Şimdi Ara

VİDEO GELDİ // İZMİR KUMRU SANDVİÇ (BOL SS li) (GİRME ACIKIRSIN) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
7
Favori
33.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: D3XTER

İzmirlilerde nasıl bir ağız var arkadaş? Nasıl beceriyorsunuz yemeyi? Oradan buradan taşmış.

İşe taşan kısımları yemekle başlıyoruz
  • ahh ahh yazları giderdik bi büfe vardı alsancakta bilen bilir en iyisi oydu sonra kapandı yada taşındı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray89

quote:

İzmirlilerde nasıl bir ağız var arkadaş? Nasıl beceriyorsunuz yemeyi? Oradan buradan taşmış.

Mantıklı. Aşağıdaki arkadaşın paylaştığı ne oluyor, poğaça gibi duranlar?
  • quote:

quote:

quote:

hocam onlar çok ince hamurdan yapılmış bol yağlı içi boş bişey. tadını hiç bilmeyen biri olsam bu yaptıgım yorumu okusam hiç canım cekmez ama her ne kadar boş desem de fırına gittigim zaman ilk aradıgım şey haline geline gelmiştir

VİDEO GELDİ // İZMİR KUMRU SANDVİÇ (BOL SS li) (GİRME ACIKIRSIN)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 24 Nisan 2012; 0:05:09 >

• quote:

quote:

quote:

İzmire özgü poğaça tarzı birşey "boyoz". Sırf boyoz yemek için İzmir'e gelinir öyle söyleyim.

• bu arada aklıma geldi, babam izmirlidir anlattıgına göre asıl kumru o değil eskiden simit standı gibi kumrucular olurmuş kucuk bi sacda yumurta yaparlarmış kumru ekmeğine domates, izmir tulumu ve biberle beraber konurmus bu sandvicten adı kumru ekmeği diye kalmış ordanda isim gunumuz kumrusuna aktarılmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyükseltürk

quote:

quote:

quote:

İzmire özgü poğaça tarzı birşey "boyoz". Sırf boyoz yemek için İzmir'e gelinir öyle söyleyim.

aynen öyle. yada hepsiburada dan alabilirsiniz ama fiyatı yaklasık 2 katı ve size geldiginde buz gibi lastikten farkı olmaz.

http://www.hepsiburada.com/Liste/gelincik-unlu-mamuller-boyoz-30-adet/productDetails.aspx?productId=zymem3501&categoryId=28002668

• bizim burada bunu sadece dış kısmını kumru diye satıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLoon

bu arada aklıma geldi, babam izmirlidir anlattıgına göre asıl kumru o değil eskiden simit standı gibi kumrucular olurmuş kucuk bi sacda yumurta yaparlarmış kumru ekmeğine domates, izmir tulumu ve biberle beraber konurmus bu sandvicten adı kumru ekmeği diye kalmış ordanda isim gunumuz kumrusuna aktarılmış

• kumru deyince içinde biber peynir domates falan vardır dedim görünce ağzım açık kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leopard26

bizim burada bunu sadece dış kısmını kumru diye satıyorlar

zaten işin aslı o. çünkü ekmegin isme kumru deniliyor
  • O değilde o sosislerin ihtiva ettiği ürünleri bile bile nasıl yiyorsunuz yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

O değilde o sosislerin ihtiva ettiği ürünleri bile bile nasıl yiyorsunuz yav

sosis üretimini en iyi sekilde bilen forumdaki sayılı adamlardanımdır ama yinede yiyorum. haklısın berbat bişey
  • Beyler arkadaşı aradım evi uzak diye bizim buraya gelemedi gel bizim burda yeni büfe açtılar yeriz dedi bende kıramadım gittim kumru söyledim ama, kumruyla alakasız bişi geldi beğenmedim ama olsun gece gece doydum en azından.

Bu arada fiyatı 4 lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pink Floyd -- 24 Nisan 2012; 0:18:52 >

• Çeşme'de Kumrucu Şevki...

Oofff olsa da gotursek.. Bi de yaninda tursu.. Gece gece karnim acikti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heaven&Hell

Beyler arkadaşı aradım evi uzak diye bizim buraya gelemedi gel bizim burda yeni büfe açtılar yeriz dedi bende kıramadım gittim kumru söyledim ama, kumruyla alakasız bişi geldi beğenmedim ama olsun gece gece doydum en azından.

Bu arada fiyatı 4 lira

olsun gider var yine afiyet olsun hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

O değilde o sosislerin ihtiva ettiği ürünleri bile bile nasıl yiyorsunuz yav

sosis üretimini en iyi sekilde bilen forumdaki sayılı adamlardanımdır ama yinede yiyorum. haklısın berbat bişey

O zaman yemeyiver hocam bak yukarda ne güzel domates-peynir-biberli yapmışlar

• Haftada2-3 kere Acarlarda yiyorum. Balçova kipa karşısında ünlü kumrucu şevki var. Bir de Altınmaşa derken Bayraklı tarafında olan mı? Bol sosisli sandviç dersen de Bornova Aynalı Büfe favorim...
  • @Eray89

Sağolasın da gecenin bu vakti bu konuyu açıp beni kaç dakika yürüttürdün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitradon

2. resimdeki karışık'ı izmir bornovada aynalı büfe güzel yapıyor fiyatıda sade karısık 3.5 tl duble eritmeli olan 4 tl di en son

Zam geldi karışık 4 ,eritme 5
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.