Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.379
Cevap
175
Favori
789.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • an itibari ile normal kullanımda akk limitine takıldım, bu saatten sonra torrent dowloadına başlayabilirim :D 300 de olsa sömürmeye devam :)
  • mtu kesinlikle çalışıyor arkadaşlar şuan steamden 850kb ile oyun indiriyorum.ama torrentte 400 ü geçmiyor
  • Teorik 16 megabit download 100 GB kota limiti ile ayin 22sinde kotaya girdim. inanilir gibi degil.

Baglantim 8 Megabit iken ortalama ayin yirmiyedisi gibi kotayi asarken, 16 Megabit ile ayin yirmiikisinde nasil basardim bilmiyorum. Alti ustu dunden beri birkac parcadan olusan 24 GB'lik dosyayi cekmeye calisiyordum ve bugun kotaya girdim. Siyirmak uzereyim.

Sozde 16 Megabit ile birak teorik 2 MB/s'yi , 1.5 MB bile gormemisken 100 GB kota limitiyle bu nasil oldu anlayamiyorum.

Ustelik hizin ne kadar yuksek olursa olsun herkesi 3 megabit'e sokmasi ayri bir sacmalik.

Lanet olsun!

• Ağustos ayında AKK'ler ve AKK sonrası hızlar güncellenecek. AKK sonrası 5 megabit yaparlar 10 yıl götürürler öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBearGrylls

mtu kesinlikle çalışıyor arkadaşlar şuan steamden 850kb ile oyun indiriyorum.ama torrentte 400 ü geçmiyor

Güncel mtu değerleri nedir?
  • 300-400
  • quote:

Orijinalden alıntı: GRaVeYaRD16

Ağustos ayında AKK'ler ve AKK sonrası hızlar güncellenecek. AKK sonrası 5 megabit yaparlar 10 yıl götürürler öyle

dostum kaynak varmı bu haber için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanx54

quote:

Ağustos ayında AKK'ler ve AKK sonrası hızlar güncellenecek. AKK sonrası 5 megabit yaparlar 10 yıl götürürler öyle

Evet var agustosta iyilestirme yapilacak akk sonrası hizda ama en fazla 3ü 5 yapicaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bo5nak -- 23 Mayıs 2016; 4:05:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanx54

quote:

http://pchocasi.com.tr/btk-adil-kullanim-kotasini-3-katina-cikartiyor/

50 GB AKK, 100 bilemedin en fazla 150 GB olarak güncellenir ( Bence 150 GB çok ideal, her gün yeni oyun indirmiyoruz sonuçta. Düz 200 yapsalar kimse ses bile çıkarmaz )

Açıklamada şöyle yazıyor: '' Özellikle AKN sonrası veri indirme hızlarının iyileştirilmesi... ''

Yani AKK sonrası 3 megabite düşürülen hız kesin olarak artacak. Tahminen 5-6 megabit verirler bence

Dipnot: Özellikle AKN sonrası diye belirtmiş ama normal AKN ( 50 GB ) artacak gibi şeyler söylememiş. Hayırdır inşallah

AKK'ler sabit kalmamalı kesinlikle

Eski haberleri okurken buldum.
    Bkz : Almanya
    AKK 550 GB
    Hız 30 mbps
    Fiyat 11€

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5888A84FC -- 23 Mayıs 2016; 4:39:11 >

• Hocam haklısın da 2026'ya kadar bu iş böyle yürüyecek. Özelleştirme süresi o zaman bitiyor

Estonya'da internet tamamen ücretsiz. Hatta anayasaya bile eklenmiş madde olarak

Bkz:http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/05/160504_estonya_internet

Yurt dışında yaşamak çok cazip geliyor bana artık. Sadece internet açısından değil, bir çok siyasi, ekonomik vb.. açıdan
  • Rekabet kurulu var, ucuz internet diye birşey mümkün değil Türkiyede, ancak halk karşı çıkarsa ve bu durumu protesto ederse şartlar değişir, öyle birşeyinde Türkiye gibi yarısı koyun bir ülkede pek mümkün olduğunu sanmıyorum. Türk Telekomu özelleştirmek nasıl bir aklı ürünüdür arkadaş, devlet, TSK dahi bu kurumun alt yapısını kullanıyor ve sen gidip özelleştiriyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5FE94EB4E -- 23 Mayıs 2016; 16:34:10 >
  • huawei i.in 1280 dan aşağı girilmiyor mtu değeri deneyip bulan bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stxanger

ya arkadaş 2 3 siteye bile giremez haldeyiz haber sitesi bile yavaş açılıyor bu normal bir olay değil cidden.

Aynı durum bende de var. Eskiden youtubede 720p ayarlayıp dolmasını beklerdim, hem internette gezinirdim. Şimdi ikisinden birini seçmek zorundayız
  • Huawei HG630a için mtu değeri nedir.
  •  AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

Üniversitenin eduroam denilen Wi-Fi'sini 1 gün kullandım. 720p video açtım. Ben 1 izlerken o 3 yüklüyor resmen, acayip hızlı tıkladığım anda akıyor herşey

Şu an evdeyim 2 megabit falan kullanabiliyorum. Ev üniye yakın olsa gerisini siz düşünün

• mtuyu uzun yıllardır kullanıyorum, ama public trackerlar'da doğru düzgün çalışmıyor. örneğin steam'den veya zamunda'dan 2.7mb/s hıza ulaşıyorum rahatça (24mbps internetim) ama rarbg, kat.cr tarzı public trackerlar da bu hıza ulaşmak ya çok uzun sürüyor yada hiç olmuyor. aynı sorunu yaşayıp herhangi bir çözümü olan var mı?

- seed ile ilgisi yok, bol seederli torrentlerde de durum aynı
    - farklı mtu değerleri denedim, yine de tam verim alamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 30 Mayıs 2016; 4:53:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

mtuyu uzun yıllardır kullanıyorum, ama public trackerlar'da doğru düzgün çalışmıyor. örneğin steam'den veya zamunda'dan 2.7mb/s hıza ulaşıyorum rahatça (24mbps internetim) ama rarbg, kat.cr tarzı public trackerlar da bu hıza ulaşmak ya çok uzun sürüyor yada hiç olmuyor. aynı sorunu yaşayıp herhangi bir çözümü olan var mı?

- seed ile ilgisi yok, bol seederli torrentlerde de durum aynı
    - farklı mtu değerleri denedim, yine de tam verim alamıyorum

Bende uzun yıllar mtu yu kullandım ama artık olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tenda modemde deneyen var mı ?
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Public tracker'da DHT'yi açıyor musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.