Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.379
Cevap
175
Favori
789.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

bu arayüzde ne köprü arayüzünü nede snmp yi bulabildim bilen varsa yardımcı olabilirmi
  • işe yarıyor yemin ederim ama hız düzen tutmuyor bi çıkıyo bi iniyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 23 Nisan 2012; 14:03:22 >
  • RT-204v2 için çözümü olan var mı deneyelim bi
  • RT-205 içinde uzaktan erişimi ve köprü ağ geçidini bulamadm
  • merhaba arkadaşlar, burdaki benzer uygulamaları ben de denedim, ancak indirme hızım zerre artmadı. modemde farklı görünse de uygulama hızı gerçekten göründüğü gibi değil, belki 1mbt ten bile düşük... bu nedenle yan yana dairelerde oturmamıza rağmen komşumla aynı neti kullanamıyoruz. demem o ki siz ne yaparsanız yapın, ttnet hızı arttırmadığı müddetçe çabalar beyhude.
    not: 2 notebookla yana yana aynı programı indirmeye başladık komşuyla ve benden 50 kat hızlıydı... fark, benim akk dolu, onunki daha 10 gb...
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsuka

merhaba arkadaşlar, burdaki benzer uygulamaları ben de denedim, ancak indirme hızım zerre artmadı. modemde farklı görünse de uygulama hızı gerçekten göründüğü gibi değil, belki 1mbt ten bile düşük... bu nedenle yan yana dairelerde oturmamıza rağmen komşumla aynı neti kullanamıyoruz. demem o ki siz ne yaparsanız yapın, ttnet hızı arttırmadığı müddetçe çabalar beyhude.
    not: 2 notebookla yana yana aynı programı indirmeye başladık komşuyla ve benden 50 kat hızlıydı... fark, benim akk dolu, onunki daha 10 gb...

Hocam sana yemin ederim modemde birşeylerle oynadım kendimde bilmiyorum tam olarak yani hatırlamıyorum ama buradaki arkadaşların dediklerini uygulamadım.Şuan 8 mbit ile indiriyorum ve 11:50 den beri filan böyle.Yani modemle alakası var kısacası.

• quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

quote:

merhaba arkadaşlar, burdaki benzer uygulamaları ben de denedim, ancak indirme hızım zerre artmadı. modemde farklı görünse de uygulama hızı gerçekten göründüğü gibi değil, belki 1mbt ten bile düşük... bu nedenle yan yana dairelerde oturmamıza rağmen komşumla aynı neti kullanamıyoruz. demem o ki siz ne yaparsanız yapın, ttnet hızı arttırmadığı müddetçe çabalar beyhude.

Hocam sana yemin ederim modemde birşeylerle oynadım kendimde bilmiyorum tam olarak yani hatırlamıyorum ama buradaki arkadaşların dediklerini uygulamadım.Şuan 8 mbit ile indiriyorum ve 11:50 den beri filan böyle.Yani modemle alakası var kısacası.

çıldıracağım arkadaş! isterim böyle olsun ama değil işte, o kadar uğraştım... siz o hıza bakmayın, indirme hızı aynı, isterseniz önce bir programı kaç dakikada indirdiğinize bakın sonra modemde o dediğiniz şeyleri yapın hız artmış görünürken indirme zamanına bakın, bende hep aynı... hız artmış görünürken bile... komşuyla da denedim, ama olmuyor...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

quote:

çıldıracağım arkadaş! isterim böyle olsun ama değil işte, o kadar uğraştım... siz o hıza bakmayın, indirme hızı aynı, isterseniz önce bir programı kaç dakikada indirdiğinize bakın sonra modemde o dediğiniz şeyleri yapın hız artmış görünürken indirme zamanına bakın, bende hep aynı... hız artmış görünürken bile... komşuyla da denedim, ama olmuyor...

SS le geliyorum hocam az sonra biraz bekle.

