Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: infernaltr

Arkadaşlar bazı sorularınıza cevap vereyim

-Bu yıl ve gelecek yıl bütünleme sınavı yapılmayacak. Genel Merkeze sorulmuştur , Kredili sistem olduğu için bütünleme sınavını kaldırdılar.

-1.2.3. Sınıflar 6 dersten 3ünden FF almadığı sürece gelecek yıldan ders alır ve sınıfta kalmamış olur.

-Örneğin Güz dönemi 1.8 ortalama alan birisi bahar dönemi 2.2 ortalaması alırsa güz dönemindeki koşullu geçer derslerinden geçer (FF notları hariç). Ama bahar döneminde koşullu geçer derslerinden kalırsak , kaldığımız dersleri seneye bir daha sınava girecez

-Benim gibi 4.sınıf olanların işi gerçekten zor 1 dersten dolayı bir yılımız gidebilir ama alt sınıflar için böyle bir risk yok eski sisteme göre geçmek daha kolay önceden 2 dersten fazla kalındığı zaman üstten ders alınmıyordu !

Hocam benim tek dersim var üstten ders vermedi sistem. 2.sınıfı tamamlamıştım ancak 1'den matematik vardı. Yani 1.sınıf dersini vermeden 3.sınıftan ders alınmıyormuş. Yani 3 ders olayı olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Arkadaşlar, ben bu sene aöf kayıt oldum tekrar ygsye girsem okul puanım silinirmi? 2 yıllık halkla ilişkiler okuyorum bu arada.

SEBEP?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

quote:

-Bu yıl ve gelecek yıl bütünleme sınavı yapılmayacak. Genel Merkeze sorulmuştur , Kredili sistem olduğu için bütünleme sınavını kaldırdılar.

-1.2.3. Sınıflar 6 dersten 3ünden FF almadığı sürece gelecek yıldan ders alır ve sınıfta kalmamış olur.

-Örneğin Güz dönemi 1.8 ortalama alan birisi bahar dönemi 2.2 ortalaması alırsa güz dönemindeki koşullu geçer derslerinden geçer (FF notları hariç). Ama bahar döneminde koşullu geçer derslerinden kalırsak , kaldığımız dersleri seneye bir daha sınava girecez

-Benim gibi 4.sınıf olanların işi gerçekten zor 1 dersten dolayı bir yılımız gidebilir ama alt sınıflar için böyle bir risk yok eski sisteme göre geçmek daha kolay önceden 2 dersten fazla kalındığı zaman üstten ders alınmıyordu !

Hocam benim tek dersim var üstten ders vermedi sistem. 2.sınıfı tamamlamıştım ancak 1'den matematik vardı. Yani 1.sınıf dersini vermeden 3.sınıftan ders alınmıyormuş. Yani 3 ders olayı olmadı.

Eski sisteme göre dersi geçemediğiniz için 3.sınıftan ders alamıyorsunuz , Kredili sistemde aynı malesef nedenine gelince ?

1.sınıf ve 3.sınıf ders sınavları: Sabah 9:30 da oluyor
    2.sınıf ve 4.sınıf ders sınavları: Öğlen 14:00 da oluyor

Eğer 3.sınıftan ders verselerdi, kaldığınız matematik dersi ile sınav saatiniz çakışacaktı malesef kurallar katı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infernaltr -- 7 Ocak 2013; 0:49:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

bütlerin kalkması kötü oldu ya şimdi düşünüyorumda olaki çalışmadığımız yerleden geldi ya da pisi pisine hata yaptık. Ayvayı yedik vallaha :/ Neyse son günde olsa çalışıyorum harıl harıl hayırlısı olsun.

bu ara da haberiniz var değil mi öğrenci belgesi olmayan arkadaşlar bu sınav için geçici olarak belge çıkartabiliyorlar aöf sitesinden.

https://ogrenci.anadolu.edu.tr/ şifrenizle girin geçici sınav belgesi linki var yukarıda oradan bastırabilirsiniz.

Baktım bende de çıkıyor bende bastırdım ne olur ne olmaz kimlik var gerçi bandrollü ama biz önlemimizi alalımda , ehliyetle giderdim nüfus cüzdanı bile götüreceğim bu sefer büt yok bişi yok boşu boşuna kalmayalım dersten.

birde unutmadan aöf sitesinde yeni derslerle ilgili alıştırma falan sınav sorusu yok mu hiç bulamadım da.

