Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zmax

ders seçme işi nedir?işletme 1.sınıfım ben ders seçecekmiyim kredi felan?biri açıklarmı?

Ooo dostum sen geç kalmışsın, ders seçme tarihi çoktan geçti. Yapsan iyi olurdu krediyi sen tamamlıyacaktın ekleyeceğin dersler vardı eklemediğin için onlar da seneye kaydı ve onları da seneye göreceksin. Yeni kayıtlısın belki farklı olabilir farklıysa ben bilmiyorumdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ders seçme işi nedir?işletme 1.sınıfım ben ders seçecekmiyim kredi felan?biri açıklarmı?

40 krediye kadar ders ekleyebiliyorsun örnek 2. sınıfın derslerinden 3. yarıyıl oluyor 40 krediye kadar alabiliyorsun amaç erken mezun olmak. sen eklemedi isen sistem 1. sınıfın 1. dönem derslerini otomatik seçiyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

beyler cok onemli bir sey soracagim cidden cok onemli lutfen biliyorsaniz cevab veriniz ...

* aof 2 yillik dis ticaret bolumune kayit oldum bu sene , bu yil hic bir sinava girmeyecagim

bugun aof burosuna gidip sordum ayrica , otamatikmen tum dersler sifir gelcek , bu sifirlar benim not ortalamasini etkilemicekMIS

seneye yine ayni dersleri okuyacagim o zamanki aldigim notlar gecerli olur dedi buro muduru ...

• Arkadaşlar ve stone hocam bi sorum olacaktı bütün derslerden ilk 4 üniteden mi sorumluyuz birisi açıklık getirebilir mi kesin?
  • ya arkadaşlar hala anlamadiniz. bazılarının dediği
    gibi bu sene dersler 8 üniteye düşmüş değil.
    krediliden önce 1 sene de 16 ünite görüyorduk.
    şimdi bu sene de 16 ünite göreceğiz. 8 ünite güz
    dönemi 8 unitede yaz dönemi. geçen sene 2
    sınav vardı bu sene 4 sınav olacak. yani geçen
    sene 2 ay çalışıyorduk bu sene 4 ay çalışmak
    zorunda kalacağız. haşşşıırrt yani. benim merak
    ettiğim yaz dönemi için bir daha kitap parası
    ödeyecek miyiz. ödersek çok fena haşşşıırrt yani.
    tekrar yeni dersler için kitap alacağımiza göre
    ödeyeceğiz galiba. bir sene de 420 tl
    ödeyeceğiz. bende harç parası sona erdi diye
    kayıt yapmıştım ama aynı şeye döndük.
    haşşşıırrt yani.

• Arkadaslar vize dönemi 1-4 demişsinizde benim uygarlık tarihi kitabım 14 ünite li 1-7 vize , final ise 1-14 mü olacak şimdi?
  • 2012-2013 Ders Listesi:http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2012-13-DersListesi.pdf

Ders listesine girin hangi dersi alıyorsanız yanında yazıyor.
  • Halka ilişkiler 1. sınıf okuyorum, sınav için konu anlatımlı kitap önerebilirmisiniz ? Üniversitenin verdiği kitaplar kötü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Halka ilişkiler 1. sınıf okuyorum, sınav için konu anlatımlı kitap önerebilirmisiniz ? Üniversitenin verdiği kitaplar kötü..

konu anlatımlı kitaplar yasaklandı malesef, o kitaplardan başka çalışma kaynağımız yok. Sadece soru bankaları satılıyor. Önemli yerlerin altını çizip, sonra üstünden geçmek en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Halka ilişkiler 1. sınıf okuyorum, sınav için konu anlatımlı kitap önerebilirmisiniz ? Üniversitenin verdiği kitaplar kötü..

konu anlatımlı kitaplar yasaklandı malesef, o kitaplardan başka çalışma kaynağımız yok. Sadece soru bankaları satılıyor. Önemli yerlerin altını çizip, sonra üstünden geçmek en iyisi.

teşekkürler , soru bankasına bakıp ona göre konular üzerinde çalışırım kitaptan o zaman (her ne kadar sıkıcı bir kitap olsa da katlanıcaz)
  • Sınav Giriş Belgesi
    SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER
    1. Sınav Giriş Belgesi (bu belge-renkli veya siyah-beyaz olabilir)
    2. Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım Kartı veya sınavda geçerli öğrenci kimlik belgesi.
    3. Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi.

