Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
42
Favori
534.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son iki yıldır perwoll ve persil (sıvı olan) kullanıyoruz ve memnunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eternafelicity

quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Bizim beyazlar kırık beyaz haline geldi, şimdi Ariel kullanıyoruz renkler eski haline gelir mi acaba? Bundan önce 5kgmı 15 liraya Omo Active fresh almıştık daha önce kullandığımız gibi de kokmuyordu, onu kullandıktan sonra oldu, sahte olma ihtimali var mıdır? Yoksa ürün formülünde bir hata mı vardı? Tanınmış bir marketten almıştık.

Aldığınız omo sahte. Bende daha önceden 5 kg arieli 10 liraya almıştım beyaz sabun gibi kokuyordu bende kilim,paspas vs yıkamıştım.

Bence beyazları bir süre 90 derecede yıkayın. Beyazların rengi çok kötüyse birazda çamaşır suyu ekleyin.

Ben de sahte olduğuna kanaat getirdim. Bir daha fiyatı uygunmuş deyip bu kadar ucuz deterjan almam, aslında böyle durumla karşılaşınca hemen firmaya bildirmek lazım. Satan marketlerin aldığı toptancılar bellidir zaten. Olan müşteriye oluyor. Şimdi Ariel aldık, yüksek ısı ile yıkayıp bakacağız.

Bu arada Bim'den Bulut yumuşatıcı aldım, kokusu çok hafif bir şey, şimdilik beğendik ama ilerleyen zamanlarda bıkar mıyız bilmem :)

• quote:

quote:

quote:

Bizim beyazlar kırık beyaz haline geldi, şimdi Ariel kullanıyoruz renkler eski haline gelir mi acaba? Bundan önce 5kgmı 15 liraya Omo Active fresh almıştık daha önce kullandığımız gibi de kokmuyordu, onu kullandıktan sonra oldu, sahte olma ihtimali var mıdır? Yoksa ürün formülünde bir hata mı vardı? Tanınmış bir marketten almıştık.

Aldığınız omo sahte. Bende daha önceden 5 kg arieli 10 liraya almıştım beyaz sabun gibi kokuyordu bende kilim,paspas vs yıkamıştım.

Bence beyazları bir süre 90 derecede yıkayın. Beyazların rengi çok kötüyse birazda çamaşır suyu ekleyin.

Ben de sahte olduğuna kanaat getirdim. Bir daha fiyatı uygunmuş deyip bu kadar ucuz deterjan almam, aslında böyle durumla karşılaşınca hemen firmaya bildirmek lazım. Satan marketlerin aldığı toptancılar bellidir zaten. Olan müşteriye oluyor. Şimdi Ariel aldık, yüksek ısı ile yıkayıp bakacağız.

Bu arada Bim'den Bulut yumuşatıcı aldım, kokusu çok hafif bir şey, şimdilik beğendik ama ilerleyen zamanlarda bıkar mıyız bilmem :)

Bn de bimden beyaz olan bulutu almıştım. Şişede guzel kokuyo ama çamaşurda felaket. Midemi bulandırdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Deterjanın kokusu ile birleşince kokuda değişme oluyor sanırım. dediğiniz gibi şişede farlı yıkandıktan sonra farklı kokuyor, şimdilik koku iyi gibi, deterjan değiştirince kötü kokarsa bir daha almam. Bu ürünü Viking üretiyor, kendi ürünlerinin beyazı daha da güzel ama çok yoğun bir kokusu var.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Az kirli ve normal yıkama ölçüsü 150 ml yazıyordu.

Gr değil ml hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

Artık her beyaz yıkayışımda çamaşır suyu koymayı adet edindim. Yoksa lekeler başka türlü çıkmıyor.

Alo matik ile yıkadığım beyazları gördükten sonra bizim beyazların beyazlıktan çıktığını anladım. Ben çamaşır suyu yerine Alüminyum kazan alıp çamaşırları kaynatmayı düşünüyorum. Çamaşır suyunu eskisi kadar kullanmamaya karar verdim.

• quote:

quote:

quote:

Bulutun kokusu çok güzeldi ama sağ olsun firma kokuyu değiştirmiş. 2 sene önce sadece beyaz alıyordum şimdi onu da almıyorum kokusu çok kötü.

