Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Omo coloru ben banyo paspaslarını ve yer bezlerini yıkamak için kullanmayı düşünüyorum.Dediğiniz gibi de yapabilirim.Ama kosla renklilerin renklerini ağartmaz mı?Benim evdeki koslanın içindekiler kısmında ağartıcı var gözüküyor.Bir de kosla kullanınca sanki çamaşırlar iyi durulanmamış gibi geliyor.Çamaşırın içine işleyen ve çıkmayan bir yapısı var gibi.
  • beyazlatıcı içermeyenleri de var. domestosun renkliler için leke çıkarıcı-hijyen sağlayıcı bir ürünü var. en son onu ilave ederek yıkadım. mis gibi çıktı renkli çamaşırlar 40 derecede.

makinenizin modelin bilmiyorum ama köpük taraması yapan bir cihazsa kolay kolay durulanmama olayı olmaz. yine de içinize sinmezse durulama sayısını artırabilirsiniz.
  • Bugün 13 liraya 4LT'lik perwoll pembe şişeden aldım renkli çamaşırlar içinde kullanmayı düşünüyorum umarım memnun kalırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anest

Viking'in kokusu kalıcı diye biçok kişiden duydum
    Bi de bulut beyaz

2 sene önceye kadar bulutun beyazını çok kullandım sonra kokusu değişince tiksindim bir daha da almadım. Beyazı değil ama moru çok güzel kokuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben litresini 3 liradan aliyorum
  • Etimatik ve gayet memnunuz

• Elimde en son 1,5 paket etimatik kaldı bunları bir şekilde bitirmeye çalışıyorum. Geçen günü koyu renklileri makinaya attım, etimatiktende 2 ölçek koydum, bol deterjan iyi temizlensin diye.
    Çamaşırlar kuruduktan sonra baktım her tarafında beyaz beyaz lekeler!.. Hem de 2 kez durulama yaptırmama rağmen bu lekeler neden oldu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

Elimde en son 1,5 paket etimatik kaldı bunları bir şekilde bitirmeye çalışıyorum. Geçen günü koyu renklileri makinaya attım, etimatiktende 2 ölçek koydum, bol deterjan iyi temizlensin diye.
    Çamaşırlar kuruduktan sonra baktım her tarafında beyaz beyaz lekeler!.. Hem de 2 kez durulama yaptırmama rağmen bu lekeler neden oldu bilmiyorum.

Deterjan artığı olabilir arttırma olanağınız varsa ek durulama yapın. Ek durulamayı aktif edip 4 durulama yaptırıyoruz, deterjan anca arınıyor.

Bu arada deterjanda Ariel daha iyi bunu anladım, yeni seri dağ esintisi 40 derecede bile iyi temizliyor, parlak renkler olanın kokusu da değişmiş hoş bir kokusu var. Omo color çok ağır kokuyordu.
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Her çamaşır yıkayışımda genelde ek durulamayı da ayarlarım. Normal deterjanla yıkadığım vakit çamaşırda kalıntı olayı olmazdı pek, ama etimatikte oldu nedense. Etimatikten bir daha almam zaten, elimdeki bitsin diye bekliyorum. Daha sonra bildiğim deterjanlara dönerim artık. Bu arada temin domolun toz deterjanıyla beyazları yıkadım ve astım. Yarın nasipse gündüz gözüyle bakayım nasıl olmuş diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarhosumgel

yumuşatıcı kullanan arkadaşlara kötü bir haber vereyim : yumuşatıcılar quanternium and imidazolidinyl gibi formaldehit türevlerini ve hydrocortisone gibi kortizon türevlerini içerirler. astımınız veya alerjiniz varsa asla yumuşatıcı kullanmayınız.durulamayla gitmediği gibi doğrudan tene temas ettiği için vucut tarafından bu kimyasallar emilir.
    yorgunluk , sinirlilik , bitkinlik , başağrıları , nefes almada zorluk ,stres ,hafıza bulanıklıkları vb bir dizi ciddi soruna insanları maruz bırakır. kokunun uzun sürmesi kimyasalın ne kadar uzun süre yarılanmadığına da işarettir.
    yumuşatıcıya alternatif olarak kullanabileceğiniz ürünlere örnek olarak : çamaşır sodası , sirke verilebilir.
    koku kısmını ise lavanta ile çözebilirsiniz. lavantanın böcek kurtçuklarını güveyi öldüren özelliği de hatırlanırsa bulabileceğimiz en sağlıklı yollardan biridir.aktardan bir kilo alıp küçük keselere koyup veya çoraplara doldurup pratik olarak çamaşırların arasına koymak kafidir.
    temizlik yapıyorum derken evinizi bedeninizi kimyasal kirliliğe maruz bırakmayın. önce sağlık demeyi tercih edin.
    yeri gelmişken çamaşır suyunun başta Almanya olmak üzre pek çok ülkede yasaklandığını ( kanserojen dioxin ürettiği için ) , anlı şanlı deterjan kimya fabrikalarının ülke içi yerine bizim gibi 3. dünya ülkesi olarak niteledikleri ülkelere üretim yaptığını da hatırlatmak isterim.
    çamaşır suyu alternatifi olarak optik beyazlatma için çamaşır sodası ( 1 kg 1.25 TL civarı ) , dezenfeksiyon için sirke ( asetik asit ) , limon tuzu ( sitrik asit ) veya karbonat sulandırılarak kullanılır , kiloyla dğeil de bir kova suya 10 litreye 50 gr / 3 çorba kaşığı kafidir . hastanelerin ameliyathaneleri restoranların çelik mutfakları vb profesyonel temizlik istenen yerlerde temizlik bu maddelerle yapılır ve çamaşır suyu kullanılmaz.

