AÖF 2013-2014 Öğrenim Yılı Sonu... ( 2014-2015 Dönemine Hazırlık )
11372 Cevap621767 Görüntüleme104 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     34 [36] 38 39 40 41 42 43      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2697 Mesaj
6 Ocak 2013; 17:20:23 

quote:

Orijinalden alıntı: enduluslucoban

ya bu cc dd meselelerini biriniz acıklar mı? Ben sınavı vermeye calıstım bunlari hiç bilmiyorum. Anlatırsanız sevinırım.

Diyelim Tarih dersi.Türkiye net ortalaması alınıyor diyelim ki 45 Puan (yani 9 net) . bu 45 CC oluyor. Eğer 9 net ve yukarısı yaparsanız geçersiniz. (Ara sınav ve Final ortalaması net sayısı)
Diyelim ki siz 40Puanda kaldınız. 40 DC oluyor. Genel not ortalamanız 2.0 üstüyse bu dersten geçiyorsunuz.

Yani artık 50 barajı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciudad de México -- 6 Ocak 2013; 17:21:14 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ocak 2013; 17:21:47 

quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

Murat ve Karacan hakkında yorumlarım; Karacan tam bir fiyasko( işe yaramadı). Murat ise iyi sayılmaz ama yinede çıkan soru derslere göre değişiyor. ortalama 4-5 tane soru.
Öte yandan Vergi hukuku sınavını incelediğimde , sınav sorularının çoğu kitabın kenarındaki açıklama yerlerinden çıktı. Finale 1 ay var.
Benim gibi kitapları baştan sona okumak istemiyorsanız ; Sayfa kenarı açıklamaları, sayfadaki koyu yazılmış cümleyi , maddeler halindeki yazıyı , konu sonu özetini okuyun.

Cogu insan karacan iyi diyordu hocam

İsletme okuyanlar ozellikle

Bende karacan almayi dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

141 Mesaj
6 Ocak 2013; 17:27:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México

Diyelim Tarih dersi.Türkiye net ortalaması alınıyor diyelim ki 45 Puan (yani 9 net) . bu 45 CC oluyor. Eğer 9 net ve yukarısı yaparsanız geçersiniz. (Ara sınav ve Final ortalaması net sayısı)
Diyelim ki siz 40Puanda kaldınız. 40 DC oluyor. Genel not ortalamanız 2.0 üstüyse bu dersten geçiyorsunuz.

Yani artık 50 barajı yok

teşekkür edederim. saolun.

246 Mesaj
6 Ocak 2013; 17:35:06 

quote:

Yani artık 50 barajı yok

peki mezuniyet ortalaması neye göre belli oluyor 4 üzerinden hesaplanan ?

17 Mesaj
6 Ocak 2013; 18:39:16 

quote:

Yani artık 50 barajı yok

Genel not ortalaması sadce bu dönemin derslerindenmi hespalnıyor. Sadece 2 dersten giriyorum sınavlara bunların ortalamasıımı 2.00 olması gerekiyor bilginiz varmıydı :(

86 Mesaj
6 Ocak 2013; 18:44:34 

Finansal yönetimde günlük fazla mesai 2200 diye bi şık vardı kesin o.

1355 Mesaj
6 Ocak 2013; 18:53:00 

Anadolu üniversitesi yada başka bir kurum sınav sorularını açıklıyormu arkadaşlar?bakabileceğimiz bir yer varmı nette?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaluyari -- 6 Ocak 2013; 18:53:29 >

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT
Huawei Ascend Mate Kullanıcısı

Uzaklaştırılmış
6 Ocak 2013; 19:00:02 

quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

Anadolu üniversitesi yada başka bir kurum sınav sorularını açıklıyormu arkadaşlar?bakabileceğimiz bir yer varmı nette?

Artık biraz cesaret ister... İyi niyetli de olsa kötü niyetli de olsa sonuçta soruların daha önce çalındığı anlamını verdiği için başka kurumlar edinmiş olsa bile yayınlama gereği duymaz... Birkaç gün sonra Aöf yayınlar...

