Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

bende bişi farkettim deterjan fazla olunca makine daha çok ses çıkarıyor şimdi içine 2 tane top atıyoruz tatlı kaşığı kadarda deterjan azıcıkda yumuşatıcı tertemiz çamaşırlar ve beyazlardaki performansıda güzel ve makinede çok fazla ses kalmadıdengeleyemediği zaman yine sesi var ama eskisi gibi değil artık ve alerji olmuyoruz

fazla deterjanda cok kopuk olur makıne kendınden gecer motoru zorlar halıyle ses cok cıkar.hatta bazen deterjan kutusundan kopukler cıkar.sesın azalmasına sevındım.hocam makıne arcelıktı galıba dımı.

arçelikti şimdilik bi sıkıntısı yok ses falan kesildi sayılır mesela tek parçalı şeyleri çok güzel sıkıyor geçen çift kişilik istikbal yorganı sıkıntısız sıktı 1200 devirde
  • hanım bıll tabletlerden şu anda memnun iyidir diyor
    bulut yumuşatıcı çok iyi kokusu kalıcı
    ufak boy konsantresini aldım 2,95 tl ye onu kullanıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 2 Mayıs 2012; 5:58:17 >
  • arkadaşlar benim gibi fairy platinium tablet kullanan varsa hepsiburadada 70lik+1,5 fairy sıvı 33 tlye düşmüş durumda
  • Dayanamadım gittim Bill tablet aldım. Bakalım beyazlar nasıl çıkacak :) Kötü çıkarsa götürür iade ederim valla, fişini sakladım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Dayanamadım gittim Bill tablet aldım. Bakalım beyazlar nasıl çıkacak :) Kötü çıkarsa götürür iade ederim valla, fişini sakladım :)

Biz memnun kalmıştık, inşallah sizin içinde öyle olur.
  • merhabalar...27 günlük bebeğim var.evde oğlumun çamaşırlarını yıkamaya başladığımız ilk makineden bu zamana kadar çamaşırlarını ''hacı şakir granül sabun'' ile yıkadık ancak zamanla deterjan tam erimediğinden midir nedir pompada çamur kıvamında birikip kalınca makine pompa temizliği için uyarı sinyali verdi.internette araştırınca bu sebepten ötürü makinesi bozulanlar bile olmuş.bu deterjanı kullanıp bu tip sorun yaşayan var mı acaba ? bundan sonra granül sabun yerine sadece bebeğin çamaşırları için omo'nun bebek deterjanı kullanmayı düşünüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

merhabalar...27 günlük bebeğim var.evde oğlumun çamaşırlarını yıkamaya başladığımız ilk makineden bu zamana kadar çamaşırlarını ''hacı şakir granül sabun'' ile yıkadık ancak zamanla deterjan tam erimediğinden midir nedir pompada çamur kıvamında birikip kalınca makine pompa temizliği için uyarı sinyali verdi.internette araştırınca bu sebepten ötürü makinesi bozulanlar bile olmuş.bu deterjanı kullanıp bu tip sorun yaşayan var mı acaba ? bundan sonra granül sabun yerine sadece bebeğin çamaşırları için omo'nun bebek deterjanı kullanmayı düşünüyoruz.

Allah bağışlasın öncelikle.

Ben de aynı durumdan dolayı emin olamıyordum. Pompa sorun değil, ama rulman keçesinde sabun birikme yaparsa aşındırarak rulmanı bile bozabilir.

Ben küvet ve lavabolarda kalıp sabunun bıraktığı o tahammül edilemez tabaka yüzünden aynı mantığı yürütüp granül sabunun çamaşır makinesinde kullanılamayacağını düşünüyordum. Demek ki şüphelenmekte haklıymışım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

merhabalar...27 günlük bebeğim var.evde oğlumun çamaşırlarını yıkamaya başladığımız ilk makineden bu zamana kadar çamaşırlarını ''hacı şakir granül sabun'' ile yıkadık ancak zamanla deterjan tam erimediğinden midir nedir pompada çamur kıvamında birikip kalınca makine pompa temizliği için uyarı sinyali verdi.internette araştırınca bu sebepten ötürü makinesi bozulanlar bile olmuş.bu deterjanı kullanıp bu tip sorun yaşayan var mı acaba ? bundan sonra granül sabun yerine sadece bebeğin çamaşırları için omo'nun bebek deterjanı kullanmayı düşünüyoruz.

Allah bağışlasın öncelikle.

Ben de aynı durumdan dolayı emin olamıyordum. Pompa sorun değil, ama rulman keçesinde sabun birikme yaparsa aşındırarak rulmanı bile bozabilir.

Ben küvet ve lavabolarda kalıp sabunun bıraktığı o tahammül edilemez tabaka yüzünden aynı mantığı yürütüp granül sabunun çamaşır makinesinde kullanılamayacağını düşünüyordum. Demek ki şüphelenmekte haklıymışım.

Allah razı olsun Candoğan kardeşim...Allah herkese yaşamayı nasip etsin anne ve babalık duygusunu

Bu deterjanı içerdiği kimyasal maddelerin az olması sebebiyle tercih ettik ancak sonuç bu oldu...kesinlikle tavsiye etmiyorum bende dediğin gibi ileride sıkıntı yaratacaksa hiç değmez.
  • Ben Bill renkliler için olan tablet deterjan aldım.Memnunum bence gayet iyi yıkıyor.Birde Bulut yumuşatıcı aldım pembe olanından,kokusu çok hoş ve kalıcı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitsuohashimoto

Ben Bill renkliler için olan tablet deterjan aldım.Memnunum bence gayet iyi yıkıyor.Birde Bulut yumuşatıcı aldım pembe olanından,kokusu çok hoş ve kalıcı bence.

