Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 690 için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia GeForce GTX 690 için geri sayım başladı

Nvidia'nın çift grafik işlemcili yeni amiral gemisi GeForce GTX 690 için son dönemece girilmek üzere. GeForce GTX 680'e güç veren GK104 GPU'su ile yüksek performans segmentinde en hızlı grafik yongasını pazara sunan Nvidia, aynı zamanda AMD'nin Tahiti XT grafik yongasından daha yüksek enerji verimliliği sunan tasarımı ile çift GPU'lu ekran kartı arenasında GeForce GTX 590'ın intikamını almaya hazırlanıyor. İlk sinyali Facebook'taki resmi GeForce sayfasında verilen ekran kartı, gelen son bilgilere göre 5 Mayıs'tan önce yani Intel'in Ivy Bridge lansmanıyla benzer zaman dilimi içerisinde endüstrinin beğenisine sunulmuş olacak.

3072 adet paralel işlem birimine, 4GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 2x 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip olacak GeForce GTX 690'ın saat hızları ise şu an için bilinmiyor. AMD tarafında ise Radeon HD 7970'deki Tahiti XT grafik yongasının çiftini kullanan Radeon HD 7990 için hazırlıklar sürüyor ancak kartın mutlak çıkış tarihi şu an için bilinmiyor. 

• Artık gelsin de görelim.
  • Enayiler için geri sayım başladı ,,,,
  • Amdnin çift gpu da pek avantajı kalmadı her alanda mutlak liderlik nvidiaya kaymış durumda ne diyelim helal olsun adamlar çalışıyor yapıyor
  • diğer nvidia kartların fiyatları inse bari hihihi :D
  • Güzel kapışma olcak, benim beklentim gtx660, fiyatı ii olsun 9600gt nin yerine takıcam artık devri geçeli cok oluyor...
  • bir efsane kart daha geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

quote:

Orijinalden alıntı: tersol2

Enayiler için geri sayım başladı ,,,,

7990 alip ekranda sacma sapan driver hatalari almak size dogru geliyorsa haklisiniz enayiyiz ve bekliyoruz ;)

sanırım arkadaş kartın fiyatı meçhul, ama bukadar parayı verecek olan enayiler demek istemiş olabilir.

edit: imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 19 Nisan 2012; 20:04:12 >
  • 512 bit huhhh
  • quote:

Orijinalden alıntı: tersol2

Enayiler için geri sayım başladı ,,,,

• kart fiyatları biraz düşse iyi olur.
  • Şimdi sıra NVIDIA'da.
  • nvidia bu kez yaptı gerçekten.Acaba bu nvidia nın başarısı mı yoksa AMD nin başarısızlığımı ?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: djduke

nvidia bu kez yaptı gerçekten.Acaba bu nvidia nın başarısı mı yoksa AMD nin başarısızlığımı ?...

4xxx ve 5xxx amd nin başarısı, 6xx da nvidia nın.
  • Yahu sırf ekran kartı fiyatları düşmesin diye orta ,orta-üst seviye çıkarmıyo nvidia,amdde aynı fiyatlardan satıyo 7870-50 leri.
    Banane 690dan yahu çıkar şu 670,670ti leride piyasa ucuzlasın bizde orta seviye bişiler alabilelim iki firmada bizden yana değil.
  • Şuanda gtx 580 bile her oyuna çok rahat yeterken ne bu gtx 690 merakı anlamıyorum, ego tatmin etmekten başka birşey değil.
  • eger iki firma anlasmadiysa bisey bilmiyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

Şuanda gtx 580 bile her oyuna çok rahat yeterken ne bu gtx 690 merakı anlamıyorum, ego tatmin etmekten başka birşey değil.

3D Vision Surround kullanırken her oyunda 60 fps civarı almak istiyorsan GTX 590 bile yetersiz kalabilir. gtx 680 in 4 gb lık versiyonunun sli kurulumu işe yarar bu durumda.

Ama birçok kullanıcıyı ilgilendirmiyor 3D miş Vision Surround muş falan. Orası da ayrı tabi.
  • Gelsin gelsin krala selam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

Şuanda gtx 580 bile her oyuna çok rahat yeterken ne bu gtx 690 merakı anlamıyorum, ego tatmin etmekten başka birşey değil.

adamlar benchmark kasıyor öle deme.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.