Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.379
Cevap
175
Favori
788.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ghostweb

bişeyler yapıyolarlar. bu açıklarıda tek tek kapatacaklar gibi geliyor.ttnet yazılım mühendisleri bu forumlarda mesajları tek tek inceliyor bir ipucu arıyor haberiniz olsun.

Helal olsun sana kanka valla, iyi yakalamışın açığı. Bu akk yi alt edecek olan biri varsa oda sensin. Merakla gelişmeleri takip ediyorum. Başgan şuan çalışan akk bugu var mı ? Meraktan soruyorum
    Helal olsun sana kanka valla, iyi yakalamışın açığı. Bu akk yi alt edecek olan biri varsa oda sensin. Merakla gelişmeleri takip ediyorum. Başgan şuan çalışan akk bugu var mı ? Meraktan soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇevreMühendisi -- 27 Kasım 2015; 1:39:32 >
  • ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    var tabiyki çalışan açık ama onuda söylersem bu sefer bende giremem :D artık onla ilgili ipucu bile vermemem lazım bu adamlar bizim yazdıklarımızdan yararlanıp açığı kapatıyorlar bunun ilgili özel birimleri bile var.
  • SAVE ismi işte aşağıdaki menü yani
     AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 25 Kasım 2015; 12:30:41 >
  • ghostweb kullanıcısına yanıt
    hocam benim modemde bundan hangi ayarları yapıcam
  • ben de aynı modem için mtu değerlerini ararken sizin yazınıza da denk geldim. fakat yabancı sitelerdeki sayıları deneyerek buldum. hala aynı modemi kullanıyorsanız 1400 olacak...
    kaydettikten sonra aynı sayfadan yeniden başlatmayı unutmayın...
    işin iyi yanı internette de rahat rahat gezebiliyoruz aynı mtu ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

SAVE ismi işte aşağıdaki menü yani
     AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

Adamin dibisin bendede bu modemden var. Bu mtu yu alt edersen sen alt edersin basgan. Adamin dibisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her sistemin bir açığı vardır.
    açıkları kapatsalar bile sonunda 1 açık yine kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 25 Kasım 2015; 14:30:22 >
  • zyxel VMG3312-B10B çözümü var mı ?
  • Youtube mtu videolarıyla dolu. Çoğu da 8-9 yaşında veletler. Öyle bir başlık atıyor ki sanarsın dünyayı kurtarıyor :) 5 dakika önce başka bir videoda öğrendiği mtu değiştirmeyi hemen bandicam'in ücretsiz versiyonunu açıp bir de kendi kaydedip salıyor diğerlerinin yanına. Bir nevî bakın ben de yapabiliyorum gösterişi. Mühendisler de gurur yaptı haliyle. Çoluğun çocuğun maskarası olduk diye :) mtu işine fransız olanlar, fixlendikten sonra deneyip duracak oradakileri. Bu saatten sonra bu kadar kolay yöntem beklemesin kimse. O bir kere olurdu, oldu bitti. Hem bundan sonra taktikler kolay kolay nete de düşmez çoğu kişi kendi yağında kavrulur. Sözüm mühendislere; bu kadar ah alıyorsunuz çocuğunuzdan çıkar bakın :D Bırakın gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BANSHE

quote:

Orijinalden alıntı: LastMohikann

zyxel VMG3312-B10B çözümü var mı ?

aynı modem var , daha geçen aylarda 392 yaparak çözmüştüm 2 gün sürdü maceram :D

hayir bayagi garip superonlinede internet gidip geliyordu akk gecerken nadir geciyordu o da. ttnet 200gb oldugu an dnslerinden midir nedir direk hiz dusuyor ve hic internet kopmadan. yani modeme 50mbit hizim hala geliyor fakat ttnetin verdigi modem beni 3mbit e yonlendiriyor

• mafiozo M kullanıcısına yanıt
    üstteki 1400 hocam alttaki 1480 nasıl hangi değerleri girdiniz anlatabilirmisniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

akk karşı değilim olması gerekiyor ama kota en az 100 gb olması gerekiyor zaten kotayı aşanların %90+ sı öğrenci yada işsiz takımı....alt komuşunun akk den haberi bile yok bir bakıyom adam ayda 25 bile geçmiyor....boş aylaklara pc başında ömür tüketenlere çok az tabi

Sanırım Ağaoğlu gibi sürekli toplantılarda bulunan oldukça kariyerli ve aktif bir beyefendisin ki ne bir film izlemeye ne de açıp biraz klip izlemeye vaktin oluyor...

