Şimdi Ara

AKK İptal Etmek (Çözüm) (İŞE YARIYOR) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
25
Favori
120.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Drake_

Arkadaşlar sabahtan beri bir çok torrent ve oyun sitesinin forumlarında böyle bir şey çalkalanıp duruyor ne kadar doğru bilemem ama modemde yapılan bir kaç ayarla 1 mbit'e düşmüş internet hızlarını tekrar eski hızlarına getirdiklerini söyleyenler var. Bunu deneyemedim şimdi bir link ekleyeceğim:

http://www.oyuncehennemi.com/adil-kullanim-kotasina-cozum100-t973422.html

Sanırım kaynak burası, bilgili arkadaşlar inceleyip denerlerse ve sonuçları yazarlarsa çok makbule geçer. Özellikle Superonline Tilgin kullanıp da deneyen olursa çok memnun olurum.

quote:

Arkadaşlar merhabalar. Arap Telekom, bu ay ilk defa bana adil kullanım kotası uyguladı. !.6 MB/s den 123 KB/S ye düştüm malesef. Fakat netten baktığımda buna bir çözüm buldum
    http://bilecikrehber.net/adil-kullanim-kotasina-kesin-cozum

sayfasında yazının sonunda diyor ki
    "Ve işte çözüm yolu:

Yaptıgım ayarlarla en sonunda bu işin cözümünü buldum.. yaptigım 5 gunluk arastırma sonucu hattaki hızın aynı kaldıgı sadece modeme yapılan dısardan bir mudehale ile hızı kestiklerini anladım.peki neye gore kesiyolar
    1-mac adresi olabilirdedim mac adresi degiştim
    2-pc adına göre olabilir dedim pc adını değiştim
    3 sıra geldi modeme arayüz ayarlarından internet kısmına girin ve köprü arayüz yönlendirmesini iptal edin ayrıca modeme dns ekleyin sonrada kaydedip modemi yeniden başlatın"

Fakat benim Airties RT-211 modemimde böyle bir seçenek yok. Mutlaka bunu ayarlamak mümkündür fakat ben bulamadım henüz. Bana yardımcı olabilecek varsa kendilerine müteşekkir olurum

Not: IDM ile dl yaparken ilk başlattığım anda 600e çıkıyor fakat sonradan 110a dğşğyor. Kesinlikle bu durumda modem üzerinden yapılabilecek bir şey var gibi geldi bana..

http://www.wardom.com.tr/adil-kullanim-kotasina-cozum-ariyorum-t530231.html

Test eden üyelerimizden birisinin mesajı:

quote:

Orijinalden alıntı: Kemâl

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

airties modemlerde "Adsl modu" olan secenek. orada hepsi seçili olmayacak. sadece Adsl2 seçili olması gerek.
    Dedigim gibi sabit kalmiyor airtieslerde düşüyor hatta az önce biraz karıştırdım 800 üzerini gördüm torrentte yaklaşık 30 saniyede olsa da

YUUH ALLAH RAZI OLSUN HACII BU NEDIR LAAAAN ABOOOOOOOOOOOOOOOOU
     AKK İptal Etmek (Çözüm) (İŞE YARIYOR)

SEÇENEĞİDE GÖSTERİYİM
    ÖNCEDEN OTOMATİKTİ ADSL2+ YA GETİRDİM

Arkadaşlar bilecikrehber sitesindeki Ahmet ER de benim wardomda linki verilmiş konunun sahibi Cızız Kırayst ta benim. Laf anlatacağım diye kafayı yedim wardomda kimseye anlatamadım. Adsl modunu değiştirmek size 45 sn kadar bir hız yükselmesi sağlar, burada adsl modu yerine gidip mesela açık olan nat özelliğini yada firewall özelliğini kapatsanız, yada kapalıyken açsanız, gene bi 45 sn hızınız yükselir. ADSL moduyla ilgili değil herhangi bir şekilde ppp sinyalinin anlık kesilip geri gelmesiyle ilgili bu durum. Uygun bir modem buldum bu ay kotalanır kotalanmaz deneyeceğim bunu. Fakat konuyu pek fazla dillendirmeseniz daha iyi...

