Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (598. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.700
Cevap
78
Favori
1.063.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şube den alman şart. Askerlikle ilgili işleri askerlik şubesi yapar. Zaten askerlik şubelerinin en fazla yaptığı işlerden biri bu eğer onuda e-devlet sistemine alırlarsa şubelere gerek kalmayacak. Zaten bu konuda çalışmasıda var devletin. Askerlik şubelerini kapatıp onların yaptığı işlerinin bir kısmını e-devlet sistemine, bir kısmını valiliklere ve bir kısmınıda nüfus müdürlüklerine devretmek gibi planları varmış. Zaten bu işleri diğer kurumlara verince otomatik olarak şubelere gerek kalmıyor.

Meclis Gündemine gelecekti ama sanırım son anda ertelendi. Bir çok değişik kanalda haberlerde bahsi geçmişti.

Şahsi görüşüm ise böyle bir uygulamadan geri adım atılması ve bu plandan şu an vazgeçilmiş olsası en doğru karar oldu. Çünkü şubeleri kapatırsan askerlik yoklamasını kim yapacak ve insanlar o yoklamayı nerede olacak. Valilik veya Nüfus müdürlüklerinin yapabileceği bir iş değil. İnternet üzerinde de olacak iş değil. Askeri hastaneler yapabilir desek oda olmaz çünkü öyle her şehirde Askeri hastane yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 19 Eylül 2014; 9:21:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1024

quote:

Orijinalden alıntı: ultraaslan2700

Ustten ders alinca sinavlarin ayni saatte olma olasiligi var mi

sınıf olarak

1-2
    2-3
    3-4

çakışmaz

1-3
    2-4

çakışır o yüzden de zaten ders alamıyoruz

Usta simdi ben 3.donemdeyim 5 ten alabilirim degil mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Şube den alman şart. Askerlikle ilgili işleri askerlik şubesi yapar. Zaten askerlik şubelerinin en fazla yaptığı işlerden biri bu eğer onuda e-devlet sistemine alırlarsa şubelere gerek kalmayacak. Zaten bu konuda çalışmasıda var devletin. Askerlik şubelerini kapatıp onların yaptığı işlerinin bir kısmını e-devlet sistemine, bir kısmını valiliklere ve bir kısmınıda nüfus müdürlüklerine devretmek gibi planları varmış. Zaten bu işleri diğer kurumlara verince otomatik olarak şubelere gerek kalmıyor.

Meclis Gündemine gelecekti ama sanırım son anda ertelendi. Bir çok değişik kanalda haberlerde bahsi geçmişti.

Şahsi görüşüm ise böyle bir uygulamadan geri adım atılması ve bu plandan şu an vazgeçilmiş olsası en doğru karar oldu. Çünkü şubeleri kapatırsan askerlik yoklamasını kim yapacak ve insanlar o yoklamayı nerede olacak. Valilik veya Nüfus müdürlüklerinin yapabileceği bir iş değil. İnternet üzerinde de olacak iş değil. Askeri hastaneler yapabilir desek oda olmaz çünkü öyle her şehirde Askeri hastane yok.

e-devlet sitesinden sadece askerliğini yapmış olanlar durum belgesi alabiliyorlar. yapmamış olanlar şubeye gitmek zorunda.
  • quote:

quote:

quote:

sınıf olarak

1-2
    2-3
    3-4

çakışmaz

1-3
    2-4

1.dönemden dersin yoksa 3. dönemden alırken 5.dönemden de ders alabilirsin
    5. dönemde de 7 den alabilirsin (3. dönemden ders bırakmadıysan)
  • Bürolar bandrol ve kitap işlemleri için makbuz istiyorlar mı ? İnternet şubesinden yatırmıştım harç ücretini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrec4nl4r

Bürolar bandrol ve kitap işlemleri için makbuz istiyorlar mı ? İnternet şubesinden yatırmıştım harç ücretini.

Benden almadılar. Öğrenci kimlik kartımı barkot gibi okuttular derslerim çıktı. Oradan da verdiler kitapları.
    Kimliği de unutmayın tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rarels -- 19 Eylül 2014; 12:09:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrec4nl4r

Bürolar bandrol ve kitap işlemleri için makbuz istiyorlar mı ? İnternet şubesinden yatırmıştım harç ücretini.

Makbuza gerek yok onlar bilgisayarla kontrol ediyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sınıf olarak

1-2
    2-3
    3-4

çakışmaz

1-3
    2-4

Sinav saatlerini de anlatsan çakışmaz degil mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • e-kitap indiremiyorum indirebilen var mı hata veriyor?
  • Etik ve girişimcilik ve iş kurma dersim var sadece 193 tl ödedim. Benzer durumda olan varmı?
  • haklısın toprAAm kullanıcısına yanıt
    Sanırım şu anda sistem de sıkıntı var. Ben daha ilk mesaj geldiğin de denedim hata verdi. Daha sonraları denedim yine hata verdi.
  • Ben 2. sınıf 6 derse 192.75 TL verdim. Ama bölüm farklı belki de ondan dır. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü.
  • şimdi pek konuyla alakası yok ama aklıma takıldı bu onur/yüksek onur belgeleri yollanacaktı ne oldu o gelmedi bana
  • Arkadaşlar myo'dan bu sene mezun oldum ne zaman kayıt olacağım aöf'e şartları nedir ? harç ödüyormuyuz ? kısaca bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar ben ikinci üniversite olarak işletme okuyorum. Atatürk İlkeleri, İngilizce gibi derslerden muaf olmak için ne yapmam lazım?

edit: Muafiyet belgesi götürme tarihlerini kaçırmışım. Şimdi mecbur tekrardan bu dersleri alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRX -- 19 Eylül 2014; 18:15:54 >
  • Arkadaşlar Beylikdüzü'nde açılan büro tam nerede tarif edebilir misiniz ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sınıf olarak

1-2
    2-3
    3-4

çakışmaz

1-3
    2-4

Sinav saatlerini de anlatsan çakışmaz degil mi

çakışacak dersi zaten kayıt zamanı sistem seçmene izin vermiyor gözükmüyor hatta
    o yüzden aldığın derslerin hiçbirinin saati çakışmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodpurga

quote:

Orijinalden alıntı: Kaçak Mazot

Arkadaşlar myo'dan bu sene mezun oldum ne zaman kayıt olacağım aöf'e şartları nedir ? harç ödüyormuyuz ? kısaca bilgilendirirseniz sevinirim.

dikey geçiş kayıtları 29 eylülde başlıyor. burdan takip edebilirsin klavuz için daha koymamışlar

http://www.anadolu.edu.tr/tr/aof-klavuzlar

teşekkürler.
  • vakıfbank atm lerinden parayı yatırmaya çalışıyorum ama sürekli hata geliyor. şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz diye. mesai saatleri içindemi yatırmak lazım ?

3-4 tane atm denedim sonuç aynı.
  • Aydindril kullanıcısına yanıt
    Olabilir. Çünkü para yatırır yatırmaz açıköğretim sistemine anında bilgi gidiyor sistem de hemen kaydı yenileyip kayıt durumunu pasif den aktif duruma geçirmekte. Mesai saati dışında açıköğretimin sistemi kapalıysa belki banka sistemi de onla kontak kuramıyordur o yüzden böyle oluyordur. Bu benimki sadece bir tahmin ve yanılıyor da olabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.