Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
42
Favori
534.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

sıvı deterjan da ariel sıvı 1 numara

Arieli denemedim hocam. Siz hangi da deterjanını kullanıyor ve memnunsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerrtass

quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Alın benden de o kadar.

Omo sıvı Color ile yıkadığım bazı havlulardaki koku resmen rezalet.Aynı sizin yazdığınız gibi , nemli bir ortamda kalmış gibi bir koku oluşuyor havlularda.

Bititikten sonra bir daha kesinlikle Omo Sıvı Color almam...

@lektem
    Sıvı deterjanlar yeterli temizliği sağlayamıyor hocam. Ayrıca çabuk bitiyor
    Renkli kapsüller varmış Ariel Rinso nun onlardan denemeyi düşünüyorum.

Ya galiba ne varsa yine bizim eski ahbaplar olan toz deterjanlarda var. Zaten sıvı veya jel dedin mi onların büyük bölümü su. Ağırlık itibariyle en fazla temizleme gücü toz deterjanda. Çünkü tamamı deterjan. Bir de yünlü, hassas kıyafetlerde sıvı deterjan kullanmayın diyorlar. Ee, bu sıvı deterjanlar ne işe yarar ki.

Elimdekiler bitsin, ben sadece toz deterjana geçiyorum.

• quote:

toz deterjan olarak size omo yumos parfümlüyü tavsiye ederim yumusatıcısız yıkanan camasırlar mis gibi kokuyor

Şu anda Persil'in hayli büyük boy bir toz deterjanı var. Beyazlar için. Açık renkli ve çok mühim olmayan çamaşırlar için bunu kullanıyorum.
    Renkli ve önemli kıyafetler için Omo'nun kötü kokulu sıvısını kullanıyorum.

Bahsettiğiniz Yumoş kokulu Omo'yu deneyeceğim. Aslında keşke hiç kokulu, parfümlü filan olmasalar, ne iyi olur. Ekstra kimyasal madde almamış olurduk. Bu tip deterjanlar sadece Rossman mağazalarında var bildiğim kadarıyla. Sensitive ürün olarak satılıyorlar.

• quote:

siz suan ne kullanıyorsunuz

Hocam cevabınızı yeni gördüm bildirim gelmemiş.

Omo kullanıyorum memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canerrtass -- 8 Şubat 2016; 18:51:42 >
  • Ne hikmetse ben omodan hiç memnun kalmadım. Hijyen programında yıkadığımız halde ailecek alerji olduk. Hem Omo sensitive sıvıda hem de omo tozda aynı sorunu yaşadık.Deterjanı değiştirip çamaşırları arielle yıkamaya başladığımız anda alerji durumu ortadan kalkıyor.
    Omo tüketici hizmetlerini arayıp bu durumu sadece biz mi yaşıyoruz diye sorduğumda "Başka müşterilerimizden de benzer şikayetler gelmiş olabilir." dedi.
    Omonun kalitesinin gerçekten düştüğne inanıyorum.
    Bu arada renkliler için aldığım Bill matik oldukça iyi çıktı.Toz deterjan olmasına rağmen renklere fazla zarar vermiyor ve çamaşırlar kolay durulanıyor.Tavsiye ederim.
  • -batu-tireli - kullanıcısına yanıt
    Yeni çıkan lacivert ambalajlı Omo'dan mı memnun kalmadınız? Ariel bitince tekrar Omo'ya dönecektik. Ariel fazla köpük yaptığı için değiştirmek istiyorum. Omo fazla köpürmüyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enarr

Yeni çıkan lacivert ambalajlı Omo'dan mı memnun kalmadınız? Ariel bitince tekrar Omo'ya dönecektik. Ariel fazla köpük yaptığı için değiştirmek istiyorum. Omo fazla köpürmüyordu.

Omonun suanki serisi degil bundan bir onceki serisi benim kullanmakta oldugum.

