Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.378
Cevap
175
Favori
789.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: paratuzağı

quote:

Orijinalden alıntı: deatless22

quote:

Orijinalden alıntı: erken gelen adam

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: clamp

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: clamp

biriktirip bi günde 1 tb çekecem

O kadar hızlı interneti bulursan bize de haber ver, bizde kullanalım...

roket 100 mb veriyo, saniyede 9-10 mb den hesapla işte

bu mtu çalışıyo diyenler bölgelerini de söyleyebilirmi

Haklısın 100 mb veriyormuş haberim yoktu, bir gün deneyeceğim.

Benim MTU çalışıyor, bölge Küçükçekmece/ İstanbul
    "Bir arkadaş santralden engelliyorlar" gibi bir cümle kullanmış, böyle birşey yok. Modeminize eğer normal hız geliyor ise MTU %99 çalışır. Yeterki uygun değeri bulun. Çoğu eski MTU değeri engellenmiş vaziyette..

63-1501 arası bütün değerleri deniyeceğim eğer çalışmazsa ıslak odunlar dalarım

Eğer modeminize AKK' ye takılmadan normal internet hızınız geliyor ise MTU KESİNLİKLE işinizi görür. Önemli olan, modeme örneğin; 16 Mbps hızın gelmesi, modemin MTU destekli olması ve uygun değerin bulunması bu kadar. Hepsini yaparda olmaz ise, Artık o da sizin şansınıza...

anlaşılan yeni sistem size uğramamış bende aylarca mtu ile hızımı arttırdım ama yeni sistemde işe yaramaz
    mtu bende çalışır mı diye soranlar idm ile şu dosyayı indirsinlerhttp://uk.releases.ubuntu.com/releases/14.04/ubuntu-14.04-desktop-amd64.iso sonra durdursunlar modemi kapatıp açınlar internet ışığı yanar yanmaz başlatsınlar indirmeyi eğer normal hızlara gelip sonra hız düşüyorsa mtu işe yarar hep 400kb civarı veya altı hızda indiriyorsa işe yaramaz

Hocam yeni sistem diye birşey yok. O tamamen internetteki arkadaşların uydurması.
    EĞER MODEMİNİZE DOWLOAD HIZINDAN DAHA FAZLA BİR HIZ GELİYORSA MTU HIZ ARTTIRIR.
    Siz indirdiğiniz dosyanını ne kadar seed edildiğini önce öğrenin belki seed azdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deatless22 -- 28 Haziran 2014; 17:17:48 >

• deatless22 kullanıcısına yanıt
    Birde herkese uygun MTU vardır illaki diyorsun ama 1500 tane sayıyı tek tek deneyerek mi bulunmalı bu değer? Ayrıca da benim Modem arayüzüm 1400 altına zaten izin vermiyor!
  • İnca modemler için mtu bilen varmı
  • herkese uygun tek bir rakam gibi bişey yok
    herkesin rakamlar 300-500 civarında olduğu zaman yeterli .
    hattınıza modeme göre nihai optimize edilebilen bir ideal bölge var o kadar . birde uzun süre aynı mtu da yüksek download yapınca hız düşüyodu da farklı bi rakam girince değiştirmek yada modem restart etmek işe yarıyodu. benim tecrübem bu

artık işe yaramaması meselesi de şu ki
    şimdilerde görünen anadolu yakasında ttnet bişekilde tedbir almış, en azından burada anadolu yakasından biri çıkıp mtu işimi hala görüyor demedi
    avrupa tarafında ve istanbul dışında oturan bazı arkadaşlar benim ellerim sihirli şu parmaklarla girdiğim mtu değerini ttnet engelleyemez siz beceremiyosunuz havasındalar ama tahminen onlarında yelkenler yakında suya iner , bu işin sonu geldi anlaşılan.
    ben şahsen ümitliyim herkes bişeyler deneyip duruyo , biri yakında yeni sistemin açığını da bulur . yada bulmuştur açık foruma yazıp tedbir alınmasın diye düşünüyodur ki hak veriririm. öyle bi durum varsa bi pm atıverin duacınız olurum.

• Beyler MTU değiştimeyle hız tükseltme devri kapandı. Bölge bölge ipimizi çekiyorlar.
    Alıştır-geri al-sat taktiği..
    BTK'nın canı sağolsun..
  • Benim uzaktan erişim ayarı kapalı ama hız yinede akk yi geçince düşüyor.
    airties 5343 için mtu bilen varsa yazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi michael01 -- 28 Haziran 2014; 23:11:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Birde herkese uygun MTU vardır illaki diyorsun ama 1500 tane sayıyı tek tek deneyerek mi bulunmalı bu değer? Ayrıca da benim Modem arayüzüm 1400 altına zaten izin vermiyor!

Uygun değeri bulmak biraz zor tabiki, ben rastgele giriyorum. Birçok değerde hız yükseliyor, bazı değerlerde hız çokda düşüyor ama illaki olumlu sonuçu buluyorum. Benim modemimde 500-1500 arası değer giriliyor. 40-50 aralıklarla düşükten yükseğe doğru artış yaparak MTU değerlerinle bir oyna bakalım olacak mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael01

Benim uzaktan erişim ayarı kapalı ama hız yinede akk yi geçince düşüyor.
    airties 5343 için mtu bilen varsa yazsın

uzaktan erişimide kapatsan işe yaramaz adamlar direk hizmet numaranı kullanarak akk'yi gerçkeleştiriyor akkyi geçtiniz sayfası karşına geldiğinde Url'yi kontrol et senin orada K.adın vardır örnek:3125673245 gibi
  • airties modem kullanıyorum.

