- x
AÖF 2014-2015 Öğrenim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme Tarihi 15-24 Eylül Bilginize...
11512 Cevap632861 Görüntüleme104 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     20 [22] 24 25 26 27 28 29      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1126 Mesaj
18 Kasım 2012; 23:16:38 

quote:

Orijinalden alıntı: tatanga.1988

arkadaslar gene geçen senekı gıbı cıkmıs aorular paklar mı bızı ?

Hayır. Çünkü çoğu ders yeni konulara göre düzenlenmiş. Ama bazı derslerde faydası olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 18 Kasım 2012; 23:19:11 >

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

Açıköğretim ile ilgili Güncel Durumlar

3232 Mesaj
18 Kasım 2012; 23:55:47 

3 kitap aldım konuların hepsi aynı yardımcı kitaplara bakmaya devam ......konular çok uzun aof kitaplarında sadece sorularıyla yetincez yine ...

her konu başlığında anathar kavramlar var ordan soru gelebilir :) ...

lex est quod facimus

Sony Xperia SP

2370 Mesaj
19 Kasım 2012; 11:08:09 

quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

3 kitap aldım konuların hepsi aynı yardımcı kitaplara bakmaya devam ......konular çok uzun aof kitaplarında sadece sorularıyla yetincez yine ...

her konu başlığında anathar kavramlar var ordan soru gelebilir :) ...

hangi dersler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

525 Mesaj
19 Kasım 2012; 11:47:46 

mrb,
eşim 2 yıllık böüm bitirdi. dikey gçiş olarak kamu yönetimine kaydını yaptık. şimdi 3. sınıf oluyor kendisi değil mi?
bu dönem aldığı derslerle alakalı sorulara, çalışması gereken konulara falan nereden ulaşabiliriz. nereyi ya da nereleri takip etmek lazım. birkaç foruma üye olduk ama.. önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.

suçlular iktidarda kahramanlar sürgünde ölür...

639 Mesaj
19 Kasım 2012; 13:00:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ammocihe

mrb,
eşim 2 yıllık böüm bitirdi. dikey gçiş olarak kamu yönetimine kaydını yaptık. şimdi 3. sınıf oluyor kendisi değil mi?
bu dönem aldığı derslerle alakalı sorulara, çalışması gereken konulara falan nereden ulaşabiliriz. nereyi ya da nereleri takip etmek lazım. birkaç foruma üye olduk ama.. önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.

http://eogrenme.anadolu...r/Sayfalar/default.aspx <<<<<dersler burada

http://trtokul.anadolu.edu.tr/?q=dersler <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <ayrıca burada da konu anlatımları var.

Nokia N9

525 Mesaj
19 Kasım 2012; 15:12:27 

quote:

Orijinalden alıntı: TEK ADAM

http://eogrenme.anadolu...r/Sayfalar/default.aspx <<<<<dersler burada

http://trtokul.anadolu.edu.tr/?q=dersler <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <ayrıca burada da konu anlatımları var.

çok teşekkür ederim. peki kitap olarak neler kullanıyorsunuz. soruları tutturan kitaplar var mı? tekrar konu anlatımlı kitap almya gerek var mı? sizin bu yola yeni girenlere önerebilecekleriniz nelerdir?

suçlular iktidarda kahramanlar sürgünde ölür...

3232 Mesaj
19 Kasım 2012; 18:17:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

hangi dersler?

türk dili 1
türk vergi sistemi
maliye politikası 1

konular aynı içerik aynı mı bilemem çok uzun okumaya değmez :(

lex est quod facimus

Sony Xperia SP

1126 Mesaj
19 Kasım 2012; 22:43:22 

Karacan dan 2013 baskılarını sipariş verdik bakalım. 4 Ders.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

1843 Mesaj
20 Kasım 2012; 11:01:33 

Derslere girecek olan var mı? Dersler başlıyor bu hafta

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

475 Mesaj
20 Kasım 2012; 11:23:36 

Arkadaşlar kayıt yenileme için ders seçimi ve paramı yatırdım. Sınavlara kadar bandrol için zamanım var değil mi? Gidemedim çünkü Aöf e sıkıntı çıkar mı?

Dragon Age Türkçe Yamamız için Tıklayın...
RPG OYUNLARI RESIMLI ARŞİV için Tıklayın...