2697 Mesaj
6 Ocak 2013; 19:34:19 

quote:

Orijinalden alıntı: of5

Genel not ortalaması sadce bu dönemin derslerindenmi hespalnıyor. Sadece 2 dersten giriyorum sınavlara bunların ortalamasıımı 2.00 olması gerekiyor bilginiz varmıydı :(

Evet 2 ders ise ortalama 2.0 üzeri olması gerekiyor. 1 dersiniz CC diğeri DC veya DD olursa kurtarmaz. En az bir dersi BA veya CB düşürmelisiniz ki diğer dersi kurtarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciudad de México -- 6 Ocak 2013; 19:34:43 >

1018 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
svs.jokerr
6 Ocak 2013; 19:45:13 

GECMİŞ YIL SORULARI ÇIKTIMI ARKADAŞLAR ONA GÖRE FİNALLERE ÇALIŞACAĞIM

Bu aşk değil biz spor yapıyoruz..

127 Mesaj
6 Ocak 2013; 20:27:57 

sınav çok kolaydı herkese geçmiş olsun çalışan kazansın inanın çalışırken sorular insanın içine doğuyor

9 Mesaj
6 Ocak 2013; 21:57:25 

bir kac gün içinde sorular sitede acıklanır.

1760 Mesaj
6 Ocak 2013; 22:35:02 

işletme 1.sınıfım eğer sorular kolaydı diyen varsa alıntılasın blok atacam
günde 3 saat çalışmamın hiçbir anlamı yokmuş adam bilişim teknolojilerinde öyle bir ayrıntılar sormuşki, hayatımda küfretmeyen ben dümdüz gittim

258 Mesaj
6 Ocak 2013; 23:04:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Frankenstein1931

Siyasi tarih soruları çok kazık geldi bana.

Güller savaşı da nedir?

O kadar soru çözdüm kitaba baktım ama böyle bir şey görmedim.

aynen bencede kazıktı. Güller savaşı sorusunu attım Hollanda dedim. Malum laleler çiçekler güller vs. olsa olsa Hollanda da olmuştur diye düşündüm bir heycan ile... Cevap İngiltereymiş

2348 Mesaj
6 Ocak 2013; 23:26:02 

bütler konusunda bi netlik yok dimi geçen yıl da yoktu geri gelmişti

1837 Mesaj
6 Ocak 2013; 23:48:39 

Benim tek ders matematik var. 2 yıldır geçemedim. Ortalama işi çok sıkıntılı ya. Tek dersten nasıl geçeyim 2.00 barajını. Zaten 50 alıp geçememişim normalde. Ne saçma iş. Önceki 2 yılımı hesaplamaları lazım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

659 Mesaj
7 Ocak 2013; 0:05:25 

Arkadaşlar bazı sorularınıza cevap vereyim

-Bu yıl ve gelecek yıl bütünleme sınavı yapılmayacak. Genel Merkeze sorulmuştur , Kredili sistem olduğu için bütünleme sınavını kaldırdılar.

-1.2.3. Sınıflar 6 dersten 3ünden FF almadığı sürece gelecek yıldan ders alır ve sınıfta kalmamış olur.

-Örneğin Güz dönemi 1.8 ortalama alan birisi bahar dönemi 2.2 ortalaması alırsa güz dönemindeki koşullu geçer derslerinden geçer (FF notları hariç). Ama bahar döneminde koşullu geçer derslerinden kalırsak , kaldığımız dersleri seneye bir daha sınava girecez

-Benim gibi 4.sınıf olanların işi gerçekten zor 1 dersten dolayı bir yılımız gidebilir ama alt sınıflar için böyle bir risk yok eski sisteme göre geçmek daha kolay önceden 2 dersten fazla kalındığı zaman üstten ders alınmıyordu !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infernaltr -- 7 Ocak 2013; 0:08:00 >

4055 Mesaj
7 Ocak 2013; 0:05:48 

Arkadaşlar, ben bu sene aöf kayıt oldum tekrar ygsye girsem okul puanım silinirmi? 2 yıllık halkla ilişkiler okuyorum bu arada.

1837 Mesaj
7 Ocak 2013; 0:42:02 

quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

-Bu yıl ve gelecek yıl bütünleme sınavı yapılmayacak. Genel Merkeze sorulmuştur , Kredili sistem olduğu için bütünleme sınavını kaldırdılar.

-1.2.3. Sınıflar 6 dersten 3ünden FF almadığı sürece gelecek yıldan ders alır ve sınıfta kalmamış olur.

