Şimdi Ara

İLK 3770K İNCELEMESİ * DH' de İLK * BF3 test SS geldi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
4.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: artenis

kusura bakmayın HİÇ vakit bulamıyorum....

Bugün Battlefield 3 'u INTEL HD4000 ile test edeceğim arkadaşlar ( 3770K ya entegre grafik işlemcisi)

İLK 3770K İNCELEMESİ * DH' de İLK * BF3 test SS geldi

testini bekliyorum kardeşim acele et lütfen
  • quote:

kusura bakmayın HİÇ vakit bulamıyorum....

Bugün Battlefield 3 'u INTEL HD4000 ile test edeceğim arkadaşlar ( 3770K ya entegre grafik işlemcisi)

kardeşim bf3 testini ne zaman yapacaksın
  • Şu anda upload ettim test sonuçlarını arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 6 Mayıs 2012; 19:14:50 >
  • 1600*900 de aa,af kapalı shadow low diğerleri medium da deneyebilir misin?
  • quote:

Forumdaki İLK 3770K incelemesi - Erdilerin video söylendiği zamana yetişemedi bende onlardan önce bir ÖN İNCELEME olarak size sunuyorum arkadaşlar - Herkes IYV İNCELEMESİ ararken karşımıza çıkan A9 Cortex - Retina Ekran - SIII gibi şeylerin içinde kaybolduk ...
    ( Normalde ilk çıkan şeyleri hemencecik asla almam ama mecbur kaldım iş güç )

Bu arada başlıkta bana parça seçerken yardımcı olan Hümiyettin - *Furious* - pegasus1881 -
    HiqhWoltage - Chris Brown ve adını sayamadığım arkadaşlarıma teşekkür ederim

__________________________________________________________________________________________
    DİKKAT : BU BAŞLIKTA AKILLI TELEFON HABERİ YOKTUR İNCELEMESİDE YOKTUR sebebi gayet açık ...
    __________________________________________________________________________________________

Mevcut parçalar :
    1- Dell U2711 IPS Panel monitor 2560x1440 çözünürlük 27'' (ultrasharp- oyunlarda full ayarlarda sıkıntı çıkaracak )
    2- TT Armor Fulltower
    3- WD 500GB, 64MB Caviar Black
    WD 1TB 64MB Caviar Black
    4- A4 Tech Xl-747h 3600dpi Lazer Gamer
    5- LOGITECH X-540 70W RMS 5+1 Hoparlor

________________________________________________________________________________________________________
    KIRMIZI PARÇALAR ALINMIŞTIR *

İşlemci:
    INTEL Core i7-3930K C2 _____________________________________________ + 1274 TL ↓
    INTEL Core i7-3770K ( Iyv B. ) ________________________________________ + 783 TL (ön sipariş ) *
    INTEL Core i7 2700K ________________________________________________ + 723 TL ↓

Anakart:
    GIGABYTE GA-X79-UD5 ( LGA 2011 ) ___________________________________+ 580 TL ↓
    ASROCK Fatal1ty Z77 Professional ( LGA 1155 ) __________________________ + 539 TL ( ön sipariş ) *

Ram :
    Corsair Dominator® 4X4 16GB DDR3-1866 Mhz - 1,5 V - CL9 ________________+400 TL ↓
    G.SKILL RipjawsZ 4x4 16GB DDR3-1866Mhz - 1.5V - CL9 ___________________ + 299 TL ( Tercihim) *

Ekran kartı:
    Nvidia GTX 680 ____________________________________________________ ( bekleniyor)

PSU:
    SEASONIC X-760 80+ Plus Gold 760W Modüler 63 Amper __________________ + 387,27 TL ↓
    CORSAIR CMPSU-650AX 80+ Plus GolD 650W Modüler 54 Amper ____________ + 315,12 TL ↓
    AEROCOOL STRIKEX-X 80+ SILVER POWER SUPPLY 800W 66 Amper _________ + 218,42 TL ↓
    ENERMAX NAXN ENM750AWT 750W 54 Amper ____________________________ + 253,93 TL ↓
    XFX P1-750B-NLG9 - PRO 750W 80+ Silver Modüler 62 Amper _______________ + 294,32 TL (tercihim) *

Soğutucu:
    THERMALTAKE CL-P0564 FRIO 1366/1156 CPU SOĞ. _____________________ +139 TL *
    AKASA VENOM VOODOO AMD-INTEL LGA 2011 CPU SOĞ. _________________ +130 TL ↓

UPS:
    UPS: TUNÇMatİK LITE 1000 VA LINE-INTERACTIVE UPS ___________________ + 209 TL *

Tablet:
    UC Logic GRAFİK TABLET (A5 boyut) ___________________________________ + 264 TL *

Kasa Fanları:
    Aerocool Shark 14cm Mavi Led'li ve Şeffaf Kanatlı Kasa Fanı________________+ 24,71 TL (x2 = 54,91 TL ) *

