Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (772. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin mantığında iyi o zaman yoksa bu kadar kolay olmaz asıl demek kolayda bir çok sınav olunca zor oluyor birde istek olması lazım mesela ben çalışmaya başlayınca hep uykum gelir. Ben önceden böyleydi notlarım ilk 1 sınıftayken o zaman kredili sistem yoktu ama ezber yap geç vardı şimdi öyle değil ezber yapsanda o yaptıkların çıkmıyor birazda mantığın ve test kabiliyetin iyi değilse benim gibi bodoslama oluyor.

Dikey geçiş yaptım yaptığımdan beridir 3 ve 4 alt ve üst alıyorum ama ortalamayı tuttturamıyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ucuz Roman

34,5 için yapacak bir şey var mı arkadaşlar? 3 ders 34,50 geldi

Yani burada bana göre bir yanlışlık yada adaletsizlik var. Benim matematiksel iktisat 36,5 dan CC geldi eğer bir sorum yanlış olsa 34,5 dan FF gelecek. Buradaki problem 36,5'un neden CC gelmesi? DD gelse sorun yok. Dersin ki 35 altı ff di 35 üstü dd den başlıyor. Burada 35 altındaki notlar da çana dahil edilmiş böylece kalanlarda çana dahil edildiğinden dd yine 35 altında kalmış. 35 altını çana dahil etmeseler bu sefer öğrencilerin yarısından fazlası kalacak. Bu seferki sınav sonuçları bu hesaplamalardan dolayı geç açıklandı bence. Çünkü saçma bir durum var harf notu dağılımında. Seneye falan değişir bu sistem belki ikinci dönem bile değişebilir. Siz yine de itiraz oluşturun bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

quote:

Orijinalden alıntı: Ucuz Roman

34,5 için yapacak bir şey var mı arkadaşlar? 3 ders 34,50 geldi

Yani burada bana göre bir yanlışlık yada adaletsizlik var. Benim matematiksel iktisat 36,5 dan CC geldi eğer bir sorum yanlış olsa 34,5 dan FF gelecek. Buradaki problem 36,5'un neden CC gelmesi? DD gelse sorun yok. Dersin ki 35 altı ff di 35 üstü dd den başlıyor. Burada 35 altındaki notlar da çana dahil edilmiş böylece kalanlarda çana dahil edildiğinden dd yine 35 altında kalmış. 35 altını çana dahil etmeseler bu sefer öğrencilerin yarısından fazlası kalacak. Bu seferki sınav sonuçları bu hesaplamalardan dolayı geç açıklandı bence. Çünkü saçma bir durum var harf notu dağılımında. Seneye falan değişir bu sistem belki ikinci dönem bile değişebilir. Siz yine de itiraz oluşturun bence.

Mail attım, bir haksızlık olduğunu arada 1,2 puan fazla olan insanın CC CD aldığını yazdım. Biz kaldiysak çana dahil etmesinler Ayrica Sistemin 34,50 yi 35 e tamamlaması gerektiğini ve hatanın düzeltilmesini talep ettim.

Mail adresi; mrkburo@anadolu.edu.tr

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harf araliklarinida hala aciklayamadilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreblond

arkadaşlar bir şey öğrenmek istiyorum. normalda 2 yıllık bitirmiş olmam gerekiyor. bütün dersleri verdim geçen bahar döneminde not ortalamasını 2 yaptım koşullu derslerden geçtim.bu sene güz dönemden 3 tane ff dersim vardı sadece o derslerden sınava girdim.3 derside verdim. dönem olarak başarılı yazıyor. daha mezun olamıyormuyum. yada daha sonramı başarılı kısımda mezun yazıyor ? ders durum görüntülemeye baktığım zaman bütün derslerden geçtiğim gözüküyor.

edit: dersleri tek tek kontrol ettim 31 ders var bölümümde 1-4 yarı yıllar. ders durum görüntülemede de 31 dersi geçtim gözüküyor.:S

Mezunsun dostum. Keyfini çıkar ;) Tebrik ederim.. Bende mezun oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadlyshadows -- 18 Şubat 2016; 19:58:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadde19

Arkadaşlar biri açıklarsa musmutlu olacağım genel ortalama 2.020 şartlı dersleri geçiyor muyum ?
    Bilen cevaplarsa çok sevinirim.

