Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.700
Cevap
78
Favori
1.063.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sendromkaan

Arkadaşlar ben tarih bölümüne kaydoldum bu yıl. Bir şey soracağım, şimdi bu verdikleri kitapta ne yazıyorsa o mu çıkıyor? Orada yazılı olan bilgiler hariç bir şey sorma ihtimalleri yok değil mi ÖSS'de olduğu gibi? Yani saçma bir soru galiba da, mesela lise ders kitabında yazanla alakası yoktur ÖSS'nin. Bunda öyle bir şey yok değil mi kitabı okuyan adam 100 alabilir?

bilgi soruları kitaptan çıkar boşuna vermiyorlar herhalde, bazen kafalarına göre yorum soruyolar bi kaç soru. Onları kitapta bulamazsın ama yorumlamasıda çocuk oyuncağı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kel_bakkal

aöf yanında itü de okuyorum finaller çakışıyor 6 ocaktaki sabah 3 sınava giremiyecem bu sınavlardan geçmek çok mu zorlaşır vizeye girmessem...

aynı durumdayız. geçtiğimiz 2 sene hiç böyle bir olay başıma gelmemişti. büt olaylarından mı yoksa yeni rektörden dolayı mı bilmiyorum ama itüde final takvimi hazırlanırken böyle bir şeye nasıl dikkat edilmez hayret bişey! benim ayın 6'sında 1 de değil 2 vizem var peş peşe. bu saatten sonra düzeltmeleri imkansız gibi duruyor.
  • Bütünlemeler ne zaman olacak belli mi arkadaşlar?
  • Arkadaşlar bu sınavlar hakkında bir sorum olacak. Ben dikey geçiş fark ders alarak kaydoldum ilk kez sınavlara gireceğim fakat aşağıdaki listede görüldüğü gibi farklı farklı dersler var. Bunları iki güne yaymışlar ama sınava girdiğim zaman bunların hepsi aynı kitapçıktamı olacak nasıl olacak anlatırmısınız..

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu
  • Bende tam bunu söyleyecektim :)

Sınavlarda her bir ders için ne kadar soru soruluyor ve ne kadar süre veriliyor?

Fakültemiz ara ve dönem sonu sınavlarında öğrencilere, beş seçenekli çoktan seçmeli testler uygulanacaktır. Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.

http://www.anadolu.edu.tr/tr/aof-sikca-sorulan-sorular
  • Ben 4 sınıf işletmedeyim şimdi her ders 8 ünite var ben şimdi vizeler için sadace 4 üniteye kadar mi çalışacağım yoksa 8 ünite mi bitireceğim acil cevap lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurts

Ben 4 sınıf işletmedeyim şimdi her ders 8 ünite var ben şimdi vizeler için sadace 4 üniteye kadar mi çalışacağım yoksa 8 ünite mi bitireceğim acil cevap lütfen

Vizeler için ilk 4 üniteden(Bazdı derslerde ilk 3 üniteden) sorumlusun

Benim bir sorum olacaktı..Yıl sonu ortalamamız 2.0 ın üstünde olduğu sürece bazı derslerden kalsak bile sınıfı geçiyoruz ve o dersleri geçmiş sayılıyoruz.Peki sistem değişti ve ben işletme 2. sınıftayım.1. sınıftan kaldığım tek ders iktisat.Not ortalamam 2.0ın altında olsa ve iktisatta bu kaldığım derslerden biriyse sınıfı geçemiyorum.Peki not ort. 2.0 ın üstünde olsa ve iktisattan kalsam geçebilecek miyim.Çünkü o ders eski sistemin dersi oluyor..Yani eski sisteme göre olan derslerden kalsak ve not ort. 2.0 ın üstündeyse geçebiliyor muyuz yoksa yine mi kalıyoruz.Ayrıca 2.0 ın altında olupta üst sınıfa geçmek için en fazla 2 dersten kalabiliyoruz dimi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerauto

Bende tam bunu söyleyecektim :)

Sınavlarda her bir ders için ne kadar soru soruluyor ve ne kadar süre veriliyor?

Fakültemiz ara ve dönem sonu sınavlarında öğrencilere, beş seçenekli çoktan seçmeli testler uygulanacaktır. Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.

göremedim ama 3 yanlış doğruyu götürme olayı var mı yok mu o konu hakkında bilgi yok sanırım. Bir süpriz de o herhalde.

edit: buldum :) eski sistem devam ediyor neyse

http://193.140.21.91/search.php?action=lastDisplay&id=139&query=yanl%C4%B1%C5%9F

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 27 Aralık 2012; 5:20:16 >
  • 4.sınıf konu anlatımlı kitap yok mu bana direk kredili soru bankası kitaplarını verdiler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssff_allthing

quote:

Orijinalden alıntı: onurts

Ben 4 sınıf işletmedeyim şimdi her ders 8 ünite var ben şimdi vizeler için sadace 4 üniteye kadar mi çalışacağım yoksa 8 ünite mi bitireceğim acil cevap lütfen