Fan Kontrolcü:
    Aerocool X-Vision Yüksek Sıcaklık Alarmlı, Beşli Fan Kontrol Paneli ____________+74 TL *

__________________________________________________________________________________

RESİM VE İLK TEST

İlk 5dk lık denemem arkadaşlar - ayrıntıları yine vereceğim sadece biosdan 3.5 (default) ve 4.0 TURBO değerlerde TT frio (en düşük devir 1300 olarak görünüyor ses duymak zor fanlardan 2 fan ) ile 30C geçmiyor işlemci

* SONUÇ :
    Arkadaşlar FULLHD medium ayarlarda oyun oynanabilirlikten çok uzak özellikle nişan almak çok zor- ancak 1600-1200 de low da oynanabilirlik seviyesine inebilir - Sıcaklğa gelince 50C üstüne ASLA çıkmadı- belki bir şehir efsanesidir '' IVY ler yanıyor '' deyişi
    Elim boş kaldıkça devam edeceğim.

testlerinin devamını bekliyorum kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musa143 -- 8 Mayıs 2012; 13:13:54 >
  • eyvallah kardeşim
    ama mesajın tamamını alıntı yapmasaydın keşke 1 sayfa dolmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: musa143
    testlerinin devamını bekliyorum kardeşim

Bunu yazmak için konuyu katletmen gerekiyor mu cidden çok merak ettim açıkçası. İlla şikayet edeceğiz yani.

Bu arada ne gariptir ilk mesaj benimmiş yerimi almışım konudaki resmen Güle güle kullanın hocam sisteminizi renk uyumu harika olmuş
  • Arkadasım 4.8ghz ve 4.9ghz prıme 95 yada lınx gıbı programlar ıle 15 dakıka test yapar mısın?

Sıcaklıkları da core temp ıle olcer mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

Arkadasım 4.8ghz ve 4.9ghz prıme 95 yada lınx gıbı programlar ıle 15 dakıka test yapar mısın?

Oralara kadar geleceğimi zannetmiyorum - zaten o testler daha tutarlı olarak gelecektır 1 -2 hafta içerisinde - diğer taraftan 4.0 - 4.2 Ghz de gerekli testleri yapacağım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

Arkadasım 4.8ghz ve 4.9ghz prıme 95 yada lınx gıbı programlar ıle 15 dakıka test yapar mısın?

Oralara kadar geleceğimi zannetmiyorum - zaten o testler daha tutarlı olarak gelecektır 1 -2 hafta içerisinde - diğer taraftan 4.0 - 4.2 Ghz de gerekli testleri yapacağım

Hocam gelebıldıgın yere kadar gelsen o bıle ıyıdır.O cpu ıcın 4.2ghz dusuk bı hız en az 4.5ghz yada olursa 4.7ghz testlerını merakla beklıyorum ve beklıyoruz.tt frıo ock cok ıyı sogutur ama seslıdır onemlı olan sıcaklık kaca kadar cıkacak tum merak edılen bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Ivy almadan önce ivy konusundaki son yorumları ve beklentileri karşılayıp karşılamadığını araştırın derim hocam. Keza OC sizin için önemli bir nokta ise SB'ler kadar rahat OC olanağı sunmuyor şu an ki sonuçlara ve yüksek sıcaklıklara göre Ivy. Halen en iyi çözüm 2700K gibi duruyor.

Ekran kartı olarak da 3D programlarda Nvidia bir kart ile daha iyi sonuçlar alacağınızı düşünüyorum ama o bütçe ile hepsine para yettirip bir de GTX680 alınabilir mi? Bunun için ikinci el opsiyonlarını da değerlendirmeniz yerinde olacaktır. Ayrıca LGA2011'i de işiniz gereği göz önünde bulundurun derim.

hocam peki oc önemsemeyen biri için ig 2500k mı yoksa i5 ivy mi?
  • 3570K olabilir sizin için Videoda da 2700K yı yer yer geçmiş S olan modeli
  • İşinizi bilmiyorum ancak çoğu grafik programı artık ekran kartındaki çekirdekleri kullanarak daha hızlı işlem kabiliyeti sunuyor. Tabiki tesla ve onun gibi grafik kartları daha fazla performans sunacaktır ama onun çeyreği fiyatına da hem oyunda hemde grafik programlarında işe yarar bir kart alabilirsiniz. AMD stream teknolojisi bence CUDA dan çok geri kaldı. Bu yüzden sadece nVidia öneriyorum.

Buradan inceleyebilirsiniz:

http://www.nvidia.com/object/gpu-accelerated-applications.html
  • Teşekkür ederim Sn. sencagri ,
    Adobe bu konuda yeterli çaba gösteriyor denebilir - özellikle AE de ekran kartı kullanılmakta, hatta bir programda (3D) render esnasında SADECE ekran kartını kullanıyor, o sebeple üst seviye bir kartı düşüyorum ama oyunda girince PRO kartlardan uzaklaşma zorunda kaldım-

____

Bildiri:
    3D Max TEST SS eklenmiştir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 9 Mayıs 2012; 12:31:32 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.