Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

Bu gün büyük bir hata yaptım... Beyazları yıkarken, makine dolsun diye beyazların yanına %90'i beyaz, %10'si mavi renkten oluşan 1 tane desenli yorgan kılıfı attım.
    Bir şey olmaz diyerek makineyi 60 dereceye ayarlayıp çalıştırdım. 3 saatlik yıkama sonunda çamaşırları çıkarttım. Sonuç hiç de iç açıcı değil. Anlaşılan yorgan kılıfının mavi rengi diğer beyazlara sirayet etmiş olacak ki beyazlar dönüşmüş açık maviye. Çamaşırları tekrar yıkamadım su an kuruyorlar, yarın gündüz gözüyle bakıcam, mavilik çok belli oluyorsa tekrardan yıkamam icab edecek. Rengi değişen bu çamaşırları eski haline dödürebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim? çamaşır suyu veya ağartıcı sonuç verir mi sizce.

merhaba. geçmiş olsun.
    Çamaşır suyu kullanacaksanız bence deterjan karıştırmadan kullanın. hatta mümkünse, çamaşır suyu ilaveli suya bastırın bir leğende falan. eğer hassas çamaşırlar değilse yarım saat ya da 1 saat ılık suda bastırın. sonra durulayıp, çamaşırların ayanacağı en yüksek sıcaklıkta beyazlatıcı gücü yüksek bir detarjanla ya da toz beyazlatıcı ilave ederek yıkayın.

benim bilgime göre, çamaşır suyunu yüksek sıcaklıklarda kullanınca makinenin içinde bile olsa, insan sağlığı için zararlı hale geliyor. içindeki klor buharlaşıp çevreye yayılıyor ve biz bunu soluyoruz. hatta annem bir kere deterjana ilave edip 40-50 derecede yıkamıştı ve banyo çamaşır suyu kokmuştu.
    ikincisi de, çamaşır suyu ile detarjanı birbirine karıştırma hatası. birbirlerinin etken maddesini nötrleyebiliyolarmış.

• Artık denenecek her yöntemi deneyeceğim, birkaç ay daha kullanmaya devam edeceğiz değiştirme sırası ona daha gelemedi :) Yalnız porçöz ile yaptığım temizleme işlemi daha başarılı oldu limon tuzu tam etkili olamadı pompa iyi temizlenmiş. @memnun olan @bilalkendisin0606
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Merhaba, teşekkür ederim.
    Çamaşırları 30 derecede ön yıkama programıyla tekrar yıkadım. ön yıkamaya domestos koydum, ana yıkamaya da toz deterjan. Leğende bekletme imkanım olmadı ama yinede çamaşır suyunun faydası oldu. Bir dahaki sefere yüksek ısıda tamamen düzelir diye tahmin ediyorum.
  • Bugün Bingo renkliler için toz deterjanı kullanma fırsatım oldu 3 makine çamaşır yıkandı, umduğumdan az köpük oldu. Doğrusu memnun kaldık. Lovely parfümlü diyor ama öyle rahatsız edici ve kalıcı parfüm kokusu bırakmıyor.
  • bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Wind matik'i denedim, 40 derecede beyaz renkli pamuklu yatak örtüsü yıkandı, güzel yıkamış. Kokusu yıllar önceki OMO'nun kokusunu andırıyor.
  • Ariel'in son "Toz ve Sıvı Karışımı" yeni ürününün tanıtımından çok rahatsızım. Birilerinin buna dur demesi lazım; insanlarımız bir şeyi fark etmeli! Jelleri, sıvıları, tabletleri, kapsülleri devrim diye tanıttılar ama şimdi toz gücü geri geldi diyorlar! OMO da çok eskiden tabletlerini piyasaya sürüp geri çekmişti! Pardon, kimlerle alay ediyorsunuz? Bu ürünleri satın alıp, hele ki kampanyasız fiyatlardan satın alıp kullananlar özel bir yasayla korunmalı gibi bir düşünce oluşuyor içimde. Reklamlardan tutun da ürünlere kadar birçok detay çok "TRANS"...

Ne formda olursa olsun elindeki kimyasalı doğru miktarda, doğru çamaşırda ve doğru programda kullanmaktır önemli olan, gerçekten kusturuyorsunuz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6kg lik ariel parlak renkler carrefour da 21,90di. Bir de ariel deneyelim alo dan sonra.

• Konu ne kadar da geri kalmış yahu
    Neyse konuyu ben canladirayim
    Ariel in sıvısını aldim 1 posta karma beyaz 1 posta karma cins renkli çamaşır yıkadim
    Kokusu harika temizliği süper. Lekenin ustune bir miktar Ariel döktüm lekeden eser yoktu
    Beyaz camasirlarim ip camasirlarimda sararma yoktu gayet de güzel kokuyorlardı
    Renkli çamaşırlar da güzel kokuyorlardı. Renk solmasi yoktu
    Yalnız yikamada biraz fazla köpük oluyor.
    Kolay da durulaniyor gerçi
    5 kg çamaşıra 80 ml Ariel sıvı koyuyorum. Kg başı 16 ml koymak lazım
    Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. Kokusu temizliği harika

• Yumuşatıcı ne tavsiye edersiniz ? Lenor kalitesinde ülkemizde satılan ürün varmı acaba ?
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Domol un yumusaticilarina bakabilirsiniz. Balsam güzel kokuyordu sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -DanceOfEternity- -- 20 Mayıs 2015; 18:01:03 >
  • Balsamdaki koku türü nedir ? Çiçek kokusumu ? Menekşe ve şeftalisini görmüştüm ama Balsam' ı hiç denk gelmedim.
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Balsam vardi sanki hatırlıyorum ama tükenmiş de olabilir . Evet çiçek kokusu sanırım
  • Arielin kapağını ölçü olarak kullanıyorsunuz değil mi? Bir kapak kaç ml geliyor.
  • surfcasting S kullanıcısına yanıt
    Evet kapağı ölçü olarak kullanıyorum. Bir tam dolu kapak 150 ml ye eşit

• quote:

Orijinalden alıntı: memnun olan

Evet kapağı ölçü olarak kullanıyorum. Bir tam dolu kapak 150 ml ye eşit

Baya hacimliymiş 1 su bardağına yakın neredeyse.

Ben de evelsi gün markette Arielleri inceliyordum onun yanında da Tursiller vardı, 3,220 litrelik büyük plastiği 10 tl. den satıyorlardı ben de ucuz diye aldım bir tane. Yorgan pas pas gibi şeylerde kullanırım her halde. Tursilin fiyatı zaman zaman çok ucuzluyor her halde çok tutulan bir marka değil sanırım.
    Sıvı deterjanlarda Domol Ariel hariç diğerleri kötü maalesef
    Ariel i deneyin memnun kalacaksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: memnun olan

Sıvı deterjanlarda Domol Ariel hariç diğerleri kötü maalesef
    Ariel i deneyin memnun kalacaksiniz

Tama hocam mesaj alınmıştır, elimdeki stoklar bir bitsin hele...

• Bingomatik'ten memnuniyetim devam ediyor. Bingo color toz bezlerindeki kirleri gayet iyi çıkardı Sadece çok isli bir yeri sildiğimiz bezde birkaç nokta leke kalmış. Siyahlar için sıvı deterjanını da deneyin derim. Beyazlar için olanını bi deneyemedik :)
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.