AÖF 2013-2014 Öğrenim Yılı Sonu... ( 2014-2015 Dönemine Hazırlık )
11374 Cevap623483 Görüntüleme104 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     36 [38] 40 41 42 43 44 45      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

280 Mesaj
10 Ocak 2013; 20:18:29 

quote:

Orijinalden alıntı: zelica

http://yillik.eogrenme....du.tr/Portal/Giris.aspx

Burada sadece sorular var. Benim işaretlidiğim şıkları öğrenmenin bi yolu yokmu acaba ?

508 Mesaj
10 Ocak 2013; 20:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: hancii05

Burada sadece sorular var. Benim işaretlidiğim şıkları öğrenmenin bi yolu yokmu acaba ?

20 gün sonra sonuçlardan bahsedıyorsun sanırım

280 Mesaj
10 Ocak 2013; 20:21:51 

quote:

Orijinalden alıntı: evinda

Yok oda değil, neyse :D

1124 Mesaj
10 Ocak 2013; 20:40:35 

quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

Arkadaşlar bu klavuzda ki yazı ne anlama geliyor çözemedim

Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve
programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dö-
nüşüm Tablosuna (Tablo I/a) göre yapılarak not
durum belgesinde (transkript) gösterilir ve Genel
Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu
ile gösterilir.

Yani önceki senelerdeki aldığın derslerden 50 nin altındakiler. Yeni sistemde FF olarak geçecek. O dersleri yeniden alacaksın.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

Açıköğretim ile ilgili Güncel Durumlar

5179 Mesaj
10 Ocak 2013; 22:15:22 

quote:

Arkadas sorularin dogru cevaplarini soruyor sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

seat ibiza 1.6 stella kırmızı

Nokia c6-01
İpod Touch 4. nesil beyaz

2 Mesaj
10 Ocak 2013; 23:16:15 

quote:

Orijinalden alıntı: hancii05

hocam sol taraftaki bölümde e kitap yazıyo onu tıklayınca karşına 3 tane sekme açılacak orda 01:Açıklama sekmesine tıkla nasıl yapman gerektiği yazıyo ders kodunla,cevap anahtarı kodlarını eşleştirerek ortalama alman gereken notu üç aşşa beş yukarı hesaplayabilirsin.tabi sınavda işaretlediğin şıkları hatırlıyorsan.

Hep denedin hep yenildin.Olsun,gene dene gene yenil..Daha iyi yenil!

Samuel Beckett.

2 Mesaj
10 Ocak 2013; 23:32:47 

Arkadaşlar okulun sitesini karışık bulup anlayamadıysanız eğer aşağıdaki linkten gayet basit bi şekilde sorularla cevap anahtarlarına ulaşabilirsiniz kolay gelsin.

http://aofisletme.biz/c...is-sorular-4-sinif.html

Hep denedin hep yenildin.Olsun,gene dene gene yenil..Daha iyi yenil!

Samuel Beckett.

659 Mesaj
10 Ocak 2013; 23:36:02 

quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

Yani önceki senelerdeki aldığın derslerden 50 nin altındakiler. Yeni sistemde FF olarak geçecek. O dersleri yeniden alacaksın.

Adamların açıklaması kafa karıştırıyor , kaldığın dersi tekrar göreceksin deseler olacak

2428 Mesaj
11 Ocak 2013; 15:00:32 

badem bıyıklıların hazırladığı sınavlar bu kadar olur. çoğu doğru şık bile eksik verilmiş soru cevap usulü çalışanları çok kolay yanıltıyor. iktisat 3 ten girdim resmen rezalet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tizar -- 11 Ocak 2013; 15:01:23 >

I AM THE SWORD IN THE DARKNESS

55 Mesaj
11 Ocak 2013; 15:48:10 

quote:

Orijinalden alıntı: tizar

badem bıyıklıların hazırladığı sınavlar bu kadar olur. çoğu doğru şık bile eksik verilmiş soru cevap usulü çalışanları çok kolay yanıltıyor. iktisat 3 ten girdim resmen rezalet.

+1

68 Mesaj
11 Ocak 2013; 18:51:12 

Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor kızlar?