1126 Mesaj
20 Kasım 2012; 14:34:01 

quote:

Orijinalden alıntı: LaHire

Arkadaşlar kayıt yenileme için ders seçimi ve paramı yatırdım. Sınavlara kadar bandrol için zamanım var değil mi? Gidemedim çünkü Aöf e sıkıntı çıkar mı?

yok , sıkıntı olmaz.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

1126 Mesaj
20 Kasım 2012; 14:50:08 

Kitaplar hala gelmemiş 1 tanesini alabildim. Vergi Hukuku Oda.
Kitabı inceledim hatta 1. üniteye çalıştım bitti. Kitap hakkında yorum olarak; her ünite ortalama 12 sayfa.bu 12 sayfa dolu dolu, boşluk resim v.s yok yani. Eğer kitaba çalışacaksanız, ünite sonundaki özet kısmını okumanızı tavsiye ederim. 1- 1,5 sayfalık ünite sonu özetler var. üniteyi genel anlamında özetliyor. yararlı olurmu derseniz olacağını düşünüyorum. birde 10 tane ünite sorusu var onuda es geçmeyin.

Nasıl bir çalışma yolu izleyelim derseniz.45 gün kadar bir süre kaldı. Her gün 1 ünite bitirmeye çalışın.Yukarıda dediğim şekilde. Bu en fazla 1 saati alır ama bir süre sonra sıkıntı oluyor 5 sayfa da bir mola verin tavsiyem olarak :)
ortalama 4 günde 1 ders bitirirsiniz.( benim 4 ders var bu hesapla 16 gün sürer.fakat 9-10 ders alan arkadaşlar için zor olacağını umuyorum.) Dersleri bitirdikten sonra yukarıda belirttiğim konu sonu özetleri ve sorulara iyi çalışın.çünkü bu kadar ünite tekrardan tekrar etmek zor olacağını düşünüyorum. 12*4ünite*kitap sayısı= En azından 200 sayfa.
Bunlardan sonra Eğer aldıysanız soru bankası veya nokta atışı soruları çözün.Bu soruları çözerken günlük çözüm aralarına en azından özetleri tekrar inceleyelim.

Tavsiye olarak bunları söyleyebilirim. Çıkmış sorulara güvenmeyin.Ters köşe olunabilir. Yazarlar v.s değişmiş çünkü.Bu şekilde artık ara sınava gireceğim. sonucuna göre final e duruma bakabiliriz.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Kasım 2012; 13:38:47 

quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

türk dili 1
türk vergi sistemi
maliye politikası 1

konular aynı içerik aynı mı bilemem çok uzun okumaya değmez :(

Özellikle Türk Dili 1--ni inceledim...

Konular aynı fakat içeriği çok geniş kapsamlı olduğu için çıkacak sorular farklı olabilir... Bu şekliyle basit olan bir ders çok çetrefilli bir duruma dönüşmüş... Şu kredili sistemi bir sene sonra çıkarsaydılar olmaz mıydı... 7 ders çıktı 12 derse... Ve kitaplar da öyle ince falan da değil... Ayrıca vize ile final arasında fazla bi zaman yok... Geçmiş yıllara göre çok dökülenler olacak diye düşünüyorum... Bunun için şimdiden tüm kitaba çalışmak gerektiği düşüncesindeyim...

2036 Mesaj
21 Kasım 2012; 15:33:47 

3. sınıf işletme kitaplarını alan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaydj -- 21 Kasım 2012; 15:33:59 >

Opel Astra J Hb 1.6 cdti 136 Sport

11934 Mesaj
21 Kasım 2012; 18:20:38 

iktisat 4 kitapları halen yok. Tek kitabım var avrupa birliği ve gelmedi ay başında gelecek diyorlar ama inanmıyorum hiç, kayıdı yenilediğim ilk günde ayın 15 inde kesin gelecek dediler, gittim 1 hafta sonra gelecek dediler dün yine gittim 1 aralıkta gelecek diyorlar. Böyle saçmalık mı olur ya. Bu sene fena çuvalladı açık öğretim, eski içerikli kitapların hepsi var ama yeni çıkan dersler yok.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

1581 Mesaj
21 Kasım 2012; 19:40:17 

slm bence seçilen büro ile ilgili sorun sanırım arkadaşımla ben kamu yönetimi bölümü ,ben bütün kitaplarımı aldım o ise yarısını almadı henüz..