Vizeler için ilk 4 üniteden(Bazdı derslerde ilk 3 üniteden) sorumlusun

Benim bir sorum olacaktı..Yıl sonu ortalamamız 2.0 ın üstünde olduğu sürece bazı derslerden kalsak bile sınıfı geçiyoruz ve o dersleri geçmiş sayılıyoruz.Peki sistem değişti ve ben işletme 2. sınıftayım.1. sınıftan kaldığım tek ders iktisat.Not ortalamam 2.0ın altında olsa ve iktisatta bu kaldığım derslerden biriyse sınıfı geçemiyorum.Peki not ort. 2.0 ın üstünde olsa ve iktisattan kalsam geçebilecek miyim.Çünkü o ders eski sistemin dersi oluyor..Yani eski sisteme göre olan derslerden kalsak ve not ort. 2.0 ın üstündeyse geçebiliyor muyuz yoksa yine mi kalıyoruz.Ayrıca 2.0 ın altında olupta üst sınıfa geçmek için en fazla 2 dersten kalabiliyoruz dimi..

Hangi derslerde 3 üniteden sorumluyuz bunu bir yazarsan çok iyi olur valla

• Eğer sorular kazık olmazsa 20 soru olayı avantaj tabi ki de. Her üniteden 3 soru yapsan 12 soru ediyor. O da 60 puan eder.
    Bu arada hala bilmeyenler olabilir. Sınavdaki doğru cevap şıklarının sayıları eşit oluyor. 20 soru sorulacak. Yani "4 tane a" "4 tane b" "4 tane c" vs.. şeklinde oluyor. Bu nedenle testi bitirdiğinizde şıklarınızı saymayı unutmayın. Mesela; 5 tane "d" şıkkı işaretlediyseniz bilin ki bi tanesi yanlış. :D Ben bu sayede özellikle son 2 yıldır baya iyi notlar aldım.
  • Yeni sistem konu anlatımlı kitap tavsiyesi olan var mı?
  • Orijinalden alıntı: ashc

Eğer sorular kazık olmazsa 20 soru olayı avantaj tabi ki de. Her üniteden 3 soru yapsan 12 soru ediyor. O da 60 puan eder.
    Bu arada hala bilmeyenler olabilir. Sınavdaki doğru cevap şıklarının sayıları eşit oluyor. 20 soru sorulacak. Yani "4 tane a" "4 tane b" "4 tane c" vs.. şeklinde oluyor. Bu nedenle testi bitirdiğinizde şıklarınızı saymayı unutmayın. Mesela; 5 tane "d" şıkkı işaretlediyseniz bilin ki bi tanesi yanlış. :D Ben bu sayede özellikle son 2 yıldır baya iyi notlar aldım.

bence bu sisteme çok güvenme derim bir ters köşe yaptılarmı kalırsın öylece

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Fakültemiz ara ve dönem sonu sınavlarında öğrencilere, beş seçenekli çoktan seçmeli testler uygulanacaktır. Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.ashc@ sen yinede o sisteme çok güvenme derim çünkü bir ters köşe yaptırabilirler

yazılımcı online@ yanlış doğruyu götürmüyorsa iyi yalnız verdiğin kaynak resmi değil sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi search in vain -- 27 Aralık 2012; 17:50:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jan Dara

quote:

Orijinalden alıntı: ashc

Eğer sorular kazık olmazsa 20 soru olayı avantaj tabi ki de. Her üniteden 3 soru yapsan 12 soru ediyor. O da 60 puan eder.

bence bu sisteme çok güvenme derim bir ters köşe yaptılarmı kalırsın öylece

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Fakültemiz ara ve dönem sonu sınavlarında öğrencilere, beş seçenekli çoktan seçmeli testler uygulanacaktır. Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.ashc@ sen yinede o sisteme çok güvenme derim çünkü bir ters köşe yaptırabilirler

yazılımcı online@ yanlış doğruyu götürmüyorsa iyi yalnız verdiğin kaynak resmi değil sanırım

yok hocam resmi sitesinden link. Arama sayfasından verdiğim için ip bazlı çıkdı domain :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 27 Aralık 2012; 19:02:55 >
  • 20 soru olmasi dezavantaj gibi geldi bana hersoru 5 puan oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: evinda

20 soru olmasi dezavantaj gibi geldi bana hersoru 5 puan oluyor

Bencede avantajı olduğu kadar dezavantajı da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Orijinalden alıntı: evinda

20 soru olmasi dezavantaj gibi geldi bana hersoru 5 puan oluyor

Bencede avantajı olduğu kadar dezavantajı da var.

Bence tamamen dezavantaj. Sorular artık daha zorlayacak
  • murat yayınlarının kitabında rastladığım ilginç cevap şıkkı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maycomb

murat yayınlarının kitabında rastladığım ilginç cevap şıkkı.

E ŞIKKI :d
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.