1193 Mesaj
11 Ocak 2013; 20:10:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Skyforge

Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor kızlar?

kızlar !!

sonuçlar ne zaman açıklanıyor beyler

Cebi zengin fakat ruhu fakir olan insanın hali çok rezil! Çünkü o; her şeyin fiyatını bilir, değerini değil. ( Mevlana )

564 Mesaj
11 Ocak 2013; 21:47:19 

Dostlar, 4.sınıf (7-8.yarıyıllar) Güz Dönemi kayıdını kaçıran kardeşim bahar döneminden kayıdını yeniletebilir mi, güz dönemi derslerini bahar döneminkiler ile birlikte alabilir mi?

go with the light my son

104 Mesaj
11 Ocak 2013; 21:59:06 

quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

Dostlar, 4.sınıf (7-8.yarıyıllar) Güz Dönemi kayıdını kaçıran kardeşim bahar döneminden kayıdını yeniletebilir mi, güz dönemi derslerini bahar döneminkiler ile birlikte alabilir mi?

bahar döneminde kaydını yeniletir sorun olmaz, ancak güz dönemi dersleri bahar döneminde alınmıyor. Seneye güz döneminde 45 krediye kadar alabilir.

117 Mesaj
11 Ocak 2013; 22:11:05 

arkadaşlar seneye açıköğretim 4 yıllık bir fakülteye yazılmayı düşünüyorum. Örgünde okuyorum aynı zamanda.

Sormak istediğim seneye aöf 4 yıllığa kayıt olabilmem için ygs'ye girmem gerekir mi ? ygs başvurusunda bulunayım mı ?

Karanlığın İçinde Bir Işık..

55 Mesaj
11 Ocak 2013; 23:05:42 

quote:

Orijinalden alıntı: mAcArTy41

arkadaşlar seneye açıköğretim 4 yıllık bir fakülteye yazılmayı düşünüyorum. Örgünde okuyorum aynı zamanda.

Sormak istediğim seneye aöf 4 yıllığa kayıt olabilmem için ygs'ye girmem gerekir mi ? ygs başvurusunda bulunayım mı ?

Ygs filan lazım değil. İkinci üniversite kapsamında örgünden bir öğrenci belgesi alıp büroya gidip kayıt oluyorsun. Gerekli bilgi bu sitede var.

http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/

508 Mesaj
12 Ocak 2013; 10:45:28 

maliye politikası ve türk dili konu özetlerini satıyorum arkadaşlar fotokopı cektırıp sıze gonderebılırım ...toplam 20 sayfa bır ders kıtaba ıhtıyac duymuyorsunuz...

2428 Mesaj
12 Ocak 2013; 11:03:25 

quote:

maliye politikası ve türk dili konu özetlerini satıyorum arkadaşlar fotokopı cektırıp sıze gonderebılırım ...toplam 20 sayfa bır ders kıtaba ıhtıyac duymuyorsunuz...

senin özetlerinin kitaptaki ünite bitimi özetlerinden farkı nedir?

I AM THE SWORD IN THE DARKNESS

508 Mesaj
12 Ocak 2013; 11:18:29 

quote:

Orijinalden alıntı: tizar

senin özetlerinin kitaptaki ünite bitimi özetlerinden farkı nedir?

Murat dersanesinin verdigi.ozetler kendim hazirlamadim yani

117 Mesaj
12 Ocak 2013; 12:51:24 

quote:

Orijinalden alıntı: kyhnhsyn

Ygs filan lazım değil. İkinci üniversite kapsamında örgünden bir öğrenci belgesi alıp büroya gidip kayıt oluyorsun. Gerekli bilgi bu sitede var.

http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/

saol dostum.teşekkür ederim

Karanlığın İçinde Bir Işık..

600 Mesaj
12 Ocak 2013; 13:11:47 

ne zaman açıklanacak

Rahat bir köle mi olmak istiyorsun, özgür bir insan mı?

2319 Mesaj
12 Ocak 2013; 13:19:47 

Evet arkadaşlar nezaman açıklanacak hakkaten, notları merak ediyorum . Dershanede aynı sınıfta bulunduğum bir büyüğüm ile sınav günü karşılaştım. Geçen seneki sorulara benzer çıktığını ve evde çalışarak 4.sınıfa kadar geldiğini söyledi. Kendimi acayip kötü hissettim, sadece sayısal derslerde kurs almaya karar verdim, sözelleri artık evde ve iş yerinde çalışacağım. Kursa okadar para ödedim ama sınavda döküldüm resmen, bundan sonra maliyet politikasını kendi cebimde uygulamaya başlıyorum

Isaac? Isaac, are you there? Can you hear me?

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 5 sa. 34 dk. kadarı kaldı.
12 Ocak 2013; 15:29:47 

sınav sonuçları ne zaman açıklanır bacılar..

İktisattan alacağım düşük notu merak ediyorumda..

