Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kocaelinde ikamet ediyorum kimlikler gelmişmidir bilen varsa yada alan varsa cevaplasın
  • Bazı derslerde ünitelerin az olması bişeyi değiştirmiyor aslında. Eski kitaplara baktım 8 ünite 100 küsür sayfa. Yeni aldığım kitaplara baktım 4 ünite yine 100 küsür sayfa.
  • Benim anlayamadığım, şu adreste 5-6 Ocak diyor, tamam;
    http://www.anadolu.edu.tr/tr/2012-2013-acikogretim-kayit-takvimi

Fakat yine yukarıdaki adresten Akademik Takvim başlığının hemen altındaki "2012-2013 Öğretim Yılı-Güz Dönemi"ne tıkladığımızda şöyle bir tablo çıkıyor;

Bu tablo örgün öğretime yönelik olan tablo mudur?

Bir de açıköğretim kitaplarının henüz hiçbirisini almadım, kitap alabilmek için son tarih diye bir durum yok değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Casper_C o tablodaki bilgiler örgün eğitim için olsa gerek ki 04 Ocak 2013 de dersler bitiyormuş, biz ders almıyoruz, ayrıca bütünleme tarihleride yer alıyor, aöf de bütünleme kaldırıldı
    kitap konusuna gelince, dün bi yerde görmüştüm işte bi tarihe kadar alamazsak ne olur ? konu başlıklı bi yazı, içeriğine gözatmadım, büroyu arayıp konu hakkında bilgi alman en doğrusu olur, hem eksik kitapların ne zaman geleceğini de öğrenmiş olursun.
  • Arkadaşlar Ben DGS ile 3. sınıf işletmeye kaydoldum.Şimdi Konu anlatımı kitapları çıkmamış onu AÖF nin verdiği kitaplardan idare edicez fakat.Murat yayınlarının SORU BANKASI var sadece bunu alsak yeter mi yardımcı olarak.Birde açı yayınlarının çıkmış soruları vardı . Ona gerek varmıdır bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

quote:

Orijinalden alıntı: ommix

quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Murat Yayınları bu yeni sisteme göre kitap hazırladı mı..Yoksa aöfün verdiği kitaplardan hayatta çalışılmaz.

Soru kitabı çıktı Murat'ın ama cevapları anlatımlı süper olmuş.Herkese tavsiye ederim.

evet bu sene murat güzel kitap çıkarttı ama aöf'ün verdiği kitapları okumak şart : ) bu arada karacan nokta atış kitapçıkları ne alemde alan var mı ?

Karacan sipariş vereli 15 gün olacak hala ses yok :)
    Aöf de daha alamadım kitapları.
    Esk. iktisat 4. sınıf kitapları alan varmı. Vergi hukuku hariç.

Sen Sipariş Vermiş Alamamışssın Dostum Ben Dersanesine Gidiyorum Bize Bile Verilmedi Halen Kaç Haftadır Verilecek Haftaya Deniyor Fos Yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hnd∞6

quote:

quote:

quote:

quote:

Murat Yayınları bu yeni sisteme göre kitap hazırladı mı..Yoksa aöfün verdiği kitaplardan hayatta çalışılmaz.

Soru kitabı çıktı Murat'ın ama cevapları anlatımlı süper olmuş.Herkese tavsiye ederim.

evet bu sene murat güzel kitap çıkarttı ama aöf'ün verdiği kitapları okumak şart : ) bu arada karacan nokta atış kitapçıkları ne alemde alan var mı ?

Sen Sipariş Vermiş Alamamışssın Dostum Ben Dersanesine Gidiyorum Bize Bile Verilmedi Halen Kaç Haftadır Verilecek Haftaya Deniyor Fos Yani

Benhttp://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergiler/murat-acikogretim-5171-isletme-4-sinif-7-donem-67476992 burdan aldım bugün akrgoya verecek elime geçince bilgi veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

quote:

ben aramıştım hazırlamamışlar.Bu arada ben çalıştığım için henüz başlayamadım çalışmaya ama şunu sormak istiyorum kitaplara göz gezdirirken her konunun sonlarına doğru özet bölümü var.Konular yerine sadece özet bölümlerini okusak genelde 1-2 sayfa.Ordan yeterli bilgiyi alabilir miyiz? o zaman 1 günde biter çünkü

Bence yeterli değil o özetlerde bir şey yazdığı yok
  • Egem yayınlarından çalışıyorum. Sosyoloji 1. sınıf. Bu yıl sınıfı geçerim umarım. 1 ay kaldı. Bir dersi 4 gün çalışacağım. 24 günde 6 ders eder.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam madem dershanesine gidiyorsunuz, derslerle ilgili dökümanları bizlerle paylaşır mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rizabardakci239

@Casper_C o tablodaki bilgiler örgün eğitim için olsa gerek ki 04 Ocak 2013 de dersler bitiyormuş, biz ders almıyoruz, ayrıca bütünleme tarihleride yer alıyor, aöf de bütünleme kaldırıldı
    kitap konusuna gelince, dün bi yerde görmüştüm işte bi tarihe kadar alamazsak ne olur ? konu başlıklı bi yazı, içeriğine gözatmadım, büroyu arayıp konu hakkında bilgi alman en doğrusu olur, hem eksik kitapların ne zaman geleceğini de öğrenmiş olursun.