Her hangi bir dersiniz FF olmadığı sürece geçmiş oluyorsunuz.
    Eğer öyleyse tebrik ederim. Mezunsunuz.. Keyfini çıkarın ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadlyshadows -- 18 Şubat 2016; 19:57:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

aöf sınav sistemi hakkında hiç bir şey bilmediğin anlaşılıyor. çalışıp bu notları aldım demen resmen trajedi. aöf nin isterse en zor dersi olsun 10 almak rezilliktir sallasan zaten en az 20 alırsın. sadece son üç seninin çıkmış sorularına sınavlara yakın baksaydın bile geçebilirdin. en kötü ihtimal 5, 6 soru aynı çıkar bazı derslerde de 10-15 soru son üç senenin aynıları çıkabiliyor. inkılap tarihi gibi ortaokul seviyesi sınavdan 10 alman bile büyük trajedi. sen iyice bir aöf sınav sistemini çalışma metotlarını araştır resmen bomboş sınava girmişsin.

quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

İnkilaptan 10 alman sıkıntı olmuş diyebilirim. Benimde notlar çok kötü seneye bende uzatmış oldum diyebilirim. Hiç çalışmadım diyenler emin ol çalışıyorlardır bence aöf'de çalışmadan geçmek imkansız bu kadar söylüyorum.

+Tizar'ın dediğine sonuna kadar katılıyorum.

Şimdi ICromwelleI,

ben Aöf sisteminin farkındaydım ve hep sınava bir gün kala çalışırdım. 1 hafta öncesinden çalıştığın zaman unutabiliyorsun. Son zamanlar çalışıp bir anda sınavda o bilgileri kusacaksın. Tizar arkadaşımızın dediği gibi son 3 yılın sorularına bak. zaten 5-6 tane soru yaparsın. bu demek oluyor ki 25-30 puan.. Sende 2-3 soru yapsan eder sana 45.. Bu demek oluyor ki geçtin (FF gelmez).. Sınav sisteminden haberiniz yok. Tabi ki aöfün verdiği kitaplar çok detay istiyor. Test sistemi dönemindeyiz. Bu kitaplara çalışmak mantıksız geliyor bana..
    + Bir şey daha eklemem gerekirse hep böyle devam ettim. 1 Dönem uzattım ve şu an mezun durumundayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadlyshadows -- 18 Şubat 2016; 19:57:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brhncglr

Arkadaşlar bu dönem bütün derslerimi verdim. Bahar döneminda 4 tane dersim kaldı. Fakat bu derslerden ikisi FF diğer ikisi DD. Ortalamam 2.25 bahar döneminde sadece FFleri mi alacağım ?

Evet. Sadece FF leri alacaksınız. Yani 2 ders alacaksınız. Çünkü GNO (Genel Not Ortalaması) 2,00'ın üzeride (2,25).
    Umarım mezun olursunuz. Başarılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadlyshadows -- 18 Şubat 2016; 19:56:20 >
  • Arkadaşlar çalışırsanız bir şekilde geçiyorsunuz bu dönem mezun olmuş biri olarak şunu tavsiye ediyorum,

1) Günde yarım saatinizi mutlak bir dersin bir ünitesine ayırın ve üniteyi mutlak bitirin bugün yarısını yaptım yarın diğer yarısını yaparım diye düşünmeyin

2) Ünite Sonunda ki testler çok çok önemli mutlak çözün yanlışlarınız varsa o bölümü tekrar gözden geçirin (geçirmesen de olur ben bazen bakardım niye yanlış yaptım diye)

3) Sınav Haftası Mutlak Ve Mutlak Önceki Yıl Çıkmış Sınav Sorularına ve Ünite Sonunda ki Sorulara Bakın Çok Çok Önemli (Bazı Derslerde 7-8 hatta 9 soru bu önceki sınavda sorulmuş sorular olabiliyor birkaç ders de denk geldim ama buna bel bağlamayın bu dönem almış olduğum 5 dersin sadece 1 tanesinde önceki dönemde çıkmış epey soru vardı Türk İdare tarihi dersiydi galiba diğerlerinde 1-2 tane en fazla)