-Örneğin Güz dönemi 1.8 ortalama alan birisi bahar dönemi 2.2 ortalaması alırsa güz dönemindeki koşullu geçer derslerinden geçer (FF notları hariç). Ama bahar döneminde koşullu geçer derslerinden kalırsak , kaldığımız dersleri seneye bir daha sınava girecez

-Benim gibi 4.sınıf olanların işi gerçekten zor 1 dersten dolayı bir yılımız gidebilir ama alt sınıflar için böyle bir risk yok eski sisteme göre geçmek daha kolay önceden 2 dersten fazla kalındığı zaman üstten ders alınmıyordu !

Hocam benim tek dersim var üstten ders vermedi sistem. 2.sınıfı tamamlamıştım ancak 1'den matematik vardı. Yani 1.sınıf dersini vermeden 3.sınıftan ders alınmıyormuş. Yani 3 ders olayı olmadı.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1355 Mesaj
7 Ocak 2013; 0:45:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Arkadaşlar, ben bu sene aöf kayıt oldum tekrar ygsye girsem okul puanım silinirmi? 2 yıllık halkla ilişkiler okuyorum bu arada.

SEBEP?

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT
Huawei Ascend Mate Kullanıcısı

659 Mesaj
7 Ocak 2013; 0:47:06 

quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Hocam benim tek dersim var üstten ders vermedi sistem. 2.sınıfı tamamlamıştım ancak 1'den matematik vardı. Yani 1.sınıf dersini vermeden 3.sınıftan ders alınmıyormuş. Yani 3 ders olayı olmadı.

Eski sisteme göre dersi geçemediğiniz için 3.sınıftan ders alamıyorsunuz , Kredili sistemde aynı malesef nedenine gelince ?

1.sınıf ve 3.sınıf ders sınavları: Sabah 9:30 da oluyor
2.sınıf ve 4.sınıf ders sınavları: Öğlen 14:00 da oluyor

Eğer 3.sınıftan ders verselerdi, kaldığınız matematik dersi ile sınav saatiniz çakışacaktı malesef kurallar katı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infernaltr -- 7 Ocak 2013; 0:49:17 >

11934 Mesaj
7 Ocak 2013; 0:51:29 

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Yeni derslerle ilgili malesef kaynak yok aöf sitesinde. Eogrenme açılmadı gitti. Bu kredili sistem çok aceleye geldi.

Sınava ehliyet yeterli, zaten sınav giriş belgesinde ehliyet de dahil birkaç şey yazııyo. Kimlik olduğu halde, Çıktı almanızdanda anlıyorumki sınava iyi hazırlanmışsınız

Hocam vallaha anca girebildim internete ders çalışıyordum Avrupa birliği orta seviyede geçti okadar çalışmama rağmen soruları bildiğim halde cevaplardan emin olamadım çoğu zaman kafam çorba oldu.

Türk vergi sistemi vardı bugün alttan kalmıştı , mükemmel geçti diyebilirim. Resmen geçmiş yılların sorularına çalışm gibiydim ilk 5 dk da sınavı bitirdim zaten oturudm öyle

Karacan ın nokta atış sorularını almıştım muratın büyük kitabını almıyayım diye. Avrupa birliğinde mecbur sadece karacan dan çalıştım, türk vergi sistemi için murat yayınları kırmızı ek kitap çıkartmış tek halde. Onu ve karacanı aldım o ders içinde. Resmen murat yayınlarındaki soruların benzerleri geldi. Tabi bende çok çalıştım derse onun da katkısı büyük :) sırf soruya çalışınca anlamıyor insan

Birdaha ders oldu finaller için muratın kitabını alacam artık adamlar cidden güzel soru hazırlıyor.

