Şimdi Ara

Iiyama'dan 21.5-inç çoklu dokunmatik Full HD IPS monitör: ProLite T2234MC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Iiyama, 21.5-inç boyutunda ve 1920 x 1080 piksel (Full HD) çözünürlüğünde çoklu dokunmatik IPS panelli monitörü ProLite T2234MC'yi tanıttı.

517.5 mm x 351.7 mm x 219 mm ebatlarında ve 7.2 kg ağırlığında tasarlanan ProLite T2234MC, 8 ms tepki süresi, 178 derece dikey - 178 derece yatay görüş açısı, 1000:1 kontrast oranı, 225 cd/m2 parlaklık seviyesi, 16.7 milyon renk ve 0.247 x 0.247 mm piksel aralığı sunuyor. VGA (D-Sub) ve DVI girişlerine sahip monitörde USB portu da bulunuyor.

Iiyama ProLite T2234MC'nin tavsiye edilen satış fiyatı ise 629 Euro olarak belirlenmiş durumda.

• 1000:1 konrast oranı ?
    benim diğer tvlerde gördüğüm 5.000.000.000.000.000 kontrast oranları ne ifade ediyor ? bildiğimiz kontrast mı yoksa bilmediğimiz kontrast'tan 1000 tane mi mevcut
  • 1000:1 gayet normal. O yüksek değerler hiçbir şey ifade etmez, hemen hemen bütün Lcd'ler böyledir zaten, kötü de değildir 1000:1, üstünü kim kaybetmiş de birileri bulmuş anlamak zor, tamamen hile daha doğrusu. Ms değerleri için de kısmen geçerli böyle sahtekarlıklar.
  • tamamen senin düşündüğün gibi düşünüyorum hocam doğru evet o kadar kontrast'ı bir türlü anlayamadım ben, peki cd metrekare oranı neyi ifade ediyor ? 225 imiş bunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez
    tamamen senin düşündüğün gibi düşünüyorum hocam doğru evet o kadar kontrastı bir türlü anlayamadım ben, peki cd metrekare oranı neyi ifade ediyor ? 225 imiş bunda

Hadi onu da ben yazayım. Metrekareye düşen kandil oranı. Ne kadar yüksek ise ekran da o kadar parlak oluyor. Tabi aldanmamak lazım. iiyama gibi kral olmayan markalar aldatmacalı sallama rakamlar yazabiliyorlar. Tabi çok abartmıyorlar ama bu oran ekranın her yerinde aynı olmak zorunda. 225 diyorsa ekranın altında da 225 üstünde de solunda ve sağında da. Tabi ölçülürken aralarda kalan yerler de ölçülüyor.
    Bazı üreticiler ise 225 iken 250 yazabiliyorlar. Normalde LCD monitörlerde bu oran genel olarak 300, LED olanlarda ise 250.

Televizyonlar ise daha parlak oluyor. Mesela benim TV yani PC ekranım 500. Bazıları ise 450 olabiliyor. Genel olarak tabi..

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez
    tamamen senin düşündüğün gibi düşünüyorum hocam doğru evet o kadar kontrastı bir türlü anlayamadım ben, peki cd metrekare oranı neyi ifade ediyor ? 225 imiş bunda

Bu videoyu izleyerek cd/m2 hakkında biraz daha fikir sahibi olabilirsin. Mesela çizim yaparken ekranın alt kısmının daha parlak olup ortalarda daha sönük olması gibi bir durum bazı titiz kullanıcıları çok rahatsız edebilir:
    http://www.donanimhaber.com/monitor/haberleri/HKC-2712-27-LED-LCD-video-inceleme-Oyun-severlere-uygun-fiyatli-LCD-cozumu.htm

• Geçen sene Vatan 345 liraya 22" dokunmatik ekran monitör sattı.
  • Çok güzelde fiyat ne öyle ya? :( Ayrıca dikey olarak şahsen tercih etmem tercih edileceğinide o kadar çok sanmıyorum? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Çok güzelde fiyat ne öyle ya? :( Ayrıca dikey olarak şahsen tercih etmem tercih edileceğinide o kadar çok sanmıyorum? :)

Yanılıyorsun.

1 >> IPS

2 >> Çoklu dokunmatik..

Normal monitörle kıyaslama....

Ayrıca sırf bu monitörü dikey olabiliyor diye alanlar var. Dikey olarak yapıp yanına 2 tane daha koyduğun zaman birisinde İnternet diğerlerinde de atıyorum Outlok gibi mail programı ve 3.sünde de borsa ekranı falan açıyorlar. Canavar oluyor. Adam anında mailini ve borsayı görüp onlardan bağımsız İnternet'te gezebiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 25 Nisan 2012; 10:46:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.