Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
42
Favori
534.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alaçatı

O zaman ben de Vikingin pembe ve beyazından 2 tane ufak alırım, hangisini daha çok beğenirsem ona devam ederim.

Bu ara GülçinGE hanım ev taşımak zor iş, biz şimdiye kadar 3 kez taşındık iyi bilirim. Allah yardımcınız olsun.

En mantıklısı bu şekilde deneyerek kullanmak. Valla biz bir kere taşındık şimdiye kadar oda aynı apartmanda alt kattan üst kata taşınmışız ben yoktum. :) Eşya daha azmış önceden şimdi baya eşya var. Amin sağ olun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Domol siyahlar için sıvı deterjanı ve balsam yumuşatıcıyı koyu renklilerde 30'C pamuklu programında denedim. Sonuç mükemmel.

Ancak deterjanı yaklaşık 110-120ml ekledim. Yani 10TL verdiğim şişeden 13-14 yıkama çıkıyor. Maliyet biraz fazla

Birdahakine 90ml doldurayım bakalım köpürecek mi?

Ancak Domol gerçekten çok iyiymiş. Bir deterjan hem sıvı olup hem de temiz yıkayabilirmiş dedirtti bana.
  • Dalan Roxy toz sabun deterjan kullanıyorum şimdi mükemmel bisey kokusu saf Sabun gibi yumusacik camasirlar.su jeti sayesinde kalinti kalmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bugün omo'nun yeni sıvı deterjanını aldım. Birazdan renkliler yıkanacak sonucu yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

Dalan Roxy toz sabun deterjan kullanıyorum şimdi mükemmel bisey kokusu saf Sabun gibi yumusacik camasirlar.su jeti sayesinde kalinti kalmiyor

Benim korkum sabunun makinenin kazan ve hortumlarında kalıntı bırakması. Tıpkı lavabo ve küvetlerdeki katman gibi. Bir süre gözlemleyip pompa çevresi ve lastik aralarındaki durumu yazarsan sevinirim.

Gerçi Roxy saf sabun değil, içinde sentetik aktif maddeler de var.

• Makina bitti. Sonuç fena değil. çikolata lekesi olan tişörtteki lekelerin hepsi çıkmış. Persil'den başka kullanabileceğim bir sıvı deterjan daha olmuş oldu.

• Migros'ta 10 kg Rinso çeşitleri 20,90 liradan satılıyor. Almak isteyenler kaçırmasın. Kipa'da da 8 kg Persil de 22,90 lira. Geçen gün renkliler için olanından aldım, yıllar sonra ilk defa Persil toz deterjanı kullanacağız umarım iyidir.
  • Doğru ama migros gidince sunu da bunu da alalim diyoruz, dünya para tutuyor. Gecen hafta CTS günü migrosta nektarin 8 tl, pazar günü pazarda 3 TL idi

• agtr A kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef markete gidince durumlar değişiyor. Alacağımızın yanında başka şeyler de alıveriyoruz. Geçen gün Kipa'dan sadece deterjan aldık ve çıktık, oyalansak mutlaka başka şeyler de alınırdı.
  • yün halıya dökülen kahve lekesini çıkarmak için önerinizi bekliyorum arkadaşlar
    Domestos rengarenk leke çıkarıcıyı deneyin.

• camasir suyu degil dimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

yün halıya dökülen kahve lekesini çıkarmak için önerinizi bekliyorum arkadaşlar

Viking Power-X speryi tavsiye ederim. oldukça konsantre bir ürün. Mutfak halısındaki muhtelif lekeleri çok iyi çıkardı. Lekeye bir miktar sıkıp biraz fırçaladık ve halıyı makine ile yıkadık (kosla halımatik ile), çıkmayan leke kalmamıştı.