2015 yılını bitirmek üzere olduğumuzun farkindasın değil mi?
    AKK'ı sadece işsiz ve öğrenciler için gerekli görmüşsün ama artık 1080p bir film izlemek istediğinde tek filmin 15-20 gb olduğunu biliyorsun sanırım.

Akşamları iş dönüşü HD bir film açıp ailece izlemek herkesin hakkıdır sanırım.
    Bu da AKK'nın düşük sınırını eleştireni işsiz ve aylak biri yapmaz sanırım!

• piyanist2014 P kullanıcısına yanıt
    cancağızım internetten korsan film ve oyun indirmek bizim kanunlarımıza bilişim suçlarımıza gorede suç zaten burası texas değil yasal indiriyorum deme kargalar gak layarak güler..hatta biri seni kasten şikayet ederse evini polis basar pcni cartı curtunu herşeyini toplar incelemeye götürür bir güzel mahkeme kapılarında indirirsin...yine derim kotayı aşanların çok büyük coğunlu hat sahibi bile değil çoğunluğu öğrenci veya işsiz...kısaca tınlayan yok şikayetleri bu nedenlerden..ben şahidim çalıştığım sürece genelde çocuklar arıyor şikayetçiyim hat sahibi kim diye soruyolar babam %85+ boyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Kasım 2015; 13:37:31 >
  • bu ttnet zihniyetimi hıc düşünmüyormu akk nedir arkadaş internet veriyorsun bide gelmiş kısıtlama veriyorsun sankı akk kaldırınca ttnet in interneti tükenecek
    önümüzdeki sene ile 4k dahada yayılacak sımdı andorid tvlerde cıktı akk ye takılmıs bır adam tv ile youtube bi 4k acsında görelim noluyor doluyormu sen hem teknoliji diyorsun hemde kısıtlıyorsun insanı akk gectıkten sonra ne 1080 nede 720p fılm acılıyor acılmıyorkı

ne kadar yazı yazsakta şikayet etsekte bu böyle olmicak arkadaşlar senelerdir aynı şimdi adamlar hızları düşürüyor dikkat ediyorsanız
  • Dün kotayı aşınca hızım sabah 3 düşmüştü ama bu sabah garip şekilde hızım tekrar yükselmiş. Kimi ay nedense düşen hızım bir günlüğüne geçerli olmak üzere 6-7 saatliğine tekrar yükseliyor sonra tekrar düşüyor. Bu neden oluyor çözemedim. TTnet kendi mi yapıyor yoksa sistemde bir arıza mı oluyor anlamadım.
  • Arkadaslar ocak 2016 dan itibaren akn sonrasi hiz dusumu sistem uzerinden olacak yani akn sonrasi modemlere 3mbit hiz verilecek, kesin bilgidir. Birazdan caps ekleyecegim

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

Arkadaslar ocak 2016 dan itibaren akn sonrasi hiz dusumu sistem uzerinden olacak yani akn sonrasi modemlere 3mbit hiz verilecek, kesin bilgidir. Birazdan caps ekleyecegim

Senin yazdığın uygulama bizde uzun zamandır çalışıyor, AKK de dakikasını bile kaçırmıyorlar, hemen kota başlıyor. Modemi açıp kapamaya bile gerek kalmıyor artık, otomatiği başlamışlar.
    Bizler seçim zamanında bu isteklerimizi dile getirseydik, bu gün belkide daha iyi şartlarda internet hızımız yada daha adil kotamız olurdu.
  • Kraldan çok kralcı olanları bir türlü anlayamadım. Bir kurumun kullanıcılarını takmamasını sevinenler var yahu. Çok enteresan. Umarım siz de hizmet aldığınız kurumlar tarafından dinlenmezsiniz.