Genel olarak baktığımızda ben derslerdne şikayetci değlim aslında kredili sistem de güzel oldu fakat bütünlemenin kalkması çok çok kötü oldu. sıl kızılması gereken nokta bu bence. Yoksa kitaplar falan değiştirilmiş bilgiler yenilenmiş, türk vergi sistemine eski kitabımdan bakayım dedim benzer mi diye alakası yok eski türk vergi sistemiyle :) yeni mevcut bilgiler yer alıyor. Avrupa birliğim vardı , sevdim dersi, oakdar avrupa birliği diye çıldırdığımız şu zamanlarda bu dersin verilmesi bence güzel olmuş genel kültür için bile okunur meraktan D:

Ama şöyle bakacak olursak Anadolu üniversitesi ben kitabı basarım sende oku başka bişeye karışmam diyor. Kitap sonunda 10 soruluk test verip geçiyorlar. Örnekli soru çözümü benzer soru çözümü falan hiç yok. .yardımcı kitap olmadan geçilmesi zor, tabi bir kerede okuyup bütün ünitelerdeki tanımları tarihleri akılda tutan varsa onlar için gereksiz yardımcı kitap :D

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

12797 Mesaj
7 Ocak 2013; 1:02:07 

Uluslararası işletmecilik, İşletmelerde sosyal sorumluluk ve etik sınavına girdim etik sıkıntılı gibi. Ayrıca bu etik dersinin insana bir gram faydası yok.

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

4466 Mesaj
7 Ocak 2013; 3:00:28 

quote:

Hocam ben şimdi 3. sınıf öğrencisiyim, dikey geçiş ile kayıt oldum.. Üstten ders alabiliyormuyum ?

659 Mesaj
7 Ocak 2013; 3:39:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Erdm24

Hocam ben şimdi 3. sınıf öğrencisiyim, dikey geçiş ile kayıt oldum.. Üstten ders alabiliyormuyum ?

Toplam 45 kredi oluncaya kadar üst sınıftan ders alınabiliyor..

3.sınıf okuyanlar 4.sınıf derslerini alamaz ancak sınıfı geçersen alabilirsin üst sınıftan ders alabilmenin bazı koşulları var.

Örneğin bu yıl 3 dersten geçtin 3 dersten kaldın(koşullu geçer ile) kaldığın derslerin kredisi ile 4.sınıf derslerin kredisi 45 i geçmeyecek 3 ders 15 kredi yaparsa seneye göreceğin derslerin toplamı en fazla 29 diyelim. Toplamda 44 kredi yapıyor , kaldığın dersleri ve üst sınıftaki dersleri görüyorsun. 45 krediden fazla dersin çıkarsa eğer. Mesela 1 dersi daha eklersen kredin 48 e yükselecek bu yüzden bu dersi alamıyorsun ve ertesi yılın dönemini beklemen gerekiyor

Yani sonuç olarak aöf ders ekle\sil işleminde 3.sınıftayken , 4.sınıf derslerini alabilmeni izin vermez ancak herhangi bir dersten kalırsan 45 krediye kadar alabilmeni izin verir.

Arkadaşlar birde bunu bilmeyeniniz vardır

Güz dönemi not ortalamanız:1.75 olsun
Bahar dönemi not ortalamanız: 2.50 olsun
Toplamı:4.00 Sonucu 2 ye bölersek ve sonuç 2.12 çıkacaktır.

Güz döneminde koşullu geçer olan derslerimizi Bahar dönemi not ortalamamızı yükselterek geçebiliriz. Güz dönemi ile Bahar dönemi ortalaması 2 ve üzeri olursa derslerden geçmiş oluruz. Ancak FF olan dersimiz varsa not ortalaması 4.00 olsa bile bu dersi seneye almak zorundayız. Eğer tam tersi durum olursa güz dönemi yüksek bahar dönemi düşük ortalamamız varsa. Sonuç 2 üzeri dahi olsa bahar dönemi koşullu geçer derslerini geçemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infernaltr -- 7 Ocak 2013; 4:11:55 >

627 Mesaj
7 Ocak 2013; 4:57:20 

Bu 2.00 ortalama 1.ve 2.dönem ortalaması mı?yani 3.sınıftaki dersler katılmıcakmı ortalamaya?

||İNTEL İ5 4670K||ASUS Z97-A||ASUS HD7950 DCU II TOP V2 || 8GB GSKİLL RipjawsX 1866 RAM || CORSAİR GS 128GB SSD||WESTERN DİJİTAL 1TB BLACK || CORSAİR 400R|| CORSAİR H100İ||Seasonic G-750 Gold PSU||24''SAMSUNG S24B350|| LG GH24NS95 DVD-RW||LOGİTECH K200-M235|| LOGİTECH S220 ||

11934 Mesaj
7 Ocak 2013; 5:28:26 

quote:

Toplam 45 kredi oluncaya kadar üst sınıftan ders alınabiliyor..