Hayat da masal gibidir; ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar iyi olduğu önemlidir.

532 Mesaj
21 Kasım 2012; 19:42:25 

5-6 ocaktaki sınavlar kaç tane üniteyi kapsayacak belli mi?

473 Mesaj
21 Kasım 2012; 20:28:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Renegade Havoc

5-6 ocaktaki sınavlar kaç tane üniteyi kapsayacak belli mi?

http://eogrenme.anadolu...2012-13-DersListesi.pdf
Bu linkten hangi bölümdeysen onun derslerine bak.AS başlığı altındaki sayılar ara sınavdaki ünite sayısıdır.

114 Mesaj
21 Kasım 2012; 21:47:59 

Eksik kitapların hepsi 1-15 Aralıkta gelecekmiş. Lütfettiler. Daha bazı kitapların basımına bile başlanmamış

Biliyorsan neden öğretmiyorsun? Sümer Atasözü

246 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:31:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

iktisat 4 kitapları halen yok. Tek kitabım var avrupa birliği ve gelmedi ay başında gelecek diyorlar ama inanmıyorum hiç, kayıdı yenilediğim ilk günde ayın 15 inde kesin gelecek dediler, gittim 1 hafta sonra gelecek dediler dün yine gittim 1 aralıkta gelecek diyorlar. Böyle saçmalık mı olur ya. Bu sene fena çuvalladı açık öğretim, eski içerikli kitapların hepsi var ama yeni çıkan dersler yok.

aynen hocam, kıtaplar yok 4.sınıf larda sorun var heralde.. bende iktisat okuyorum elımde sadece vergı hukuku var, burodakıler benı goruyolar ve gulmeye baslıyolar 10aralıkta gelıcek demısler kıtaplar aynı lafları bende duydum.. eskısehır netten ındırıp cıktı alsın demıs burodakılere.. bu sene baya kotu oldu ve gıt gıde sure kısalıyo final ıcınde cok kısa sure bom bok bır olay yaptılar

307 XT PREMIUM, 307 XS, 407 Premium..

2874 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:25:08 

yeni kaydolanların kimlikleri 10 aralıkta gelcek dediler avcılar bürosunda. bilginize.

kitaptan çalıştım biraz ama hiç çalışasım yok ya. maliyet muhasebesi ve finansal yönetimde çekilmezkii

2370 Mesaj
22 Kasım 2012; 8:52:24 

Aksaray büroda işletme 4.sınıf kitapları var mı? giden alan var mı???

2579 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:25:23 

quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

Kitaplar hala gelmemiş 1 tanesini alabildim. Vergi Hukuku Oda.
Kitabı inceledim hatta 1. üniteye çalıştım bitti. Kitap hakkında yorum olarak; her ünite ortalama 12 sayfa.bu 12 sayfa dolu dolu, boşluk resim v.s yok yani. Eğer kitaba çalışacaksanız, ünite sonundaki özet kısmını okumanızı tavsiye ederim. 1- 1,5 sayfalık ünite sonu özetler var. üniteyi genel anlamında özetliyor. yararlı olurmu derseniz olacağını düşünüyorum. birde 10 tane ünite sorusu var onuda es geçmeyin.

Nasıl bir çalışma yolu izleyelim derseniz.45 gün kadar bir süre kaldı. Her gün 1 ünite bitirmeye çalışın.Yukarıda dediğim şekilde. Bu en fazla 1 saati alır ama bir süre sonra sıkıntı oluyor 5 sayfa da bir mola verin tavsiyem olarak :)
ortalama 4 günde 1 ders bitirirsiniz.( benim 4 ders var bu hesapla 16 gün sürer.fakat 9-10 ders alan arkadaşlar için zor olacağını umuyorum.) Dersleri bitirdikten sonra yukarıda belirttiğim konu sonu özetleri ve sorulara iyi çalışın.çünkü bu kadar ünite tekrardan tekrar etmek zor olacağını düşünüyorum. 12*4ünite*kitap sayısı= En azından 200 sayfa.
Bunlardan sonra Eğer aldıysanız soru bankası veya nokta atışı soruları çözün.Bu soruları çözerken günlük çözüm aralarına en azından özetleri tekrar inceleyelim.

Tavsiye olarak bunları söyleyebilirim. Çıkmış sorulara güvenmeyin.Ters köşe olunabilir. Yazarlar v.s değişmiş çünkü.Bu şekilde artık ara sınava gireceğim. sonucuna göre final e duruma bakabiliriz.

