Şimdi Ara

Vodafone İngiltere yeni Galaxy modeli için ön kayıt almaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vodafone İngiltere yeni Galaxy modeli için ön kayıt almaya başladı

Samsung'un merakla beklenen yeni Galaxy modelinin tanıtımına 10 gün gibi bir süre kalmışken firmaların ön kayıtlara başladığını görüyoruz. Amazon Almanya firmasının 599 Avroya ön siparişe başlamasının ardından Vodafone İngiltere de ön kayıt almaya başladı.

Ana sayfasında duyurusunu yapan Vodafone kullanıcıları ön kayıt formu dolduracakları bir sayfaya yönlendiriyor. Satışların ne zaman başlayacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Vodafone satış başladığında kayıt yapanları ilk sıraya alacak.

Yeni Galaxy modeli tanıtıldıktan sonra muhtemelen ilk olarak İngiltere'de ardından Almanya ve diğer ülkelerde satışa sunulacak. Avrupa çapında Vodafone operatörünün modeli dağıtacağı şimdiden belli oldu. Henüz ülkemiz de dahil diğer operatörlerin nasıl bir yol haritası izleyeceği bilinmiyor.

• o telefon buraya 1999 tlden girer
  • Doğmamış bebeğe don biçmek olmuş bu. Özellikle Amazon Almanya'nın yaptığı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Voxville -- 23 Nisan 2012; 23:37:10 >
  • Hayatımız telefon oldu.
  • Hadi ön kayıtı anladık da ön sipariş ne demek denizden babam çıksa yerim demek gibi olmuş.
  • Her sene yeni çıkan telefon fiyatları 100-300tl arası artıyor. Umarım 3-4 sene sonra cep telefonlarını 5-6 milyara satmazlar. Yoksa işimiz iş.
  • Apple'nin izinde devam et samsung rekabet iyidir...

İYİ OLAN KAZANSIN ?
  • 2000'den aşağıya olmaz bu telefon.
  • almıyorum ulenn :D param yok :(
  • 2000 liradanda fazla olur
  • ozelliklerini gectim daha ismi bile belli olmayan bir telefonun gozu kapali satilmasi cok ilginc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

Her sene yeni çıkan telefon fiyatları 100-300tl arası artıyor. Umarım 3-4 sene sonra cep telefonlarını 5-6 milyara satmazlar. Yoksa işimiz iş.

yok aslında o kadar artmıyor dolar bazında düşünürsen :) tl'nin değeri dolar karsısında düştüğü için bize öyle geliyor maalesef :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

o telefon buraya 1999 tlden girer

Amozon da one x 579 avro ile ön sipariş almış s3 ise 599 avro ona göre tr fiyatı rahat 2000 in üstünü bulur.
  • acikcasi yurtdisi fiyatinin ne oldugunun cok bir onemi yok. en ust seviye telefonlarin turkiyeye giris fiyati belli, 2000-2500tl. cunku turkiyede belli bir kesimin en iyi en yeni icin vermeye hazir oldugu para bu. ithalatcilarda etiketleri ona gore ayarliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

acikcasi yurtdisi fiyatinin ne oldugunun cok bir onemi yok. en ust seviye telefonlarin turkiyeye giris fiyati belli, 2000-2500tl. cunku turkiyede belli bir kesimin en iyi en yeni icin vermeye hazir oldugu para bu. ithalatcilarda etiketleri ona gore ayarliyorlar.

tam olarak öyle değil yurt dışında sadce %18lik kdv varken cep telfonlarnda ,bizde kdv ve %25 lik bir vergi daha var gümrük vergisi ikisindede oldugundan saymıyorum onu.Tabi bide türkiyede turksel gibi bi operatör varki onu hiç anlamıyorum.taahhüt yapmanın amacı telefonu daha ucuza getirmektir ama turkselde taahhüt yaptıgında telefon daha pahalıya geliyor mesela 2000 liralık one xin 2250 liraya gelmesi gibi(2250 lira sadece cihaza verilen ücret bunun yanında birde deli gibi bir telefon faturası var). bunu amerikada alsan 2000 yerine 800e geliyor.

şimdi one x amerika fiyatınada baktım biliyorum işlemci farklı ama oda çok az bi fiyat farkı yaratır. at&t'de one x 900 lira pesin fiyatı, turkselde pesin fiyatı 2000 lira. hadi tegr3lü olsa 1000 lira olsun 250 lirada türkiyedeki vergiyi ekle. 1250 lira.. ee geriye kalan 750 lira nerde ?? turkselin cebine girmiş gibi sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fukasaku -- 24 Nisan 2012; 2:04:56 >

• Vodofoneyi sevmiyorum artik guzelim mclaren mercedes takiminin sapkalarini maffettiler baskilarla ...adamlarim takim sapkasinda at gibi vodofone yaziyo .. 45 dolar sapkaya para vericen sonra kafanda kocaman vodofone yazacak :)bi ara ferrarinin sapkalarinda mubadala yaziyodu o bile daha iyi :)