508 Mesaj
12 Ocak 2013; 16:16:54 

şu linktekı bılgılere bır goz gezdırın arkadaslar dogruluk payı nedır sizce mantıklımı 6 şar adet olması eğer açıkladığı şekildeyse bırcok kısının ısıne yarar gıbı...

http://www.fotokopion.com/

191 Mesaj
12 Ocak 2013; 16:50:48 

quote:

şu linktekı bılgılere bır goz gezdırın arkadaslar dogruluk payı nedır sizce mantıklımı 6 şar adet olması eğer açıkladığı şekildeyse bırcok kısının ısıne yarar gıbı...

bende sınavda buna benzer bi yöntem uyguladım bakalım ne olacak

. . .
Bi ben çarparım bide C#'ar
. . .

999 Mesaj
12 Ocak 2013; 17:18:44 

quote:

30 soruda 6 20 soruda 4

508 Mesaj
12 Ocak 2013; 20:39:45 

birçok soruya ve cevaplarına yanlıs dıyorlar varmı ıcınızde su soruda yanlıs dıyen son sınıflardan ?

http://kpssrehber.com/k...avlarinda-fiyasko-.html

1634 Mesaj
13 Ocak 2013; 15:30:56 

arkadaşlar nasılsınız ben sınavdan sonra daha yeni toparlanabildim sonuçları görmeden paçaları sıvamayalım.yukarda bir arkadaş dilekçe örneği vermiş bütünleme sınavı için o önemli mümkünse hepimiz gönderelim.nasılsa normal zamanda kalcaz bari bütünlemeyle kurtarırız belki.

...

599 Mesaj
14 Ocak 2013; 12:18:40 

Yukarıdaki dilekçeyi yök postayla başbakanlığada e mail olarak attım sizde lütfen 2 dknızı ayırıp gönderin etkili oluruz belki.

İ5-2500k 3.60 GHZ Turbo Bost O.C(4.2 Ghz) ~ Z68X-UD4-B3 ~ 8 GB Kinston 1600 MHZ ~ WD Black 1 TB ~ Sapphire HD 6850 ~High Power Element 700W 80+ plus Bronze ~ A4 Tech F3 Mouse ~ 3D Extreme Pro ~ LG E22 50V Led

1634 Mesaj
14 Ocak 2013; 15:44:32 

ARKADAŞIN TEKİNE GELEN CEVAP: KONU BU LİNKTE : http://resim.donanimhab...asp?m=6335084&mpage=311

YUKARIDAKİ MAİL E CEVAP OLARAK AÇIKÖĞRETİMİN BÜTÜNLEME SINAVLARIYLA İLGİLİ BUGÜN ATTIĞI MAİL;
BÜTÜNLEME SINAVLARI YOKMUŞ ARKADAŞLAR..

Sayın Öğrencimiz,

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin bölüm ve programlarının tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Bölüm ve programların dönemlik-kredili sisteme geçirilmesi nedeni ile dersler ve ders içerikleri yeniden belirlenmiştir. Bu kapsamda ders kitaplarının tamamı değiştirilmiş olup ders kitapları kayıt yenileten öğrencilere verilmek üzere AÖF Bürolarına gönderilmektedir.

Dönemlik-kredili sistemde ders ekle-sil işlemi bulunduğundan, öğrenciler kayıt yenileme döneminde ders ekle-sil işlemi yaparak alacağı dersleri belirlemektedirler. Dolayısıyla kayıt yenileme döneminden önce hangi öğrencinin hangi dersleri alacağı belli olmadığından, kayıt ve kayıt yenileme döneminde tahmini bir sayıda kitap AÖF bürolarına gönderilmiştir. Kayıt ve kayıt yenileme döneminden sonra da eksik kitaplar tespit edilerek AÖF bürolarına gönderilmektedir. Eksik kitaplarınızı AÖF büronuzdan takip ederek alabilirsiniz.

Ayrıca, ders kitapları http://eogrenme.anadolu.edu.tr ve http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde PDF formatında yayınlanmaktadır. PDF formatında ders kitaplarınızı adı geçen sitelerden alarak çalışabilirsiniz.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun değişik 44. maddesi gereğince 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8-1 maddesinde “Bir dönemde her ders için en az bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır…” denilmektedir.

Açıköğretim İktisat, İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmaktadır.

