Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.378
Cevap
175
Favori
789.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eak101

Vodafone Süpernet Fiber 60 Mbit 150 GB Akn tarifesini kullanıyorum. Bu ay 220 GB'ı geçtim ama hala son hızla giriyorum. İnşallah geçici değildir bu durum Akn'yi hızlı bir şekilde yükseltsinler.

Alıntıları Göster
    süperonline hala 3 te . 5 yıldır dsmartnet kullanıyordum . 2 ay önce süperonline a geçtim . dsmartnet son 1 yıldır hiç düşürmüyordu hızı.. hata etttik fiber olduk da bok oldu
  • Rodin kullanıcısına yanıt
    speedtest gibi siteler manüpile edilip hız yüksekmiş giib gösterileibliyor.aynı şekilde sadece youtubenin gazının kısılması gibi.o yüzden hızlı bir sunucu üzeirndne dosya çekmek daha keisn çözüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: elr0hir

Arkadaşlar 24 mbit 75Gb fiber ttnet kullanıcısıyım modem Tilgin HG2331 bu modemde mtu ayarı kısmını göremedim bilgisi olan yardımcı olabilirmi acaba ??

Hiç uğraşma özellik kısıtlamalı bir modem, port dahi açamıyorsun.
    MTU ayarı sadece ttnet'ten bağımsız alınmış harici modemler ve adsl paketlerinde kullanılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sterilsenfoni

quote:

Orijinalden alıntı: elr0hir

Arkadaşlar 24 mbit 75Gb fiber ttnet kullanıcısıyım modem Tilgin HG2331 bu modemde mtu ayarı kısmını göremedim bilgisi olan yardımcı olabilirmi acaba ??

Hiç uğraşma özellik kısıtlamalı bir modem, port dahi açamıyorsun.
    MTU ayarı sadece ttnet'ten bağımsız alınmış harici modemler ve adsl paketlerinde kullanılabiliyor.

Alıntıları Göster
    2 gün önce AKK nedeniyle, internet hızım 3 megabite düşmüştü. Bu sayfada, geçici de olsa, tekrar hızın artığını sayenizde öğrendim. Ama hemen yine 3 megabite düştü ve AKK sayfası çıktı tekrardan.
    Tahmin ettiğim gibi, geçici bir durummuş. İnternet hızı gidip, geliyor, stabil değil yani. Her an tekrar 3 megabite düşebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasgesci -- 26 Şubat 2016; 17:49:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasgesci

2 gün önce AKK nedeniyle, internet hızım 3 megabite düşmüştü. Bu sayfada, geçici de olsa, tekrar hızın artığını sayenizde öğrendim. Ama hemen yine 3 megabite düştü ve AKK sayfası çıktı tekrardan.
    Tahmin ettiğim gibi, geçici bir durummuş. İnternet hızı gidip, geliyor, stabil değil yani. Her an tekrar 3 megabite düşebilir.

Alıntıları Göster
    Şu an itibari ile internet hızı 3 megabite düştü.
  • quote:

Şu an itibari ile internet hızı 3 megabite düştü.

Alıntıları Göster
    Sonunda 3Mbit e düşecek tabii. Akn devrede olmaması geçici bir durum zaten, işleri bitince devreye alacaklar tabii.

Hızları düşenler modemi kapatıp açsın, yeniden yükselme ihtimali var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:DONANIMHABER:.

Sonunda 3Mbit e düşecek tabii. Akn devrede olmaması geçici bir durum zaten, işleri bitince devreye alacaklar tabii.

Hızları düşenler modemi kapatıp açsın, yeniden yükselme ihtimali var.

Alıntıları Göster
    Modemi kapatıp, tekrar açmak işe yaramıyor.
  • quote:

Modemi kapatıp, tekrar açmak işe yaramıyor.