Bu TTNET denilen kurum; NETLİMİTSİZ adı altında internet satıp 50 GB AKK'dan sonra hızı 3 MBİT'e düşürmüyor mu? Koskoca firmanın yaptığı şark kurnazlığına bakın. Yazık...

SUPERONLİNE, UYDUNET gibi firmaların altyapılarının ülkeye yayılmasını engellemiyor mu?

Bir firmayı tekel oldu diye zil takıp oynayanlar var. Çok komiksiniz gerçekten.

AKK'yı geçtim. Bu firmanın çalışanları kullanıcıya direkt yalan söyleyebiliyor bilip bilmeden. İki kişi geldi eve nette sıkıntı varken. Bana diyor ki bu modem 14 MBİT hız alamaz. Modem desteklemiyormuş. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bu işte. Yahu dedim bu modem ile ne zamandır 14 MBİT hız alıyordum ben, şimdi mi almamaya başladı? Kaldı öyle. Bu insanlar teknik destek veriyor işte. Öyle hemen de gelmiyorlar eve bu arada. Telefon etmeniz lazım, tweet atmanız lazım. Öyle kolay değil teknik destek alabilmek bu firmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 26 Kasım 2015; 19:27:15 >
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt

Yavaş hizmet verdikleri konusunda sizi destekleyen bir örnek vereyim. 2 sene önce 8 MBit kullanırken netimde sıkıntı olmuştu sorunun ne olduğunu anlamaları 2 haftadan uzun sürdü. Belli saatler arasında net sürekli gidip gidip geliyordu. İki hafta içinde binaya 4-5 sefer gelmişlerdi ama son geldiklerinde zahmet edip binanın içindeki kutudan daireye yani modeme gelen kablonun modeme giren ucunu bir cihaza bağlayıp bakınca sorunun ne olduğunu anladılar. Binanın içindeki kutuda bulunan benim hattıma gelen hız 100 Mbit iken modeme gelmesi gereken hız 8 iken modeme gelen hız daha düşük çıkmıştı. O vakit kabloda arıza olduğu anlaşıldı. Kabloyu değiştirin düzelir dediler. Ama bulduğumuz elektrikçi 1 hafta boyunca gelmeyince bir baktım telekom taşeron firmasını yollayıp kabloyu değiştirdi. Yani internet sorunu 3 hafta da ancak çözülmüştü. 8 Mbit internetim vardı ama ben en fazla 2 ile bağlanıyordum. Ttnet hzı yükseltince bağlantı gidiyordu.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Netin durumu çoğu yerde bu şekilde aslında. İnsanlar 8 MBİT hız alacak diye net bağlatıyor, hızını yükseltiyor. Nette kopma olunca müşteri hizmetlerini arıyor. Müşteri hizmetleri hızı düşürüyor, tamam düzeldi, diyor. Zaten dikkat ederseniz paketlerde 8 MBİT'e varan, 16 MBİT'e varan hızlardan söz ediliyor. O hız vaat edilen hıza varırsa varıyor, varamazsa altyapı suçlu, modem suçlu. Bizim binada da kablolarda sıkıntı var. TTNET çalışanları biz yapmıyoruz, elektrikçiye gidin diyor. Bina kablolarına onlar bakmıyormuş. İyi, tamam, siz bakmıyorsunuz da neti sağlayan siz olunca sizi arıyoruz otomatikman. Eski binalarda ne oldu bilemiyorum ama yeni binalarda anlaşma yapın da siz bakın bu işe çünkü bu işin geri dönüşü de size olacak. O kabloyu kimin döşediğini ben nereden bileyim? Ben hizmet aldığım firmaya bakıyorum ve sorunumun o firma tarafından çözülmesini bekliyorum. Tabii kablolarda sıkıntı olduğu anlayana kadar bir sürü telefon görüşmesi, tweet atılıyor. Şaka gibi.

SUPERONLINE'ı arıyorum, sizin bölgeye hizmet vermiyoruz diyor. ADSL hizmeti veriyorlarmış. Yine aynı yola çıkıyoruz. AKK'yı da geçtim artık kaç kişi doğru düzgün hizmet alıyor?
  • 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.