100 değeri işe yarıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Uygun değeri bulmak biraz zor tabiki, ben rastgele giriyorum. Birçok değerde hız yükseliyor, bazı değerlerde hız çokda düşüyor ama illaki olumlu sonuçu buluyorum. Benim modemimde 500-1500 arası değer giriliyor. 40-50 aralıklarla düşükten yükseğe doğru artış yaparak MTU değerlerinle bir oyna bakalım olacak mı.

Ben oradan mtu yu değiştirdiğimde hız hiç sıfırlanmıyor..! Duruma göre 300 iken 160 a falan düşüyor

Buarada net bilgi veriyim.. MTU değerini 1280 in altına indirmiyor modem.. İlk uyarıyı bunda veriyor.. İkinci uyarıyı ise MSS değerinde veriyor..MTU ile MSS farkı 40 dan az olmamalıdır uyarısı veriyor..

Yani özetle;
    MTU:1280 ise, (Minimum)
    MSS:1240 veya aşağısını kabul ediyor..

MTU yu 1280 in altında bir değer girmeye çalıştığında ise Uyarı verip, girilen değeri kabul etmiyor.. Sınırlandırma uygulamışlar..:(

1280 ile 1500 arasında değer girmeye izin veriyor yani..

• d-smart net kullanıyorum bana hiç akkyi geçtiniz diye mesaj gelmiyor :D
  • Merhaba herkese,

Airties Air 5452 kullanıyorum. Sanırım çok yaygın bir model değil çünkü fazla mtu değeri paylaşan görmedim. Ben 100 ile 650 arası birçok değer denedim.

Fibernet kullanıyorken (20 Mbps) AKK'yi geçtikten sonra 350 - 400 arası olan hızım MTU ile torrentte 1.5 ile 2 mbps download yapabiliyordum. (100 - 392 - 550 ve 650 MTU ile)

Yeni taşındığım yerde fiber olmadığı için max 8 mbps (800kbps) hızım var. Bugün itibariyle hızım düştü ama girdiğim eski değerler fayda etmiyor.

Hız ilk 10 dakka maximuma dayanıyor ama sonrasında 350 kbps sabitleniyor. Airties kullanıcıları yardımınıza açığım. Benim sörfle işim yok yüksek seedli torrentlerim var ve onları max hızla indirmek istiyorum sadece.

Şimdiden teşekkürler.

NOT: Bu arada hayatımda kullandığım en dandik modem Airties. Bir çok marka kullandım çekim gücü olsun kalite olsun koskoca bir "0". Bir daha modem alacak olursam Cisco'dan şaşmam! Airties çöpten öteye gidemez benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelmisine -- 29 Haziran 2014; 12:35:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gelmisine

Merhaba herkese,

Airties Air 5452 kullanıyorum. Sanırım çok yaygın bir model değil çünkü fazla mtu değeri paylaşan görmedim. Ben 100 ile 650 arası birçok değer denedim.

Fibernet kullanıyorken (20 Mbps) AKK'yi geçtikten sonra 350 - 400 arası olan hızım MTU ile torrentte 1.5 ile 2 mbps download yapabiliyordum. (100 - 392 - 550 ve 650 MTU ile)

Yeni taşındığım yerde fiber olmadığı için max 8 mbps (800kbps) hızım var. Bugün itibariyle hızım düştü ama girdiğim eski değerler fayda etmiyor.

Hız ilk 10 dakka maximuma dayanıyor ama sonrasında 350 kbps sabitleniyor. Airties kullanıcıları yardımınıza açığım. Benim sörfle işim yok yüksek seedli torrentlerim var ve onları max hızla indirmek istiyorum sadece.

Şimdiden teşekkürler.

NOT: Bu arada hayatımda kullandığım en dandik modem Airties. Bir çok marka kullandım çekim gücü olsun kalite olsun koskoca bir "0". Bir daha modem alacak olursam Cisco'dan şaşmam! Airties çöpten öteye gidemez benim için.

sizin durum burada anlatılan yeni durumdan farklı gibi
    ilk 10 dakika hız yükseliyosa mtu yu biraz yükselterek kurtarabilirsiniz sanki

• Bir de belki paranoyak diyeceksiniz ama TTNET yetkilileri bu sayfayı takip edip çalışan MTU değerlerini engelliyor olabilirler mi acaba?

Bu nedenle bence bulduğumuz çalışan MTU'ları PM üzerinden yollarsak daha mantıklı olabilir.

Şu an bir kaç değer daha denedim torrentte 700 - 720 civarı hız alabildim ama dediğim gibi en fazla 10 dk sürüyor daha sonra 350kbps düşüyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael01

d-smart net kullanıyorum bana hiç akkyi geçtiniz diye mesaj gelmiyor :D

burası ttnet bölümü olduğu için ben ttnet üzerinden konuşmuştum
  • Mayısta tam hız aldığım MTU değeri bu ay işlemedi. Artırdım düşürdüm gene çalışmadı. 3 Mbit ile kapattık Haziranı
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airties RT-205 kullanıyorum, modem arayüzünden PVC ayarlarına giremiyorum. Sayfa yükleniyor olarak gösteriyor ama bir türlü girmiyor, beyaz sayfada kalıyor. Başka nasıl yapabilirim mtu ayarını?
  • iyide bu mtu değiştirmek sadece torrentte işe yarıyor, yerli siteler açılmıyor bile.
  • doping adsl kullanıyorum mtu işlemiyor modemin ara yüzüne baktığım zaman " ADSL Hızı(Kb/s): 798 / 2992 " olarak değiştiğini gördüm. direk santralden akk uygulanıyor. ttnet kullanırken hızım 3 mbite düşünce modemin ara yüzündeki hızda değişme olmuyordu mtu değiştirerek download yapıyordum.
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.