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Play Hard -- 23 Nisan 2012; 15:23:50 >

•  AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

lütfen yardım edin şimdi bu modemden hangi ayarları yapacağım.
  • modemim 5340 aylardır tr69 ve dns ip lerim modem arayüzünden değiştirdim ve 50 gb yi geçmeme rağmen şuan hızım 8 :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan_ronal

modemim 5340 aylardır tr69 ve dns ip lerim modem arayüzünden değiştirdim ve 50 gb yi geçmeme rağmen şuan hızım 8 :)

Lütfen Banada Yardım Edin Modemim Bu

Hangi Ayarları Yapacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turnike_85_85

quote:

modemim 5340 aylardır tr69 ve dns ip lerim modem arayüzünden değiştirdim ve 50 gb yi geçmeme rağmen şuan hızım 8 :)

öncelikle internet ve ordanda dns ayarları dedikten sonra ordaki ısp tarafından atanan dns sunucularını kullan işaretli ise onu kaldırıp şöyle yap

ilk dns

208.67.222.222
    dns2

208.67.220.220

dns3

198.153.194.1

kaydet deyin

sonra

yönetim tr-069 ayarı yazan yere tıklayın
    ve açılan sayfadaki ilk kutucuğu kaldırıp kaydet dedikten sonra reset atın modeme :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_ronal -- 23 Nisan 2012; 15:46:22 >

• RT-103 için yapılacak işlemler neler?
  • zxc10 w300 modem var bi bilgisi olan varmı
  • Şimdi bi çözüm varmı yokmu zyxel modemim var yapılacak bişe varmı
  • quote:

quote:

quote:

öncelikle internet ve ordanda dns ayarları dedikten sonra ordaki ısp tarafından atanan dns sunucularını kullan işaretli ise onu kaldırıp şöyle yap

ilk dns

208.67.222.222
    dns2

208.67.220.220

dns3

198.153.194.1

kaydet deyin

daha sonra

ve açılan sayfadaki ilk kutucuğu kaldırıp kaydet dedikten sonra reset atın modeme :)

teşekkürler usta ama hala 1 mbps çıkıyor speedtestlerde

• benim Yönetim bölümünde tr069 yok fakat hızım hala düşük =)
  • Benim zyxel modemim var herşeyi denedim ama olmadı.Boşuna zamanınızı kaybetmeyin bence.Birde airties rt103 modemde denedim onda da aynı oldu zaten komple dns değişmiyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ilk dns

208.67.222.222
    dns2

208.67.220.220

dns3

198.153.194.1

kaydet deyin

daha sonra

bide ben dmt programını kullanıyorum hani şu marjin değeri düşük olanlar için zorlayarak
    8mbit alma durumu ben o şekilde 8mbit alıyorum isterseniz burdan indirebilirsiniz
    ancak işlemci tutarmı bilmem direk indirme linkidir!

link:http://ul.to/kk9hw85b

kulanması basit programı açın
    dil olarak ingilizce
    annex tipi a

modemin ipsini yazın
    şifreniz yoksa şifre bölümünü silin connect diyin şifreniz varsa yazın şifreyi aynı şekilde connect diyip
    bağlandıktan sonra üstteki special seçeneğine tıklayıp
    ordan misc.options dedikten sonra gelen ekranda
    unlock experimental area (panel/last tab) seçeneğini işaretleyin ve save diyin
    sol tarafta info1 info2 gibi seneçekler var oranın en sonunda
    isimsiz bi seçenek var oraya tıkalyın adsl modu adsl2+ ve
    orda bi yukarı aşşağı yapmanız için bi seçenek var onu %10 en altta getirip
    apply/resync deyip modemin tekrar internete bağlanana kadar bekleyin ve speed teste girip hız testi yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_ronal -- 23 Nisan 2012; 16:09:20 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ilk dns

208.67.222.222
    dns2

208.67.220.220

dns3

198.153.194.1

kaydet deyin

daha sonra

bide ben dmt programını kullanıyorum hani şu marjin değeri düşük olanlar için zorlayarak
    8mbit alma durumu ben o şekilde 8mbit alıyorum isterseniz burdan indirebilirsiniz
    ancak işlemci tutarmı bilmem direk indirme linkidir!

link:http://ul.to/kk9hw85b

kulanması basit programı açın
    dil olarak ingilizce
    annex tipi a

modemin ipsini yazın
    şifreniz yoksa şifre bölümünü silin connect diyin şifreniz varsa yazın şifreyi aynı şekilde connect diyip
    bağlandıktan sonra üstteki special seçeneğine tıklayıp
    ordan misc.options dedikten sonra gelen ekranda
    unlock experimental area (panel/last tab) seçeneğini işaretleyin ve save diyin
    sol tarafta info1 info2 gibi seneçekler var oranın en sonunda
    isimsiz bi seçenek var oraya tıkalyın adsl modu adsl2+ ve
    orda bi yukarı aşşağı yapmanız için bi seçenek var onu %10 en altta getirip
    apply/resync deyip modemin tekrar internete bağlanana kadar bekleyin ve speed teste girip hız testi yapın.

yav zyxel moderm için kullanıcı adı şifre nasıl olcak sadece şifre var

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.