Yeni derslerle ilgili malesef kaynak yok aöf sitesinde. Eogrenme açılmadı gitti. Bu kredili sistem çok aceleye geldi.

Sınava ehliyet yeterli, zaten sınav giriş belgesinde ehliyet de dahil birkaç şey yazııyo. Kimlik olduğu halde, Çıktı almanızdanda anlıyorumki sınava iyi hazırlanmışsınız

Hocam vallaha anca girebildim internete ders çalışıyordum Avrupa birliği orta seviyede geçti okadar çalışmama rağmen soruları bildiğim halde cevaplardan emin olamadım çoğu zaman kafam çorba oldu.

Türk vergi sistemi vardı bugün alttan kalmıştı , mükemmel geçti diyebilirim. Resmen geçmiş yılların sorularına çalışm gibiydim ilk 5 dk da sınavı bitirdim zaten oturudm öyle

Karacan ın nokta atış sorularını almıştım muratın büyük kitabını almıyayım diye. Avrupa birliğinde mecbur sadece karacan dan çalıştım, türk vergi sistemi için murat yayınları kırmızı ek kitap çıkartmış tek halde. Onu ve karacanı aldım o ders içinde. Resmen murat yayınlarındaki soruların benzerleri geldi. Tabi bende çok çalıştım derse onun da katkısı büyük :) sırf soruya çalışınca anlamıyor insan

Birdaha ders oldu finaller için muratın kitabını alacam artık adamlar cidden güzel soru hazırlıyor.

Genel olarak baktığımızda ben derslerdne şikayetci değlim aslında kredili sistem de güzel oldu fakat bütünlemenin kalkması çok çok kötü oldu. sıl kızılması gereken nokta bu bence. Yoksa kitaplar falan değiştirilmiş bilgiler yenilenmiş, türk vergi sistemine eski kitabımdan bakayım dedim benzer mi diye alakası yok eski türk vergi sistemiyle :) yeni mevcut bilgiler yer alıyor. Avrupa birliğim vardı , sevdim dersi, oakdar avrupa birliği diye çıldırdığımız şu zamanlarda bu dersin verilmesi bence güzel olmuş genel kültür için bile okunur meraktan D:

Ama şöyle bakacak olursak Anadolu üniversitesi ben kitabı basarım sende oku başka bişeye karışmam diyor. Kitap sonunda 10 soruluk test verip geçiyorlar. Örnekli soru çözümü benzer soru çözümü falan hiç yok. .yardımcı kitap olmadan geçilmesi zor, tabi bir kerede okuyup bütün ünitelerdeki tanımları tarihleri akılda tutan varsa onlar için gereksiz yardımcı kitap :D
  • Uluslararası işletmecilik, İşletmelerde sosyal sorumluluk ve etik sınavına girdim etik sıkıntılı gibi. Ayrıca bu etik dersinin insana bir gram faydası yok.
  • quote:

Hocam ben şimdi 3. sınıf öğrencisiyim, dikey geçiş ile kayıt oldum.. Üstten ders alabiliyormuyum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdm24

quote:

Hocam ben şimdi 3. sınıf öğrencisiyim, dikey geçiş ile kayıt oldum.. Üstten ders alabiliyormuyum ?

Toplam 45 kredi oluncaya kadar üst sınıftan ders alınabiliyor..

3.sınıf okuyanlar 4.sınıf derslerini alamaz ancak sınıfı geçersen alabilirsin üst sınıftan ders alabilmenin bazı koşulları var.

Örneğin bu yıl 3 dersten geçtin 3 dersten kaldın(koşullu geçer ile) kaldığın derslerin kredisi ile 4.sınıf derslerin kredisi 45 i geçmeyecek 3 ders 15 kredi yaparsa seneye göreceğin derslerin toplamı en fazla 29 diyelim. Toplamda 44 kredi yapıyor , kaldığın dersleri ve üst sınıftaki dersleri görüyorsun. 45 krediden fazla dersin çıkarsa eğer. Mesela 1 dersi daha eklersen kredin 48 e yükselecek bu yüzden bu dersi alamıyorsun ve ertesi yılın dönemini beklemen gerekiyor

Yani sonuç olarak aöf ders ekle\sil işleminde 3.sınıftayken , 4.sınıf derslerini alabilmeni izin vermez ancak herhangi bir dersten kalırsan 45 krediye kadar alabilmeni izin verir.