• -batu-tireli - kullanıcısına yanıt
    Demekki size dokunan bir madde içeriyor. Bana da Ariel'in kokusu dokunuyor, ısınıca ortama fena koku yayıyor, ondan ötürü de Omo'ya geçeceğim.
  • bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Beyazlar için olanından mı aldınız yoksa renkliler için olanından mı?
  • Ariel toz deterjanlardan çok fazla memnun kalan var diye 2 paket 8 kiloluk deterjan aldım. Ariel dağ esintisi beyazlar için hayal kırıklığı oldu, beyaz çamaşırları lekeli çıkardı ilginç bir şekilde. Ariel parlak renklerden de çok memnun kalmadım. Normalde beyazlarda kosla vanish, renklilerde omo kullanıyordum, bu sefer yine kosla ile yıkadım sonuç daha iyi. Acaba kullanımında mı bir hata yapıyorum bilemedim...
  • Koalina K kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç. Beyazları 40 derecede yıkıyorum ve lekesiz çıkıyorlar. Hem de üzerinde yazan ölçünün 3te biri kadar kullanıyorum. Ama ilaveten her zaman olmamak üzere 30 ml toz vanish, 30 ml kadar soda ilave ediyorum. aldığınız deterjanların üretim tarihi eski olabilir mi?
    hayır ben farketmedim köpük. ama durulamayı iyi yapıyorsa, sounda köpük kalmaması gerekir. sıkma işleminden sonra 4-5 parça çamaşırı durulamaya atın bi. köpük görecek misiniz?
  • quote:

makinadan makinaya degisebiliyor mesela ben ariel den memnunum güzel yıkıyor ama durulanmıyor durulamada yıkamadaki gibi köpük var ariel i acık renkliler carsaf felan yıkarken kullanıyorum beyazlarda da performans ı güzel beyazlara bingo leke tutmayan gücü kullanıyorum memnunum

Yeni bingo eskiye gore degismis mi?yoksa ambalaji mi degistirmisler sadece.
    Beyazlatmasindan memnun kaldiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Çok ilginç. Beyazları 40 derecede yıkıyorum ve lekesiz çıkıyorlar. Hem de üzerinde yazan ölçünün 3te biri kadar kullanıyorum. Ama ilaveten her zaman olmamak üzere 30 ml toz vanish, 30 ml kadar soda ilave ediyorum. aldığınız deterjanların üretim tarihi eski olabilir mi?

Eski tarih değildi, 110 ml ve 220 mlde denedim ama sonuç olumsuz.
    Köpük yapmadı ama iyi de temizlemedi...
  • bim'in çamaşır makinesi deterjanı güzel memnunum öneririm
  • Bu Yumoş'un portakal çiçeği kokan yumuşatıcısının konsantre olmayanı piyasadan kalktı mı nedir? Hiçbir yerde yok. Hafif ve güzel koktuğu için onu alıyordum marketlerde yok.
  • Arkadaşlar ,

Siyah tişörtlerimde zamanla yıkamadan kaynaklanan renk solması yaşamamak için en iyi deterjanı sorsam ne dersiniz ?

Woolite Siyah Renkler İçin , Bingo Matik Sıvı Bakım Siyah ve Perwoll Yenilenen Siyahlar Hassas Çamaşır deterjanları arasından tavsiyelerinizi alabilir miyim ?

Çok fazla alternatif yok gerçi ama kızkardeşim Perwoll'lün siyahlar için olan sıvı deterjanından memnun olmadığını söylüyor mesela.

Bende bu yüzden hangisini alma konusunda kararsızım...
    2-4-6 litre olarak satılıyordu. En son makinenin içinden çıkan eşantiyonu kullandım, konsantre olduğu için kokusu da aşırı fazlaydı, normal olan iyi kokuyordu.
  • enarr kullanıcısına yanıt
    Gule gule kirletin.:))

Kusura bakmayin bu aralar yogunum cok yazamiyorum. Ben hep toz deterjanla yikarim yorganlari. Sadece makinaya zor sigan battal boy yorganda toz deterjan erimiyor onu siviyla yikiyorum.

Bugün 60 derece de tek kisilik bir yorgan yikadim. Kar gibi oldu.

• Eternafelicity kullanıcısına yanıt
    Ben yorganları yüksek ısıda yıkamaya çok çekiniyorum bir şey olacak diye ödüm kopuyor, onun için hep düşük ısıda yıkıyorum. Yorganların içinde elyaf tarzı şeyler var, ben de 60 derece yıkasam de bir şey olmaz değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.