Öğrenci sayısı açısından Dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin, tüm öğrencilerine kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem verdiğimiz konudur. Üniversitemiz açıköğretim sisteminde 3 yıldır sürdürdüğü dönemlik-kredili sisteme geçiş sürecini tamamlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında tüm programlarımız dönemlik-kredili sistem içerisinde eğitim-öğretim vermektedir. Bu sayede hem ulusal hem de uluslararası anlamda yükseköğrenime tam bir eklemlenme sağlanmış olacaktır.

Bunun yanında açıköğretim sistemimizin organizasyonel yapısı, öğretim ortamları, basılı materyalleri gibi tüm süreçleriyle yaşadığı değişim, diğer tüm eğitim kurumları açısından örnek alınacaktır. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencimizin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bu takvim içerisine bütünleme sınavlarının eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bunun yanında bütünleme sınavı uygulamasının sistemdeki ders geçme, uyarı ve tekrar durumları gibi başarı süreçlerini de olumsuz etkilediği ve öğrencilerimizin bütünleme sınavları ile aslında dezavantajlı duruma geldikleri yaptığımız ayrıntılı çalışmalarda görülmüştür. Bu açıdan bu öğretim yılından itibaren açıköğretim sisteminde bütünleme sınavı uygulanmayacaktır.

Ders, sınıf geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir.

Bilgilerinizi rica eder, başarılar dileriz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

...

1203 Mesaj
14 Ocak 2013; 16:16:07 

O zaman final sınavına iyi hazırlanmak lazım ben bütünleme vardır diye fazla kasmıyordum

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 5 sa. 34 dk. kadarı kaldı.
14 Ocak 2013; 16:23:50 

3 hafta var arkadaşlar boş vermeyin. üstelik %70 etkisi var. inşallah hepimiz geçeriz

246 Mesaj
14 Ocak 2013; 16:45:25 

Geçer not nasil 50 olur.can egrisi yok muydu aof te ?

1634 Mesaj
14 Ocak 2013; 16:56:33 

quote:

Orijinalden alıntı: speedy_gonzalez

Geçer not nasil 50 olur.can egrisi yok muydu aof te ?

çan eğrisi var geçme notları belli değil kim dedi 50 diye.genel ortalamaya göre geçme notları belli olacak.

...

246 Mesaj
14 Ocak 2013; 16:59:33 

quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

çan eğrisi var geçme notları belli değil kim dedi 50 diye.genel ortalamaya göre geçme notları belli olacak.

Yukarıda yazmışlar ya o yuzden dedim

2333 Mesaj
14 Ocak 2013; 18:03:32 

vizelerden sonra tembellik çöktü. daha hiç finallere çalışmadım. var mı benim gibi olan

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
_

456 Mesaj
14 Ocak 2013; 18:05:13 

quote:

Orijinalden alıntı: speedy_gonzalez

Yukarıda yazmışlar ya o yuzden dedim

genel ortalama atıyorum 42 şimdi 42 ilemi gecicez ?

2348 Mesaj
14 Ocak 2013; 19:06:51 

Çan ortalaması 30 ise geçme notu 30'dur arkadaşlar , olay bu.

Şahsen 35'ten yüksek çan ortalaması beklemiyorum ben bilgisayar gibi dersler hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel Me -- 14 Ocak 2013; 19:07:33 >

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

574 Mesaj
15 Ocak 2013; 6:12:54 

o değilde beyler ; MURATTAN MI ÇIKTI YOKSA KARACANDAN MI SINAVLARDA HANGISINDEN DAHA ÇOK SORU CIKTI ACABA

55 Mesaj
15 Ocak 2013; 8:31:52 

quote:

Orijinalden alıntı: tatanga.1988

o değilde beyler ; MURATTAN MI ÇIKTI YOKSA KARACANDAN MI SINAVLARDA HANGISINDEN DAHA ÇOK SORU CIKTI ACABA

Bölüm ve derse göre bu değişiklik gösteriyor, ikisinin de birbirinden üstün olduğu yön var. Ama genel olarak baktığımızda ikiside çuvalladı.

48 Mesaj
15 Ocak 2013; 9:41:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

vizelerden sonra tembellik çöktü. daha hiç finallere çalışmadım. var mı benim gibi olan

Aynı sıkıntı bende de var kaldı 3 hafta ama yeni konulara bakmadım bile başlamak lazım yoksa sınav sabahı son dakikalara kalcaz yine

EĞİTİM BİRLİĞİ:1 İNCİ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / MANİSA MERKEZ / MANİSA
ESAS BİRLİK:K.T.K.A.K.LIĞI 2 NCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

1634 Mesaj
15 Ocak 2013; 9:58:58 

quote:

Orijinalden alıntı: mstwrc

Aynı sıkıntı bende de var kaldı 3 hafta ama yeni konulara bakmadım bile başlamak lazım yoksa sınav sabahı son dakikalara kalcaz yine

işin kötü tarafı çalışcak tek yer konular.konu sonu sorularda yalan oldu.sen kalk 4. sınıfa kadar gel 4.sınıfta sınıf tekrarı olcak işmi anasını satıyım.