Arkadaşlar birde bunu bilmeyeniniz vardır

Güz dönemi not ortalamanız:1.75 olsun
    Bahar dönemi not ortalamanız: 2.50 olsun
    Toplamı:4.00 Sonucu 2 ye bölersek ve sonuç 2.12 çıkacaktır.

Güz döneminde koşullu geçer olan derslerimizi Bahar dönemi not ortalamamızı yükselterek geçebiliriz. Güz dönemi ile Bahar dönemi ortalaması 2 ve üzeri olursa derslerden geçmiş oluruz. Ancak FF olan dersimiz varsa not ortalaması 4.00 olsa bile bu dersi seneye almak zorundayız. Eğer tam tersi durum olursa güz dönemi yüksek bahar dönemi düşük ortalamamız varsa. Sonuç 2 üzeri dahi olsa bahar dönemi koşullu geçer derslerini geçemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infernaltr -- 7 Ocak 2013; 4:11:55 >
  • Bu 2.00 ortalama 1.ve 2.dönem ortalaması mı?yani 3.sınıftaki dersler katılmıcakmı ortalamaya?
  • quote:

quote:

quote:

3.sınıf okuyanlar 4.sınıf derslerini alamaz ancak sınıfı geçersen alabilirsin üst sınıftan ders alabilmenin bazı koşulları var.

Örneğin bu yıl 3 dersten geçtin 3 dersten kaldın(koşullu geçer ile) kaldığın derslerin kredisi ile 4.sınıf derslerin kredisi 45 i geçmeyecek 3 ders 15 kredi yaparsa seneye göreceğin derslerin toplamı en fazla 29 diyelim. Toplamda 44 kredi yapıyor , kaldığın dersleri ve üst sınıftaki dersleri görüyorsun. 45 krediden fazla dersin çıkarsa eğer. Mesela 1 dersi daha eklersen kredin 48 e yükselecek bu yüzden bu dersi alamıyorsun ve ertesi yılın dönemini beklemen gerekiyor

Yani sonuç olarak aöf ders ekle\sil işleminde 3.sınıftayken , 4.sınıf derslerini alabilmeni izin vermez ancak herhangi bir dersten kalırsan 45 krediye kadar alabilmeni izin verir.

Güz döneminde koşullu geçer olan derslerimizi Bahar dönemi not ortalamamızı yükselterek geçebiliriz. Güz dönemi ile Bahar dönemi ortalaması 2 ve üzeri olursa derslerden geçmiş oluruz. Ancak FF olan dersimiz varsa not ortalaması 4.00 olsa bile bu dersi seneye almak zorundayız. Eğer tam tersi durum olursa güz dönemi yüksek bahar dönemi düşük ortalamamız varsa. Sonuç 2 üzeri dahi olsa bahar dönemi koşullu geçer derslerini geçemiyoruz.

Aöf kredili de sistem farklı mı yav kafam karıştı şimdi.

Normalde ben örgünde okurken anadolu da , CC ye kadar sorunsuz geçer CC alt sınırını da hoca belirlerdi doğal olarak millet isyan ederdi CC yi yüksek tuttu hoca diye. Fakat CD ve DC gibi notların varsa da 2 ve üstüyse genel transkript o iki not lu dersi de geçerdik. FF zaten kalıyor. Ayrıca bu dediklerim dönem bazlıydı , bir dönemin notu diğer dönemi etkilemiyordu. Aöf gerçekten saçmalamış bence. güz düşük bahar yüksek olunca geçiliyorda güz yüksek bahar yüksek olunca kalınıyor anlamadım mantıksız yani.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Normalde ben örgünde okurken anadolu da , CC ye kadar sorunsuz geçer CC alt sınırını da hoca belirlerdi doğal olarak millet isyan ederdi CC yi yüksek tuttu hoca diye. Fakat CD ve DC gibi notların varsa da 2 ve üstüyse genel transkript o iki not lu dersi de geçerdik. FF zaten kalıyor. Ayrıca bu dediklerim dönem bazlıydı , bir dönemin notu diğer dönemi etkilemiyordu. Aöf gerçekten saçmalamış bence. güz düşük bahar yüksek olunca geçiliyorda güz yüksek bahar yüksek olunca kalınıyor anlamadım mantıksız yani.