3.sınıf okuyanlar 4.sınıf derslerini alamaz ancak sınıfı geçersen alabilirsin üst sınıftan ders alabilmenin bazı koşulları var.

Örneğin bu yıl 3 dersten geçtin 3 dersten kaldın(koşullu geçer ile) kaldığın derslerin kredisi ile 4.sınıf derslerin kredisi 45 i geçmeyecek 3 ders 15 kredi yaparsa seneye göreceğin derslerin toplamı en fazla 29 diyelim. Toplamda 44 kredi yapıyor , kaldığın dersleri ve üst sınıftaki dersleri görüyorsun. 45 krediden fazla dersin çıkarsa eğer. Mesela 1 dersi daha eklersen kredin 48 e yükselecek bu yüzden bu dersi alamıyorsun ve ertesi yılın dönemini beklemen gerekiyor

Yani sonuç olarak aöf ders ekle\sil işleminde 3.sınıftayken , 4.sınıf derslerini alabilmeni izin vermez ancak herhangi bir dersten kalırsan 45 krediye kadar alabilmeni izin verir.

Arkadaşlar birde bunu bilmeyeniniz vardır

Güz dönemi not ortalamanız:1.75 olsun
Bahar dönemi not ortalamanız: 2.50 olsun
Toplamı:4.00 Sonucu 2 ye bölersek ve sonuç 2.12 çıkacaktır.

Güz döneminde koşullu geçer olan derslerimizi Bahar dönemi not ortalamamızı yükselterek geçebiliriz. Güz dönemi ile Bahar dönemi ortalaması 2 ve üzeri olursa derslerden geçmiş oluruz. Ancak FF olan dersimiz varsa not ortalaması 4.00 olsa bile bu dersi seneye almak zorundayız. Eğer tam tersi durum olursa güz dönemi yüksek bahar dönemi düşük ortalamamız varsa. Sonuç 2 üzeri dahi olsa bahar dönemi koşullu geçer derslerini geçemiyoruz.

Aöf kredili de sistem farklı mı yav kafam karıştı şimdi.

Normalde ben örgünde okurken anadolu da , CC ye kadar sorunsuz geçer CC alt sınırını da hoca belirlerdi doğal olarak millet isyan ederdi CC yi yüksek tuttu hoca diye. Fakat CD ve DC gibi notların varsa da 2 ve üstüyse genel transkript o iki not lu dersi de geçerdik. FF zaten kalıyor. Ayrıca bu dediklerim dönem bazlıydı , bir dönemin notu diğer dönemi etkilemiyordu. Aöf gerçekten saçmalamış bence. güz düşük bahar yüksek olunca geçiliyorda güz yüksek bahar yüksek olunca kalınıyor anlamadım mantıksız yani.

Ne mutlu Türküm Diyene

659 Mesaj
7 Ocak 2013; 5:47:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Aöf kredili de sistem farklı mı yav kafam karıştı şimdi.

Normalde ben örgünde okurken anadolu da , CC ye kadar sorunsuz geçer CC alt sınırını da hoca belirlerdi doğal olarak millet isyan ederdi CC yi yüksek tuttu hoca diye. Fakat CD ve DC gibi notların varsa da 2 ve üstüyse genel transkript o iki not lu dersi de geçerdik. FF zaten kalıyor. Ayrıca bu dediklerim dönem bazlıydı , bir dönemin notu diğer dönemi etkilemiyordu. Aöf gerçekten saçmalamış bence. güz düşük bahar yüksek olunca geçiliyorda güz yüksek bahar yüksek olunca kalınıyor anlamadım mantıksız yani.