Alıntıları Göster
    Bende'de bir hızlanma oldu son iki üç gündür herhangi bir ayar yapmadım ya sistemi bozdular büyük ihtimalle yada inşallah bu olur akk kaldırılmış olabilir tarzı haberler çıkmaya başladı umarım doğrudur.
  • Arkadaslar mtu ayarlarini yaptiktan sonra bugun internetim gitti yine 1492 yapayim dedim hala ayni napmam lazim suanda internet yok acilll
  • Superonline hg253s modemde mtu yapan var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

Superonline hg253s modemde mtu yapan var mi?
    zyxel vmg3312-b10b modem de akk yi kaldıra biliyorum :)) rainbow six siege key hediye edenle bilgimi paylaşa bilirim ! AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)
    Bu mesaja eklenen görseller:

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

• Mertcanoa kullanıcısına yanıt
    vereceğin bilgi belki de sakız etmez. yüzeysel bahset bakalım. mtu değiştirerek yapıyorum deme çok gülerim. üstelik ağzımla değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qontak0

vereceğin bilgi belki de sakız etmez. yüzeysel bahset bakalım. mtu değiştirerek yapıyorum deme çok gülerim. üstelik ağzımla değil.
    BEYLER BU AY 300GB INDIRMEME RAGMEN 3-4 GUNDUR FULL HIZDA INDIRIYORUM SANIYORUM AKK'YI DEVRE DISI BIRAKTIM.
    AMA NASIL YAPTIGIMI SOYLEMEM AHAHAHAHAH SÜRÜNÜN SİZ AHAHAHA
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

BEYLER BU AY 300GB INDIRMEME RAGMEN 3-4 GUNDUR FULL HIZDA INDIRIYORUM SANIYORUM AKK'YI DEVRE DISI BIRAKTIM.

Alıntıları Göster
    TP-LINK kullanan arkadaşlar MTU değerlerini paylaşabilirler mi?
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_114758372/tm.htm

Komikmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

TTNET'in sunucuları güncellemesinden dolayı kalkan AKK'den bunu mu yazdın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5888A84FC -- 29 Şubat 2016; 0:28:24 >
  • qontak0 Q kullanıcısına yanıt
    :)) Yüzeysel olarak da bahsettim ya sen yazdıgımı bidaha oku bence...
  • Bir cok sitede forumda falan filan akk kalktı mı? akk kalktı diye haber çıktı ama kimsede demedi, türk telekom sunucularını güncelledi :)) hatta türk telekomun sattıgı modemlerin hepsine o tarih o saat itibaren firmware güncellemesi geldi :)) lakin gel görki kimsenin haberi yok, millet türk telekom uzaktan güncellemeden siz de girin modeminizin, markasına modeline göre firmware güncellemenizi yapın ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcanoa -- 29 Şubat 2016; 1:28:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

Bir cok sitede forumda falan filan akk kalktı mı? akk kalktı diye haber çıktı ama kimsede demedi, türk telekom sunucularını güncelledi :)) hatta türk telekomun sattıgı modemlerin hepsine o tarih o saat itibaren firmware güncellemesi geldi :)) lakin gel görki kimsenin haberi yok, millet türk telekom uzaktan güncellemeden siz de girin modeminizin, markasına modeline göre firmware güncellemenizi yapın ...
    Bir kaç gündür AKK olmadığı halde, internette çökme, aşırı yoğunluk olmadı. AKK olmasa, internet trafiği tıkanır yalanı da böylece ortaya çıkmış oldu.
    Maksat, T.Telekom daha fazla para kazansın.
  • hasgesci H kullanıcısına yanıt
    1 trilyon kere söyledik bir daha söyleyelim. bütün ttnet kullanıcıları aynıanda tam hız kullansa bile bant genişliği yüzde 30 u geçmesi mümkün değil. millet zannediyorki altyapı yetmediği için para ödeyip server güncellemek zorunda kalacaklarını zannediyor :D şimdi sen toplam kullanım yüzde 10 iken buna atıyorum 1 milyar dolar ödüyorsan herkese 16 mbit verip yüzde 30'a çıkartıp neden 2 milyar dolar fazla veresinki olay bundan ibaret. ttnetin müdehaleside zaten bantgenişliğini azaltmaya yönelik. yoksa sizin korsan indirmeleriniz ttnetin şeyinde bile olmaz. ttnet bantgenişliğine sabit fiyat ödemediği için nekadar az kullanım olursa onlar okadar kar elde ediyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.