• quote:

Orijinalden alıntı: 262272

quote:

Orijinalden alıntı: Drake_

Arkadaşlar sabahtan beri bir çok torrent ve oyun sitesinin forumlarında böyle bir şey çalkalanıp duruyor ne kadar doğru bilemem ama modemde yapılan bir kaç ayarla 1 mbit'e düşmüş internet hızlarını tekrar eski hızlarına getirdiklerini söyleyenler var. Bunu deneyemedim şimdi bir link ekleyeceğim:

http://www.oyuncehennemi.com/adil-kullanim-kotasina-cozum100-t973422.html

Sanırım kaynak burası, bilgili arkadaşlar inceleyip denerlerse ve sonuçları yazarlarsa çok makbule geçer. Özellikle Superonline Tilgin kullanıp da deneyen olursa çok memnun olurum.

quote:

Arkadaşlar merhabalar. Arap Telekom, bu ay ilk defa bana adil kullanım kotası uyguladı. !.6 MB/s den 123 KB/S ye düştüm malesef. Fakat netten baktığımda buna bir çözüm buldum
    http://bilecikrehber.net/adil-kullanim-kotasina-kesin-cozum

sayfasında yazının sonunda diyor ki
    "Ve işte çözüm yolu:

Yaptıgım ayarlarla en sonunda bu işin cözümünü buldum.. yaptigım 5 gunluk arastırma sonucu hattaki hızın aynı kaldıgı sadece modeme yapılan dısardan bir mudehale ile hızı kestiklerini anladım.peki neye gore kesiyolar
    1-mac adresi olabilirdedim mac adresi degiştim
    2-pc adına göre olabilir dedim pc adını değiştim
    3 sıra geldi modeme arayüz ayarlarından internet kısmına girin ve köprü arayüz yönlendirmesini iptal edin ayrıca modeme dns ekleyin sonrada kaydedip modemi yeniden başlatın"

Fakat benim Airties RT-211 modemimde böyle bir seçenek yok. Mutlaka bunu ayarlamak mümkündür fakat ben bulamadım henüz. Bana yardımcı olabilecek varsa kendilerine müteşekkir olurum

Not: IDM ile dl yaparken ilk başlattığım anda 600e çıkıyor fakat sonradan 110a dğşğyor. Kesinlikle bu durumda modem üzerinden yapılabilecek bir şey var gibi geldi bana..

http://www.wardom.com.tr/adil-kullanim-kotasina-cozum-ariyorum-t530231.html

Test eden üyelerimizden birisinin mesajı:

quote:

Orijinalden alıntı: Kemâl

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

airties modemlerde "Adsl modu" olan secenek. orada hepsi seçili olmayacak. sadece Adsl2 seçili olması gerek.
    Dedigim gibi sabit kalmiyor airtieslerde düşüyor hatta az önce biraz karıştırdım 800 üzerini gördüm torrentte yaklaşık 30 saniyede olsa da

YUUH ALLAH RAZI OLSUN HACII BU NEDIR LAAAAN ABOOOOOOOOOOOOOOOOU

SEÇENEĞİDE GÖSTERİYİM
    ÖNCEDEN OTOMATİKTİ ADSL2+ YA GETİRDİM

Arkadaşlar bilecikrehber sitesindeki Ahmet ER de benim wardomda linki verilmiş konunun sahibi Cızız Kırayst ta benim. Laf anlatacağım diye kafayı yedim wardomda kimseye anlatamadım. Adsl modunu değiştirmek size 45 sn kadar bir hız yükselmesi sağlar, burada adsl modu yerine gidip mesela açık olan nat özelliğini yada firewall özelliğini kapatsanız, yada kapalıyken açsanız, gene bi 45 sn hızınız yükselir. ADSL moduyla ilgili değil herhangi bir şekilde ppp sinyalinin anlık kesilip geri gelmesiyle ilgili bu durum. Uygun bir modem buldum bu ay kotalanır kotalanmaz deneyeceğim bunu. Fakat konuyu pek fazla dillendirmeseniz daha iyi...

Bekliyoruz guzel calısmalarını

• ttnet ordan hızı kesdikden sonra, sen burdan ne yaparsan yap bi şey değişmez ki

Yanlışım varsa düzeltin lütfen....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

ttnet ordan hızı kesdikden sonra, sen burdan ne yaparsan yap bi şey değişmez ki

ben de öyle tahmin ediyorum.%95 öyle olması lazım.Herkesin tarifesi,kotası tek bir merkezden yönetilir bence.Bu yaptıkları şey onların merkez tarafından bulunmasını bir müddet görünmemesini sağlıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killerjackal

quote:

ben de öyle tahmin ediyorum.%95 öyle olması lazım.Herkesin tarifesi,kotası tek bir merkezden yönetilir bence.Bu yaptıkları şey onların merkez tarafından bulunmasını bir müddet görünmemesini sağlıyor olabilir.