Evet aöf sisteminde durum bu şekilde

Güz dönemi: 2.00 altında olursa ortalama üniversite tarafından yazılı Akademik Yetersizlik Uyarısı yapılacak. Bu uyarı sonucunda Bahar dönemi ortalaması 2.00 altında olursa koşullu geçer dersler yani CC altındaki dersler tekrara kalmış oluyor. Aöf bize bu şekilde bir şans veriyor Bahar döneminde ortalamanı yükseltirsen , güz dönemindeki (2.00 altı) koşullu geçer derslerini geçiririm diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infernaltr -- 7 Ocak 2013; 5:49:44 >

11934 Mesaj
7 Ocak 2013; 6:16:54 

quote:

Evet aöf sisteminde durum bu şekilde

Güz dönemi: 2.00 altında olursa ortalama üniversite tarafından yazılı Akademik Yetersizlik Uyarısı yapılacak. Bu uyarı sonucunda Bahar dönemi ortalaması 2.00 altında olursa koşullu geçer dersler yani CC altındaki dersler tekrara kalmış oluyor. Aöf bize bu şekilde bir şans veriyor Bahar döneminde ortalamanı yükseltirsen , güz dönemindeki (2.00 altı) koşullu geçer derslerini geçiririm diyor

güzde yüksek alır baharda da gevşersen bir güzel bırakırım diyor

Ne mutlu Türküm Diyene

508 Mesaj
7 Ocak 2013; 9:32:53 

Güz gülleri gibi hic bahar yasayamicam. Sanirim

43 Mesaj
7 Ocak 2013; 9:53:58 

Soruların azalması iyi olmuş üç ders yarım saatte bitiyo :)

3354 Mesaj
7 Ocak 2013; 10:11:47 

Yaw ezber sıfır bende, nası ezberleyecem şimdi finalde 8üniteyi birden. Hiç çalışmadım daha (2ders hariç). 5 dersin içinden temel bilgi tek. yi at. kalır 4 ders. 4 X 8 = 32 ünite

32 üniteyi nası ezberler ezberi sıfır olan biri beyler

Ömür biter, borç bitmez

377 Mesaj
7 Ocak 2013; 10:19:47 

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Yaw ezber sıfır bende, nası ezberleyecem şimdi finalde 8üniteyi birden. Hiç çalışmadım daha (2ders hariç). 5 dersin içinden temel bilgi tek. yi at. kalır 4 ders. 4 X 8 = 32 ünite

32 üniteyi nası ezberler ezberi sıfır olan biri beyler

32 ünite ortalama her üniteyi 25 sayfa alsak topla 800 sayfa ezberlenir mi allasen anlamaya çalışacaksın başka yolu yok.

"Merhamet; elinde kalan son ekmeği yanındaki sokak köpeğiyle paylaşmak değildir.
Merhamet; köpek kadar açken elinde kalan son ekmeği yanındaki sokak köpeğiyle paylaşmaktır."

Jack London

3324 Mesaj
7 Ocak 2013; 10:50:42 

ya arkadaşlar benim tek dersim var bu sene 4.sınıfım şimdi seve seve bu dersten CC mi almam gerekiyor ortalama tutturma gibi bi şansım yok anladığım kadarıyla.

...................

1124 Mesaj
7 Ocak 2013; 12:43:55 

Sınav soruları ve cevap anahtarları e-Öğrenme Portalında ne zaman yayımlanmaktadır?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden 3 iş günü içerisinde e-Öğrenme Portalında yayımlanmaktadır.

Alıntı: anadolu.edu.tr

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

Açıköğretim ile ilgili Güncel Durumlar

135 Mesaj
7 Ocak 2013; 12:50:03 

Öncelikle şunu söylemeliyim;
5 yıldır aöf okuyorum, bu yıl 6. yılım;
Hiç bu kadar ters köşe kazık atmadı aöf !

Kendi kitaplarındaki ünite sonu soruları yoktu.
Murat Yayınları 20 sorudan 3-4 zor tutturdu.

Şu an ne poh yiyeceğimi bilmeden oturuyorum.
Zaten çan eğrisinide anlamadım.

575 Mesaj
7 Ocak 2013; 12:57:50 

Egem yayınlarından çalıştım. Çok benzer sorular çıktı. Bir de ünite sonlarındaki söz sizde bölümünde anlatılanlardan çıktı. Söz sizde bölümlerini ezberlemiştim iyi oldu. 60 bekliyorum en az. Sosyoloji 1. sınıf.
Ve bir dahaki sınava günde 2 ünite çalışarak hazırlanacağım. 8 üniteden 6 üniteye çalışacağım. Amaç sınıf geçmek.
Yalnız kitabı okumak zaman alıyor. Bile bile uzun yazmışlar kitabı.
Bilemediğim sorularda 4a 4b 4c 4d 4e sistemine uygun salladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 7 Ocak 2013; 13:01:16 >

Grand Theft Auto V

272 Mesaj
7 Ocak 2013; 12:58:05 

Bu sene anlaşıldı üniteleri seve seve çalışacağız....