http://www.vikingtemizlik.com.tr/urunler2.aspx?id=285

Hayır değil tabi ki. Koyu renkli çamaşırları yıkadığımda da kullanıyorum hiç bir sorun yok. Alman murekkebinin lekesini bile çıkarttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eternafelicity -- 12 Mayıs 2014; 13:22:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hmm teşekkürler, viking, kosla ve domolu denedim, tam cikmadi. domestos ise yarar umarim

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

hmm teşekkürler, viking, kosla ve domolu denedim, tam cikmadi. domestos ise yarar umarim

yün halıysa - akrilik / polyester vb sentetiklerin temizliği farklıdır - lekeniz tazeyse ıslak bir süngerle üstü silinir , ardından sirkeli bir bezle yavaşça silinir ve kurulanır.
    leke kurumuşsa ispirto dökün , üstüne emici bir bez yerleştirin tamponlayın birkaç defa tekrarladıktan sonra leke çıkınca suyla silin veya yıkayın.

leke çok eskiyse bulabilirseniz şu ürün gibihttp://www.zeytinyagidukkani.com/pinfo.asp?pid=178 bir enzim alın ki el halısıysa değer , enzimle halıyı 30 dakika kadar bekletin ve süre bitimi yavaşça silip kurulayın.

* bu işlemler sırasında halıyı ovalamayın , çitilemeyin sadece tampon yapın ve bastırın bir kaç defa ve lekeniz azaldıktan sonra hafifçe silin.
    * yün ipek gibi doğal elyaflı halılar klimler üstünde alkali ve ağartıcı içeren deterjan ve leke çıkarıcılar kullanılamaz.
    kosla domestos vkng gb ürünlerin üstünde zaten doğal elyaf çeren ürünlerde kullanılamaz diye belrtilmiştir.
    bunun dışında deneyebileceğiniz eczaneden alacağınız gliserini bir miktar sulandırıp lekeye ıslak bir bezle sürüp bekletmektir , tampon yaparak birkaç defa bekletin ve sonra nazikçe silin.

• sarhosumgel S kullanıcısına yanıt
    tesekkurler hocam

• güneşte kurutmayın. gölgede kurutun. bir de kurur kurumaz, hemen katlayın ve dolaba kaldırın. bu şekilde yapınca (yumuşatıcı kullandığınızı varsayıyorum) en az 2 hafta kokusu gitmiyor.
  • quote:

Ben beyazları 90 derecde yıkıyorum yanlış mı yapıyorum acaba.

90 derece çok fazla değil mi? gerek yok bence. hatta bana göre 60 bile çok. ben hep beyazları 40 derecede yıkardım. burdaki yorumlardan sonra 4-5 sefer 60 derecede yıkadım. bir fark göremedem 40-60 arasında.
    bir de 90 derecede çamaşırlar çok çabuk yıpranır. lastikler falan erir gider sanki...küçülme de yapabilir iç çamaşırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Ben beyazları 90 derecde yıkıyorum yanlış mı yapıyorum acaba.

90 derece çok fazla değil mi? gerek yok bence. hatta bana göre 60 bile çok. ben hep beyazları 40 derecede yıkardım. burdaki yorumlardan sonra 4-5 sefer 60 derecede yıkadım. bir fark göremedem 40-60 arasında.
    bir de 90 derecede çamaşırlar çok çabuk yıpranır. lastikler falan erir gider sanki...küçülme de yapabilir iç çamaşırlar.

Ev de yaşlı ve hasta insan olduğu için 90 derece ile yıkamaya mecbur kalıyorum bir yer de, yoksa içime sinmiyor. Hatta çoğu zaman çamaşır suyu kullandığım da oluyor. Çamaşır lastikleri konusunda biraz haklısınız uzun sürede yıpranma yapabiliyor, diğer türlü çamaşırlarda yıpranma gibi durumlar pek olmuyor. Belki de bu makinanın özelliğinden kaynaklanan bir şeydir.

Bir de yıkadığım çamaşırları arka balkonda güneş görmeyen yerde kurutuyorum. Kuruduktan sonra kokladığımda çoook az koku alıyorum, hani öyle buram buram etkili bir koku değil.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.