Hocam sadece ünite sonundaki özet kısımları okusak ve sondaki 10 soruya baksak yeterli olur mu ? Yüksek not değil de sadece geçmek için yeterli gelir mi ?

2434 Mesaj
22 Kasım 2012; 10:45:05 

quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Hocam sadece ünite sonundaki özet kısımları okusak ve sondaki 10 soruya baksak yeterli olur mu ? Yüksek not değil de sadece geçmek için yeterli gelir mi ?

ya arkadaş açık maçık lisans düzeyinde üniversite okuyorsunuz bir şeyler kapmaya bakacağınıza en kestirme nasıl paçayı sıyırırım derdindesiniz. bu zekayla okuma bence sen oh ne ala 1 er sayfa özetleri oku 10 tane kıytırık soru çöz dersi geç. alacağın not en fazla 30-40 olur. bu zeka ileride çok işine yarar aöf nin sırrını çözmüşsün tebrikler harcatma kendini....

I AM THE SWORD IN THE DARKNESS

2579 Mesaj
22 Kasım 2012; 10:48:10 

quote:

Orijinalden alıntı: tizar

ya arkadaş açık maçık lisans düzeyinde üniversite okuyorsunuz bir şeyler kapmaya bakacağınıza en kestirme nasıl paçayı sıyırırım derdindesiniz. bu zekayla okuma bence sen oh ne ala 1 er sayfa özetleri oku 10 tane kıytırık soru çöz dersi geç. alacağın not en fazla 30-40 olur. bu zeka ileride çok işine yarar aöf nin sırrını çözmüşsün tebrikler harcatma kendini....

Aynı anda hem mühendislik okuyup hem de aöf okuyunca ister istemez kısa yola kaçmak istiyorsun.
Bilip bilmeden konuşmayalım.

2434 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:20:19 

quote:

Aynı anda hem mühendislik okuyup hem de aöf okuyunca ister istemez kısa yola kaçmak istiyorsun.
Bilip bilmeden konuşmayalım.

5 10 satır özet okuyup, 10 soru çözmekle geçebileceğine ihtimal veren kişinin zekasından şüphe ederim. mühendislik okuyan birisinin soracağı tarzda bir soru değil bu. aöf kitapları mühendislik kitapları yanında cin ali serisi kalır günde 10, 20 sayfa okuyamıyorsan neden aöf okuma zorunluluğu hissettin mühendislik okuyorsun işte amaç nedir?

1126 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:23:37 

quote:

Ozetlerde genel tanım ve çeşitleri , başlıkları açıklamış. Azda olsa bi yararı olur. Ama sayfaların kenarlarinda bazı açıklamalar var bunlara kesin bak.bu sayfa kenarındaki açıklamayı konuda geniş anlamda anlatıyor. Geçecek not alirmisin bilmiyorum. Kitabın hepsine çalışmama rağmen nasıl soru gelir bende bilmiyorum. Ama konular karışık. Nasıl olacak artık ara sınavda bakacaz.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

2579 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:34:27 

quote:

5 10 satır özet okuyup, 10 soru çözmekle geçebileceğine ihtimal veren kişinin zekasından şüphe ederim. mühendislik okuyan birisinin soracağı tarzda bir soru değil bu. aöf kitapları mühendislik kitapları yanında cin ali serisi kalır günde 10, 20 sayfa okuyamıyorsan neden aöf okuma zorunluluğu hissettin mühendislik okuyorsun işte amaç nedir?

Eski sistemde 5-10 satır özet okuyup 10 soru özerek geçtim ben 4. sınıfa. Sen neyin kafasındasın ? Yüksek okul okuyup, adından işletmeye başlayıp, ardından da mühendislik okuyunca böyle cinlikler arıyor insan. Aöf nin mühendislik kitapları yanında cin ali serisi kaldığını ben de biliyorum merak etme.
Neyse polemiğe girmeye gerek yok. Zaten @stone2627'de sağolsun yardımcı oldu. İstediğim cevabı aldım.

Saygılar.

