Şimdi Ara

Arka cam rezistans kablosu yapıştırma (foto)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
65.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sorunun cevabını forumda bulamadım.
    Benim araçta arka cam rezistans kablosu camdan ayrılmış. Dolayısıyla devre tamamlanamıyor. Kablonun ucunu tekrar yerine yapıştırmanın bir yolu var mı?

• Normal üretim metodu lehimdir. Magazinle beslenen robot, klipsi alır, alttan vantuzlarla tutulan cama bastırır. Üzerinden yüksek miktarda elektrik akımı geçen lehim erir ve klips oraya yapışır. Robot, klipsi bastırırken ucundaki geri ittirme yayı yüzünden bir miktar cama baskı da yapar. Patlama riski yoktur.
  • Lehim yapmanız gerekiyor. Servise gösterin bence, onlar bulur bir çaresini.
  • Bunun özel bir yapıştırıcısı var diye biliyorum ama markasını hatırlayamadım şimdi.
  • Cevaplar için teşekkürler. Bir elektrikçiye baktırayım en iyisi.
  • PM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yerel Extremum

PM

Aynı sorun bende de var. Çözüm sizdeyse bana da bir pm
  • bende alabilirim
  • Arkadaşlar yapıştırma ile olmuyor ben yapıştırtım elektiriciye 1 yıl sonra gene koptu dün oto camcıda lehimle yaptık bu sefer usta daha kopmaz dedi ama bakalım hayırlısı oto cam cılarına sorun tavsiye edebileceğim yer var isteyen olursa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seas79

Arkadaşlar yapıştırma ile olmuyor ben yapıştırtım elektiriciye 1 yıl sonra gene koptu dün oto camcıda lehimle yaptık bu sefer usta daha kopmaz dedi ama bakalım hayırlısı oto cam cılarına sorun tavsiye edebileceğim yer var isteyen olursa...

Lehim riskli camı patlatabilir. İletken yapıştırıcılar var onlar kullanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Arkadaşlar yapıştırma ile olmuyor ben yapıştırtım elektiriciye 1 yıl sonra gene koptu dün oto camcıda lehimle yaptık bu sefer usta daha kopmaz dedi ama bakalım hayırlısı oto cam cılarına sorun tavsiye edebileceğim yer var isteyen olursa...

Lehim riskli camı patlatabilir. İletken yapıştırıcılar var onlar kullanılabilir.

40 senelik usta bu işi yapan işi bilmeyen camı patlatır dedi. bir önceki tamirde iletken yapıştırıcıyla elektirikçi yapıştırmıştı ama belli bir süre sonra iletkenliği gittimi ne oldu çalışmıyor bakalım lehimledi usta şuan çalışıyor daha bişey olmaz dedi zaman gösterecek bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seas79 -- 18 Ekim 2012; 18:43:18 >

• En etkili çözümü lehimdir. Çünkü üretimde de o klips oraya lehimle yapıştırılıyor robotla. İletken yapıştırıcılar zamanla bozulabilir.

Eğer sağlam şekilde lehimlendiyse bir problem olmaz.
  • quote:

quote:

Normal üretim metodu lehimdir. Magazinle beslenen robot, klipsi alır, alttan vantuzlarla tutulan cama bastırır. Üzerinden yüksek miktarda elektrik akımı geçen lehim erir ve klips oraya yapışır. Robot, klipsi bastırırken ucundaki geri ittirme yayı yüzünden bir miktar cama baskı da yapar. Patlama riski yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: LionTech16

quote:

quote:

Normal üretim metodu lehimdir. Magazinle beslenen robot, klipsi alır, alttan vantuzlarla tutulan cama bastırır. Üzerinden yüksek miktarda elektrik akımı geçen lehim erir ve klips oraya yapışır. Robot, klipsi bastırırken ucundaki geri ittirme yayı yüzünden bir miktar cama baskı da yapar. Patlama riski yoktur.

Hocam fabrikasyon üretimde dediğiniz gibi olabilir, ancak elle lehimlerken patlatanları duydum o yüzden bu şekilde yazdım. Her ne kadar temprlide olsa cam sonuçta. Saygılar.

• İşin ehli olmayan tamirciler herhalde kışın falan cam soğukken lehimlerken patlatıyorlar bende duydum honda forumda yazanlar var...
  • ankara da bu tamiri yapan bir yer varmıdır adres yada telefon yazabilirmisiniz
  • Ben buldum rezistans tamiri yapan yeri....
    Arkadaşlarwww.sekerustaotocam.com adresindeki verilen Başkent sanayi sitesinde Şeker Usta 10 dakikada yapıyor.

Adresi ve telefonu siteden alabilirsiniz...
  • Havya edinin lehimi reçineye batırıp birleşim yerine havya ile sıkıştırın cama temasınız söz konusu değil. alev olsa belki ama bir iğne ucu kadar ısı farkı camı patlatmaz.
  • 2 farklı camcıya gösterdim. İkisi de daha önceki tecrübelerine dayanarak "cam patlayabiliyor" deyip tamire yanaşmadılar.. Elletmemek daha mantıklı geldi.Bir ara yetkili servise gidersem orada soracağım.
  • Belki konuyu hortlatmis gibi oluyorum ama kusura bakmayın öncelikle bu gün honda civic 1.6 ies aracimin arka cam rezistans fisini duzelteyim derken fiş yani cama bağlantısı elime geldi yani koptu ketilda suyu kayanattim havluyu sicak suya batitdim rezistansin arka tarafindsn cama koydum hava soguktu cami isitim uc dakika sonra fisin alt tarafini 502 yapiskanla yapistirdim ust tarafa ya Allah dedim bastim lehimi sicak suyuda camin önüne koydum verdim buharı actim rezistans i oldu rezistans çalıştı camda patlama di sonuc süper korkmayin cesaret olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmirde rezistans tamiri yapan yer varmı arkadaşlar biliyormusunuz. Benim aracın arka rezistansı bir türlü çalışmıyor. yağmurlu havalarda arkayı görmekte zorlanıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.