• Çocukken hatırlarım, rahmetli annemin büyük bakır kazanı vardı, beyazları hep orda kaynatırdı. Kaynatırken bir yandan da sopasıyla çamaşırı alat üst ederdi. Tabii ara sıra bu sopyla bize de dayak yerdik.:)
  • Anneniz nur içinde yatsın. O sopalarla dayak kötüdür elbette. :)

Bizim sadece bir akrabamız evde küçük tüpün üstüne kazan koyup kaynatıyor beyazları ve çamaşırlar cidden sakız gibi çıkıyor. Çok mantıklı geldi bana bir suru deterjan vs kullanmak yerine kaynatmak daha mantıklı.

Bu arada şoka da etimatik gelmiş. 3 kg 9.95 Tl.

• quote:

Az kirli ve normal yıkama ölçüsü 150 ml yazıyordu.

Gr değil ml hocam.

Şimdi garip olan bir durum var. Mevcut konsantre deterjanlarda ki %33 oranında az kullanılması gerekir normal det.lere göre, 5 kg normal kirli çamaşır için 150 gr öneriliyor. Bu da yaklaşık 220 ml yapıyor. Siz şu an konsantre olmayan eski deterjanlarda normal kirliler için 150 ml önerilmiş diyorsunuz. Bu da 102 gr yapıyor. Yani konsantre olmayan eski tip deterjanda daha az kullanıyormuşuz. Nasıl iş bu anlamadım.

• bu konsantre olayı nedir anlayamadım

bende omo active fresh 1050 ml sıvı konsantre deterjan var, 5 kg a kadar normal kirliler için bir kapak yani 35 ml önermiş, buda 150 gram toz deterjana eşdeğerdir yazıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bulutun kokusu çok güzeldi ama sağ olsun firma kokuyu değiştirmiş. 2 sene önce sadece beyaz alıyordum şimdi onu da almıyorum kokusu çok kötü.

Bulut'u Viking üretiyor, kendi ürünlerinin beyazının kokusu güzel ama çok ağır kokuyor. Bulut da eskiden Viking gibi kokuyordu şikayet alırlarsa kokuyu değiştirebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

bu konsantre olayı nedir anlayamadım

bende omo active fresh 1050 ml sıvı konsantre deterjan var, 5 kg a kadar normal kirliler için bir kapak yani 35 ml önermiş, buda 150 gram toz deterjana eşdeğerdir yazıyor.

Konsantre üründe daha az kullanılıyor, etken maddesi konsantre olmayanlara göre daha fazla, onlardan da piyasada kalmadı sanırım. Önceden konsantre deterjanların paketlerinde yazardı; 6kg=8kg gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 29 Eylül 2014; 2:04:10 >
  • Bim'in beyaz renkli yumuşatıcısı hakkında tekrar konuşacak olursam tam bir felaket! Uyaran arkadaşlar haklı, belki koku değişmiştir dedim değişmemiş. Şişedeki ve çamaşırlar hemen yıkandıktan sonraki koku güzel ama birkaç gün sonra yıkanan çamaşırlarda hiç yıkanmamış, birkaç gün giyilmiş gibi ter kokusuna benzeyen koku bırakıyor, bir daha almam. 4 ay önce Yumoş'un mavisi ile yıkanıp dolaba kaldırılmış montum hala mis gibi kokuyor.
  • Arkadaşlar Carrefour'da 10kg Ace 16,90TL. Aldım ben bir paket, ıvır zıvırda kullanmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

Arkadaşlar Carrefour'da 10kg Ace 16,90TL. Aldım ben bir paket, ıvır zıvırda kullanmak için.

İnşallah ekpresslerde de vardır. Alayım ben de

• Arkadaşlar bu 8-10 kg lık paketleri alanlar ne kadar sürede tüketiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Arkadaşlar bu 8-10 kg lık paketleri alanlar ne kadar sürede tüketiyor?

Evdeki kişi sayısı ve çamaşır yıkama miktarına göre değişir. Biz evde 3 kişiyiz. 7-8 kglık renkli deterjanı 3-3,5 ay kadar, beyazlar için olan 5-6 ay gidiyor.

Bu arada Migros'un yeni yumuşatıcıları gelmiş, mavi renkli olan muhteşem kokuyor almak isteyenler denesin derim, kullandığım bitince alacağım.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Bizim bir kaç birşey daha almamiz gerekiyordu. O sebeple online alışveriş olarak aldık. 35 lira üstüne eve ücretsiz teslim ediyorlar. :)

• egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    5-6 ay sonunda deterjanda herhangi bir bozulma ya da temizleme kaybı olmuyor değil mi?
    Daha önce de belirtmiştim. Tek yaşıyorum. Ariel profesional almk istyrm ama en küçüğü 12 kg. bozulur diye endişe ediyorum. 2-3 yılda bitirebilirim çünkü :)

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.