Arkadaşlar 3.sınıftan devam ediyorum bu sene birşey soracağım öğrenci kimlik kartım yok şuanda aöf'ye gelmemiş daha sınava kadar mutlaka gelir mi?
  • iki sınav yerimde yakın toplamda 4 sınav olacak ama geçirmişler bize

bankacılık sigortacılık okuyan dostlar varsa selam olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: elbiskuha

sigorta ve bankacılığa bu sene kayıt oldum sınavlara 30 gun falan kaldı sizce bitirsem bi halt olur mu bu bölümden ?

hocam benımde aynı 2 yıllık bitir sonra 4 yıllık başka bolüme geçersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjarumBlack- -- 9 Aralık 2012; 6:39:54 >
  • quote:

quote:

beyler cok onemli bir sey soracagim cidden cok onemli lutfen biliyorsaniz cevab veriniz ...

* aof 2 yillik dis ticaret bolumune kayit oldum bu sene , bu yil hic bir sinava girmeyecagim

bugun aof burosuna gidip sordum ayrica , otamatikmen tum dersler sifir gelcek , bu sifirlar benim not ortalamasini etkilemicekMIS

seneye yine ayni dersleri okuyacagim o zamanki aldigim notlar gecerli olur dedi buro muduru ...

beyler rıca etsem bu sorumu cevab verebılır mısınız ?

napsam sasırdım kaldım ben yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

40 krediye kadar ders ekleyebiliyorsun örnek 2. sınıfın derslerinden 3. yarıyıl oluyor 40 krediye kadar alabiliyorsun amaç erken mezun olmak. sen eklemedi isen sistem 1. sınıfın 1. dönem derslerini otomatik seçiyor zaten.

hocam sağol 1 sorum daha olacak.zaten matematik hariç zorlanmam.Yani kredi konusunda bir sorun olurmu?bazı derslerden yüksek alırdım krediyi ona göre ayarlardım sanırım böyle birşeymi?şimdi otomatik olunca ne olcak.
    abi bizi kimse bilgilendirmiyor.aöf bir kitapçık fekan verip bilgilendirmedi.
    internet şifresi yanlış.yaklaşık 1 aydır dışarı çıkamıyorum bir ameliyat geçirdim salı günü gidip öğrenci kimliğimi alacağım.internet şifresinide söylemeliyim:(

• quote:

Orijinalden alıntı: onur01

quote:

Ooo dostum sen geç kalmışsın, ders seçme tarihi çoktan geçti. Yapsan iyi olurdu krediyi sen tamamlıyacaktın ekleyeceğin dersler vardı eklemediğin için onlar da seneye kaydı ve onları da seneye göreceksin. Yeni kayıtlısın belki farklı olabilir farklıysa ben bilmiyorumdur.

geç kalmamak elde değilki eylül 20de kayıt oldum.amelyat felan oldum mecbur işleri koşturamadım.bilgi verende olmadı.kredi işi sanırım 3 yılda bitirmek için felan?

• quote:

quote:

quote:

Cevap verecek bişey yok aslında. Geçen senenin notları sonraki seneyi etkilemez. Bu sene girmezsen hepsinden kalmış olursun seneye aynı dersleri görürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

Sınav Giriş Belgesi
    SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER
    1. Sınav Giriş Belgesi (bu belge-renkli veya siyah-beyaz olabilir)
    2. Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım Kartı veya sınavda geçerli öğrenci kimlik belgesi.
    3. Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi.

Arkadaşlar 3.sınıftan devam ediyorum bu sene birşey soracağım öğrenci kimlik kartım yok şuanda aöf'ye gelmemiş daha sınava kadar mutlaka gelir mi?

Öğrenci Kimlik Kartı sınavdan önce muhakkak gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ashc

quote:

quote:

quote:

Cevap verecek bişey yok aslında. Geçen senenin notları sonraki seneyi etkilemez. Bu sene girmezsen hepsinden kalmış olursun seneye aynı dersleri görürsün.

bır sınıfı 2 yılda bıtırme zorunluluğu varmıs bırde o var allah korusun seneyede bıtıremezsem ne olur ?

ben dgs ıcın aöf yazıldım , dgs de ders notları çok önemli puan için biliyorsunuz

ha bırde soyle bır sey duydum ne kadar dogru bılmıyorum aöf dgs ıcın 2 yılda bıtırme zorunlulugu varMIS cok sacma geldı bana bu dogru mu ?
  • quote:

Kredili sistemin önemli özelliği bu. Geçme notu 50'dir. Ortalaman 2.00 ve üzeriyse 30 ile de geçersin. Fakat hiçbir sınava girmezsen otomatik olarak 0 alacaksın hepsinden. Yani 2. sene bu dersleri alman lazım. Sadece okulun uzar bu şekilde.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.