Hocam sağolasın, benim de içimde dün geceden beri bir kuşku vardı. Geceleyin uyuma çabaları içersindeyken birden aklıma sınavlar geldi; şu sınav tarihlerine bir bakayım dedim, dönem başına 2 sınava mı yoksa tek sınava mı girdiğimizden bir türlü tam olarak emin olamadığımdan bizde de ara sınav var mıydı yok muydu, varsa geçmiş, gerçi mazeret için 24 - 29 Kasım diyor vs... derken bir stres sebebi oldu bu.

2 sene evvel örgün öğretimdeydim, açıkçöğretim sınavlarına da çalışmayarak girdiğimden takip de etmiyordum doğru düzgün, oradaki sistemle buradaki sınav sistemi aklımda karman çorman olmuş, dedim inşallah bir aksilik yoktur. Neyseki sanırım dediğin gibi...

Anadolu Üniversitesi'nin internet sitesi de, siteye bağlı öğrencilere yönelik sayfaları da derli toplu değil, çok karışık.

3 sorum daha olacak;
    Bu 4 sınavda hangi bir sınav ortalamayı %de kaç etkileyecekmiş, bir açıklama var mı bu konuda?

İkinci sorum; mesela güz döneminde bütün dersler için mi 2 sınav olacak, yoksa mesela bir öğrencinin 10 dersi varsa, ilk 2 sınav mesela 5 dersine yönelik, diğer 2 sınav da diğer 5 dersine yönelik mi olacak?

Üçüncü sorum; dönemlik - kredilik sistemle beraber, sınıfta kalmak diye bir durumun artık sözkonusu olmadığı, bunun yerine dersten geçmiş ya da kalmış olmanın sözkonusu olduğuna yönelik duyumlar aldım, bunlar doğru mu? Eğer doğruysa ders geçme harf notu nedir, bu harf notu kaç puana denk düşmektedir?
  • @Casper_C öncelikle bildiğim sorularını cevaplıyım, kredisi yüksek olan dersler ortalamanı etkileyecek, aynı zamanda bu dersler diğer derslerine göre zor olacaktır, onun için ders çalışma noktasında hangi derslere ağırlık vermen gerektiğini iyi belirlemen lazım, zaten kolay derslerin kredisi düşük, kolay ders diyoruz neden daha fazla çalışalım ki? o yüzden zor olan derslere ağırlık vermek gerek.
    ikinci soruna gelecek olursak, şöyle söyliyim geçtiğimiz yıllarda cumartesi ve pazar olmak üzere 2 oturum yapılıp, 10 dersin 5i cumartesi diğer 5i pazar günü yapılıyordu, bu sene de muhtemelen bu şekilde olacak ki sınav takvimi bunu gösteriyor. Vize ve final olmak üzere bir dönemde 2 sınav yapılıyor, tıpkı normal üniversitelerdeki gibi. örnek verecek olursak bir 3. sınıf öğrencisi her dönem 10 dersten sorumlu, 1. dönem 10 ders, 2. dönem 10 ders, bütünlemeler kaldırıldığı için 1. ve 2. dönemlerde her dersin vize ve final sınavlarına girecek.

son soruna cevabı internetten bi kaynaktan aldım o da şöyle,

Kredili Sistemde Ders/Sınıf Geçme Nasıl Oluyor??

Kredili sistemle hayatımıza harf notu uygulaması da girmiş bulunmaktadır. Bu uygulamada sınavlar 100 puan üzerinden değerlendiriliyor fakat aldığımız her bir not belli aralıklarla sınıflandırılarak harf notuna dönüştürülmektedir. Aşağıda aldığınız rakamsal notların hangi harf notuna karşılık geldiğini inceleyebilirsiniz.

Not Aralığı – Harf Notu – Not Değeri
    84 – 100__AA__4,00 (GEÇTİ)
    77 – 83___AB__3,70 (GEÇTİ)
    71 – 76___BA__3,30 (GEÇTİ)
    66 – 70___BB__3,00 (GEÇTİ)
    61 – 65___BC__2,70 (GEÇTİ)
    56 – 60___CB__2,30 (GEÇTİ)
    50 – 55___CC__2,00 (GEÇTİ)
    46 – 49___CD__1,70 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)
    40 – 45___DC__1,30 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)
    33 – 39___DD__1,00 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)
    0 – 32____FF__0,00 (KALDI)

Bu bilgilerden sonra gelelim ders/sınıf geçmenin nasıl olduğuna. Kredili sistemle birlikte sınıfta kalma devri sona erdi arkadaşlar. Artık derslerden kalma/geçme var. Kredili sistemde dersler iki ayrı dönemde veriliyor ve bir dönemde kaldığını dersi ancak seneye aynı dönemde verebiliyorsunuz. Buda bir dersten kalırsak hemen bir sonraki dönemde dersi alamayacağımız anlamına geliyor.

