Şimdi Ara

AMD en hızlı mobil ekran kartı Radeon HD 7970M'i 24 Nisan'da lanse edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  AMD en hızlı mobil ekran kartı Radeon HD 7970M'i 24 Nisan'da lanse edecek

Çift grafik işlemcili Radeon HD 7990 modeli için sessizliğini koruyan AMD, dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği yüksek performans odaklı Radeon HD 7970M modelini 24 Nisan'da duyurmaya hazırlanıyor. Thames kod adını taşıyan ve masaüstü sistemlerde Radeon HD 7800 serisi için kullanılan 28nm Pitcairn grafik yongasından güç alan mobil grafik çözümünün, dizüstü bilgisayarlar için en hızlı ekran kartı olarak lanse edilmesi bekleniyor.

Nvidia'nın güncel ürün gamındaki en hızlı grafik çözümünün en azından şu an için GeForce GTX 675M olduğu dikkate alınırsa, AMD bu iddiasını gerçekleştirecek gibi görünüyor zira GeForce GTX 675M'de, masaüstü tarafında GeForce GTX 560 serisinde kullanılan GF114 grafik yongasına yer veriliyor ki bilindiği üzere Pitcairn tabanlı Radeon HD 7800 serisi daha yüksek performans sunuyor. AMD'nin yapacağı lansmana paralel olarak dizüstü bilgisayarlar üreticileri de DirectX 11.1 destekli Radeon HD 7970M'i temel alan oyun odaklı dizüstü bilgisayarlarını duyurmaya başlayacaklar.

• hd7800 yongası kullanan kart neden hd7970m adı alır ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Ötesi

hd7800 yongası kullanan kart neden hd7970m adı alır ki

Önemli olan yonganın özelliği değil yeğen önemli olan konuslandirildiği seviye.

Edit : AMD trinity bekliyoruz notebook veya ultrabook için. HD4000 işimizi görmez. 7660g isteriz.
    Tahimini olarak 525M-5650M civarında olacak sanırsam. Üstelik bir IGP'den bahsediyoruz. Aslında Ultrabooklar prize takıldığında saat hızları çok yükselecek şekilde yapılmalı. Soğutma işini bize bıraksınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VokalAnestezi -- 21 Nisan 2012; 12:06:33 >
  • Performansi HD 7850 ile HD 7870 arasinda olur diye tahmin ediyorum. Bakalim ciksinda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07
    Gt 540m ile bfbc3 ultra oynadim.Kasmasın amd

BFBC3 yemiş seni.
  • Hayret şaşırdım doğrusu, AMD mobil kartlara dödü, herhalde daha fazla baş edemiyicekdi Nvidia'nın 680ve gelecek olan 690'ı ile ama buda farklı bir strateji tabi, çünkü Nvidia ne zamandır dizüstü bilgisayarlar için kart üretmiyor bence iyi bir fırsat, yada iki firmanın anlaşarak kurduğu taktiksel bir çalışma.. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

BFBC3 yemiş seni.

• Gtx 680m akar :D
  • quote:

quote:

BFBC3 yemiş seni.

Bu adamı ve yorumlarını seviyorum yav.!!!

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beray07Gt 540m ile bfbc3 ultra oynadim.Kasmasın amd
    BFBC3 yemiş seni.
    Komik sey seni.Bana oyun soyle 1080p 3D kasıcak bende oyniyayim

Aç bakiyim Metro 2033 1080p ultra ayarlar + DX11. O kartla 5 fps nin üstüne çık göriyim.
  • quote:

yanlışlıkla laptobunun içine gtx 580 konulmuş biri daha :D
    10 fps ye oynadım diyorsan, oynamışsındır. Ayrıca bfbc3 diye bir oyun yok. bfbc2 ve bf3 var ve o kart ikisinide ultrada en az 1366-768 ya da full hd çözünürlükte açamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm

Gtx 680m akar :D

Hocam acaba 768 shader mi olur yoksa 1152 shader mi olur bir tahmininizi alayim GTX 680 icin :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Dampierre

quote:

yanlışlıkla laptobunun içine gtx 580 konulmuş biri daha :D
    10 fps ye oynadım diyorsan, oynamışsındır. Ayrıca bfbc3 diye bir oyun yok. bfbc2 ve bf3 var ve o kart ikisinide ultrada en az 1366-768 ya da full hd çözünürlükte açamaz.

Yanlislikla konulmus GTX 580 ha cok guldum buna :D :D :D

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm

Gtx 680m akar :D

Hocam acaba 768 shader mi olur yoksa 1152 shader mi olur bir tahmininizi alayim GTX 680 icin :D

768 shader olur masaüstü ekran kartlarının yanına yaklaşamıyor mobil ekran kartları en güçlü mobil kart gtx 580 hd 6870 gücündeydi.
  • A10 5800K bekliyoruz HD 7660D gpusnun gücünü görmek istiyoruz uygun fiyata rekabetçi işlemciler görmek istiyoruz 32 nm de hem orta performans işlemci ve gpu aynı zamanda enerji tüketimi ve buna bağlı az ısınma beklentimiz.

AMD bir an önce ''Trinty'' işlemcileri duyurmalı o zaman bi çok şey netliğe kavuşacak...
  • quote:

640x480 ultra tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pere -- 22 Nisan 2012; 15:54:10 >
  • quote:

240*320 piksel de ultra oynayabilirsin Evet

• amd en hızlı kart üreteceğine herkesin alabileceği bir kart üretsin

GT635M GT640M GT650M gibi rakip nerede yok

En hızlı kartı ürettik dizüstüne 4000 - 5000 tl mi verelim

amd nin mobil kartlarının yerlerde süründüğünü söylemek zor geliyor firmaya 2012 son çeyreğinde ebeyi görür (%99 garantili)

2012 mobilde intel hem gpu hemde cpu da de rekor kıracak ( şimdiden bile 20 milyon ultrabook sattı fiyatlar ucuzlayınca daha da artar )

nvidianın orta ve üst seviyede pazar payı var amd nin pazar yok denecek kadar azaldı %1 geçmez artık

intel malı götürdü haberleri yok iki firma kullanılmayan teknoloji millete sunuyor aa HD 7970M ürettik hadi 5000 tl ye satalım en hızlı kart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 22 Nisan 2012; 13:35:29 >
  • quote:

Şakacı şey
    Aynı kartla mediumda zar zor oynuyorum.Senin kartı fişeklemişler galiba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.