Leyla ile Mecnun

86 Mesaj
7 Ocak 2013; 13:01:03 

Çalıştığım halde bazı kolay soruları karıştırmışım. Lanet olsun başka bişey demiyorum

63 Mesaj
7 Ocak 2013; 15:29:51 

arkadaşlar türk vergi sistemine giren varmı ?

bir soru vardı hatalı sanırım. 2 cevap da doğru idi...hatırlayan varsa yazıcam...

hpdv6 1144-et nokia 5800

135 Mesaj
7 Ocak 2013; 15:47:00 

quote:

Orijinalden alıntı: yasircetinkaya

arkadaşlar türk vergi sistemine giren varmı ?

bir soru vardı hatalı sanırım. 2 cevap da doğru idi...hatırlayan varsa yazıcam...

o derse girmedim lakin, 2 tane soruda, 2 şıkkında aynı olması hatası gördüm.

4 Mesaj
7 Ocak 2013; 17:20:48 

Sorular kesinlikle zordu , hazırlanmış olan sorular sanki örgün eğitim alan öğrenciler için hazırlanmış , sınavı gecmek için tüm işi gücü bırakacak örgün öğrenci gibi sabah 09:00 akşam 17:00 gibi dersleri aksatmadan çalışacaksın bu mantık doğru değil AÖF öğrencisi zaten okula gitme imkanı olmayan fakat sosyal hayata entegre olmaya çalışan bunun yanı sıra hiç olmazsa AÖF almış olduğu diplomayla kensine bir statü tanımaya çalışan insanlar kayıt yaptırıyor bu insanların zaten zorlu hayat koşullarından derslerine zar zor zaman ayırıyor üstelik AÖF bu sene kredili sistem başlattı bu sistemin başarılı olması mümkün değil kredili sisteme göre ders sayıları da arttırılmış zira bu insanlar mevcut 7 dersi zor alıyorken nerdeyse müfredat 2 katına çıkmış fakat bunu sorduğun zaman beyfendi ama üniteler kısaldı diyorlar e üniteler kısaldı ama sınav zamanları sınav süreleri de kısaldı değişen ne oldu peki AÖF insanların kafasını karıştırmaya başladı aceba maksatlı olarak bu insanları dershanelere yönlendirmeye mı çalışılıyor yada belli cemaatlerin kontrolun de olan özel üniversitelere kayıtlar yaptrılıp bu AÖF olayın dan uzaklaştırılmak mı isteniyor herşey bir kenara bu sene AÖF nin sınava tam 1 ay kala ders kitaplarını dağıtmasına ne demeli ? AÖF nin internet sitesi bile yeni kredili sistme göre ayarlanmamış testler hala eski sisteme göre ders videoları 80 lerden kalma yazık gerçekten çok yazık öğrencilerden yıllık 600 ytl fazla nasıl alırım diye yapmış olduğunuz ali cengiz oyunlarına bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslantepe-arena -- 7 Ocak 2013; 17:21:54 >

** LG 47LW5500 **
** TOSHİBA SATALLITE L750 **
** GOLMASTER SMART UYDU **

190 Mesaj
7 Ocak 2013; 17:45:02 

sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor ?
ve sınava girmeyenlerde çanı etkiliyor mu ?

. . .
Bi ben çarparım bide C#'ar
. . .

659 Mesaj
7 Ocak 2013; 18:20:26 

quote:

Orijinalden alıntı: goodfalles

sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor ?
ve sınava girmeyenlerde çanı etkiliyor mu ?

Hesaplama yaparken sınava girmeyen öğrenciler hesaplanmıyor, o zaman gereksiz yere ortalama düşük çıkır

659 Mesaj
7 Ocak 2013; 18:28:27 

Sınava 32 gün var arkadaşlar işi sıkı tutmak lazım ertelerseniz yanarsınız ona göre

8177 Mesaj
7 Ocak 2013; 18:56:46 

Elimde tertemiz kamu yönetimi 7. dönem soru bankası var. 20 TL. Ankara içi elden teslim edebilirim. Ben yeterince çalıştım, başkası da faydalanabilir. Üstüne işaretleme yapmazsanız sonra satabilirsiniz.