bu arada deterjan önerisi olarak bingonun son deterjanı nar lekesine bile etkili diyerek sattığı seri bence iyi gözlemlediğim kadarıyla. parfümsüz bingo antiallerji serisini bir deneyin.

Yumuşatıcı yerine kullanılan sirke makinede yumuşatıcı yerine mi konmalı ve miktarı ne olmalı?

• surfcasting S kullanıcısına yanıt
    Etimatik sabun bazlı bir ürün sanırım, sabuna benzetenler de vardı okudğum kadarıyla. Bildik ürünlerden şaşmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Etimatik sabun bazlı bir ürün sanırım, sabuna benzetenler de vardı okudğum kadarıyla. Bildik ürünlerden şaşmamalı.

Etimatikte bence de sabun vardır, başka ne olabilir ki zaten!.

Domolun beyazlar için olan toz deterjanını dün ilk defa test ettim. Kuruyan çamaşırlara bu gün bir baktım, sanki çamaşır suyu koymuş gibi hepsi de ter temiz olmuş, bu kadar güzel yıkayacağını tahmin etmiyordum doğrusu. Bundan sonra beyazlarda birinci tercihim domol, renklilere de ise persil olacak sanırım...
  • 6 kg omo ve 4kg ace ikisi birlikte 25,90 a migros'ta.

• quote:

quote:

Domolun beyazlar için olan toz deterjanını dün ilk defa test ettim. Kuruyan çamaşırlara bu gün bir baktım, sanki çamaşır suyu koymuş gibi hepsi de ter temiz olmuş, bu kadar güzel yıkayacağını tahmin etmiyordum doğrusu. Bundan sonra beyazlarda birinci tercihim domol, renklilere de ise persil olacak sanırım...

Renklilerdede domol kullanabilirsiniz. Ben gomlekler icin kullaniyorum ozellikle, yaka kirlerini cok guzel temizliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: wampirrr

quote:

Orijinalden alıntı: sarhosumgel

yumuşatıcı kullanan arkadaşlara kötü bir haber vereyim : yumuşatıcılar quanternium and imidazolidinyl gibi formaldehit türevlerini ve hydrocortisone gibi kortizon türevlerini içerirler. astımınız veya alerjiniz varsa asla yumuşatıcı kullanmayınız.durulamayla gitmediği gibi doğrudan tene temas ettiği için vucut tarafından bu kimyasallar emilir.
    yorgunluk , sinirlilik , bitkinlik , başağrıları , nefes almada zorluk ,stres ,hafıza bulanıklıkları vb bir dizi ciddi soruna insanları maruz bırakır. kokunun uzun sürmesi kimyasalın ne kadar uzun süre yarılanmadığına da işarettir.
    yumuşatıcıya alternatif olarak kullanabileceğiniz ürünlere örnek olarak : çamaşır sodası , sirke verilebilir.
    koku kısmını ise lavanta ile çözebilirsiniz. lavantanın böcek kurtçuklarını güveyi öldüren özelliği de hatırlanırsa bulabileceğimiz en sağlıklı yollardan biridir.aktardan bir kilo alıp küçük keselere koyup veya çoraplara doldurup pratik olarak çamaşırların arasına koymak kafidir.
    temizlik yapıyorum derken evinizi bedeninizi kimyasal kirliliğe maruz bırakmayın. önce sağlık demeyi tercih edin.
    yeri gelmişken çamaşır suyunun başta Almanya olmak üzre pek çok ülkede yasaklandığını ( kanserojen dioxin ürettiği için ) , anlı şanlı deterjan kimya fabrikalarının ülke içi yerine bizim gibi 3. dünya ülkesi olarak niteledikleri ülkelere üretim yaptığını da hatırlatmak isterim.
    çamaşır suyu alternatifi olarak optik beyazlatma için çamaşır sodası ( 1 kg 1.25 TL civarı ) , dezenfeksiyon için sirke ( asetik asit ) , limon tuzu ( sitrik asit ) veya karbonat sulandırılarak kullanılır , kiloyla dğeil de bir kova suya 10 litreye 50 gr / 3 çorba kaşığı kafidir . hastanelerin ameliyathaneleri restoranların çelik mutfakları vb profesyonel temizlik istenen yerlerde temizlik bu maddelerle yapılır ve çamaşır suyu kullanılmaz.