4)Aöf'ün yeni uygulamasıhttp://eogrenme.anadolu.edu.tr/ üzerinden konuların özetlerine bakın hatta çıktısını alın 2-3-4 sayfalık bir şey oluyor zaten AÖF kitaplarında ki gereksiz yerleri okumamak için bire bir tavsiye ederim konunun en önemli yerleri bu özetde yazıyor bu dönem misal sadece bu özetlere baktım kitap'a doğru dürüst bakamadım(Ünite Sonu Soruları hariç) son dönem olduğu için bir rahatlık vardı ayrıca yaprak test, sorular'da var yani aöf'ün bu uygulaması beni çok rahatlattı bu dönem

5) Ön Lisans'dan Lisans Tamamlama ile AÖF'e kaydolduğum için Toplam'da 5. dönemimde mezun oldum bu dönemler boyunca Hiçbir farklı kaynak kitap veya kurs her neyse hiç bir şey almadım ve gitmedim sadece kendi çalışmamla aöf'ün vermiş olduğu kitaplar vehttp://eogrenme.anadolu.edu.tr/ sistemini kullanarak bitirdim yani başka kaynak aramak falan bence hikaye zaten sürüsüne bereket kaynak var internetde

6) Ara Sınavlara Önem Verin, Nasıl Olsa Final var daha sıkı çalışırım diye düşünmeyin Ara Sınavda Alacağınız yüksek not finalde çok stres yapmanızı ciddi şekilde engeller daha rahat o dersin sınavına girersiniz

Haydi Kalın Sağlıcakla, Umarım Hepiniz İyi Notlarla Geçersiniz ve sonunda Mezun Olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 18 Şubat 2016; 20:20:08 >
  • deadlyshadows D kullanıcısına yanıt
    Dostum teşekkür ediyorum ilgin ve alakan için. Peki bu iki dersten birini verdim diyelim ve birini vermedim. Ortalamam düşer mi?

• deadlyshadows D kullanıcısına yanıt
    Ben bilmiyorum ama ben onları ezberlemiştim hazırlıklıydım kısaca fakat 2-3 soru anca çıkıyor her zaman olmuyor bu durum birde şu var çok fazla ders olursa eğer akılda kalmıyor dediğin noktaya katılıyorum 1 ay kala çalışmak biraz boş iş olabilir ama şuda var kitaptaki konuları ezber yerine okuyup anlamakda yardımcı olabilir bu sayede mantık ile bir kaç doğru çıkabilir. Benim testim çok berbattır mesela başka insan mantıkla doğru yaparken ben 2 soru arasında kalıp hep gider yanlış cevabı işaretlerdim ama şöylede bir durum var ben 2 yıl mezun olduğum okuldan yazılı sınavlarda hep 80-90 alırdım teslerde ise 45 zor geçerdim.

Test çözerken o 5 tane şıkkın içinde resmen kayboluyorum.
  • Kayit yenileme icin para aliyorlarmi ?
    Aliyorsalar nekadar ?

• red01 R kullanıcısına yanıt
    200 küsür

• quote:

Orijinalden alıntı: Be_Yourself

200 küsür

Tesekkur ederim.

• Aşağıdaki derslerden hangileri daha geçilebilesi ? Daha kolay?

FİNANSAL YÖNETİM II
    FİNANSAL TABLOLAR ANALİZİ
    İKTİSADA GİRİŞ II
    İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
    STRATEJİK YÖNETİM II
    GENEL MUHASEBE II
    MALİYET YÖNETİMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smoch -- 19 Şubat 2016; 10:39:12 >
  • Smoch kullanıcısına yanıt
    insan kaynakları yönetimi bence onun dışında genel muhasebe 2,iktisada giriş 2 dersleri orta şekerlidir. diğer dersleri almadığım için bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 19 Şubat 2016; 11:54:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brhncglr

Dostum teşekkür ediyorum ilgin ve alakan için. Peki bu iki dersten birini verdim diyelim ve birini vermedim. Ortalamam düşer mi?