...

3355 Mesaj
15 Ocak 2013; 10:43:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

Bende hiç çalışmadım daha ama keyfii değil, sınavdan sonra hasta olduk yeni düzeliyorum daha.

Açıkcası bu saatten sonrada çalışma hevesim kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1OO1 -- 15 Ocak 2013; 10:43:36 >

Ömür biter, borç bitmez

574 Mesaj
15 Ocak 2013; 11:19:55 

quote:

Orijinalden alıntı: kyhnhsyn

Bölüm ve derse göre bu değişiklik gösteriyor, ikisinin de birbirinden üstün olduğu yön var. Ama genel olarak baktığımızda ikiside çuvalladı.

pmden ornek verebılırmısınız ?

55 Mesaj
15 Ocak 2013; 11:53:01 

quote:

Orijinalden alıntı: tatanga.1988

pmden ornek verebılırmısınız ?

Ne örneği veriyim? Bende Murat yayınlarını "Soru/Yanıt" Kitabı ve tüm soru bankası kitapları var. Ama pek memnun kalmadım. Çok az soru çıktı, çıkanlar da genelde AÖF kitabında olanların aynılarıydı.
Dersin birinden Karacan'ın 9 soruyu tutturduğunu okudum AÖF forumlarında, ama daha sonra onun da Karacan dersanelerindeki öğretmenlerin reklamı olduğunu iddia edenler oldu.
Ama bazı bölümlerde daha çok tutturduğunu okudum.

Bölümlere derse göre değişir diyorum. Neyin örneğini vermemi bekliyorsunuz? Tüm bölümlerde aynı anda okumuyorum.

İki yayın da vasat yani en iyisi olabildiğince AÖF kitaplarından çalışmak.

48 Mesaj
15 Ocak 2013; 12:32:18 

quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

işin kötü tarafı çalışcak tek yer konular.konu sonu sorularda yalan oldu.sen kalk 4. sınıfa kadar gel 4.sınıfta sınıf tekrarı olcak işmi anasını satıyım.

Ben konu sonu testleriyle sadece işletmelerde sosyal sorumluluk ve etik dersinin sınavında karşılaştım bi kaç tane çıkmıştı ama diğer derslerde dediğin gibi hiç yani son sınıfta tekrar yapmamam lazım hepimizin Allah yardımcısı olsun

EĞİTİM BİRLİĞİ:1 İNCİ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / MANİSA MERKEZ / MANİSA
ESAS BİRLİK:K.T.K.A.K.LIĞI 2 NCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

1634 Mesaj
15 Ocak 2013; 13:11:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mstwrc

Ben konu sonu testleriyle sadece işletmelerde sosyal sorumluluk ve etik dersinin sınavında karşılaştım bi kaç tane çıkmıştı ama diğer derslerde dediğin gibi hiç yani son sınıfta tekrar yapmamam lazım hepimizin Allah yardımcısı olsun

amin inşallah

...

276 Mesaj
15 Ocak 2013; 13:11:53 

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Bende hiç çalışmadım daha ama keyfii değil, sınavdan sonra hasta olduk yeni düzeliyorum daha.

Açıkcası bu saatten sonrada çalışma hevesim kalmadı

aynen bu kışında hasta olmak kötü.. hasta olunca 1 haftan gidiyor.. + Burun akıntısı.... benim sene başımdan beri tembellik sürüyor.. Ama şu da var önemli olan bu sınav %70 etkili, golü atan kazanır...

2148 Mesaj
15 Ocak 2013; 14:35:24 

2. harclar ne zaman beyler kaçırmayalım sakata gelmeyelim zaten ygs ye girip bölüm değiştircem 4yıllık yapıcam 2. harcı yatısammı yatırmasammı anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NIYEGELDINLAN -- 15 Ocak 2013; 14:43:48 >

_____________________________________________________________________________________________________________________

Diego Ribas da Cunha ''DR10''
Katılım zamanı: 27 Eylül 2007

_____________________________________________________________________________________________________________________
DH Sansar Salvo Hayran Kulübü | DH No.1 Hayran Kulübü | DH Hidra Hayran Kulübü | DH Her Gün 1 Yeni İngilizce Cümle Çevirisi | Sizi Kaç Kişi Bloklamış Öğrenin

135 Mesaj
15 Ocak 2013; 15:07:07 

Murat yayınları 3 soru anca tutturdu.
aöf kitaplarındaki sorular yanlış diyorlar

bir sürü soru yanlış soru sorulmuş

bu ne arkadaş biz ne yapacaz böyle

530 Mesaj
15 Ocak 2013; 17:04:47 

Evet çok az soru çıktı Murat Yayınlarından.