bu arada deterjan önerisi olarak bingonun son deterjanı nar lekesine bile etkili diyerek sattığı seri bence iyi gözlemlediğim kadarıyla. parfümsüz bingo antiallerji serisini bir deneyin.

Yumuşatıcı yerine kullanılan sirke makinede yumuşatıcı yerine mi konmalı ve miktarı ne olmalı?

Yumusaticinin maalesef cok zarari var o yuzden ya hic kullanilmamali yada frosch gibi markalar kullanilmali. Kokusunun bile cigerlere zarari var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bingonun tüm ürünleri güzel. Asla vazgeçmem. Hem de param yabancı firmalara gitmemiş olur. Yerli Malı kullanalım ki ülkemiz kalkınsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dguoguz

Bingonun tüm ürünleri güzel. Asla vazgeçmem. Hem de param yabancı firmalara gitmemiş olur. Yerli Malı kullanalım ki ülkemiz kalkınsın.

Paran yabancı firmalara gitmemiş mi olur? Bingo'nun sahibi Hayat Kimya, üretimin büyük kısmını Türkiye dışında yaptırıyor.

"Avrupa standartlarına uyumlu sistemlerle dünya çapında 6 farklı ülkede üretim yapan Hayat Kimya, 101 ülkedeki ihracat ağıyla tüketicilerine ulaşıyor. Hayat Kimya, yurtiçi İzmit fabrikasında; Deterjan, Hijyen, Temizlik kağıdı kategorisinde üretim yapıyor. Yurtdışında Cezayir Hayat DHC fabrikasında; Ev Bakım ve Hijyen, İran Pars Hayat Sağlık Ürünleri Sehami Has fabrikasında; Hijyen ve Temizlik Kağıtları, Mısır Hayat Hygienic Products S.A.E. fabrikasında; Hijyen, Bosna Hersek Natron HAYAT DOO Fabrikası’nda ise selüloz ve ambalaj kağıdı kategorisinde üretim gerçekleştiriyor."

• quote:

Orijinalden alıntı: trojana

quote:

quote:

Renklilerdede domol kullanabilirsiniz. Ben gomlekler icin kullaniyorum ozellikle, yaka kirlerini cok guzel temizliyor.

Domol'un renkliler için olanından da almıştım paket duruyor daha açmadım. Elimdeki yarım deterjanlar bitsin sıra ona gelir inşAllah.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trojana

quote:

quote:

Domol'un renkliler için olanından da almıştım paket duruyor daha açmadım. Elimdeki yarım deterjanlar bitsin sıra ona gelir inşAllah.

Domol'un siyahlar için olan sıvı deterjanının kokusu korkunç kötü. Bu kadar kötü bir koku görmedim ben. Üstelik çamaşırdan uzun süre çıkmıyor da. Yumuşatıcının da kokusunu bastırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: igav

Merhaba.Sizlere bir sorum olacak.Toz deterjan için hangi ölçekte koyuyorsunuz?Arieli arayıp sorduğumda bana bir çay bardağı koyabilirsiniz demişlerdi.Çay bardaklarının da çeşitliliğini düşünürsek pek matıklı gelmedi.Ben calgonun ölçeğine göre 110-120 gr koyuyorum. Az mı çok mu?Yardımlarınızı bekliyorum.

Arielin yeni serisi olan dağ esintisini ben kg başına 15 gr olarak kullanıyorum. Yani 6 kg çamaşır (makinem 8 kg=65 lt olmasına rağmen 6 kg.ı geçmemeye çalışıyorum) için 90 gr deterjan.

bunun yanında, çamaşırlar çok kirli veya lekeli ise 30 gr çamaşır sodası ve 30 gr da beyazlatıcı etkisi olan toz vanish ilave ediyorum (sadece beyazlarda).

bu şekilde kullanınca 40 yıkamalık yazan deterjan, 80 yıkama gidecektir.

yani deterjanın üzerinde 5 kg çamaşıra 150 gr yazıyor normal kirlilik ve normal sertlikte su için. ben bunun yarısı kadar kullanıyorum. şayet kirlilik oranınınz fazla ise, paket üzerinde yazan oranlara sadık kalarak deterjanı artırabilirsiniz.

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.