Tablet kıyafetlerdeki kan ve yemek lekelerini çıkarabiliyor mu? Bu lekelerle tecrübe etme şansınız oldu mu acaba? Bill'in sıvısını almıştım ama bu lekelerde çamaşırı suya sokup çıkarmış gibi yıkanıyordu. Tabletlerdeki performansını merak etmiyor değilim.
  • Bugün Bim'e gittiğimde 36'lı tablet deterjanların 9,90'dan 5,90'a indiğini gördüm. Dayanamayıp bir beyazlar, bir de renkliler için aldım :)
  • quote:

Bugün Bim'e gittiğimde 36'lı tablet deterjanların 9,90'dan 5,90'a indiğini gördüm. Dayanamayıp bir beyazlar, bir de renkliler için aldım :)

Tabletlerle pek ilgilenen olmadı sanırım. Halen çoğu Bim'de mevcut. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

quote:

Bugün Bim'e gittiğimde 36'lı tablet deterjanların 9,90'dan 5,90'a indiğini gördüm. Dayanamayıp bir beyazlar, bir de renkliler için aldım :)

Tabletlerle pek ilgilenen olmadı sanırım. Halen çoğu Bim'de mevcut. :)

Mrb.

Bill tabletlerle ilgili izlenimlerinizi, tecrübelerinizi aktarırsanız seviniriz, o fiyata iyi performans alınabiliyorsa diyecek söz yok.

Bende bu tabletleri denemeyi düşünüyorum, tabi candoğan üstad geçer not verirse bunlara :)
  • Beyazlar için olanını ilk çıktığında 9,90'a almıştım. Beyazlarda herhangi bir leke çıkarmama sorunu, sararma veya grileşme görmedim. Kokusu da hafif hoş bir koku. Hatta pakette 2 tablet konması gerektiği belirtilmesine rağmen tek tabletle denediğimizde bile iyi sonuç aldık. Tavsiye ederim yani :)

Renkiler için olanını da denediğim zaman yazarım.
  • Her marka toz deterjanın da renkli ve beyazlar için ayrı ayrı deterjanı mevcut. Biz yıllarca o şekilde aldık. Omo, Ariel, Alo, Tursil, Persil hepsinin var.
  • Valla ben ayrı ayrı almıyorum ama gözlemleme şansım var. Annem her zaman beyazlara ayrı deterjan, renklilere ayrı detarjan kullanır. Benim beyaz çamaşırlarım anneminkiler kadar beyaz olmuyor bu yüzden. Ben de aslında ayrı ayrı kullanmak istiyorum ama her seferinde üşeniyorum. Geçen hafta Bingo Soft Parfümlü aldım, kokusu çok hoşuma gitti. Renklilerde kullandım, güzel geldi.
  • Bana göre en iyi deterjan omo alo persil nerde o eski deterjanlar eskiden lekeler kolay çıkardı şimdi zar zor çıkıyor. Dusty'e katılıyorum bizim evdede aynı deterjan kullanılır. Sadece omo kullanıldğı zaman persil sıvı alınır. Bu arada önceden yumuşatıcılarda çok iyiydi şimdi su gibi koku falan yok.

• Yumuşatıcı konusuna girmiyorum bile. Hala doğru düzgününü bulamadım. Deterjanda da Omo bana beklediğim performansı vermedi. Ölçüsüne uygun koymama rağmen özellikle siyahlarımda deterjanlar kaldı - ki makine LG KDS7, onun performansına kefilimdir- Şimdilik Bingo Soft sıkıntı yaratmadı ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Yumuşatıcı konusuna girmiyorum bile. Hala doğru düzgününü bulamadım. Deterjanda da Omo bana beklediğim performansı vermedi. Ölçüsüne uygun koymama rağmen özellikle siyahlarımda deterjanlar kaldı - ki makine LG KDS7, onun performansına kefilimdir- Şimdilik Bingo Soft sıkıntı yaratmadı ama.

Siyahlarda perwoll güzel renkleri koruyo ama bizim eve yetısmıyo malesef. Yumuşatıcılarda bingonun mavisi,beyazı güzel konsantre olanları kastediyorum. yumoşunda extra yeşili moru mavısı ve portakal çicegi olan güzel kokuyor. Persilin güllüsüde güzel deneyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Valla ben ayrı ayrı almıyorum ama gözlemleme şansım var. Annem her zaman beyazlara ayrı deterjan, renklilere ayrı detarjan kullanır. Benim beyaz çamaşırlarım anneminkiler kadar beyaz olmuyor bu yüzden. Ben de aslında ayrı ayrı kullanmak istiyorum ama her seferinde üşeniyorum. Geçen hafta Bingo Soft Parfümlü aldım, kokusu çok hoşuma gitti. Renklilerde kullandım, güzel geldi.

Eskiden biz de tek deterjan alırdık taa ki makineyi değiştirene kadar. Makinemiz Arçelik 5800E, ilk aldığımız zaman normal Alo kullanıyorduk, annem renklileri atmıştı, çamaşırlar çıkınca hepsinde renk solması oldu, o günden beri renkli ve beyazlar için ayrı deterjan alıyoruz. Yalnız şunu söylemem lazım deterjanlarda eskisi kadar temizleme gücü yok gibi, Ariel renkli deterjan tişörtüme sıçrayan zeytin yağı lekesini çıkaramamış.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.