1193 Mesaj
15 Ocak 2013; 18:04:32 

sorudan ziyade konuları anlamaya da çalıştım murat yayınlarından. anlama konusunda yeterli oldu sayılır ama 2 dersim kötüydü bence konuları az çok kavramaya çalışarak sınavda cevaplar üzerinde yorum gücümüzü arttırmak daha doğru olacaktır.

Cebi zengin fakat ruhu fakir olan insanın hali çok rezil! Çünkü o; her şeyin fiyatını bilir, değerini değil. ( Mevlana )

11935 Mesaj
15 Ocak 2013; 18:09:06 

Ben türk vergi sistemini murat yayınlarının dergi olarak bastığı kitabından, avrupa birliğide tek olarak murat yayınlarında olmadığı için mecbur karacandan aldım. Türk vergi sistemine zaten çalışmıştım baya fakat murat yayınlarından çözdüğüm soruların neredeyse aynısı geldi. 10dk da çözdüm bitirdim. Kim hazırladıysa bravo vallaha Türk vergi sistemini.

Acaba avrupa birliğine murat yayınlarından çalışan var mı ? Nasıldı o, sırf avrupa birliği için 15 liaya koca kitap alacam :/

Karacanın türk vergi sistemini de almıştım. Onlardan benzer soru birtane bile çıkmadı neredeyse

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

1124 Mesaj
15 Ocak 2013; 18:22:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ben türk vergi sistemini murat yayınlarının dergi olarak bastığı kitabından, avrupa birliğide tek olarak murat yayınlarında olmadığı için mecbur karacandan aldım. Türk vergi sistemine zaten çalışmıştım baya fakat murat yayınlarından çözdüğüm soruların neredeyse aynısı geldi. 10dk da çözdüm bitirdim. Kim hazırladıysa bravo vallaha Türk vergi sistemini.

Acaba avrupa birliğine murat yayınlarından çalışan var mı ? Nasıldı o, sırf avrupa birliği için 15 liaya koca kitap alacam :/

Karacanın türk vergi sistemini de almıştım. Onlardan benzer soru birtane bile çıkmadı neredeyse

Ben iktisat 4 teyim. 4 dersim var bu dönem.
Avrupa birliği. Vergi hukuku.finansal ekonomi ve iktisadi kalkınma.
Bütün dersleri murat yayınlarından çalıştım.her dersten ortalama 4-5 soru çıktı. Fakat
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ,cevap anahtar i özet gibiydi. Oranın yardımıyla konu üzerinde yorum yapabiliyorsun. Ve sınav sorularını kontrol ettiğimde tum derslerde 11 ile 13 arasında doğrum olduğunu gördüm.
Finalde yine aynı şekilde yapicam. Buna ilave kitaptakı konu özeti ve sayfa kenarlarına çalışacağım.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

Açıköğretim ile ilgili Güncel Durumlar

11935 Mesaj
15 Ocak 2013; 18:27:34 

quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

Ben iktisat 4 teyim. 4 dersim var bu dönem.
Avrupa birliği. Vergi hukuku.finansal ekonomi ve iktisadi kalkınma.
Bütün dersleri murat yayınlarından çalıştım.her dersten ortalama 4-5 soru çıktı. Fakat
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ,cevap anahtar i özet gibiydi. Oranın yardımıyla konu üzerinde yorum yapabiliyorsun. Ve sınav sorularını kontrol ettiğimde tum derslerde 11 ile 13 arasında doğrum olduğunu gördüm.
Finalde yine aynı şekilde yapicam. Buna ilave kitaptakı konu özeti ve sayfa kenarlarına çalışacağım.

Sağol hocam, e alayım bari bende. Artık şu okul bitsinde bıktım vallahi. Yıllık sistemken bitireydim keşke uzattık pisi pisine :D Ama kredili sistem iyi olacak gibi, hele bir otursunda. Bizden sonrakiler rahat ededer bence.