2434 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:52:59 

quote:

Eski sistemde 5-10 satır özet okuyup 10 soru özerek geçtim ben 4. sınıfa. Sen neyin kafasındasın ? Yüksek okul okuyup, adından işletmeye başlayıp, ardından da mühendislik okuyunca böyle cinlikler arıyor insan. Aöf nin mühendislik kitapları yanında cin ali serisi kaldığını ben de biliyorum merak etme.
Neyse polemiğe girmeye gerek yok. Zaten @stone2627'de sağolsun yardımcı oldu. İstediğim cevabı aldım.

Saygılar.

şaka mısın? istediği cevabı almışsın bravo sana adam geçersin dese çalışmayıp özet mi okuyacaktın? ben geçemezsin diyorum geçerim diyorsan eğer soruyu neden soruyorsun? sistemin yeni olduğunu bile bile sanki karşındaki adam yeni sistemin 2. senesinde imiş gibi cevap bekliyorsun bir de 4. sınıfsın e bravo zekana hayran kaldım başarılar sana.....

2579 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:59:44 

quote:

şaka mısın? istediği cevabı almışsın bravo sana adam geçersin dese çalışmayıp özet mi okuyacaktın? ben geçemezsin diyorum geçerim diyorsan eğer soruyu neden soruyorsun? sistemin yeni olduğunu bile bile sanki karşındaki adam yeni sistemin 2. senesinde imiş gibi cevap bekliyorsun bir de 4. sınıfsın e bravo zekana hayran kaldım başarılar sana.....

En azından bir fikir sahibi olmuş oldum, Bu da nasıl çalışmam gerektiğini anladığım anlamına geliyor.
Sorduğum kişi gayet mantıklı bir şekilde açıklamış neyin nasıl olduğunu, üstüne birşeyler ekleyerek çalışmak gerekiyor.

2375 Mesaj
22 Kasım 2012; 15:54:29 

arkadaşlar gecer not kaç.butunlemeler kalktımı.bilene varmı teşekkürler

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1126 Mesaj
22 Kasım 2012; 17:04:47 

quote:

Orijinalden alıntı: genelsek

arkadaşlar gecer not kaç.butunlemeler kalktımı.bilene varmı teşekkürler

50-55 arası geçer.30-50 arasıda koşullu yani ortalamaya bakar.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

2375 Mesaj
22 Kasım 2012; 17:08:16 

quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

50-55 arası geçer.30-50 arasıda koşullu yani ortalamaya bakar.

hocam benim tek dersim matematik bu şartlarda 30 la gecmem mumkun olurmu

246 Mesaj
22 Kasım 2012; 17:44:55 

Aöf adalete kaydolduk ikinci üniversite kapsamında.vizeleri ne zaman olacak şimdi? Başlıkta yazan günlerde olacaksa iki günde 8 sinav nasıl olacak? Biri sistemini açıklayabilirse çok makbule gecer.yabancıyım henüz bunlara...

1843 Mesaj
22 Kasım 2012; 18:06:09 

quote:

Hah bende aynı durumdayım ve bunu merak ediyorum. 2.sınıf derslerini tamamladım ama matematik yüzünden üst sınıfa da geçemedim ders de alamadım. Ortalama işi nasıl olacak. Geçen senlerin ortalaması mı alınacak yoksa kredili sisteme geçtiği için sıfırdan mı başlayacak.?

2610 Mesaj
22 Kasım 2012; 18:43:21 

Ben aof kitaplarini satin almadim cunku gecenyil hic ii degildi. 2.sinifim bana kaynak oneriniz varmi

1581 Mesaj
22 Kasım 2012; 19:25:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Ben aof kitaplarini satin almadim cunku gecenyil hic ii degildi. 2.sinifim bana kaynak oneriniz varmi

kitaplar paralımıki.??

Hayat da masal gibidir; ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar iyi olduğu önemlidir.

2874 Mesaj
22 Kasım 2012; 19:31:03 

quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

kitaplar paralımıki.??

Paralı değilki aöf kitapları. Yardımcı kıtaplar bu yıl yasaklandı. Sadece aöfun kıtaplarına çalısabılırsnz.

Soru bankaları satılıyor ama murat yayınlarına bakın

2874 Mesaj
22 Kasım 2012; 19:34:12 

quote:

vizenın %30unu, finalinde %70ini alıp ikisini topladığınde 30 ustu ise ve genel ortalama 2 ve ustu ise geçersin

2610 Mesaj
22 Kasım 2012; 20:02:44 

Parali degilmi, burodaki kadin parali dedi

585 Mesaj
22 Kasım 2012; 21:10:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ommix

http://eogrenme.anadolu...2012-13-DersListesi.pdf
Bu linkten hangi bölümdeysen onun derslerine bak.AS başlığı altındaki sayılar ara sınavdaki ünite sayısıdır.