Vodafone İngiltere yeni Galaxy modeli için ön kayıt almaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbow6 -- 24 Nisan 2012; 2:07:56 >
  • vodafone boyle yazar ama ik expansys ile play.com a gelir.hemen ardindan phones4u uzerine 1 ay gibi sure gecer bu ilk ilan veren vodafone a anca gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ‬1‬ -- 24 Nisan 2012; 2:09:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [_HadeS_]

quote:

acikcasi yurtdisi fiyatinin ne oldugunun cok bir onemi yok. en ust seviye telefonlarin turkiyeye giris fiyati belli, 2000-2500tl. cunku turkiyede belli bir kesimin en iyi en yeni icin vermeye hazir oldugu para bu. ithalatcilarda etiketleri ona gore ayarliyorlar.

tam olarak öyle değil yurt dışında sadce %18lik kdv varken cep telfonlarnda ,bizde kdv ve %25 lik bir vergi daha var gümrük vergisi ikisindede oldugundan saymıyorum onu.Tabi bide türkiyede turksel gibi bi operatör varki onu hiç anlamıyorum.taahhüt yapmanın amacı telefonu daha ucuza getirmektir ama turkselde taahhüt yaptıgında telefon daha pahalıya geliyor mesela 2000 liralık one xin 2250 liraya gelmesi gibi(2250 lira sadece cihaza verilen ücret bunun yanında birde deli gibi bir telefon faturası var). bunu amerikada alsan 2000 yerine 800e geliyor.

şimdi one x amerika fiyatınada baktım biliyorum işlemci farklı ama oda çok az bi fiyat farkı yaratır. at&t'de one x 900 lira pesin fiyatı, turkselde pesin fiyatı 2000 lira. hadi tegr3lü olsa 1000 lira olsun 250 lirada türkiyedeki vergiyi ekle. 1250 lira.. ee geriye kalan 750 lira nerde ?? turkselin cebine girmiş gibi sanki

ne kadar vergi gumruk saysakda aradaki fiyat farki kapanmiyor. galaxy s2 nin %20 vergi dahil almanya fiyati 410eu. turkiyede ne kadar. ki galaxy s2 bayadir piyasada, bu fiyati dusmun hali. yeni saglam bir telefon ciktiginda fark dahada acilacaktir. demek istedigim yurtdisinda 100eu yuksek yada dusuk olmasi bir onem arzetmiyor. fiyati belirleyen bizdeki distributor kartelinin hangi etiketle iteleyebilcegi.

ornegin bir ara huawei x5 uygun fiyatiyla cok populerdi. hatta baya bir huawei fanida turemisti. ama fiyatin dusuk olmasi huawei nin optimal urun cikarmasindan degil, distributorun daha alt fiyat segmentlerine hitap ederek surumden kazanma amacindan kaynaklaniyordu. o sira huaweinin almanya fiyati 200eu, turkiye fiyati 530tl idi. o sira euro 2tl di, burdan gumruk ve diger vergilerle aslinda olmasi gereken fiyat net olarak gozukuyor.

turkcell ve diger operatorler konusunda sonuna kadar haklisiniz. yurtdisinda operatorler musterilerini tutmak icin ucuz hatta bedava telefon dagitir, bizimkiler piyasadan pahali satiyorlarlar. benimde aklim almiyor.

• Türkiye de 1850TL den aşağı 2000TL den yukarı olmaz. Gsm operatörlerinin fiyatlandırması hariç onlar hep yüksek fiyattan satıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [_HadeS_]

quote:

ne kadar vergi gumruk saysakda aradaki fiyat farki kapanmiyor. galaxy s2 nin %20 vergi dahil almanya fiyati 410eu. turkiyede ne kadar. ki galaxy s2 bayadir piyasada, bu fiyati dusmun hali. yeni saglam bir telefon ciktiginda fark dahada acilacaktir. demek istedigim yurtdisinda 100eu yuksek yada dusuk olmasi bir onem arzetmiyor. fiyati belirleyen bizdeki distributor kartelinin hangi etiketle iteleyebilcegi.

ornegin bir ara huawei x5 uygun fiyatiyla cok populerdi. hatta baya bir huawei fanida turemisti. ama fiyatin dusuk olmasi huawei nin optimal urun cikarmasindan degil, distributorun daha alt fiyat segmentlerine hitap ederek surumden kazanma amacindan kaynaklaniyordu. o sira huaweinin almanya fiyati 200eu, turkiye fiyati 530tl idi. o sira euro 2tl di, burdan gumruk ve diger vergilerle aslinda olmasi gereken fiyat net olarak gozukuyor.

turkcell ve diger operatorler konusunda sonuna kadar haklisiniz. yurtdisinda operatorler musterilerini tutmak icin ucuz hatta bedava telefon dagitir, bizimkiler piyasadan pahali satiyorlarlar. benimde aklim almiyor.

zaten ikinci paragrafta hesapladım vergileri bile koysan türkiyedeki amerikadakinden hala 700 lira filan pahalı hiç bi insan evladıda bu oranda bir kar yapmamalı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.