Şimdi Ara

Sahte Instagram'a dikkat!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mobil platformda büyük bir başarı yakalayan Instagram’ın zararlı bir versiyonu rus siber suçluları tarafından yayınlandı. Bu durum BT güvenliği ve veri koruma şirketi Sophos tarafından fark edildi. Instagram’ın bu sahte versiyonu Android kullanıcılarından sms yoluyla para alıyor.

Android kullanıcılarından para kazanmak amaçlı hazırlanan bu uygulama şu anda 5 milyon indirme rakamına ulaşmış durumda. Sahte Instagram’ın dağıtımı resmi web sitesi olduğunu iddia eden bir rus internet sitesi tarafından yapılıyor. Bu zararlı Instagram versiyonundan etkilenmemek için yetkisi onaylanmış market veya web sitelerinden Instagram uygulamasını indirmeniz öneriliyor.

• Yine Android
  • Amerikayi mallarinida sevmesemde benim icin Guvenlik onemlidir.ios daha guvenli gorunuyor.bir android kullanan olarak dusuncem .unix linuxun atası olduguna gore.android linux tabanlı olduguna gore.sistemi gelistirenler guvenlik onlemlerinide almalidirlar.rus sitesinde olmasi bizide etkilemeyecegi anlamina gelmez.dikkatli olmak lazim.kullanicilarin hatasi diyenlerde olacaktir ama markette yeterince denetim olduguda soylenemez.
  • Bi kullanici, instagram gibi populer bir programin sahtesini ve gercegini ayirt edemeyecek kadar dangoz sa birakin onun cihazini virusler yesin bitirsin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -6 TL kontör var, çekebilirse çeksin :D
  • Oha bununda mi sahtesi cikmis. :)
  • Benim anlamadığım antivirüs devleri madem bu kadar işini yapıyor orada bir sahte uygulama olduğunu biliyor, o zaman google a haber versende kaldırsalar ya uygulamayı. Ortaya çıkıp bu sahte demekle olmuyor.
  • Ben orjinalini bile telefondan sildim, PicsArt ve PixIr o matic varken başka şeylere gerek yok.
  • herşey bir yana, adamlar bir uygulama ile parayı vurdular :)
    http://www.mobixir.com/facebook-instagrami-satin-aldi/
  • IOS da olmuyo bunlar neden , Apple kralsın.
  • O kadar popüler olursa bazı büyük tehditlerin tam adresi olur.. Ama farkedilip önlem alınması güzel..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.