1-4 ARASI ISE COK IYI

532 Mesaj
22 Kasım 2012; 21:31:38 

quote:

Parali degilmi, burodaki kadin parali dedi

Açıköğretimin verdiği kitaplar bürodan ücretsiz alınıyor. Ancak "ücretsiz" derken bankaya yatırılan harcı saymıyorum onu sayarsak ücretli oluyor

1126 Mesaj
22 Kasım 2012; 23:10:39 

quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Hah bende aynı durumdayım ve bunu merak ediyorum. 2.sınıf derslerini tamamladım ama matematik yüzünden üst sınıfa da geçemedim ders de alamadım. Ortalama işi nasıl olacak. Geçen senlerin ortalaması mı alınacak yoksa kredili sisteme geçtiği için sıfırdan mı başlayacak.?

Bu durum başıma hiç gelmedi ve böyle biraçıklamada okumadım .
Edit: inverness in dediği mantıklı. Çünkü sonuçta GNO ya bakılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 22 Kasım 2012; 23:13:49 >

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

2323 Mesaj
22 Kasım 2012; 23:28:00 

Arkadaşlar sınava fazla kalmadı, moraller nasıl , ben ne yapacağımı bilemiyorum. Kurstan 5 ders alıyorum, cepte 2 ders var, çalışmam gereken 4 ders kalıyor = 11 Ders , ALLahım ben naaptım

Isaac? Isaac, are you there? Can you hear me?

518 Mesaj
23 Kasım 2012; 0:36:37 

quote:

Bende boyle geldim 4.sinifa bi gunde cikmis sorulari ezberleyip gectigimi biliyorum fazlada abartmamak lazim lakin bu sene biraz daha zor gectigimiz yillara gore ...kimsenin ilerde isine yaramayan bilgiler olunca herkes kisa yoldan yirtmaya bakiyor en azindan benim gibi...burdaki kimse yeni bi keynesyen teorisi olusturmayacak yada arz talep egrileri isine yaramayacak...o yuzden gec gitsin dostum..

2874 Mesaj
23 Kasım 2012; 0:42:38 

quote:

Orijinalden alıntı: hie

Arkadaşlar sınava fazla kalmadı, moraller nasıl , ben ne yapacağımı bilemiyorum. Kurstan 5 ders alıyorum, cepte 2 ders var, çalışmam gereken 4 ders kalıyor = 11 Ders , ALLahım ben naaptım

hepsinden 4 ünite çalışıyorum ama zor yani. hepsini akılda tutmak gerekiyor. vize ve final arasında 1 ay süre var o çok yoracak. aralıksız hergün 1 ünite çalışmak gerekiyor en azından..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inverness -- 23 Kasım 2012; 0:44:24 >

606 Mesaj
23 Kasım 2012; 2:01:51 

işletme neye çalışacaz kaynak alan varmı yeni derslere göre.

Rahat bir köle mi olmak istiyorsun, özgür bir insan mı?

2323 Mesaj
23 Kasım 2012; 9:35:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

hepsinden 4 ünite çalışıyorum ama zor yani. hepsini akılda tutmak gerekiyor. vize ve final arasında 1 ay süre var o çok yoracak. aralıksız hergün 1 ünite çalışmak gerekiyor en azından..

Hocam birtürlü toparlayamadım kendimi, bu akşam iki dersten 1'er ünite bitireyim. Bu kadar kısa zamanda bu millet bu sınavları nasıl verecek Yazıklar olsun böyle bir sisteme.

Isaac? Isaac, are you there? Can you hear me?

2610 Mesaj
23 Kasım 2012; 17:08:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Renegade Havoc

Açıköğretimin verdiği kitaplar bürodan ücretsiz alınıyor. Ancak "ücretsiz" derken bankaya yatırılan harcı saymıyorum onu sayarsak ücretli oluyor

250tl bi para yatırdım ama heralde o harç oluyor.

Şimdi büroya gitsem kitapları alabilirim, bende paralı diye almamıştım

2279 Mesaj
23 Kasım 2012; 17:59:05 

Kitapları daha alamadık ki çalışmaya başlayalım.. 1-10 Aralık arasında gelin diyorlar. Aof'e mail attım, verdikleri cevap saçma sapan..

