yakında veletlerin elinde görmeyiz.

bakkk bendeki kamera 41 megapixels vs ne lan bendede var al sana 41 megapixel :(

biri diycek bendeki kamera galaxy s3 12 megapixel vs oda al sana 41 megapixel felan,

Türkiyede satmayın hatta satarken çocuğamı yoksa büyük birinemi satıyosunuz dikkat edin 5800 gibi ortalıkta dolanmasın
  • 41 megapikselli telefon ile kandıracağın kaç kişi vardır ki...

işin bilen adam bulaşmaz...5mp bile gayet sağlam Fotoğraflar veriyor sokaktaki insandan bahsediyorsak...
  • tamamda zaten 5 ve 8 mplik bir camera 41 ise yalan sadece cözünürlük büyüyor. ah nokia ah
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.