Evet aöf sisteminde durum bu şekilde

Güz dönemi: 2.00 altında olursa ortalama üniversite tarafından yazılı Akademik Yetersizlik Uyarısı yapılacak. Bu uyarı sonucunda Bahar dönemi ortalaması 2.00 altında olursa koşullu geçer dersler yani CC altındaki dersler tekrara kalmış oluyor. Aöf bize bu şekilde bir şans veriyor Bahar döneminde ortalamanı yükseltirsen , güz dönemindeki (2.00 altı) koşullu geçer derslerini geçiririm diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infernaltr -- 7 Ocak 2013; 5:49:44 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet aöf sisteminde durum bu şekilde

Güz dönemi: 2.00 altında olursa ortalama üniversite tarafından yazılı Akademik Yetersizlik Uyarısı yapılacak. Bu uyarı sonucunda Bahar dönemi ortalaması 2.00 altında olursa koşullu geçer dersler yani CC altındaki dersler tekrara kalmış oluyor. Aöf bize bu şekilde bir şans veriyor Bahar döneminde ortalamanı yükseltirsen , güz dönemindeki (2.00 altı) koşullu geçer derslerini geçiririm diyor

güzde yüksek alır baharda da gevşersen bir güzel bırakırım diyor
  • Güz gülleri gibi hic bahar yasayamicam. Sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soruların azalması iyi olmuş üç ders yarım saatte bitiyo :)
  • Yaw ezber sıfır bende, nası ezberleyecem şimdi finalde 8üniteyi birden. Hiç çalışmadım daha (2ders hariç). 5 dersin içinden temel bilgi tek. yi at. kalır 4 ders. 4 X 8 = 32 ünite

32 üniteyi nası ezberler ezberi sıfır olan biri beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Yaw ezber sıfır bende, nası ezberleyecem şimdi finalde 8üniteyi birden. Hiç çalışmadım daha (2ders hariç). 5 dersin içinden temel bilgi tek. yi at. kalır 4 ders. 4 X 8 = 32 ünite

32 üniteyi nası ezberler ezberi sıfır olan biri beyler

32 ünite ortalama her üniteyi 25 sayfa alsak topla 800 sayfa ezberlenir mi allasen anlamaya çalışacaksın başka yolu yok.
  • ya arkadaşlar benim tek dersim var bu sene 4.sınıfım şimdi seve seve bu dersten CC mi almam gerekiyor ortalama tutturma gibi bi şansım yok anladığım kadarıyla.
  • Sınav soruları ve cevap anahtarları e-Öğrenme Portalında ne zaman yayımlanmaktadır?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden 3 iş günü içerisinde e-Öğrenme Portalında yayımlanmaktadır.

Alıntı: anadolu.edu.tr
  • Öncelikle şunu söylemeliyim;
    5 yıldır aöf okuyorum, bu yıl 6. yılım;
    Hiç bu kadar ters köşe kazık atmadı aöf !

Kendi kitaplarındaki ünite sonu soruları yoktu.
    Murat Yayınları 20 sorudan 3-4 zor tutturdu.

Şu an ne poh yiyeceğimi bilmeden oturuyorum.
    Zaten çan eğrisinide anlamadım.

• Egem yayınlarından çalıştım. Çok benzer sorular çıktı. Bir de ünite sonlarındaki söz sizde bölümünde anlatılanlardan çıktı. Söz sizde bölümlerini ezberlemiştim iyi oldu. 60 bekliyorum en az. Sosyoloji 1. sınıf.
    Ve bir dahaki sınava günde 2 ünite çalışarak hazırlanacağım. 8 üniteden 6 üniteye çalışacağım. Amaç sınıf geçmek.
    Yalnız kitabı okumak zaman alıyor. Bile bile uzun yazmışlar kitabı.
    Bilemediğim sorularda 4a 4b 4c 4d 4e sistemine uygun salladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 7 Ocak 2013; 13:01:16 >
  • Bu sene anlaşıldı üniteleri seve seve çalışacağız....
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.