Benim attığım mail:
quote:

Sayın İlgili,

2012 - 2013 dönemi açıköğretimde yeni sisteme geçildi. Bu sistemden dolayı kitaplar değişti ve yardımcı kitap olarak satılan bir çok yayın evinin kitaplarını da telif hakkından dolayı yasaklattırdınız. Ama biz öğrencileri aşırı derece de mağdur ettiniz. Yaklaşık 20 gündür 6 tane kitabı almak için uğraşıyorum. Tabi benim gibi binlerce mağdur olan öğrenci var. Anadolu Üniversitesi yaptığı düzensiz sistem değişikliği yüzünden öğrencilerini mağdur etmiş ve güvenirliğine de gölge düşürmüştür. 5-6 Ocak 2013 de ara sınavlar olacak ve bizim çalışabileceğimiz hiç bir materyal yok. 1 ay da ne kadar ders çalışılabilir, ne yapılabilir göreceğiz. E-öğrenme aracılığı ile kitapların.pdf halini indirdim ama ben bilgisayar üzerinden çalışmak istemiyorum. Lütfen bu sorunu çözün ve bizi mağdur etmeyi artık bırakın.

Saygılarımla,

AÖF'ün gönderdiği cevap maili:
quote:

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin bölüm ve programlarının tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.
Bölüm ve programların dönemlik-kredili sisteme geçirilmesi nedeni ile dersler ve ders içerikleri yeniden belirlenmiştir. Bu kapsamda ders kitaplarının tamamı değiştirilmiş olup ders kitapları kayıt yenileten öğrencilere verilmek üzere AÖF Bürolarına gönderilmektedir.
Öğrencilerin hangi AÖF Bürosunda kayıt yenileteceği belli olmadığından belirli sayıda kitap AÖF Bürolarına gönderilmektedir.
Eksik olan kitapların AÖF Bürolarına gönderilme işlemi devam etmekte olup eksik kitaplarınızın AÖF Büronuza gelip gelmediğini takip etmeniz gerekmektedir.
Ayrıca, ders kitapları http://eogrenme.anadolu.edu.tr adresinde PDF formatında yayınlanmaktadır. PDF formatında ders kitaplarınızı adı geçen siteden alarak çalışabilirsiniz.

Bilgilerinize rica eder, başarılar dilerim.

Anadolu Üniversitesi

Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

| Canon Eos 600D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 II + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II + Yongnuo 480 II Flash | Fotoğraflar için tıklayınız
Diziler: | Chuck | Fringe | Person of Interest | The Big Bang Theory | Dexter | The Walking Dead | Alcatraz | Merlin | Doctor Who | Torchwood | The IT Crowd
Saçmasapan bir hayatın içinde, Saçmasapan kişilerle, Saçmasapan fikirleri, Saçmasapan düşünceleri, Saçmasapan bir şekilde, Saçmasapan konuşarak, Saçmasapanlaşmaya devam ediyoruz...

532 Mesaj
23 Kasım 2012; 18:33:36 

quote:

250tl bi para yatırdım ama heralde o harç oluyor.

Şimdi büroya gitsem kitapları alabilirim, bende paralı diye almamıştım

Evet harcı yatırmışsınız, büroya gidip kitaplarınızı alabilirsiniz(tabi kitaplar gelmişse) tekrar ücret ödenmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renegade Havoc -- 23 Kasım 2012; 18:34:28 >

585 Mesaj
23 Kasım 2012; 19:47:34 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatanga.1988 -- 23 Kasım 2012; 19:47:58 >

518 Mesaj
23 Kasım 2012; 22:53:30 

Burolarda kitap yok vizeden 2 gun once gelirse sasirmayin

2874 Mesaj
24 Kasım 2012; 0:20:17 

yav ben bu maliyet muhasebesinden bi halt anlamadım çok karışık anlatmışlar

246 Mesaj
24 Kasım 2012; 1:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: speedy_gonzalez

Aöf adalete kaydolduk ikinci üniversite kapsamında.vizeleri ne zaman olacak şimdi? Başlıkta yazan günlerde olacaksa iki günde 8 sinav nasıl olacak? Biri sistemini açıklayabilirse çok makbule gecer.yabancıyım henüz bunlara...

????