...

2857 Mesaj
7 Ocak 2013; 19:12:54 

Ben yavaş yavaş çalışmaya başladım. Kasmadan çalışmak istiyorsanız hergün 1 ünite çalışın yeter. Tabi ilk 4 üniteyi çalışmış olduğunuzu varsayarsak

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

95 Mesaj
7 Ocak 2013; 22:56:49 

Bahar dönemi 6 kitap daha????? 1 senede 2 üniversite okuyacağız.....

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2013; 23:53:17 

hangi yayın evinin kitabını alıp çalışmak lazım işletme okuyorum

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 18 sa. 40 dk. kadarı kaldı.
8 Ocak 2013; 0:02:47 

hangi kitaba çalışacaz arkadaş çıldıracam yeni kitapmı alıcaz ne zaman

1038 Mesaj
8 Ocak 2013; 0:16:37 

quote:

Hesaplama yaparken sınava girmeyen öğrenciler hesaplanmıyor, o zaman gereksiz yere ortalama düşük çıkır

benim anlamadığım nokta 33 ile 49 arası kendi ortalaman 2 ve üzeriyse o dersten koşullu geçmiyormu daha niye milletin ortalamasına bakılıyor

COMINGSOON

659 Mesaj
8 Ocak 2013; 0:19:46 

quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

benim anlamadığım nokta 33 ile 49 arası kendi ortalaman 2 ve üzeriyse o dersten koşullu geçmiyormu daha niye milletin ortalamasına bakılıyor

Dersi geçme ortalaması 50 üzerine çıkmayacak, ama düşebilecek. Örneğin CC notu 40 ile 45 arası olabilecek bu sayede puanlar düşük çıksa bile ortalama yüksek çıkabilecek Sınavda loto oynayanlar sayesinde geçme şansımız yüksek olacak aslında iyi bir sistem Çan eğrisi

1038 Mesaj
8 Ocak 2013; 0:22:19 

quote:

Dersi geçme ortalaması 50 üzerine çıkmayacak, ama düşebilecek. Örneğin CC notu 40 ile 45 arası olabilecek bu sayede puanlar düşük çıksa bile ortalama yüksek çıkabilecek Sınavda loto oynayanlar sayesinde geçme şansımız yüksek olacak aslında iyi bir sistem Çan eğrisi

çan eğrisini biliyorum benim okuduğum üniversitede de çan vardı
benim merak ettiğim soru dersin ortalaması 33 olsa sınıf ortalamam 2 veya üzeri olsa o dersten geçiyorum değil mi

COMINGSOON

55 Mesaj
8 Ocak 2013; 0:31:45 

AÖF'ün canı BÜT yapmak istemiyor ama bu BÜT'ü yapmak zorunda YÖK'ün kredili tüm Üniversiteler BÜT yapmak zorundadır şeklinde kararı var. Benim örgün üniversite de BÜT yapmıyordu ama bu karardan sonra yapmaya başladı.

AÖF bu kararı uygulamamak için diretiyor. Senato kararı alarak YÖK'e tavsiye niteliğinde "BÜT yapmayalım" şeklinde bir yazı gönderdiler. Bu yazıya YÖK'ün ne cevap verdiğini bilmiyorum. Ama olumlu cevap vereceğini zannetmiyorum.

AÖF'ün talebini kabul ederse, tüm üniversiteler BÜT yapmak zorunda diyerek aldığı kararı ve çıkardığı yasayı kendi çiğnemiş olacak.

Bütünleme konusunda sadece üniversitenin almış olduğu bir senato kararı ve YÖK'e göndermiş olduğu bir yazı var.

Bunlar BÜT olmayacak anlamına gelmez. Sadece üniversite yapmamak için direniyor ama mevcut yasalar gereği yapmak zorunda.

659 Mesaj
8 Ocak 2013; 1:20:04 

quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

çan eğrisini biliyorum benim okuduğum üniversitede de çan vardı
benim merak ettiğim soru dersin ortalaması 33 olsa s