Sanırım artık hepiniz biliyorsunuzdur ki Ara sınavda aldığınız notun %30 ile Dönem sonu sınavında aldığınız notun %70 i toplanarak sizin dönem sonu ders geçme başarı notunuz ortaya çıkar.

Buna göre ara sınav notunun %30 + Dönem sonu sınav notunun %70 = 50 veya üzeri ise her halükarda o dersten geçiyorsunuz.

AÖF sınavları sonucunda, CD, DC ve DD aldığınız dersleriniz varsa, bu ders ortalamalarınız 50′den az ancak 32′den yukarı demektir. Yani anlaşıldığı üzere bu derslerden aslında başarısız olmuşsunuzdur.

Yukarıdaki tabloyu tekrar incelerseniz hangi aralıklarda not alırsanız, geçeceğiniz kalacağınız veya ortalamaya göre geçeceğinizi belirttim.

Aldığınız not 33-49 arası gelirse sizin o dönemdeki ortalamanıza bakılıyor. Dönem not ortalamanız 2.00′ın üzerinde ise CD-DC-DD aldığınız derslerde geçersiniz. Dönem Not Ortalamanız 2.00’ın altında ise bu sefer koşullu geçme devreye giriyor. Koşulu ise Bahar dönemi sonunda Genel Not Ortalamanızın en az 2,0 olmasıdır. 2,0′ın altında bir Genel Not Ortalama getirirseniz koşullu geçtiğiniz derslerden de kalırsınız.

AA ile CC arasında aldığınız dersleri ise, kayıtsız şartsız geçtiniz demektir. Bu dersler, diğer derslerden ne kadar başarısız olursanız olun, bir daha karşınıza çıkmayacak demektir.

FF aldığınız dersler ise, 32′den daha aşağı bir not ortalamasına sahip olduğunuzu gösterir. FF aldığınız ders veya derslerden her halükarda kalırsınız koşullu olarak geçilemez. FF aldığınız ders hangi dönemde okutuluyorsa, onu ancak bir sonraki yıl aynı dönemde alabilirsiniz.

kaynak
  • bugün kitapların hepsını aldım kadıkoy büroya gelmiş..elimde maliye politikası-1 özetleride var murat aöf nın dıleyen olursa onları paylasabılırım.
  • Beyler öğrenci belgeleri 10 aralıkta çıkıcak dediler. Fakat merak ettiğim kimliği alabilmek için bir kağıt verdiler resmimiz falan var. Bu kağıtla ya da kağıt olarak öğrenci belgesiyle sınavlara girebiliyormuyum ?
  • quote:

quote:

ben aramıştım hazırlamamışlar.Bu arada ben çalıştığım için henüz başlayamadım çalışmaya ama şunu sormak istiyorum kitaplara göz gezdirirken her konunun sonlarına doğru özet bölümü var.Konular yerine sadece özet bölümlerini okusak genelde 1-2 sayfa.Ordan yeterli bilgiyi alabilir miyiz? o zaman 1 günde biter çünkü

Nası hazırlamamışlar. ben aldım çalışıyorum. Yeni kredili sistem test kitabları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: walter13

quote:

quote:

Nası hazırlamamışlar. ben aldım çalışıyorum. Yeni kredili sistem test kitabları var.

önceden özet şeklinde veriyorlarmış ben onu kastetmiştim test şeklinde var tabi.
  • 2 tane kitabım eksik. Bu nedenle gittim soru bankası aldım. Adamlar 1 ayda aof kitaplarını okuyor,analiz ediyor,soru hazırlayıp piyasaya sürüyorlar; yılda 500 tl verdiğimiz aof ise hala kitapları dağıtamıyor. Diğecek bişey bulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashc -- 4 Aralık 2012; 17:37:33 >
  • @rizabardakci239 teşekkürler

Birkaç dersten geçilemedi diye sınıfta kalmanın kalkmasına sevindim en çok.
    Bunun yansıra, bundan böyle 2 olan (ya da 3 diyelim) sınav sayısının 4 sınav olacak olması da iyi, güzel olmuş bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enduluslucoban

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam madem dershanesine gidiyorsunuz, derslerle ilgili dökümanları bizlerle paylaşır mısınız ?

Bizde Şuan Kitaptan İşliyoruz Arkadaşım Farklı Birşey Yok Olsa Tabiki Paylaşırım Nokta Atışlarını Henüz Alamadık
  • Arkadaşlar sınava az bir süre kaldı sınava nasıl hazırlanıyorsunuz kitaplar çok ağır geldi başka türlü çalışabilmenin yolu var mıdır

Not:Kamu Yönetimi 1.sınıfım
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.