- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ilya yayınevinden kitap alan oldu mu
9 Cevap2839 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1121 Mesaj
21 Nisan 2012; 0:47:02 

bugün üniversitede ilya yayınevi nin standı vardı 4 set yaklaşık 50 kitabı 550 liraya satiyorlardi.4 arkadaş birleştik herkes bir set satın aldı.ben içinde 5 ciltlik sefillerinde olduğu dünya klasikleri setini aldım,eve gelince sozluklerde baktım yayınevi hakkında iyi şeyler söyleyen yok
özet:çevirileri nasıl kaliteli mi?beğenmeyen varsa 7 gün içinde iade edebiliriz.yardımcı olun lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
3 Ağustos 2012; 17:56:43 

Dostum ben aldım gayet memnun kaldım. sözlüklerde ki arkadaşların sanırım hepsi çevirmen olmuş yorum yazıyor bende 6 set kitabı var şuana kadar çeviri sorunu ile karşılaşmadım sen iyi olanı yaptın umarım devasa bir kütüphaneye sahip olursun.

827 Mesaj
4 Ağustos 2012; 19:33:37 

Çevirisi en kötü olan yayınevi.Basım kaliteside kötüdür. (google translate kullandıkları söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum )
Geri iade et hele kitap bir klasik ise düşünmeden iade et.Uzak durun bu yayınevinden derim.Başka yayınevi mi kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebzeliturta -- 4 Ağustos 2012; 19:35:31 >

Ne de olsa dünya dönüyor.Ya tutunup onunla birlikte döneceksiniz ya da ayağa kalkıp itiraz edecek ve dışarı fırlatılacaksınız.
Stephen KING

Bir gün Sicilya'ya gideceğim.

1349 Mesaj
5 Ağustos 2012; 11:43:19 

Dediğin setten değil ama bir arkadaştan 2 ciltlik Suç ve Ceza almıştım. Bir iletişim değiller ama. Okunur.

benim usul boylu selvi çınarım
yüreğime bir od düştü yanarım
kıblem sensin, yüzüm sana dönerim
mihrabımdır kaşlarının arası
efendim, efendim, benim efendim
benim bu derdime derman efendim

300 Mesaj
5 Ağustos 2012; 13:23:34 

quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

bugün üniversitede ilya yayınevi nin standı vardı 4 set yaklaşık 50 kitabı 550 liraya satiyorlardi.4 arkadaş birleştik herkes bir set satın aldı.ben içinde 5 ciltlik sefillerinde olduğu dünya klasikleri setini aldım,eve gelince sozluklerde baktım yayınevi hakkında iyi şeyler söyleyen yok
özet:çevirileri nasıl kaliteli mi?beğenmeyen varsa 7 gün içinde iade edebiliriz.yardımcı olun lütfen

Hocam naçizane tavsiyem klasikleri Türkiye İş Bankası Yayınevi veya Yapı Kredi Yayınevi'nden alın. Bu ikisi dışında çeviri romanlarını pek tavsiye etmiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them In the Land of Mordor where the Shadows lie.

1 Mesaj
18 Eylül 2013; 21:47:40 

1 yıl olmuş ama belki alacak olan olur konuyu görüp faydalansınlar. Bu yayın evinden kesinlikle kitap almanızı tavsiye etmem. Geçen yıl 500 küsür liralık set almıştım. Ödeme konusunda sıkıştırmayız diyorlar. Bir-iki taksit geciksin hemen mesaj atıyorlar ödemeniz gecikti yasal işlem başlatacağız diyorlar 560 liranın 500ünü ödedim son ay adamlar ne kadar aç gözlü ise bu ay evime tebligat göndermişler. Bu kadar saygısızlık olmaz. Ayrıca kitaplarının da fiyatına göre çok kalitesiz olduğunu özellikle çevirilerinin bu kadar paraya değmeyeceğini de eklemek isterim. Piyasada daha kaliteli yayın evlerinin daha kaliteli kitaplarını bu fiyatlara kolayca alabilirsiniz. Beni tongaya düşüren taksitle çok sayıda kitap sahibi olacağımdı. Fakat aylık olarak taksit ödeyerek toplu kitap almaktansa piyasadan güncel kitaplar da alınabilir doğrusu burda düşünmeden hareket ettim. Kısacası geçen yıl bu firmadan kitap aldığıma çok pişmanım ama iş işten geçti artık.

1121 Mesaj
18 Eylül 2013; 23:32:03 

Ben de aldığıma pişman olmuştum. Almayın, aldırtmayın. Çok daha kaliteli yayınevleri var.

Bu mesajda bahsedilenler: @hamlet3346

382 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
LegoLas_14
19 Eylül 2013; 0:15:36 

bizim fakültede stand kurmuşlar öve öve bitiremediler baktım okudum çeviriler kötü idi bende almadım iyi ki almamışım :)

2542 Mesaj
20 Eylül 2013; 18:13:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ugurayalp

Hocam naçizane tavsiyem klasikleri Türkiye İş Bankası Yayınevi veya Yapı Kredi Yayınevi'nden alın. Bu ikisi dışında çeviri romanlarını pek tavsiye etmiyorlar.

Bence en iyisi İletişim. Sonra İş Bankası ardından YKY en sonda Can. Hoş esas Çevirmen önemli burada ama İletişimin tercih ettiği çevirmenler bana daha başarılı geliyor. Anlam kayması yada akıcılıkta herhangi bir sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum.

2990 Mesaj
20 Eylül 2013; 20:54:05 

Klasiktir her yıl üniversite başlangıcında stand açarlar kampüs girişlerine :D
Tavsiye etmem çevirisi kötü diyorlar ben de almaya niyetlenmiştim zamanında.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap] » Kitap » ilya yayınevinden kitap alan oldu mu
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375