Hocam iyi diyorsunuz da :)
    İşin garibi böyle dediğiniz gibi merkezi bir sistemden oynama olmadan (Yani tabiri caizse gelen suyu merkezden kesiyorlarsa biz burada vanayı köklesekde damla damla gelir) mantığı doğru değil.Eğer öyle birşey olsa 10dk 1mb veri aktarımı yapanların deposu mu var?
    Bence kesinlikle modem ara yüzüne otomatik olarak yapılan bir sistem(oynama) var gibi duruyor.Bu ay benim AKK gene uyğulamaya girdi :) (Ki geç girdi biraz :D)
    Girenler uğraşırsa belki çözüm bulabilir ama kısmet tabi TTNET de boş durmuyordur bence bunu dediğiniz gibi yapmaya çalışıyordur ya da yapacaktır

• Bence bu olay şehir efsanesine dönüşecek. Belki de böyle birşey asla yapılamıyor. Yapan 3-5 kişide amcaoğluna yapıyodur
    Ya modemler kapatılacak (kim bundan vazgeçebilirse)
    Ya birkaç babayiğit çıkacak 'lan böyle internet olmaz ki! İnternet kabloyla, ışıkla değil suyla daha hızlı olur' diyecek
    Yada iç savaş çıkacak tüm santraller bombalanacak.

Bu gibi şeyler olmazsa bu 'internet patronlar' plazalarında oturup kokteyllerinden bir yudum alarak şehr-i seyire dalarken. 'Ne para basıyoruz beyler be!' demeye devam edecekler.

Bizde sabah/akşam modeme parmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyberL0RD -- 18 Mayıs 2012; 2:06:02 >

• MODEME PARMAK
  • bize köroğlu lazım TTNET Beyine karşı (robinhood da olur)
    ttnetten alıp bize hakkımızı verecek
    redhack de susturdular galiba
  • quote:

Şöyle bir mesele var modem ilk bağlandığı an tam hız alıyor sonra hız düşüyor. Bir şekilde ilk anda yakalanmamayı sağlarsan sıkıntı olmaz.
  • Takip.
  • bunu fiber internet için uygulayabilir miyiz?
  • Herşey hazır valla. Birde ftp server kursaydık dosyalara rahat rahat bakardık.

• Türbeye gidip çaput bağlayın yaptıklarınızdan daha yararlı olur.

7 sayfa konu olmuş bir de.
  •  AKK İptal Etmek (Çözüm) (İŞE YARIYOR)

az önce oldu bu.. inşallah böyle devam eder.. 1 gün sürse yeter bana..

google filanda açtı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedinumara -- 28 Mayıs 2012; 20:33:43 >
  • limit sistemi kablo internet modeli ise ki bana öyle geliyor bunu aşmanın yolu var. kablonette bir çok insan yapıyor bunu modemin tftp serverlarındaki yazan hız limitini istediğiniz hız ile değiştirdikten sonra tftp serverının haberleşmesi için olan adreside kendi makinaniza yönlendiriyorsunuz ve limitten kurtulmuş oluyorsunuz. fakat internet sunucunuzun bu yaptığınız şeyi bulması çok zor değil(kablonet için bu böyle, tr içinde geçerli.adsl sunan şirketleri bilemiyorum). savcılık falan uğraştırıyorlar daha sonra. modem arayüzlerinde bulunan hızlar 1mbitten fazla olduğundan kullanılan sistemin bu şekilde olduğunu zannediyorum. kalıcı bir çözüm bulunabilinir ama pek tftp işlerinden anlamadığım için modemin config dosyasına ulaşamadım belki bilen birileri vardır ve ilgilenir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fmea -- 28 Mayıs 2012; 21:22:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoRd1N

Herşey hazır valla. Birde ftp server kursaydık dosyalara rahat rahat bakardık.

Bu yaptığın olay nedir hocam?
  • airties modem kullanıyorum ama ayar bölümü farklı gözüküyor benim pc de. nasıl ayar çekecez bilgisi olan bi arkadaş bekliyorum. saolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

bunu fiber internet için uygulayabilir miyiz?

Muhtemelen
    Ancak bize verdikleri cihazların şifreleri olmadığı için yapamazsınız.
    Şifreleri ancak bizim router lardan kablo bağlantısı ile zorla alabiliriz gibi geliyor bana. cihazların hepsinde thelnet için pinleer var kablo ile onlara bağlanıp belki şifreler alınırsa olur.
  • SAÇMALAMAYIN BEYLER ÇÖZÜMÜ YOK BUNUN
  • BEyler hani min. hız 3 mbit olacaktı ? Öyle bir konu başlığı vardı ? Superonline/Fiber kota aşımı şuan 1mbit alıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.