Ne demek dostum. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Hayır tabi ki düşmez. Nedeni ise 2 tane FF ve 2 tane DD harf notu olan toplamda 4 dersiniz vardır. FF'lerin etkisiyle ortalamanızın en düşük haliyle birlikte şu an 2,25 ortalamanız var. DD leri almayacaksınız. Bu önümüzdeki dönem sadece 2 ders alacaksınız (FF harf notu olan dersleri). Bu ikisinden FF gelmediği sürece (en düşük DD) mezunsunuz. Rahat olun birazcık çalışmayla okulunuzu bitirebileceksiniz.

Başarılar dilerim kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadlyshadows -- 20 Şubat 2016; 15:43:09 >
  • Diplomaları bu ay sonuna kadar alabilir miyiz acaba? yoksa martın ilk haftasına sarkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Ben bilmiyorum ama ben onları ezberlemiştim hazırlıklıydım kısaca fakat 2-3 soru anca çıkıyor her zaman olmuyor bu durum birde şu var çok fazla ders olursa eğer akılda kalmıyor dediğin noktaya katılıyorum 1 ay kala çalışmak biraz boş iş olabilir ama şuda var kitaptaki konuları ezber yerine okuyup anlamakda yardımcı olabilir bu sayede mantık ile bir kaç doğru çıkabilir. Benim testim çok berbattır mesela başka insan mantıkla doğru yaparken ben 2 soru arasında kalıp hep gider yanlış cevabı işaretlerdim ama şöylede bir durum var ben 2 yıl mezun olduğum okuldan yazılı sınavlarda hep 80-90 alırdım teslerde ise 45 zor geçerdim.

Test çözerken o 5 tane şıkkın içinde resmen kayboluyorum.

Haklısınız tabi ki hocam. Test sisteminde doğru-yanlış kuralı olduğu için bu düşüncenizde hem fikiriz. Benimde defalarca 2 şık arasında kaldığım olmuştur. Mesela aöf sisteminde bazı sorularda bağıra bağıra cevabı belirtir.

Örn: soruda "analiz metotlarından bahsediyor. Hangisi bu metotlara uygundur?" gibi...

Şıklar ise; (Kafadan atıyorum)

-likit analizi
    -KDV analizi
    -katılma intifa senedi
    -kurumsal yatırımcı
    -Derecelendirme Metodu (Asıl cevap metotlu bir seçenek olmalıdır.. Çok soruda bu tür cevaplar görmüştüm.)

Yani biraz mantıksal düşünüldüğünde aslında seçeneklerde cevabı görebiliyoruz. Ne demek istediğimi az çok anlamışsınızdır..

İnanın ki ben sınava girmeden önce son 3 yılın çıkmış sorularını alırım. Renkli kalemle sadece cevaplarını yuvarlak içine alırım ve onları ezberlerim. Bazı sayısal sorularda bu mevcut. Bu tür sorularda ise sorudaki sayısal değerler bellidir. Cevabı da ona göre yapabiliyorsunuz. Ezber yani. Bu geçtiğimiz dönemde inanın birçok ders için son 3 yılın çıkmış sorularına bakarak 5-6'şar soru yapmışımdır. Kitapçığı açar açmaz "tak, tak, tak diye işaretleyip 8-9 tane soruyu 20 saniyede bitirmişliğim olmuştur.

Sonuç olarak ben hiçbir zaman aöf'ün verdiği devasa kitaplara çalışmadım. 1 ay kala gerçekten ben unutuyordum. Ezberleme zorluğu çekenler için 1 ay kala çalışılmasını tavsiye etmem. Hiçbir işin yoktur 1 hafta kala başlarsın. O zaman olur. Ben mesela murat yayınlardan özetleri aldım. Sınavlara 1-2 gün kala asıldım + son 3 yılın çıkmış sorularına baktım(ezberledim). Hepsinden geçmişim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

Diplomaları bu ay sonuna kadar alabilir miyiz acaba? yoksa martın ilk haftasına sarkacak.

Geçen hafta büroya gittiğimde bana 1 hafta sonra gelip alabilirsiniz dendi.
    Bilginize..
  • 
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.